TenisMladičká Linda Fruhvirtová v Miami zazářila, český souboj vyšel lépe Muchové

Mladičká Linda Fruhvirtová v Miami zazářila, český souboj vyšel lépe Muchové

Obrovský úspěch přineslo první kolo turnaje v Miami pro talentovanou Lindu Fruhvirtovou. Teprve šestnáctiletá tenistka si připsala první výhru na WTA 1000, když v prvním kole jasně přehrála Danku Koviničivou z Černé Hory. Z prvního kola postoupily další tři Češky.

Stejně jako loni, tak i letos dostala Linda Fruhvirtová od amerických organizátorů divokou kartu. Minulý rok to však bylo do kvalifikace, ze které nepostoupila, tentokrát už byla rovnou nalosována do hlavní soutěže.   

Možnosti startovat na prestižním podniku, na kterém se představí většina hráček z nejužší špičky, využila naplno. Blýskla se parádním výkonem hned v prvním kole, když o jedenáct let starší soupeřce povolila za celé utkání pouze čtyři gamy.

Černohorce uštědřila hned v prvním setu kanára, ve druhé sadě uspěla v poměru 6:4. Utkání uzavřela ostrým bekhendem do kříže, po kterém následoval úder do outu. Vítězství slavila po hodině a čtrnácti minutách.

Na okruhu WTA zvládla zvítězit v několika duelech už v uplynulé sezoně, ale v Miami si připsala první výhru při svém premiéře na turnaji WTA 1000. Ve druhém kole narazí na soupeřku z první padesátky světového žebříčku, hrát bude s Belgičankou Elise Mertensovou.

Obrat Siniakové, dominance Bouzkové

Z českých hráček se radovala také Karolína Muchová, která se v soutěžním utkání představila poprvé od loňského US Open. Na celou dobu ji ze hry vyřadilo poranění břišního svalu. V českém souboji dokázala ve dvou setech přehrát Terezu Martincovou, kterou porazila díky dvěma zvládnutým tiebreakům.

Úspěšný vstup do turnaje zažily také Marie Bouzková a Kateřina Siniaková. Prvně jmenovaná v celém utkání proti Němce Siegemundové ztratila jenom tři hry, Siniakové se po nevydařené první sadě podařilo otočit vývoj utkání a Kanaďanku Marinovou vyřadila ve třech setech. Rovnou do druhého kola byly nasazené Karolína Plíšková, Petra Kvitová i Markéta Vondroušová.

V Miami hrají také muži. V pavouku chybí světová jednička Novak Djokovič i trojka Rafael Nadal, nasazenou jedničkou je Daniil Medvedev. Z Čechů se nikdo do hlavní soutěže nedostal, už v kvalifikaci vypadl Tomáš Macháč.

Nejčtenější tento týden

Mikel Arteta po debaklu nešetřil vlastní tým. Arsenal byl po porážce s Betisem „vzteky bez sebe“

Přípravný duel s Realem Betis odhalil slabiny, které Mikel Arteta rozhodně nechtěl vidět. Arsenal po katastrofálním prvním poločase podlehl španělskému soupeři 1:3 a kouč po utkání přiznal, že v kabině panovala pořádně bouřlivá atmosféra.

Newcastle má nového trenéra. Eddieho Howea střídá Matthias Jaissle, klub za něj zaplatil milionové odstupné

Newcastle United definitivně uzavřel hledání nástupce Eddieho Howea. Novým hlavním trenérem se stal osmatřicetiletý Matthias Jaissle, který přichází ze saúdskoarabského Al Ahli. Anglický klub za jeho uvolnění zaplatil přibližně 9,5 milionu liber.

Česká osmnáctka podlehla Finsku a na Hlinka Gretzky Cupu si o medaile nezahraje

Čeští hokejisté do 18 let na Hlinka Gretzky Cupu do semifinále nepostoupí. V rozhodujícím utkání skupiny podlehli Finsku 4:5. Přestože ve třetí třetině stáhli tříbrankové manko na jediný gól, vyrovnat už nedokázali. Turnaj tak zakončí zápasem o páté místo proti Švýcarsku.

Nosková po wimbledonském triumfu v Torontu neuspěla, končí i Krejčíková

Lindě Noskové návrat na soutěžní kurty po životním úspěchu nevyšel. Česká tenistka v Torontu nezvládla duel s Caty McNally, přestože v úvodu vedla 5:1. Ve druhém kole skončily také Barbora Krejčíková, Marie Bouzková a Karolína Plíšková. Z českých hráček pokračuje pouze Nikola Bartůňková. Naopak Jakub Menšík vstoupil do turnaje Masters v Montrealu vítězně.

Gianni Infantino zůstává prezidentem FIFA i po zasedání výkonného výboru

Gianni Infantino ustál další krizi ve vedení světového fotbalu. Po mimořádném jednání v Maroku získal podporu nejvyšších představitelů FIFA a ve funkci zatím pokračuje. Kritika kvůli neúspěšnému plánu na prodej části komerčních práv ale neutichá.

Definitivní verdikt! Lyžařská královna Lara Gut Behrami už se na svahy nevrátí

Jedna z největších osobností alpského lyžování se už na závodní svahy nevrátí. Švýcarka Lara Gut Behrami ve 35 letech definitivně ukončila mimořádně úspěšnou kariéru. Původně zvažovala možnost návratu po těžkém zranění kolena, nakonec se však rozhodla uzavřít svou sportovní cestu.

Slzy na kurtu. Jack Draper po návratu znovu narazil na zdravotní problémy a jeho start na US Open je v ohrožení

Jack Draper se po zdravotní pauze vrátil na okruh ATP, místo vysněného comebacku však přišlo další zklamání. Po porážce s Terencem Atmanem v Montrealu nezvládl emoce, rozplakal se přímo na kurtu a znovu se objevily obavy o stav jeho dlouhodobě zraněné paže.

Závodnice na Tour de France čelí kontrolám kvůli vycpávkám podprsenek

Pořadatelé Tour de France Femmes zpřísnili kontroly závodnic před časovkou. Reagují na podezření, že některé cyklistky používaly vycpávky nebo jiné předměty pod dresem ke zlepšení aerodynamiky a získání výhody v závodě.

Joseph Parker se vrací. Po zrušení suspendace hlásí návrat do ringu

Boxerská kariéra Josepha Parkera bude pokračovat. Bývalý mistr světa v těžké váze oznámil, že se po zrušení dočasné suspendace brzy vrátí mezi provazy. Případ pozitivního testu na kokain, který následoval po loňské porážce s Fabiem Wardleym, se tak posunul do další fáze.

Lehečka po výhře nad Kopřivou postoupil do třetího kola v Montrealu

Jiří Lehečka zvládl české derby na turnaji Masters v Montrealu a po výhře 6:4, 6:2 nad Vítem Kopřivou postoupil do třetího kola. Česká jednička se opírala o kvalitní servis i aktivní hru od základní čáry. Dalším soupeřem bude belgický talent Alexander Blockx, který zatím do turnaje ještě nezasáhl.

Kozmu čeká životní výzva! Před 60 tisíci fanoušky vyzve německého krále Eckerlina

David Kozma si po vítězství nad Davidem Zawadou splnil první část svého plánu. Na konci září ho čeká jeden z největších zápasů kariéry. Ve Frankfurtu nastoupí proti domácí hvězdě Christianu Eckerlinovi. Duel se uskuteční na stadionu Deutsche Bank Park před zhruba 60 tisíci diváky.

Smuteční hosté lemují ulice Milána. Loučí se s legendou Francem Baresim

Tisíce lidí zaplnily ulice Milána, aby se rozloučily s Francem Baresim. Legendární obránce AC Milán a bývalý kapitán italské reprezentace zemřel minulý týden ve věku 66 let. Na pohřeb dorazili fanoušci, někdejší spoluhráči i slavní soupeři.

Tragédie v UFC. Ve 34 letech zemřel brazilský zápasník Allan Nascimento

Svět smíšených bojových umění zasáhla smutná zpráva. Ve věku pouhých 34 let zemřel brazilský zápasník UFC Allan Nascimento. Podle prvních informací měl během spánku utrpět infarkt, lékařům se ho už nepodařilo zachránit.

Konec nadějí. Emma Raducanu kvůli další zlomenině přijde i o US Open

Emma Raducanu dál doplácí na zdravotní problémy. Britská tenistka kvůli únavové zlomenině pravé nohy vynechá US Open, turnaj, na němž v roce 2021 senzačně získala svůj premiérový grandslamový titul. Její návrat na kurty navíc zůstává nejistý.

Kopřiva zvládl deštivou premiéru v Montrealu a vyzve Lehečku

Vít Kopřiva vstoupil do turnaje Masters v Montrealu úspěšně. V náročných podmínkách si poradil s domácím Alexisem Galarneauem ve dvou setech 6:4 a 6:4. Ve druhém kole ho čeká české derby s Jiřím Lehečkou, proti kterému se na okruhu ATP Tour představí vůbec poprvé.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama