8.6 C
Czech
Pondělí 16. března 2026
HokejMontreal si zajistil účast v play off, Vrána ukončil sezonu svým devátým...

Montreal si zajistil účast v play off, Vrána ukončil sezonu svým devátým gólem

Montreal si v posledním možném okamžiku zajistil místo ve vyřazovacích bojích. Vítězství nad Carolinou rozhodlo, že si Canadiens zahrají play-off poprvé od roku 2021. V jiném utkání se po měsíci zapsal mezi střelce Jakub Vrána, když přispěl k výhře Nashvillu nad Dallasem. Informují o tom hokej.cz a Česká televize.

Montreal vstoupil do rozhodujícího utkání s jasným cílem – získat alespoň bod. Nakonec jich bral rovnou dva, když Carolinu porazil 4:2. O výhře rozhodla druhá třetina, ve které Canadiens skórovali dvakrát během krátké chvíle. Hrdinou večera se stal obránce Kaiden Guhle, který vstřelil dvě branky.

Guhle otevřel skóre už ve čtvrté minutě a v prostřední části přidal další trefu. Mezi jeho góly se prosadil kapitán Nick Suzuki. Carolina sice dokázala vyrovnat, ale na zvrat už síly nestačily. Canadiens čeká v prvním kole vítěz Východní konference – Washington.

Útočník Brendan Gallagher po utkání vyzdvihl dlouhodobou práci týmu. „Jsem hrdý, protože nejde jen o jeden rok, o jeden tým. Vrací se nám zpátky práce z posledních tří čtyř let,“ uvedl. A dodal: „Jsem velmi šťastný za všechny kluky v kabině, že zažijí naše město v čase play-off.“

V dresu domácího týmu se zaskvěl také nováček Lane Hutson. Mladý bek si připsal asistenci u Guhleho vítězné branky a v první sezoně v NHL dosáhl na 60 přihrávek. Tím vyrovnal historický rekord Larryho Murphyho mezi nováčky.

Jakub Vrána opět skóroval. Po více než měsíci si připsal devátý gól v sezoně, když v zápase proti Dallasu tečoval puk do sítě a otočil skóre ve prospěch Nashvillu. Predators nakonec zvítězili 5:1 a potvrdili zlepšenou formu v závěru základní části.

Dallas přitom začal dobře – už po šestnácti sekundách skóroval Mason Marchment. Pak už se ale prosazovali jen hráči Nashvillu. Kromě Vrány zazářil Ryan O’Reilly, který zaznamenal gól a dvě asistence. „Jakmile vypadnete z bojů o play-off, není snadné hrát,“ přiznal O’Reilly. „Oni budou bojovat o Stanley Cup a my ne.“

Do sestavy Dallasu se vrátil Tyler Seguin, který odehrál první zápas od prosincové operace. Hned si připsal asistenci. Opačné pocity zažil Jason Robertson, který se zranil a nedohrál. Vedení Stars doufá, že nejde o nic vážného.

Nejčtenější tento týden

Krejčího devět bodů Portlandu nestačilo, New York otočil velkou ztrátu

Portland v dalším programu NBA padl na palubovce Philadelphie 103:109. Český reprezentant Vít Krejčí trefil tři trojky a zapsal devět bodů, hosté ale v koncovce znovu doplatili na slabší produktivitu z dálky. Ve stejné noci zaujal i výrazný obrat New Yorku proti Golden State a nečekané zaváhání Detroitu v Torontu.

Dostál dovedl Anaheim k výhře proti Montrealu, Edmontonu se zranil Draisaitl

Lukáš Dostál pomohl Anaheimu 27 zákroky k výhře 4:3 na ledě Montrealu. Český souboj brankářů se nekonal, Jakub Dobeš zůstal mezi náhradníky. Nepříjemný večer zažil Edmonton, kterému v duelu s Nashvillem nedohrál Leon Draisaitl.

Sinner vyhrál Indian Wells a vyrovnal rekord Federera a Djokoviče

Jannik Sinner vyhrál poprvé v kariéře prestižní turnaj Indian Wells. Ve finále porazil Daniila Medvedeva ve dvou tiebreacích a potvrdil, že patří k absolutní špičce světového tenisu. Italský hráč zároveň vyrovnal historický rekord Rogera Federera a Novaka Djokoviče na tvrdém povrchu.

Drama do poslední chvíle, Sparta skolila Kladno a postupuje

Sparta je posledním čtvrtfinalistou extraligového play off. V rozhodujícím pátém duelu předkola porazila Kladno 3:2 po prodloužení a sérii ovládla 3:2 na zápasy. Postup domácím vystřelil v přesilovce kapitán Filip Chlapík, který rozhodl v čase 76:54. Pražany teď čeká čtvrtfinále proti Plzni.

Medveděv v Indian Wells ukončil Alcarazovu vítěznou sérii

Carlos Alcaraz letos poprvé narazil. V semifinále turnaje v Indian Wells nestačil na skvěle hrajícího Daniila Medveděva, který vyhrál 6:3 a 7:6. Očekávaný souboj Alcaraze s Jannikem Sinnerem se tak nekoná. Ruský tenista potvrdil velkou formu z posledních týdnů a znovu připomněl, že s ním musí špička ATP vážně počítat.

Adamczyková byla při návratu do Světového poháru osmá

Eva Adamczyková se po olympijském stříbru vrátila do seriálu Světového poháru osmým místem. V rakouském Montafonu prošla jako jediná z českého týmu až do vyřazovacích jízd a dlouho držela naději na výraznější výsledek. Nakonec ji zastavil nepovedený závěr semifinále a pád v malém finále. Vítězství slavila Švýcarka Sina Siegenthalerová.

Nosková v Indian Wells ožila a uznání si vysloužila i od Sabalenky

Linda Nosková do finále v Indian Wells neprošla, ale z Kalifornie odjíždí s turnajem, který jí může výrazně pomoct. Po slabším vstupu do sezony se znovu chytla, došla do semifinále a proti světové jedničce ukázala, že s elitou umí držet krok. Aryna Sabalenka sice vyhrála 6:3 a 6:4, česká tenistka ale favoritce zápas rozhodně neulehčila.

Chmelař rozhodl, Nečas skóroval a Rittich slavil výhru

Jaroslav Chmelař zařídil Rangers cennou výhru v Minnesotě. Martin Nečas korigoval porážku Colorada ve Winnipegu a David Pastrňák s Pavlem Zachou pomohli Bostonu k vítězství po nájezdech. Ze čtveřice českých brankářů se radoval jen David Rittich.

Antonelli vyhrál v Číně a vrátil Itálii triumf

Andrea Kimi Antonelli proměnil rekordní kvalifikaci v premiérové vítězství ve formuli 1. Devatenáctiletý jezdec Mercedesu ovládl Velkou cenu Číny, porazil George Russella a po dvaceti letech vrátil Itálii triumf v závodě mistrovství světa.

Portland porazil Utah a Krejčí pomohl pěti asistencemi

Portland zvládl domácí duel s Utahem a po výhře 124:114 znovu o něco stáhl ztrátu na Golden State. Vít Krejčí tentokrát nepatřil mezi hlavní střelce, ale do vítězství se zapsal solidní všestrannou prací. Za 15 minut přidal 2 body, 3 doskoky a 5 asistencí. Pro Trail Blazers je to v závěru sezony přesně ten typ večera, který drží tým ve hře.

Jack Draper vypadl v Indian Wells po kontroverzním momentu, Medveděv postupuje

Britský tenista Jack Draper skončil na turnaji v Indian Wells ve čtvrtfinále, když podlehl Daniilu Medveděvovi 1:6 a 5:7. Zápas však poznamenal kontroverzní moment ve druhém setu, kdy rozhodčí přisoudila bod ruskému hráči kvůli údajnému rušení soupeře.

Jonny Clayton ovládl šestý večer Premier League Darts, přestože byl zraněný

Velšský šipkař Jonny Clayton vyhrál šestý večer soutěže Premier League Darts 2026 v Nottinghamu, když ve finále jasně porazil Luka Humphriese 6:1. Clayton tak získal své druhé prvenství v letošní sezoně, když navázal na triumf z třetího večera v Glasgow.

Russell ovládl sprintovou kvalifikaci v Číně před Antonellim a Norrisem

Mercedes potvrdil v Šanghaji výborný vstup do nové sezony. Sprintovou kvalifikaci vyhrál George Russell, druhé místo bral Andrea Kimi Antonelli a třetí skončil Lando Norris. Stáj z Brackley tak znovu ukázala, že na úvod ročníku patří k nejrychlejším týmům v poli.

Český večer v NHL, Nečas a Hronek slavili výhry

Čeští hokejisté byli v noci v NHL znovu výrazně vidět. Martin Nečas pomohl Coloradu gólem a asistencí k jasné výhře v Seattlu a poprvé v kariéře dosáhl na metu 30 branek v sezoně. Dva body zapsal také Filip Hronek, který zachránil Vancouver v závěru základní hrací doby. David Pastrňák se podílel na obou gólech Bostonu, porážku se San Jose ale neodvrátil.

Mondo Duplantis překonal rekord ve skoku o tyči. Už popatnácté

Švédský tyčkař Armand Duplantis znovu posunul hranice svého sportu. Na domácím mítinku v Uppsale překonal laťku ve výšce 6,31 metru a už popatnácté v kariéře vylepšil světový rekord. Fenomén přezdívaný Mondo dál potvrzuje svou dominanci.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama