1.9 C
    Pátek 26. dubna 2024

„Lvíčata“ v kvalifikaci nadále vítězí. Uspěla na hřišti Kosova, rozhodla jediná branka

I ve třetím kvalifikačním utkání na mistrovství Evropy 2023 dokázala česká jednadvacítka zvítězit, když uspěla na hřišti Kosova. O konečném výsledku rozhodla jediná branka, kterou v prvním poločase vstřelil Adam Gabriel.

Skvělým způsobem si zatím počínají česká „lvíčata“ v kvalifikaci na nadcházející EURO jejich věkové kategorie. V úvodních třech zápasech zatím neztratila ani bod, a navíc ani jednou neinkasovala. Tentokrát to odneslo Kosovo.

„Zvládli jsme velice těžké utkání z mnoha pohledů. Byl to silný soupeř vybavený skvělými individualitami, dobře organizovaný. Po celé utkání silně pršelo a terén byl rozbahněný, což nesvědčilo technické hře. V utkání jsme byli lepší. V závěru soupeř zareagoval, velice dobře vystřídal a zahrozil z několika útoků,“ řekl na tiskové konferenci trenér Čechů Jan Suchopárek.

Úvodních čtyřicet pět minut příliš šancí nenabídl. Mladí Češi byli aktivnějším týmem, vypracovali si několik rohových kopů, ale k vážnějšímu ohrožení soupeřovy branky nedošlo ani jednou. Úvodní střelu na branku vyslal národní tým až ve 38. minutě a hned z toho byla branka. Po centru na zadní tyč se zmocnil míče Adam Gabriel a střelou z otočky poslal svůj tým do vedení.

Druhá polovina utkání patřila spíše domácímu výběru. Fotbalisté Kosova si vytvořili několik slibných příležitostí na srovnání, ale výborně chytající Matěj Kovář za svá záda nepustil ani jednu střelu. Postupně zlikvidoval příležitosti Marleka, Lushaka i Berishi.

V úterý odveta v Českých Budějovicích

„Matěj byl spolehlivý, střely ze střední vzdálenosti vykryl pohotově. Vyloženou šanci soupeř neměl, ale je pravda, že ve druhé půli byl určitě agresivnější a nebezpečnější než v první,“ dodal Suchopárek.

Po třech zápasech se český tým drží na čele tabulky kvalifikační skupiny G. Před dalšími zápasy má náskok tří bodů na druhé Slovince, kteří překvapivě dokázali vybojovat bod s Anglií, když smazali dvoubrankovou ztrátu z prvního poločasu.

V dalším duelu čeká jednadvacítku odveta s Kosovem, která odstartuje v úterý od 18 hodin. Znovu se bude hrát na Střeleckém ostrově v Českých Budějovicích, kde Češi zvládli i předchozí dva zápasy evropské kvalifikace. Nejprve porazili Slovince 1:0, poté Albánii 4:0.

Ve fotbalovém světě to vře. Dva hráči Premier League zatčeni

Ve světě fotbalu se často setkáváme s kontroverzemi a skandály. Ty se ovšem nyní dostaly mimo hřiště. Tentokrát se vše točí kolem dvou hráčů Premier League, kteří byli zatčeni v souvislosti s údajným znásilněním. Oba devatenáctiletí muži byli propuštěni na kauci poté, co byli vyslechnuti policií. Zatčení jsou členy stejného klubu. Ten odmítl se k celé věci vyjádřit.

Fanoušky Liverpoolu naštvala reakce Darwina Núñeze na porážku v zápase proti Evertonu

Fanoušci Liverpoolu vyjádřili svůj hněv nad „malichernou“ reakcí Darwina Núñeze na rozhodčí po závěrečném hvizdu zápasu Premier League proti Evertonu. Reds utrpěli výrazný neúspěch v boji o titul, když se svým městským rivalem prohráli 0:2.

Trenér Nurmagomedova na adresu McGregora: Nemám ho rád, ale je to hvězda

V době, kdy se Conor McGregor připravuje na svůj návrat do Ultimate Fighting Championship (UFC), bývalý trenér Chabiba Nurmagomedova Javier Mendez uznal Irův hvězdný potenciál. McGregor, který se v poslední době soustředí na svou začínající hereckou kariéru, se má na konci června vrátit na zápas UFC 303 v Las Vegas. Bude to jeho první zápas po téměř třech letech, jeho poslední vystoupení v oktagonu v červenci 2021 skončilo porážkou s Dustinem Poirierem kvůli zlomenému kotníku.