FotbalMessi to dokázal. Argentina je vládcem Jižní Ameriky, finále rozhodl Di María

Messi to dokázal. Argentina je vládcem Jižní Ameriky, finále rozhodl Di María

Nemožné se stalo skutečností, božský Leo má konečně trofej s Argentinou. Ve finále Copy Américy dokázal jeho výběr porazit tím nejtěsnějším rozdílem Brazílii a patří jí koruna pro jihoamerické vládce. O výhře a triumfu rozhodl Di María, Neymarovi a spol. tak zbyly jen oči pro pláč. Doslova.

Liga mistrů, španělská pohár, La Liga. Tohle všechno jsou trofeje, které už Lionel Messi nad hlavu několikrát zvedal. Jedna mu ale stále unikala. A to ta s Argentinou. Drobný útočník teď ale konečně manko na Ronalda smazal.

Mezi těmihle dvěma, tedy Messim a Ronaldem, panuje vzájemná rivalita, kterou umocňoval fakt, že drobný Argentinec na rozdíl od Portugalce nikdy nevyhrál mezinárodní trofej. Olympiáda v roce 2003 se doma nepočítá, musí jít jen o MS nebo Copu.

A to se teď Messimu povedlo. Nebýt EURA, určitě by se tenhle turnaj probíral víc, v tuto chvíli ale stojí v lehkém stínu. Nic takového ale Leo v současné chvíli neřeší. Hlavní je, že Argentina poprvé od roku 1993 triumfovala, na čemž měl lví podíl.

Oslavy šly stranou!

Argentina ovládla Copu Américu v historii už 14krát, posledních 28 let ale štěstí neměla. Několik zpackaných finále vyústilo v kletbu, která zdánlivě nešla zlomit. Tedy až doteď. Argentinci ve finále porazili Brazilce jedna nula.

Neymar si přál tenhle souboj už v průběhu turnaje. „Chci hrát s Argentinou. Mám tam kolegy, mám tam kamarády, ale hrajeme doma, takže zvítězíme,“ ujišťoval. To se ale Brazilec lehce přepočítal, letos totiž dominoval někdo jiný.

Po závěrečném hvizdu a triumfu, o kterém rozhodl jediným gólem Di María, vyhazovali spoluhráči Messiho do vzduchu, zvedala se trofej, to ale bylo z oslav všechno. Sám Leo pak po zápase v tunelu uklidňoval Neymara, který skončil v slzách.

To na druhé straně se plakalo štěstím. Nejblíže měla k trofeji v roce 2014 během mistrovství světa, pak prohrála na penalty ve finále Copy v letech 2015 a 2016. Teď to ale už konečně vyšlo. A Messi si může říkat, že vyhrál první velkou trofej i v „repre“.

„Nemohu přestat plakat, tohle je nezapomenutelné. Messi mi řekl, že mi děkuje. A já odvětil, že děkuju jemu. Hodně lidí nám říkalo, ať se už do týmu nevracíme. Ale my pořád šli hlavou proti zdi a dnes se to povedlo,“ prohlásil jediný střelec finále Ángel Di María.

Teď už zbývá z jeho pohledu pouhé dořešení záležitostí v klubu. V Barceloně neprodloužil a od 1. července je volným hráčem, Katalánci si však jsou jistí, že Messi po návratu do Evropy podepíše nový kontrakt.Messi to dokázal. Argentina je vládcem Jižní Ameriky, rozhodl Di María

Nejčtenější tento týden

Gerwyn Price slaví drtivé vítězství v Manchesteru

Velšský „Iceman“ Gerwyn Price předvedl dominantní výkon a ovládl devátý večer Premier League Darts. Turnaj v Manchesteru však kromě špičkových výkonů nabídl i vyhrocený střet mezi Lukem Littlerem a Gianem van Veenem.

Emoce v Manchesteru. Gian van Veen porazil Littlera a obvinil ho z nesportovního chování

Vyhrocený duel v Premier League Darts nabídl nejen překvapivý výsledek, ale i kontroverzní průběh. Gian van Veen po vítězství nad Lukem Littlerem nešetřil kritikou a označil chování světové jedničky za nenormální. 

Jiřího Procházku čeká mimořádně náročný duben

Jiří Procházka stojí před jedním z nejnáročnějších týdnů kariéry i osobního života. Už 11. dubna 2026 nastoupí v hlavním zápase UFC 327 proti Carlosi Ulbergovi a bude usilovat o titul v polotěžké váze. Jen o pár dní později navíc očekává narození prvního dítěte. Český bojovník tak půjde do klíčového období pod obrovským tlakem, který ale sám bere i jako silný motor.

Pastrňák a Hronek zapsali asistenci, Vejmelka dovedl Utah k výhře

Čeští hokejisté se v dalším programu NHL znovu výrazně připomněli. David Pastrňák i Filip Hronek si připsali po jedné asistenci, body jejich týmům ale nestačily. O poznání lepší večer prožil brankář Karel Vejmelka, který po nepovedeném úvodu zamkl branku a pomohl Utahu k přesvědčivé výhře 6:2 v Seattlu.

Celebrini řídil obrat San Jose, Hronek pomohl Vancouveru zaskočit Colorado

NHL nabídla další divoký večer. Vancouver i přes roli outsidera vyhrál na ledě Colorada 8:6 a Filip Hronek se pod jednu trefu hostů podepsal asistencí. Lukáš Dostál si připsal gólovou nahrávku, jeho Anaheim ale v závěru ztratil dobře rozehraný duel v San Jose. Ve stejný den navíc přišlo i individuální ocenění pro Pavla Zachu, který patřil v březnu k nejvýraznějším tvářím soutěže.

Luke Littler znovu na vrcholu. Do Manchesteru si jde pro další titul

Po pomalejším startu sezony se vrací na vrchol. Luke Littler znovu potvrzuje, že patří mezi absolutní špičku světových šipek, a před domácím publikem chce přidat už čtvrté vítězství během pěti týdnů.

Tiger Woods přerušil kariéru a chce se léčit

Tiger Woods po nehodě na Floridě oznámil, že se na neurčito stahuje z golfu a zahájí léčbu. Legendární Američan čelí obvinění v souvislosti s řízením pod vlivem a zároveň přiznal, že se teď chce soustředit hlavně na své zdraví a trvalé uzdravení. Jeho start na dubnovém Masters definitivně padá a znovu sílí otázka, zda se ještě někdy vrátí na nejvyšší úroveň.

Pastrňák přiblížil Boston k play off a Dobeš znovu zazářil

David Pastrňák se v dalším zápase NHL znovu posunul blíž ke stobodové hranici. Proti Dallasu připravil tři góly a Boston doma vyhrál 6:3. Výrazný večer prožili i další Češi. Jakub Dobeš dovedl Montreal k cenné výhře v Tampě, Jaroslav Chmelař skóroval za Rangers a Tomáš Nosek zapsal asistenci při ofenzivní smršti Floridy.

Češi po dramatu s Dánskem postoupili na mistrovství světa

Česká reprezentace zvládla mimořádně vypjatý večer a po penaltovém rozstřelu slaví postup na mistrovství světa. V Praze remizovala s Dánskem 2:2, po základní hrací době to bylo 1:1. Rozhodl až rozstřel, v němž domácí uspěli 4:1. Národní tým si světový šampionát zahraje poprvé od roku 2006.

Red Bull slíbil obrat. Max Verstappen dostane rychlejší vůz už v Miami

Max Verstappen se trápí mimo špičku a Red Bull hledá cestu zpět. Šéf týmu Laurent Mekies věří, že už v Miami přijde první výrazný posun. Otázkou je, zda to zastaví rostoucí frustraci čtyřnásobného mistra světa.

Český tým čeká večer proti Dánsku klíčový zápas o mistrovství světa

Českou reprezentaci čeká dnes ve 20.45 na Letné zápas, který může po dvaceti letech vrátit národní tým na mistrovství světa. V rozhodujícím finále baráže nastoupí proti Dánsku, které jde do utkání jako mírný favorit. Domácí ale věří, že na vyprodaném stadionu využijí sílu vlastního prostředí a udělají poslední krok k postupu na letní turnaj v Severní Americe.

Nečas zapsal tři body, Gudas po vyhroceném duelu nedohrál

Martin Nečas patřil v pondělním programu NHL k hlavním postavám. Při vysoké výhře Colorada 9:2 nad Calgary vstřelil gól a přidal dvě asistence. Bodovali také Tomáš Hertl a Filip Hronek. Radko Gudas pak v emotivním utkání Anaheimu s Torontem schytal tvrdou odvetu a zápas nedokončil.

Zacha zařídil velký obrat Bostonu, Dobeš znovu podržel Montreal

Pavel Zacha prožil v NHL mimořádný večer. Dvěma góly a jednou asistencí režíroval obrat Bostonu z 0:3 na 4:3 po nájezdech v Columbusu. Výrazně se ukázal také Jakub Dobeš, který 34 zákroky dovedl Montreal k výhře 3:1 na ledě Caroliny a stal se první hvězdou zápasu.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama