MotorsportLewis Hamilton? Kdeže. Brit si přidá do občanky matčino příjmení

Lewis Hamilton? Kdeže. Brit si přidá do občanky matčino příjmení

Jezdec formule 1 a sedminásobný světový šampion chystá pro novou sezonu změny. Jeho Mercedes má nový monopost, v něm pojede také nový jezdec. Tedy minimálně, co se příjmení týče. Kvůli nerovnosti pohlaví si přidá Lewis Hamilton do jména matčino příjmení, které má znění Larbalestier.

Přípravy na start nové sezony formule 1 vrcholí. Už za pět dní se jednotliví hlavní aktéři postaví na trať v Bahrajnu k první Velké ceně. Chybět nebude ani Lewis Hamilton, který přes začátkem seriálu hlásí velké individuální změny. Rozhodl se přetransformovat své jméno, z Hamiltona na Hamiltona- Larbalestiera.

„Nikdo z vás možná neví, že se moje matka jmenovala Larbalestierová, a já právě pracuju na tom, abych to přidal ke svému jménu. Nechápu, proč ženy ztrácejí své jméno, když se vdají. Co se týče mé matky, opravdu chci, aby její jméno dál pokračovalo se jménem Hamilton,“ řekl včera na akci v Dubaji pilot formule 1.

Zatím se neví, zda všechno stihne do startu první Velké ceny v Bahrajnu, minimálně se o to ale chce pokusit. Požádat může i online, ví ale, že právě ve své rodné zemi je změna jména tak trochu složitější. „Doufám, že to bude brzo. Nevím, jestli to bude do víkendu, ale pracuje se na tom,“ prozradil sedminásobný mistr světa.

Jeho matka Carmen se rozvedla s Hamiltonovým otcem, když byly Lewisi dva roky, vztahy ale nikterak napjaté nejsou. Naopak.

Mercedes chce rozhodit soupeře

Hamilton spolu se svým novým parťákem Russellem budou patřit mezi žhavé favority na zisk trofejí také v letošní sezoně. Zatímco ostatní stáje hlásí pokroky a stvoření parádních vozů, Mercedes mlží. Auto prý není tak dobré, aby se měřilo s nejlepšími. Většina soupeřů tomu ale nevěří.

Mercedes o sobě tvrdí, že je krok za ostatními a chybí mu výkonnost. „V tuhle chvíli si nemyslím, že jsme schopní rvát se o vítězství,“ řekl Hamilton. Testy ale pomalu odhalují, že tomu tak rozhodně není. A všechno se podle obhájce titulu Maxe Verstappena z Red Bullu ukáže už o víkendu.

Pokud ale někoho lze považovat za favorita či černého koně sezony, jsou to jezdci Ferrari. Italští inženýři vytvořili sakra rychlé auto, kterému půjde konkurovat jen hodně těžko. Uvidíme, co prozradí první závod, Velká cena Bahrajnu je na programu v neděli.

Nejčtenější tento týden

Manchester City se dohodl na příchodu Bouaddiho. Za teenagera může dát 100 milionů eur

Manchester City se dohodl s Lille na přestupu osmnáctiletého marockého záložníka Ayyouba Bouaddiho. Anglický klub má zaplatit 95 milionů eur a dalších pět milionů může přidat na bonusech. Transfer ještě není oficiálně dokončený, hráče čeká zdravotní prohlídka a podpis smlouvy.

Verstappen havaroval hned v prvním kole domácí Grand Prix

Domácí Velká cena Nizozemska skončila pro Maxe Verstappena prakticky dřív, než začala. Čtyřnásobný mistr světa nezvládl závěr prvního kola na vlhké trati v Zandvoortu, tvrdě narazil do bariér a ze závodu odstoupil. Nehoda vedla k přerušení závodu červenou vlajkou, Verstappen ale vyvázl bez zranění.

Bayern přetlačil Dortmund a podvanácté získal německý Superpohár

Bayern Mnichov přidal do své sbírky další trofej. V německém Superpoháru zvítězil na hřišti Borussie Dortmund 2:1 a soutěž ovládl už podvanácté. O náskoku hostů rozhodli v prvním poločase Nathaniel Brown a Michael Olise. Dortmund po přestávce snížil zásluhou Fábia Silvy, na vyrovnání už ale nedosáhl.

Nosková s Bouzkovou ovládly čtyřhru v Cincinnati

Linda Nosková a Marie Bouzková slaví společný úspěch na turnaji v Cincinnati. České tenistky ve finále čtyřhry jasně přehrály Magali Kempen a Alexandra Panova 6:1 a 6:2. Soupeřkám dovolily jen krátce pomýšlet na zdramatizování zápasu a po hodině hry získaly titul.

České volejbalistky smetly Rakousko a na domácím ME dál neztratily ani bod

České volejbalistky pokračují na mistrovství Evropy v Brně bez zaváhání. Po úvodním vítězství nad Řeckem si poradily také s Rakouskem. Favoritky zvítězily 3:0 po setech 25:16, 25:17 a 25:17. Po dvou zápasech tak mají ve skupině B plný počet šesti bodů. V neděli je čeká výrazně těžší prověrka proti Srbsku.

Russell ovládl sprint v Zandvoortu, Norris si vyjel pole position

George Russell proměnil první místo na startu ve vítězství ve sprintu Velké ceny Nizozemska. Pilot Mercedesu porazil Charlese Leclerca a Landa Norrise. Úřadující mistr světa si ale spravil chuť v následné kvalifikaci. Norris získal pole position pro nedělní závod, když těsně zdolal Russella.

České volejbalistky zvládly vstup do domácího ME, dnes vyzvou Rakousko

České volejbalistky zvládly první krok na domácím mistrovství Evropy. V Brně porazily Řecko 3:1 po setech 25:14, 23:25, 25:15 a 25:20. Před více než 3500 diváky zazářila především Monika Brancuská s 23 body. Češky tak získaly do tabulky skupiny B první tři body. V sobotu je čeká Rakousko, v neděli pak silné Srbsko.

Bejlek sahá po životním úspěchu! Keys udolala ve třech setech, teď vyzve Gauff

Sára Bejlek prožívá v Cincinnati nejlepší turnaj dosavadní kariéry. Dvacetiletá Češka ve čtvrtfinále udolala domácí Madison Keys 3:6, 6:4, 7:6 a poprvé postoupila do semifinále turnaje WTA 1000. Po skalpu světové jedničky Aryny Sabalenky tak vyřadila další velké jméno. Nyní ji čeká světová čtyřka Coco Gauff.

Jones po 16 letech opouští Liverpool. Anglický záložník přestoupil do Interu

Curtis Jones mění po dlouhých letech působiště. Pětadvacetiletý anglický záložník přestoupil z Liverpoolu do Interu Milán, kde podepsal smlouvu až do léta 2031. Hodnota transferu se má pohybovat kolem 30 milionů liber.

Alaphilippe ukončil kariéru. Dvojnásobný mistr světa končí ve 34 letech

Francouzský cyklista Julian Alaphilippe ve 34 letech ukončil profesionální kariéru. Dvojnásobný mistr světa se rozhodl skončit s okamžitou platností, přestože měl s týmem smlouvu ještě na příští sezonu. Posledním závodem jednoho z nejvýraznějších jezdců své generace tak zůstala letošní Tour de France.

Paredes má stopku na 10 zápasů. Padly tvrdé tresty za potyčku po finále mistrovství světa

Argentinská reprezentace dostala tvrdé tresty za chaos po finále mistrovství světa proti Španělsku. Leandro Paredes si nezahraje deset mezistátních utkání, Nahuel Molina sedm a argentinská asociace zaplatí pokutu 321 tisíc dolarů. FIFA řešila nejen potyčky po závěrečném hvizdu, ale také politický transparent a diskriminační projevy fanoušků.

Světová jednička Sinner se kvůli zranění odhlásil z US Open

Tenisové US Open přišlo krátce před startem o světovou jedničku. Jannik Sinner se kvůli problémům s pravým kolenem z turnaje odhlásil. Pětadvacetiletý Ital nehraje od červencového Wimbledonu a návrat na kurt musí znovu odložit. V New Yorku přitom v roce 2024 získal svůj druhý grandslamový titul.

Antonelli ovládl jediný trénink v Zandvoortu

Kimi Antonelli vstoupil do druhé poloviny sezony formule 1 nejrychlejším časem jediného volného tréninku před Velkou cenou Nizozemska. Lídr šampionátu porazil na okruhu v Zandvoortu Lando Norrise i týmového kolegu George Russella. Max Verstappen na domácí trati zaostal.

Duplantis vyměnil tyč za mikrofon. Nazpíval hymnu pro atletický šampionát

Armand Duplantis přidal ke skoku o tyči další disciplínu. Dvojnásobný olympijský vítěz a světový rekordman vydal píseň Gold, která se stala oficiální hymnou premiérového World Athletics Ultimate Championship. Na konci zářijového šampionátu v Budapešti ji navíc zazpívá osobně na stadionu.

Ronaldinho se vrací na trávník. Ve 46 letech chce vstřelit jubilejní 300. gól

Fotbalový svět čeká návrat jedné z největších ikon své generace. Legendární Brazilec Ronaldinho se ve 46 letech připojil k italské Ravenně a nevylučuje, že znovu nastoupí k soutěžnímu utkání. Jeho vysněným cílem je symbolický 300. gól kariéry.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama