-4.6 C
Czech
Sobota 24. ledna 2026
FotbalModričova šajtle spasila Real, Bayern trefilo žluté torpédo. Slaví město o velikosti...

Modričova šajtle spasila Real, Bayern trefilo žluté torpédo. Slaví město o velikosti Teplic

Liga mistrů poznala první postupující do semifinále letošního ročníku. Boj o trofej stále nevzdali fotbalisté Realu Madrid, kteří vyřadili Chelsea, a Villarrealu, jemuž zachránila krk trefa ze závěru utkání na hřišti Bayernu Mnichov. Německý mistr se musel sklonit před týmem, který pochází ze španělského města o velikosti českých Teplic.

Nejslavnější evropská klubová soutěž míří do své závěrečné fáze. Včera se Liga mistrů dozvěděla jména prvních dvou semifinalistů, dnes je doplní další dvojice. Kdo už má boje o postup do finále jistý, je Real Madrid. Ten doma chtěl navázat na výkon z Londýna, kdy vyhrál jednoznačně 3:1. To se ale nepovedlo.

O drama se postarala Chelsea, která smazala manko, vedla 3:0 a kráčela za úspěšnou odvetou. Jenomže ránu pak v 80. minutě vyslal z kopaček Rodrygo a dotáhl Real do prodloužení. Situaci předcházel neuznaný gól Chelsea na čtyřbrankové vedení, ale také snová asistence, kterou Brazilci poskytl Modrič.

Šlo o famózní trivelu, šajtli, chcete-li. Právě ta měla za následek prodloužení, kde vstřelil postupový gól Benzema. „Dokud jsme nevstřelili první branku, byli jsme mrtví,“ říkal po utkání Luka Modrič. „Jen málo týmů přijede na San Bernabéu a ovládne zápas jako my. Jenže když děláte takové chyby, jakých jsme se dopouštěli, pak jste Realem ztrestání,“ smutnil stoper Rüdiger.

Real Madrid vyzve v semifinále vítěze dvojzápasu Manchester City/Atlético Madrid.

Dál jde překvapivě Villarreal

Zatímco Real překvapení nakonec nedopustil, Bayern se doma postaral o přímo šílené. Poprvé v letošním ročníku Ligy mistrů před týdnem prohrál na půdě Villarrealu, doma chtěl ale všechno zvrátit. Nepovedlo se, Mnichov bušil do soupeře, dal ale jen jeden gól. A to samé se povedlo „Žluté ponorce“.

„Myslím, že jste na našem výkonu mohli vidět nasazení a dobrou taktiku. Hráli jsme úplně jinak než v prvním utkání,“ říkal po zápase kouč Bayernu Nagelsmann. „Naším minimálním cílem bylo semifinále a to se nám nepodařilo. Beru to jako jednu ze svých tří nejhorších porážek v kariéře,“ smutnil.

Bayern vyřadil tým z města, které má pouhých 50 tisíc obyvatel, což je méně, než jakou má kapacitu Allianz Arena (70 tisíc). Takže by se v klidu dalo přirovnat třeba k Jihlavě či Teplicím. Pro Villarreal, který vloni ovládl Evropskou ligu, jde o vyrovnání historického maxima. Do semifinále Ligy mistrů se dostal tým už v sezoně 2005/2006. Tehdy hráli za Villarreal borci typu Diego Forlán nebo Juan Roman Riquelme.

Výsledky úterních odvet čtvrtfinále Ligy mistrů:

  • Bayern Mnichov vs. Villarreal 1:1 (0:0). Góly: 52. Lewandowski – 88. Chukwueze. Celkové skóre 1:2.
  • Real Madrid vs. Chelsea 2:3 po prodl. (1:3). Góly: 80. Rodrygo, 96. Benzema – 15. Mount, 51. Rüdiger, 75. Werner. Celkové skóre 5:4.
Reklama
Reklama

Nejčtenější tento týden

Metoděj Jílek ovládl Světový pohár na dlouhých tratích

Český rychlobruslař Metoděj Jílek završil sezonu velkým úspěchem a stal se celkovým vítězem Světového poháru na dlouhých tratích. V závěrečném závodě na 5000 metrů v Inzellu zajel osobní rekord 6:01,98 a bral druhé místo. Nad jeho síly byl jen Nor Sander Eitrem, který časem 5:58,52 posunul světový rekord a jako první se dostal pod šest minut. Na stejné zastávce jela naposledy Světový pohár i Martina Sáblíková, na 3000 metrů skončila šestá.

Rychlobruslaři míří na olympiádu v Miláně se Sáblíkovou na rozloučenou

České rychlobruslení zůstává na ZOH 2026 velké téma. Do Milána a Cortiny odjíždí trojice reprezentantů a každý přináší jiný příběh. Martina Sáblíková chce uzavřít olympijskou kapitolu na svých milovaných tratích. Metoděj Jílek přijíždí jako devatenáctiletý tahoun nové vlny. Nikola Zdráhalová si veze formu a chuť navázat na čerstvé evropské úspěchy.

Nečas má 40 asistencí, proti Philadelphii přidal další dvě

Martin Nečas si v noci na sobotu připsal dvě asistence, Lukáš Dostál natáhl vítěznou sérii a Filip Chytil se po třech měsících vrátil do sestavy. Colorado tentokrát doma schytalo debakl od Philadelphie, Anaheim uspěl v Seattlu a Vancouver padl s New Jersey o gól.

Nový začátek pro Alpine. A526 a motory Mercedes jako vstupenka na vrchol F1

Tým Alpine chce v sezoně 2026 zapomenout na nevydařený minulý rok a znovu se posunout vzhůru startovním polem formule 1. Při slavnostním představení nového monopostu A526, které se odehrálo netradičně na palubě výletní lodi v Barceloně, šéf stáje Flavio Briatore prohlásil, že věří v konkurenceschopnost týmu.

Technická revoluce F1. Lewis Hamilton vidí v novém Ferrari fascinující výzvu

Lewis Hamilton označil nadcházející sezonu formule 1 za jednu z nejnáročnějších ve své kariéře. Při oficiálním představení nového monopostu Ferrari pro rok 2026 sedminásobný mistr světa zdůraznil, že práce na voze vyvíjeném podle zcela nových technických pravidel je pro něj mimořádně inspirativní a zároveň nesmírně složitá.

Sabalenka přežila náročnou zkoušku s Potapovou a postoupila do čtvrtého kola Australian Open

Aryna Sabalenka zvládla na Australian Open zatím nejtěžší zkoušku. Světová jednička v Melbourne udolala Anastasiu Potapovu ve dvou tiebreacích a vyhrála 7:6(4) a 7:6(7). Zápas měl napětí, zvraty i chvíle, kdy se favoritka sama sobě divila.

Dvacáté místo bez euforie i bez zklamání, Krčmář hodnotil výkon v Novém Městě

Michal Krčmář skončil ve zkráceném vytrvalostním závodě Světového poháru v Novém Městě na Moravě na 20. místě. Ve Vysočina Areně mu seděl běh, zradila ho ale střelba vestoje, kde třikrát minul. V mrazu se cítil dobře a před blížícími se olympijskými hrami ho potěšilo, že mu nechybí energie.

Mercedes W17 odhalen. Tým představil vůz pro novou éru Formule 1

Mercedes odhalil první podobu monopostu W17, se kterým vstoupí do sezony 2026, roku, jenž má podle mnohých znamenat návrat Stříbrných šípů zpět na absolutní špičku Formule 1. Nový vůz vzniká v době největší technické revoluce v historii sportu a tým doufá, že právě tato změna ukončí čtyřleté období bez boje o tituly.

McLaren čelí bezprecedentní výzvě. Práce na sezoně 2026 nemá v historii F1 obdoby

Šéf stáje McLaren Andrea Stella označil přípravy na sezonu 2026 za „bezprecedentní“. Úřadující mistři světa se podle něj potýkají s největším technickým přerodem v dějinách Formule 1, který zahrnuje současnou změnu podvozků, pohonných jednotek, paliv i pneumatik.

Krejčí sedmi body pomohl Atlantě k těsné výhře v Memphisu

Atlanta po čtyřech porážkách zabrala a v Memphisu vyhrála 124:122. Vít Krejčí stihl za necelých 11 minut sedm bodů a jeho tým při jeho pobytu na palubovce výrazně poskočil. Ve stejné noci dominovala Oklahoma City proti Milwaukee 122:102 díky 40 bodům Shaie Gilgeouse Alexandra a derby New Yorku s Brooklynem skončilo historickým rozdílem 54 bodů.

Dostál předvedl 40 zákroků a Anaheim vyhrál nad Coloradem po nájezdech

Lukáš Dostál v NHL předvedl jeden z nejlepších výkonů sezony a čtyřiceti zákroky dotlačil Anaheim k výhře 2:1 po nájezdech na ledě Colorada. V rozstřelu zastavil i Martina Nečase, který tentokrát nebodoval. V noci se prosadili také Filip Hronek a David Kämpf, jejich příspěvky pomohly Vancouveru utnout jedenáctizápasovou sérii bez vítězství.

Slavia doma padla s Barcelonou 2:4 a přišla o naději na postup

Slavia v mrazivém Edenu prohrála s Barcelonou 2:4 a v předposledním sedmém kole ligové fáze Ligy mistrů definitivně ztratila šanci na postup do vyřazovacích bojů. Pražané šli brzy do vedení po gólu Vasila Kušeje a ještě před pauzou srovnali díky vlastní brance Roberta Lewandowskiho. Favorit ale po přestávce přidal a rozhodl trefami Daniho Olma a znovu i Lewandowskiho.

Emma Raducanu skončila na Australian Open ve druhém kole. Podlehla Potapově

Emma Raducanu na letošním Australian Open skončila ve druhém kole. Britská tenisová jednička podlehla Anastasii Potapově ve dvou setech 6:7 (3:7), 2:6 a přišla o možnost dalšího atraktivního souboje se světovou jedničkou Arynou Sabalenkou.

Luke Littler přehrál Van Gerwena a ovládl Saudi Arabia Darts Masters

Teprve osmnáctiletý mistr světa Luke Littler se stal historicky prvním vítězem turnaje Saudi Arabia Darts Masters. Ve finále si v Rijádu poradil s Michaelem van Gerwenem poměrem 8:5 a potvrdil svou rostoucí pozici mezi světovou elitou šipek.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama