FotbalMessiho Last Dance. Argentinec pojede do Kataru na svou poslední velkou akci...

Messiho Last Dance. Argentinec pojede do Kataru na svou poslední velkou akci kariéry

Třicet pět let a stále má co ukázat. Argentinská hvězda, která se jen překonává. Vzor tisíce mladých kluků, kteří čekají na svoji příležitost. Lionel Messi však oznámil, že letošní mistrovství světa v Kataru je jeho posledním. Zároveň dodal, že je to jedinečná šance dotáhnout Argentinu ke sladkému vítězství.

Všechno jednou končí. Lionel Messi se rozhodl odkrýt fanouškům pravdu. Letošní mistrovství v Kataru bude jeho poslední. Pětatřicetiletý Argentinec potvrdil obavy, které se kolem něho a jeho konci kariéry dlouho řešily. Katar bude jeho pátou účastí se svou zemí na této světově proslulé akci, poprvé se na ni dostal v roce 2006. Bilance barcelonské legendy na mistrovství světa činí šest gólů a pět asistencí v 19 vystoupeních.

„Je to opravdu tak, už je to dávno rozhodnuté. Mistrovství světa v Kataru pro mě bude poslední velkou akcí. Cítím velký tlak, moje země je fotbalová velmoc. Už se na to ale necítím,“ uvedl Messi v prohlášení

Trofej pro světové šampiony zůstává jedinou nepolapitelnou z Messiho slavné sbírky. Messi s Argentinou vstoupí do turnaje jako úřadující mistr Jižní Ameriky, který loni vyhrál Copa America nad Brazílií. Na klubové úrovni zůstává Messiho budoucnost zahalena tajemstvím. Zprávy však naznačují, že by se možná mohlo jednat o návrat krále do své země. Tím pádem bychom mohli Messiho opět vidět v barvách barcelonského dresu. Nicméně po pomalejší loňské sezóně se zdá, že Messi je zpět ve své nejlepší formě, když v letošní sezóně již zaznamenal neuvěřitelných osm gólů a osm asistencí.

Možná to s odchodem nebude tak horké

Zda to znamená, že Messi zcela ukončí mezinárodní fotbalovou kariéru, se teprve uvidí. Odcházení tak trochu na půl mu ale není vůbec cizí. Již dříve, v roce 2016, po čtvrté porážce ve finále Copa America, šokoval odchodem do fotbalového důchodu. Brzy na to však ale otočil s tím, že by to jeho tým nezvládl a nesl by to velmi špatně psychicky. Dokonce řekl, že by byl jeho tým ve velkých problémech a proto musí ještě zůstat.

Nejčtenější tento týden

Krize stáje Aston Martin pokračuje. Nová éra Formule 1 začala noční můrou

Ambiciózní projekt Aston Martinu se zatím mění v jedno z největších zklamání sezony 2026. Ani příchod Adriana Neweyho a spolupráce s Hondou nepřinesly okamžitý efekt a tým se propadá na chvost startovního pole.

Luke Littler vysvětlil konflikt s Gianem van Veenem

Mladý světový šampion Luke Littler poprvé promluvil o emotivním incidentu s Gianem van Veenem, který rozvířil vody Premier League Darts. Podle něj soupeř porušil nepsaná pravidla a situaci zbytečně vyhrotil.

Muchová ve Stuttgartu splnila roli favoritky, Šalková otočila bitvu, Fruhvirtová končí

Karolína Muchová zvládla vstup do turnaje ve Stuttgartu a po výhře nad Aljaksandrou Sasnovič si zahraje osmifinále. Dařilo se také Dominice Šalkové, která v Rouen otočila těžký první set proti Anně Blinkovove a postoupila dál. Naopak Linda Fruhvirtová své první kolo nezvládla a po porážce s Irynou Shymanovich na francouzské antuce dohrála.

Vladař dovedl Philadelphii k výhře a postupu do play off

Daniel Vladař byl v noci na pondělí jednou z hlavních postav Philadelphie. Český brankář pomohl Flyers k domácí výhře 3:2 po nájezdech nad Carolinou a jeho tým si jako poslední na Východě zajistil účast v play off. Pro klub jde o první postup do vyřazovacích bojů od sezony 2019/20.

Chorý čelí dalšímu trestu, komise jeho vyloučení potvrdila

Tomáš Chorý po ligovém šlágru s Plzní zřejmě neunikne dalšímu postihu. Komise rozhodčích FAČR podpořila verdikt sudího Marka Radiny a uvedla, že slávistický útočník naplnil svým jednáním povahu přestupku plivnutí. Slavia se sice proti červené kartě brání, čtvrteční jednání disciplinární komise ale pro jejího hráče nevypadá příznivě.

Hronek pomohl Vancouveru k výhře, Gudas po návratu shodil rukavice

Filip Hronek zapsal asistenci při výhře Vancouveru 4:3 po prodloužení na ledě Anaheimu. Ducks i přes bod ztratili šanci rychle si potvrdit play off a po návratu do sestavy na sebe upozornil také Radko Gudas, který se hned v první třetině pustil do bitky. Bez bodu zůstal David Pastrňák, takže na metu 100 bodů dál čeká.

Sinner po triumfu v Monte Carlu sesadil Alcaraze z tenisového trůnu

Jannik Sinner vyhrál finále Masters v Monte Carlu nad Carlosem Alcarazem 7:6 a 6:3 a v pondělí se vrátí na první místo světového žebříčku. Italský tenista získal první titul z této kategorie na antuce a potvrdil mimořádnou formu posledních měsíců. Po triumfech v Paříži, Indian Wells a Miami ovládl už čtvrtý turnaj Masters za sebou.

Těžkotonážní peklo v UFC, Hokit po neskutečném masakru přemohl Blaydese

Souboj Joshe Hokita s Curtisem Blaydesem na turnaji UFC 327 přinesl jednu z nejdivočejších bitev těžké váhy za poslední roky. Oba bojovníci vydrželi patnáct minut v brutálním tempu, několikrát sahali na hranu ukončení a nakonec rozhodly až body. Hokit uhájil neporazitelnost, připsal si třetí výhru v řadě a výrazně si řekl o místo mezi elitou divize.

Tyson Fury to dokázal. Po výhře nad Makhmudovem vyzval Anthonyho Joshuu

Londýn zažil návrat, na který se nezapomíná. Tyson Fury se po více než roční pauze vrátil do ringu a na stadionu Tottenham Hotspur přesvědčivě porazil Arslanbeka Makhmudova na body. V hledišti přitom nechyběl ani jeho dlouholetý rival Anthony Joshua. Vše nasvědčuje tomu, že právě jejich vzájemný souboj by mohl být vrcholem letošního boxerského roku.

Titul byl nablízku, Procházka ale po jedné chybě padl

Jiří Procházka měl v Miami dobře rozjetý titulový zápas polotěžké váhy, přesto odcházel poražený. Český bojovník trefoval, soupeři ničil přední nohu a byl blízko finiše. Pak ale přišla jediná chyba, kterou Carlos Ulberg okamžitě potrestal. Novozélanďan vyhrál už v prvním kole a poprvé v kariéře získal pás šampiona UFC.

Nečas je bod od stovky, Nosek dvěma góly zářil

Martin Nečas je tři zápasy před koncem základní části NHL jediný bod od magické stovky. Proti Vegas připravil gól, Colorado ale doma padlo 2:3 v prodloužení. Český večer tím ale zdaleka nekončil. Tomáš Nosek dal při výhře Floridy nad Torontem své první dva góly v sezoně, Marek Alscher zapsal premiérový bod v NHL a Daniel Vladař dovedl Philadelphii k jasné výhře ve Winnipegu.

Oktagon v Polsku nabídl rychlé finiše i výhru Materly

Oktagon poprvé dorazil do Polska a premiéra ve Štětíně nabídla přesně to, co karta slibovala. Rychlá ukončení, domácí emoce i hlavní zápas, který se kvůli speciálním pravidlům proměnil skoro v boxerskou přestřelku. Na turnaji Oktagon 86 se představilo deset polských bojovníků a hala viděla jedenáct zápasů.

Real Madrid znovu ztratil a Barcelona může v boji o titul odskočit

Real Madrid remizoval v předehrávce 31. kola La Ligy s Gironou 1:1 a znovu si zkomplikoval cestu za titulem. Bílý balet doma vedl po trefě Federica Valverdeho, jenže hosté brzy odpověděli zásluhou Thomase Lemara. Druhý celek tabulky tak ztrácí na vedoucí Barcelonu šest bodů, navíc katalánský rival má zápas k dobru.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama