FotbalManchester United propustí až 200 zaměstnanců v rámci úsporných opatření

Manchester United propustí až 200 zaměstnanců v rámci úsporných opatření

Manchester United oznámil, že propustí až 200 zaměstnanců. Přibližně 250 již bylo propuštěno v loňském roce v rámci první vlny úsporných opatření zavedených spolumajitelem klubu sirem Jimem Ratcliffem.

Na pondělním setkání se zaměstnanci generální ředitel United Omar Berrada oznámil, že klub chystá další vlnu propouštění v rámci „transformačního plánu“. „Cílem transformačního plánu je vrátit klub k ziskovosti po pěti po sobě jdoucích letech ztrát od roku 2019,“ uvedl klub. Dodal také, že přibližně 150-200 pracovních míst může být zrušeno. Zrušení však podléhá konzultačnímu procesu se zaměstnanci, přičemž celý proces by měl trvat tři až čtyři měsíce.

Drastické změny jsou potřeba 

K 30. červnu 2024 měl Manchester United 1 140 zaměstnanců. Celkových 450 propuštěných osob tedy představuje 39 procent pracovní síly klubu. Minulý týden klub oznámil finanční výsledky – ztrátu 27,7 milionu liber ve druhém čtvrtletí. Za poslední tři roky utrpěl celkové ztráty přes 300 milionů liber.

United jsou aktuálně na cestě k nejhoršímu umístění v Premier League, protože tým Rubena Amorima je po remíze 2:2 s Evertonem na 15. místě tabulky. Klub také podle BBC uvedl, že budou přijata další opatření s cílem zlepšit finanční udržitelnost klubu a zvýšit provozní efektivitu.

„Máme odpovědnost postavit Manchester United do nejsilnější možné pozice, abychom dosahovali úspěchů v mužském, ženském i mládežnickém týmu. Tato těžká rozhodnutí jsou nutná k tomu, abychom klub vrátili na stabilní finanční základ,“ sdělil Sky News Berrada. 

Jaké další změny přijdou?

Manchester United oznámil jmenování Marca Armstronga na pozici obchodního ředitele klubu. Součástí transformačního plánu je přesun části zaměstnanců ze stadionu Old Trafford do tréninkového centra Carrington. Přítomnost klubu v Londýně bude omezena, ale veškeré vedení klubu bude sídlit v Manchesteru, včetně Armstronga.

Tým také přestane poskytovat bezplatné obědy pro zaměstnance na Old Trafford, což by mělo ušetřit více než 1 milion liber ročně. Stravovací podmínky v Carringtonu však zůstanou beze změny alespoň do konce sezóny.

Roční příspěvek klubu na podporu Manchester United Disabled Supporters Association (MUDSA) zůstane na 40 000 librách, zatímco probíhají jednání s Manchester United Foundation (MUF) o výši příspěvku.

Jsou vidět výsledky 

Od svého vstupu do klubu sir Ratcliffe oznámil řadu úsporných opatření. Klub odhaduje, že první vlna propouštění přinesla úspory mezi 40-45 miliony liber.

V prosinci spolumajitel varoval, že budou přijata další „obtížná a nepopulární rozhodnutí“, aby dostal klub tam, kam chce. Ceny vstupenek na zápasy vzrostly na 66 liber za utkání, přičemž byly zrušeny slevy pro děti a důchodce.

Vítězství v Evropské lize je jedinou realistickou cestou k účasti v příští sezóně Ligy mistrů. Pokud se to nepodaří, klub přijde o 10 milionů liber ročně ze sponzorské smlouvy s Adidasem, což by dále omezilo možnosti posilování Amorimova kádru v létě a zvýšilo tlak na správnost nedávných přestupových rozhodnutí United.

Nejčtenější tento týden

Rada v Eugene ovládl 400 metrů překážek a získal světové zlato

Český atlet Michal Rada v neděli zazářil na juniorském mistrovství světa v Eugene. Devatenáctiletý překážkář vybojoval zlato na 400 metrů překážek a časem 48,59 sekundy vytvořil nový evropský juniorský rekord. Navázal tak na loňský evropský titul a zároveň vylepšil stříbro z předchozího světového šampionátu v Limě.

Menšík zvládl další překážku a v Montrealu vyzve Sheltona

Jakub Menšík pokračuje na Masters v Montrealu mezi nejlepší osmičkou. Dvacetiletý český tenista porazil ve čtvrtém kole zkušeného Nizozemce Botice van de Zandschulpa 6:4, 7:5. V boji o semifinále ho čeká Ben Shelton. Proti americké světové desítce má Menšík pozitivní vzájemnou bilanci.

Conor Benn slibuje tvrdou válku. Proti Ryanu Garciovi chce získat titul, který kdysi držel jeho otec

Conor Benn má před sebou největší zápas kariéry. Britský boxer se 12. září v Las Vegas utká s Ryanem Garciou o titul WBC ve welterové váze a před očekávaným soubojem neskrývá ambice. Chce Američana zastavit a odnést si pás, který v minulosti patřil jeho otci Nigelu Bennovi.

Vollering podruhé ovládla ženskou Tour de France, Nosková po pádu odstoupila

Demi Vollering završila Tour de France Femmes dominantním výkonem. Nizozemská cyklistka vyhrála závěrečnou etapu v Nice a podruhé v kariéře slaví celkový triumf. Jediná česká účastnice Nikola Nosková naopak závod nedokončila. Po sobotním pádu sice nastoupila do poslední etapy, krátce po startu ale odstoupila.

Salač slaví životní vítězství, v Británii poprvé ovládl Moto2

Filip Salač dosáhl největšího úspěchu své dosavadní kariéry. Čtyřiadvacetiletý český motocyklový jezdec ovládl závod Moto2 ve Velké ceně Velké Británie v Silverstonu. Na nejvyšší stupeň se v této kategorii postavil poprvé. Zároveň ukončil šestnáctileté čekání na české vítězství, naposledy se radoval Karel Abraham v roce 2010.

Kanada ve finále Hlinka Gretzky Cupu rozdrtila USA a slaví zlato

Kanadští hokejisté ovládli letošní Hlinka Gretzky Cup. Ve finále turnaje hráčů do 18 let v Edmontonu nedali šanci Spojeným státům a zvítězili vysoko 8:1. Kanada tak po loňském bronzu znovu vystoupala na vrchol. Hned tři její hráči vstřelili ve finále po dvou gólech.

Jaissle začal v Newcastlu výhrou nad Valencií

Matthias Jaissle má za sebou vítěznou premiéru na lavičce Newcastlu. Anglický celek v přípravném utkání otočil zápas na stadionu Mestalla a porazil Valencii 2:1. Nový trenér přesto výsledek nepřeceňoval a zdůraznil, že jeho mladé mužstvo čeká ještě hodně práce.

Tyčkařka Krutilová slaví světové zlato, desetibojař Juliš přidal bronz

Česká atletika slaví na juniorském mistrovství světa v Eugene další velké úspěchy. Tyčkařka Nicole Krutilová ovládla finále výkonem 445 centimetrů a získala zlato. Desetibojař Adam Juliš se během druhého dne výrazně posunul pořadím a nakonec vybojoval bronz. Osobní rekord vylepšil na 7877 bodů.

Sabalenka v Torontu skončila už v osmifinále

Aryna Sabalenka nezvládla osmifinále turnaje WTA 1000 v Torontu. Světová jednička podlehla Ekaterině Alexandrova po dvou a půl hodinách 6:7, 6:4, 4:6. Pro jednu z hlavních favoritek turnaje tak přišel konec podstatně dříve, než naznačovaly její výsledky z úvodu sezony.

Infantino čelí další aféře. FIFA tvrdí, že jde o koordinovaný útok

Krize kolem vedení světového fotbalu dál sílí. FIFA se ostře ohradila proti snahám oslabit pozici prezidenta Gianniho Infantina a tvrdí, že jeho odpůrci se snaží obejít standardní demokratické postupy organizace.

Salač odstartuje v Silverstonu ze šestého místa

Filip Salač zajel v kvalifikaci Moto2 na Velkou cenu Británie šestý čas. Český jezdec týmu OnlyFans American Racing tak v nedělním závodě odstartuje ze druhé řady. Na nejrychlejšího Izana Guevaru ztratil 0,795 sekundy.

Arsenal získal Bruna Guimarãese z Newcastlu

Arsenal dokončil přestup brazilského záložníka Bruna Guimarãese z Newcastlu United. Osmadvacetiletý kapitán Newcastlu přichází do týmu úřadujícího anglického mistra za částku, která podle obou zdrojů činí 75 milionů liber, tedy přibližně 2,1 miliardy korun. Na Emirates Stadium má pokračovat jako jedna z hlavních postav středu pole.

Čeští hokejisté na Hlinka Gretzky Cupu končí šestí

Česká hokejová osmnáctka zakončila Hlinka Gretzky Cup vysokou porážkou. Svěřenci Jaroslava Nedvěda podlehli Švýcarsku 1:5 a obsadili šesté místo. Na prestižním turnaji tak vyhráli jediný ze čtyř zápasů a vyrovnali nejhorší český výsledek v historii této akce.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama