5 C
Czech
Neděle 29. března 2026
FotbalLukaku a jeho návrat domů. Do Chelsea šel jen kvůli penězům, myslí...

Lukaku a jeho návrat domů. Do Chelsea šel jen kvůli penězům, myslí si boss Interu

Když se během letního přestupového období upekl přestup snajpra Belgie zpět na Ostrovy, fanoušci Chelsea šíleli. Do klubu se vrátil ztracený syn, který hrál za Blues už jako teenager. Podle šéfa Interu Milán, ze kterého se Lukaku pakoval, jde ale jen o peníze. Útočník si šel pouze zvýšit příjem.

Vytáhlý belgický kanonýr patří už několik let mezi střeleckou elitu. Dařilo se mu v domovském Bruselu, menších anglických klubech, v Chelsea, kde působil od svých 18 let, ale velkou parádu nepředváděl. Musel dospět, v čemuž mu pomohl zejména Inter Milán.

Na Apeninský poloostrov přišel Romelu Lukaku v roce 2019. Tehdy odcházel v nálepkou ne zrovna ideálně rozpoloženého hroťáka, kterému se v Manchesteru United nepodařilo naplnit svůj potenciál. V dresu Interu už ale stoprocentně. Svými góly pomohl klubu k mistrovskému titulu.

Lukaku měl platnou smlouvu ještě na několik let, v létě se však ozvala londýnská Chelsea. Čerství šampioni Ligy mistrů sháněli kvalitního útočníka, který by pomáhal ve hře, ale zejména dával góly. A to všechno znovuzrozený Lukaku splňuje. Vábení domova vyslyšel.

Fanoušci byli tehdy nadšení. Domů se vrací borec, který sice nejprve nezaujal, po letech se ale vrací jako vítěz. Za Chelsea dal letos v 11 zápasech už 4 branky a platí za důležitého člena základní jedenáctky. O comebacku ale nesmýšlí s úsměvem šéf Interu Milán.

Šlo mu jen o peníze?

Inter se svůj klenot pokoušel udržet. Marně. Lukaku kývl na nabídku a před startem sezony se vrátil na Ostrovy. Touha po domově: Beppe Marotta tvrdí, že nic takového ve hře nebylo. Po pandemii covidu-19 ve sportu si zkrátka všichni chtějí vydělat co nejvíc.

„Lukaku byl prodán za 115 milionů eur a Džeka jsme koupili zadarmo. Na hřišti v tom zase tak velký rozdíl není,“ začal CEO klubu. „Lukaku odešel zdvojnásobit svůj plat, v Itálii tato čísla nemohou existovat,“ pokračoval.

Podle něj se kluby topí ve finančních krizích způsobených covidem. „Dnes takové investice dělat nemůžeme. Lukakua bych teď nepodepsal ani za 75 milionů eur,“ doplnil Marotta. Zároveň si myslí, že italské kluby v současné době nemohou peněžně ostatním konkurovat.

Jak to tedy bylo? Vrátil se Lukaku kvůli touze po domově? Nebo jen chtěl zlepšit svou výplatní pásku? Názor si udělejte sami.

Nejčtenější tento týden

Růžička odehrál v extralize tisící zápas

Martin Růžička si v Hradci Králové připsal další mimořádný milník. Kapitán Třince nastoupil k tisícímu extraligovému utkání a hned v úvodu večera posunul i rekord produktivity v play off. Jeho tým navíc vyhrál 3:2 ve druhém prodloužení a po pátém čtvrtfinále slaví postup do semifinále.

Antonelli ovládl kvalifikaci v Japonsku před Russellem a Piastrim

Mercedes potvrdil v Suzuce velkou formu a obsadil první dvě místa na startu. Pole position získal Andrea Kimi Antonelli, který porazil George Russella o 298 tisícin sekundy. Třetí skončil Oscar Piastri, do závěrečné části se naopak nedostal Max Verstappen.

Jiří Lehečka si v Miami zahraje o největší titul kariéry

Český tenista Jiří Lehečka dál prožívá skvělý turnaj v Miami. V semifinále smetl Arthura Filse 6:2 a 6:2, znovu si podržel servis v celém zápase a poprvé v kariéře postoupil do finále podniku Masters 1000. O titul si zahraje s Jannikem Sinnerem, který v druhém semifinále přehrál Alexandera Zvereva.

Chmelař asistoval, Sýkora dal první gól v NHL

New York Rangers po šesti porážkách zabrali a doma smetli Chicago 6:1. Do povedeného večera výrazně promluvili i mladíci z farmy. Jaroslav Chmelař zapsal první asistenci v NHL, Adam Sýkora zase premiérový gól. Detroit mezitím vyhrál v Buffalu 5:2 a český brankář Michal Postava zůstal na střídačce jako náhradník.

Letná se plní, finále baráže s Dánskem táhne fanoušky

Úterní zápas českých fotbalistů proti Dánsku se blíží vyprodání. Na Letné už zbývají jen desítky vstupenek, hlavně v rohových sektorech. Reprezentace tak může v klíčovém duelu o mistrovství světa čekat mimořádně silnou kulisu.

Dvakrát 170. Luke Littler v Berlíně ohromil drtivou nominací 

Angličan Luke Littler v Berlíně předvedl výkon na hranici dokonalosti, když ve finále Premier League dvakrát zavřel maximální 170 a zlomil odpor Michaela van Gerwena. Devatenáctiletý mladík tak potvrdil, že patří k největším hvězdám současných šipek.

Sabalenka porazila Rybakinu a zahraje si finále Miami Open

Aryna Sabalenka postoupila podruhé za sebou do finále turnaje v Miami a dál útočí na mimořádný double. Světová jednička v semifinále přehrála Elenu Rybakinu 6:4, 6:3 a po triumfu v Indian Wells zůstává jediný krok od takzvaného Sunshine Double. Ve finále ji čeká domácí Coco Gauff.

Dobeš dovedl Montreal k další výhře, Nečas bodoval a Ovečkin nasázel hattrick

Český brankář Jakub Dobeš znovu zaujal v NHL. Montreal i díky jeho 25 zákrokům porazil Columbus 2:1. Martin Nečas pomohl asistencí k výhře Colorada nad Winnipegem a bodoval ve čtvrtém utkání za sebou. Velký večer prožil také Alexandr Ovečkin, který proti Utahu nastřílel hattrick.

Češi po dramatu s Irskem dál živí sen o mistrovství světa

Česká reprezentace zvládla v Edenu divoké semifinále baráže a po remíze 2:2 slavila postup až po penaltách. Hrdinou večera se stal brankář Matěj Kovář, který v rozstřelu zneškodnil dva irské pokusy. Tým trenéra Miroslava Koubka tak zůstává ve hře o první účast na světovém šampionátu po dvaceti letech. O všechno rozhodne úterní duel s Dánskem na Letné.

Reshtenko i přes pád zvládl postup do volných jízd na MS v Praze

Georgii Reshtenko si na mistrovství světa v Praze poprvé v kariéře zajistil účast ve volných jízdách. Český krasobruslař sice v krátkém programu chyboval při čtverném toeloopu, přesto mu výkon před domácím publikem stačil na místo mezi nejlepší čtyřiadvacítkou.

George Russell se ostře ozval. Zákulisní válka se rozjela naplno 

Lídr šampionátu George Russell se před Velkou cenou Japonska pustil do soupeřů. Podle britského pilota není v pořádku, že rivalové zpochybňují technická řešení Mercedesu, který vstoupil do sezony ve skvělé formě.

Sabalenka zvládla těžký test, v Miami jde na Rybakinu

Aryna Sabalenka postoupila na turnaji v Miami do semifinále po výhře 6:4 a 6:4 nad Hailey Baptiste. Světová jednička neměla duel pod plnou kontrolou, v klíčových chvílích ale zabrala a teď ji čeká další souboj s Elenou Rybakinou.

Conor Benn míří za titulem. Jako dalšího chce vyzvat Garcíu

Britský boxer Conor Benn stojí na prahu klíčového momentu kariéry. Pokud 11. dubna uspěje proti zkušenému Američanovi Regisi Prograisovi, chce okamžitě zaútočit na světový titul. A to ideálně v domácím prostředí velkého fotbalového stadionu proti hvězdnému šampionovi Ryanu Garcíovi.

Lehečka je v Miami v semifinále a čeká ho Fils

Jiří Lehečka zvládl v Miami další těžký test a po výhře 7:6, 7:5 nad Martínem Landalucem postoupil do semifinále. Český tenista si na turnaji Masters zahraje mezi nejlepší čtyřkou teprve podruhé v kariéře. O finále se utká s Arthurem Filsem, který otočil dramatický zápas s Tommym Paulem.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama