ŠipkyLoni dvě devítky, nyní skvostné závěry. Dobey zářil v Premier League

Loni dvě devítky, nyní skvostné závěry. Dobey zářil v Premier League

Před rokem kouzlil v Belfastu v rámci Premier League Gerwyn Price, který zavřel dvě devítky, nyní bavil diváky debutant Chris Dobey. Možná překvapivě se čerstvý vítěz Masters dostal až do finále prvního večera této prestižní ligy a tam, i díky zavření 160 a 170, porazil Michaela van Gerwena 6:5.

Šipkařská Premier League je zpátky a znovu se chystalo sedmnáct zastávek plných těch nejlepších šipek na světě. Ještě před startem se ale snesla na PDC velká vlna nevole, nominováni pro tento nerankingový major totiž byli například Dimitri van den Bergh či Jonny Clayton, a to na úkor Luka Humphriese nebo Joa Cullena…

Do ligy se nedostal ani vítěz UK Open Danny Noppert, a hned zezačátku tak bylo mezi fanoušky a organizací PDC veliké dusno. První večer však, zdá se, překlopil negaci v pozitivní ohlasy, fanoušci se s nasazením hráčů smířili a užili si dávku vynikajících šipek.

Hrálo se v Belfastu. Ve městě, kde loni přepsal dějiny Gerwyn Price. Nejprve tam totiž zavřel na devět šipek v semifinálovém utkání s Michaelem van Gerwenem a pak přidal druhou devítku ve finále s Jamesem Wadem. „Iceman“ rozpoutal nekontrolovatelné oslavy a celý miniturnaj pochopitelně dominantním způsobem vyhrál.

Startuje Dobey velkolepou kariéru?

Králem hlavního města Severního Irska byl tentokráte debutant Chris Dobey. Angličan, jenž před týdnem vyhrál The Masters, začal skvělým výkonem v duelu s Peterem Wrightem. Skota porazil 6:3 s průměrem 95,98 a 50% úspěšností na zavírání.

I v semifinále měl navrch. Nathan Aspinall, který vyřadil ve čtvrtfinále shodou okolností právě Price, sice vzdoroval více než Wright, avšak na Dobeyho to nestačilo. „Hollywood“ hrál téměř totožný průměr jako proti „Snakebitovi“, horší doubly zachraňoval šesti 180. Aspinalla porazil 6:4 a čekal jej souboj s MVG.

Finálové klání nabídlo opatrný začátek, bitva ale každým legem gradovala. Van Gerwen Dobeymu překvapivě nestačil a od třetího legu vždy doháněl ztrátu. Chris navíc předvedl zavření 170, čímž poslal diváky do varu…

Utkání nakonec dospělo až do stavu 5:5 a rozhodoval tedy až tzv. „decider“. „Mighty Mike“ sice hodil maximum a byl dříve na zavírání, Chris pak ale předvedl famózní checkout 160 bodů a došel si pro 5 bodů do tabulky a symbolických 10 000 liber hned při svém debutu v Premier League.

Nejčtenější tento týden

Salač odstartuje v Silverstonu ze šestého místa

Filip Salač zajel v kvalifikaci Moto2 na Velkou cenu Británie šestý čas. Český jezdec týmu OnlyFans American Racing tak v nedělním závodě odstartuje ze druhé řady. Na nejrychlejšího Izana Guevaru ztratil 0,795 sekundy.

Arsenal získal Bruna Guimarãese z Newcastlu

Arsenal dokončil přestup brazilského záložníka Bruna Guimarãese z Newcastlu United. Osmadvacetiletý kapitán Newcastlu přichází do týmu úřadujícího anglického mistra za částku, která podle obou zdrojů činí 75 milionů liber, tedy přibližně 2,1 miliardy korun. Na Emirates Stadium má pokračovat jako jedna z hlavních postav středu pole.

Čeští hokejisté na Hlinka Gretzky Cupu končí šestí

Česká hokejová osmnáctka zakončila Hlinka Gretzky Cup vysokou porážkou. Svěřenci Jaroslava Nedvěda podlehli Švýcarsku 1:5 a obsadili šesté místo. Na prestižním turnaji tak vyhráli jediný ze čtyř zápasů a vyrovnali nejhorší český výsledek v historii této akce.

Menšík v Montrealu nezaváhal a postoupil do osmifinále

Jakub Menšík pokračuje na turnaji Masters v Montrealu. Český tenista zvládl duel třetího kola s Térencem Atmanem a zvítězil 7:5, 6:4. Během celého utkání nepřišel ani jednou o podání a po hodině a 41 minutách proměnil první mečbol. V osmifinále doplnil Jiřího Lehečku.

Souboj století je na spadnutí. Tyson Fury a Anthony Joshua by měli potvrdit zápas ještě v srpnu

Boxerský svět se blíží k jednomu z nejočekávanějších duelů posledních let. Tyson Fury a Anthony Joshua by měli svůj dlouho vyhlížený střet oficiálně potvrdit ještě během srpna. Jedinou nevyřešenou otázkou zůstává dějiště zápasu, které se podle zákulisních informací může přesunout z Velké Británie až do legendární Madison Square Garden v New Yorku.

UEFA dál tlačí na Infantina. Hrozba bojkotu mistrovství světa zůstává ve hře

Evropský fotbal se s omluvou FIFA nespokojil. Přestože prezident Gianni Infantino ustoupil od kontroverzního plánu na vstup soukromých investorů do nejcennějších fotbalových turnajů, UEFA trvá na tom, že důvěru ve vedení světové federace ztratila. Ve hře tak nadále zůstává i krajní varianta v podobě bojkotu soutěží organizovaných FIFA.

Mikel Arteta po debaklu nešetřil vlastní tým. Arsenal byl po porážce s Betisem „vzteky bez sebe“

Přípravný duel s Realem Betis odhalil slabiny, které Mikel Arteta rozhodně nechtěl vidět. Arsenal po katastrofálním prvním poločase podlehl španělskému soupeři 1:3 a kouč po utkání přiznal, že v kabině panovala pořádně bouřlivá atmosféra.

Newcastle má nového trenéra. Eddieho Howea střídá Matthias Jaissle, klub za něj zaplatil milionové odstupné

Newcastle United definitivně uzavřel hledání nástupce Eddieho Howea. Novým hlavním trenérem se stal osmatřicetiletý Matthias Jaissle, který přichází ze saúdskoarabského Al Ahli. Anglický klub za jeho uvolnění zaplatil přibližně 9,5 milionu liber.

Česká osmnáctka podlehla Finsku a na Hlinka Gretzky Cupu si o medaile nezahraje

Čeští hokejisté do 18 let na Hlinka Gretzky Cupu do semifinále nepostoupí. V rozhodujícím utkání skupiny podlehli Finsku 4:5. Přestože ve třetí třetině stáhli tříbrankové manko na jediný gól, vyrovnat už nedokázali. Turnaj tak zakončí zápasem o páté místo proti Švýcarsku.

Nosková po wimbledonském triumfu v Torontu neuspěla, končí i Krejčíková

Lindě Noskové návrat na soutěžní kurty po životním úspěchu nevyšel. Česká tenistka v Torontu nezvládla duel s Caty McNally, přestože v úvodu vedla 5:1. Ve druhém kole skončily také Barbora Krejčíková, Marie Bouzková a Karolína Plíšková. Z českých hráček pokračuje pouze Nikola Bartůňková. Naopak Jakub Menšík vstoupil do turnaje Masters v Montrealu vítězně.

Gianni Infantino zůstává prezidentem FIFA i po zasedání výkonného výboru

Gianni Infantino ustál další krizi ve vedení světového fotbalu. Po mimořádném jednání v Maroku získal podporu nejvyšších představitelů FIFA a ve funkci zatím pokračuje. Kritika kvůli neúspěšnému plánu na prodej části komerčních práv ale neutichá.

Definitivní verdikt! Lyžařská královna Lara Gut Behrami už se na svahy nevrátí

Jedna z největších osobností alpského lyžování se už na závodní svahy nevrátí. Švýcarka Lara Gut Behrami ve 35 letech definitivně ukončila mimořádně úspěšnou kariéru. Původně zvažovala možnost návratu po těžkém zranění kolena, nakonec se však rozhodla uzavřít svou sportovní cestu.

Slzy na kurtu. Jack Draper po návratu znovu narazil na zdravotní problémy a jeho start na US Open je v ohrožení

Jack Draper se po zdravotní pauze vrátil na okruh ATP, místo vysněného comebacku však přišlo další zklamání. Po porážce s Terencem Atmanem v Montrealu nezvládl emoce, rozplakal se přímo na kurtu a znovu se objevily obavy o stav jeho dlouhodobě zraněné paže.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama