2 C
Czech
Pondělí 22. prosince 2025
HokejMísto nastávající si všímal mobilu. Vaněček řešil trade k Devils těsně před...

Místo nastávající si všímal mobilu. Vaněček řešil trade k Devils těsně před svatbou

Nabitý program po konci sezony musel v posledních týdnech řešit český brankář Vítek Vaněček. Čekala ho svatba, ve stejnou dobu se ale dozvěděl také o tom, že nebude pokračovat v dresu Washingtonu a bude vyměněn. Generální manažer jeho tehdejšího zaměstnavatele s ním domlouval přesun jen několik hodin před obřadem.

Patří mezi stálice v brance české reprezentace, vynikající výkony podával také jako člen kádru Washingtonu Capitals. Vítek Vaněček se zapsal do povědomí hokejové veřejnosti způsobem, který by mu mohl leckdo závidět. To, co ale prožíval jen pár hodin před svatbou, už ale tak úsměvné není.

Na začátku července, přesněji 9., měl Vaněček spolu se svou přítelkyní naplánovanou svatbu. Šťastný den ale narušil telefonát. „Organizoval jsem věci okolo svatby, když mi někdy kolem třetí odpoledne zavolali,“ prozradil v nedávném rozhovoru pro česká média rodák z Havlíčkova Brodu. Na druhém konci linky byl generální manažer Capitals Brian MacLellan. O co šlo? Přesun k Devils.

„Nejdřív jsem se snažil vyřešit všechno okolo svatby a pak už jsem jen telefonoval a telefonoval. Moje žena se mě ptala, s kým furt mluvím. Chápala, že odteď už se svatbou moc nepomůžu a že si to všechno musí zařídit sama,“ usmíval se Vaněček. Chápavá budoucí manželka se nakonec dočkala dvojí radosti.

Svatba proběhla, její manžel navíc bude nově hrát za New Jersey Devils, kde se mimo jiné potká třeba s dvojnásobným vítězem Stanley Cupu Ondřejem Palátem.

Boj o post jedničky

Ihned po zveřejnění další cesty Vaněčka v NHL se spekulovalo o podobě smlouvy. Nejprve se zmiňovala možná arbitráž, která by českému brankáři s výší kontraktu pomohla, to se ale nakonec nestalo. Vaněček po konci tříleté smlouvy v hlavním městě USA podepsal další kontrakt na tři roky, v Jersey bude brát 10,2 milionu dolarů.

O něco schůdnější by navíc mohl být také boj o post prvního brankáře. Poslední tři roky kryl záda Samsonovi v Capitals, teď by měl být jedničkou. To ale jen v případě, že o rok mladší Kanaďan Mackenzie Blackwood v přípravě nijak výrazněji nezaujme.

Reklama
Reklama

Nejčtenější tento týden

Luke Littler pokračuje dál, Price nečekaně skončil už ve druhém kole

Obhájce titulu Luke Littler potvrdil v dalším kole mistrovství světa šipek svou suverenitu a míří za obhajobou. Bývalý šampion Gerwyn Price mezitím zažil v Alexandra Palace šokující konec už ve druhém kole. Turnaj nabídl nejen senzační vyřazení nasazených hráčů, ale i kontroverzi kolem pomalé hry Mensura Suljovice a další dramatické příběhy z nejslavnější šipkařské scény světa.

Hertl táhl Vegas třemi body, Pastrňák a Nečas zapsali góly

Čeští hokejisté znovu výrazně promluvili do dění v NHL. Tomáš Hertl nasbíral gól a dvě asistence, Vegas ale i přes mohutný finiš prohrálo v Edmontonu 3:4. David Pastrňák skóroval v přesilovce po přihrávce Pavla Zachy, jenže Boston doma padl s Ottawou vysoko 2:6. Martin Nečas navázal na předchozí zápas a další brankou pomohl Coloradu k výhře 5:1 v Minnesotě.

Biatlonista Krčmář konečně zabral a v masáku zajel výkon sezony

Michal Krčmář absolvoval v závodě s hromadným startem nejlepší vystoupení sezony a poprvé se vešel do první dvacítky. Na střelnici minul jediný terč, přesto musel na trati dohánět ztrátu. Vítězslav Hornig přidal solidní výsledek, naopak české ženy tentokrát na přední příčky nedosáhly.

Ledecká ve Val d’Isere znovu do top 10, super-G ovládla Goggia

Ester Ledecká navázala ve Val d'Isere na sobotní sjezd a v dalším rychlostním závodě znovu pronikla mezi elitu. V super-G se podělila o deváté místo a na vítěznou Sofiu Goggia ztratila 0,94 sekundy. Italka si spravila chuť po předchozím dni, na stupně vítězů ji doprovodily Alice Robinson a Lindsey Vonn.

NHL: Zacha a Klapka skórovali, Dostál vychytal výhru Anaheimu

Čeští hokejisté se v noci znovu výrazně zapsali do dění v NHL. Pavel Zacha skóroval druhý zápas po sobě, Boston ale nakonec padl s Vancouverem 4:5 po nájezdech. Adam Klapka pomohl Calgary gólem k výhře 6:3 nad Vegas. Lukáš Dostál zase podpořil Anaheim 23 zákroky a Ducks udolali Columbus 4:3, u vítězné trefy asistoval Radko Gudas. David Rittich dotáhl Islanders do nájezdů v Buffalu, extra bod však domácí získali.

Kyrgios se vrátí na ATP Tour v Brisbane

Nick Kyrgios znovu míří na okruh ATP. Po devíti měsících bez turnajového tenisu přijal divokou kartu na Brisbane International a v lednu se ukáže fanouškům doma v Austrálii. Naposledy hrál v březnu v Miami, kde vypadl ve druhém kole s Karenem Chačanovem. Od té doby řešil hlavně zdraví a návrat plánoval po krocích. Teď má první konkrétní zastávku.

Kämpf dal první gól za Vancouver, Faksa i Hronek zapsali po dvou asistencích

David Kämpf ukončil čekání na první bod ve Vancouveru gólem na ledě Islanders a Canucks vyhráli 4:1. Dvě asistence přidal Filip Hronek, dvakrát nahrál i Radek Faksa a skóroval také Martin Nečas. Večer poznamenalo i střídání Lukáše Dostála a porážka Karla Vejmelky v brance Utahu.

Ledecká dojela šestá ve Val d’Isere a zapsala nejlepší sjezd sezony

Ester Ledecká se ve Val d’Isere posunula nejblíž letošnímu pódiu. Ve sjezdu Světového poháru dojela šestá a potvrdila, že forma jde nahoru. Na vítězku Cornelii Hütter ztratila 46 setin. Od stupňů vítězů ji dělilo jen jedenáct setin.

Atlanta bez Younga padla v San Antoniu, Krejčí dal dva body

Atlanta schytala v NBA tvrdý večer. Prohra 98:126 v San Antoniu bolela už od prvních minut. Hawks přijeli bez Trae Younga i Kristapse Porzingise a chyběla jim lehkost v útoku. Vít Krejčí se do statistik zapsal jen drobně, ale na palubovce si své odpracoval.

Anthony Joshua ukončil show Jakea Paula. Brit mu v šestém kole rozdrtil čelist

Miami zažilo jednu z nejkontroverznějších boxerských nocí posledních let. Duel Anthony Joshua  vs. Jake Paul, tedy souboj mezi zkušeným, dvojnásobným šampionem a mediální hvězdou skončil podle očekávání, a to technickým knockoutem ve prospěch britského favorita v šestém kole. Přesto šlo o zápas, který znovu otevřel debatu o hranicích sportovní show a bezpečnosti v profesionálním boxu.

Zachův gól Boston nespasil, Dobeš opět vyhrál s Montrealem

Pavel Zacha dal v noci na pátek v NHL jediný gól Bostonu, jenže Bruins doma padli s Edmontonem 1:3. Jakub Dobeš naopak navázal na předchozí start a s Montrealem porazil Chicago 4:1, když chytil 14 z 15 střel.

Zabystřan vyhrál super-G ve Val Gardeně a přepsal české dějiny

Jan Zabystřan senzačně ovládl superobří slalom Světového poháru ve Val Gardeně. Se startovním číslem 29 porazil i lídra současnosti Marca Odermatta o 22 setin sekundy. Český muž tak poprvé v historii vyhrál závod Světového poháru ve sjezdovém lyžování.

„Nesahej mi na obličej!“ Souboj Anthony Joshua vs. Jake Paul se blíží 

Napjatá atmosféra před kontroverzním duelem Anthony Joshua vs. Jake Paul houstne. Na čtvrtečním vážení v Miami došlo k ostré výměně, když Joshua odstrčil Paulovu pěst od svého obličeje a rázně mu vzkázal: „Nedotýkej se mě.“ Britský boxer dal jasně najevo, že cirkus kolem zápasu má své hranice.

Michael van Gerwen se „protrápil“ do druhého kola mistrovství světa PDC

Trojnásobný mistr světa Michael van Gerwen přiznal, že si pro postup do druhého kola mistrovství světa PDC musel sáhnout hluboko do rezerv. V úvodním utkání ho totiž výrazně potrápil japonský debutant Mitsuhiko Tatsunami.

Will Fleury před turnajem OKTAGON 81 v O2 areně pálí ostrými a nešetří kritikou

Dvojnásobný šampion Will Fleury se 28. prosince v pražské O2 areně chystá na titulový duel s Martinem Budayem. V rozhovoru pro Ruik mluvil o tom, že by jako Čech dostal větší prostor, i o tom, proč mu Budayův styl nepřijde zábavný. Organizace zároveň turnaj OKTAGON 81 označuje na svém webu za jeden z vrcholů evropského MMA.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama