FotbalKylian Mbappé chce v Realu přepsat historii

Kylian Mbappé chce v Realu přepsat historii

Chci psát historii s Realem Madrid. Jasný vzkaz vyslal Kylian Mbappé médiím poté, co svým brilantním hattrickem zničil Manchester City v odvetě osmifinále Ligy mistrů, kterou s jeho týmem ovládl poměrem 3:1.

Francouzův gól v prvním zápase na Etihad Stadium sice padl po nepovedené střele, ale ve středeční odvetě na Santiago Bernabéu už ukázal svou nekompromisní kvalitu a s celkovým skóre 6:3 poslal Real Madrid mezi nejlepší osmičku soutěže. Mbappého talent se projevil naplno – jeho ohromující rychlost, rozvážný pohyb a nekompromisní zakončení byly nad síly obrany City. Tým Pepa Guardioly zkrátka nenašel způsob, jak ho zastavit.

Z kritiky k oslavám

Ještě nedávno se na Kyliana Mbappého snášela kritika ze strany fanoušků i expertů, když v prvních 11 zápasech za Real Madrid vstřelil pouhé tři góly. Po kontroverzním odchodu z Paris Saint-Germain, kdy v létě přišel do Madridu jako volný hráč, se od něj očekávalo okamžité zapadnutí.

Teď už ale nasbíral 27 branek ve všech soutěžích a jakékoliv pochybnosti se rozplynuly. „Adaptace pro mě skončila a nyní musím ukázat svou kvalitu,“ prohlásil podle Sky News Mbappé. „Chci hrát dobře, chci zanechat stopu v této sezóně. Naším cílem bylo postoupit a věřili jsme, že Real Madrid si zaslouží být ve čtvrtfinále,“ pokračoval.

A fanoušci si ho teď zamilovali. Když byl v 78. minutě stažen ze hřiště, stadion mu ve stoje aplaudoval. „Jaké to ovace pro Mbappého,“ prohlásil komentátor BBC John Murray. „Jaký to hráč. Jaký to muž. Madrid ho miluje.“

Kvality se nezapřou 

Zpočátku měl Kylian Mbappé problém s rolí středního útočníka, jelikož Ancelotti upřednostnil Viníciuse Jr. na levém křídle. „Pokud se podíváte na první Clásico sezóny na Bernabéu, byl to pro něj těžký večer,“ řekl expert James Horncastle.

Jeho forma ve Španělsku byla tak slabá, že ho trenér Didier Deschamps dokonce vynechal z nominace na říjnové a listopadové zápasy francouzské reprezentace. Jenže od začátku nového roku dal sedm branek v šesti ligových utkáních a pomohl Realu se udržet na čelní příčce. 

Porovnání s Ronaldem

Nyní se Mbappé začíná přirovnávat k legendárnímu Cristianu Ronaldovi, který s Realem vyhrál čtyři Ligy mistrů a dvě La Ligy. Mbappé už v této sezoně Ligy mistrů nastřílel sedm gólů, stejně jako Ronaldo v roce 2009/10 nebo Justo Tejada v ročníku 1961/62.

„Mbappé má potřebné kvality, aby dosáhl Ronaldových čísel, ale musí tvrdě pracovat. Cristiano nastavil laťku velmi vysoko, ale Kylian je mladý, talentovaný a může jí dosáhnout,“ řekl Ancelotti. Pokud bude Kylian Mbappé pokračovat v podobných výkonech, nebude trvat dlouho a stane se nejen tváří tohoto týmu, ale i jeho legendou.

Nejčtenější tento týden

Kladno získalo švédského obránce Filipa Westerlunda

Hokejové Kladno dál rozšiřuje kádr pro novou extraligovou sezonu. Rytíři oznámili příchod švédského obránce Filipa Westerlunda, který naposledy působil ve finské KalPě Kuopio. Sedmadvacetiletý bek přichází jako šestá letní posila a do české nejvyšší soutěže zamíří poprvé v kariéře.

Christian Eriksen znovu vyděsil fotbalový svět. Dánská hvězda po kolapsu uklidnila fanoušky

Fotbalové Dánsko si znovu prošlo děsivými okamžiky. Christian Eriksen během reprezentačního utkání s Ukrajinou zkolaboval přímo na trávníku a zápas musel být předčasně ukončen. Podle týmových lékařů je však zkušený záložník v dobrém stavu a brzy by měl být propuštěn z nemocnice.

Brutální bitva o přežití. Chris Billam-Smith po sedmi kolech umlčel nebezpečného Rozického

Atmosféra jako při boxerských klasikách staré školy, krev, tvrdé výměny a bouřící hala. Chris Billam-Smith zvládl v Bournemouthu jeden z nejtěžších zápasů kariéry, když po sedmi kolech donutil Ryana Rozického odstoupit. Fanoušci sledovali brutální cruiserweight přestřelku, kterou mnozí okamžitě označili jako kandidáta na zápas roku.

Zverev po pětisetové bitvě získal premiérový titul z French Open

Alexander Zverev se na čtvrtý pokus dočkal vysněného grandslamového triumfu. Ve finále French Open porazil Itala Flavia Cobolliho po více než čtyřhodinové bitvě 6:1, 4:6, 6:4, 6:7 a 6:1. Německý tenista tak prolomil dlouholeté čekání na titul z turnajů velké čtyřky a uzavřel jednu z největších kapitol své kariéry.

Antonelli ovládl chaotickou Velkou cenu Monaka a zvýšil náskok v čele šampionátu

Andrea Kimi Antonelli potvrdil skvělou formu a vyhrál Velkou cenu Monaka 2026. Jezdec Mercedesu si připsal páté vítězství v řadě a výrazně navýšil svůj náskok v průběžném pořadí mistrovství světa. Náročný závod ovlivnily nehody, penalizace i červené vlajky. Na stupně vítězů se vedle Antonelliho postavili Lewis Hamilton a Isack Hadjar.

OKTAGON 89: Rasťo z Ruže ovládl Celebrity Series, hlavní duel skončil předčasně

Turnaj OKTAGON 89 v Bratislavě nabídl několik výrazných výkonů, rychlá ukončení i velká překvapení. Jedním z hlavních příběhů večera se stal Rastislav Zvara, známý z reality show Ruža pre nevestu, který svého soupeře tvrdě ukončil už v prvním kole. Galavečer ale uzavřel smolný závěr titulového souboje mezi Igorem Severinem a Žalgasem Žumagulovem.

Další grandslam pro sehrané duo! Siniaková s Townsend ovládly Paříž

Kateřina Siniaková znovu potvrdila postavení nejlepší deblistky světa. Na Roland Garros vyhrála po boku Američanky Taylor Townsend titul ve čtyřhře žen. Nasazené jedničky ve finále porazily dvojici Anna Danilina a Aleksandra Krunic 6:2, 7:5. Pro českou tenistku jde už o jedenáctý grandslamový triumf v ženském deblu a celkově dvanáctý grandslamový titul v kariéře.

Menšík v Paříži prorazil mezi grandslamovou elitu

Jakub Menšík odehrál na French Open turnaj, který může změnit pohled na jeho další kariéru. Do Paříže nepřijížděl jako jeden z hlavních favoritů, antukové jaro měl spíš nevýrazné a krátce před grandslamem schytal v Hamburku tvrdou porážku. Jenže v areálu Roland Garros se všechno otočilo.

Mirra Andreeva ovládla French Open a poděkovala i sama sobě

Mirra Andreeva završila v Paříži životní turnaj. Ve finále French Open porazila Maja Chwalinska 6:3, 6:2 a získala první grandslamový titul kariéry. Devatenáctiletá tenistka prošla pavoukem s jediným ztraceným setem a na cestě za trofejí využila i zaváhání největších favoritek.

Finálové šílenství v NHL. Vegas vedlo 4:0 a málem odešlo poražené

Hokejisté Vegas zvládli třetí finálový duel NHL a po výhře 5:4 ve druhém prodloužení vedou nad Carolinou 2:1 na zápasy. Golden Knights přitom promarnili náskok 4:0. Hlavními postavami večera byli Tomáš Hertl, který zaznamenal gól a asistenci, a Mitchell Marner, jenž hattrickem přepsal několik historických statistik. O vítězství domácích nakonec rozhodl obránce Shea Theodore.

Královna bílé stopy Zuzana Maděrová má jasno, chce další úspěchy

Olympijská vítězka Zuzana Maděrová má za sebou životní sezonu. Česká snowboardistka ovládla anketu Král bílé stopy, stále přijímá gratulace k triumfu z Itálie a zároveň už naplno pracuje na přípravě na další zimu. Motivaci podle svých slov rozhodně neztratila.

Siniaková s Townsend rozdrtily soupeřky, Menšíkův sen o finále skončil

Český tenis prožil v Paříži další výrazný den. Kateřina Siniaková postoupila po dominantním výkonu do finále ženské čtyřhry Roland Garros. Jakub Menšík naopak svůj životní grandslamový turnaj v semifinále uzavřel, když podlehl favorizovanému Alexandru Zverevovi. Přesto odjíždí z Paříže s cenným výsledkem i výrazným posunem mezi elitou.

Moskva chystá hokejový zápas USA proti Rusku, Ovečkin se ho ale nezúčastní

V Moskvě se 1. července má uskutečnit hokejové utkání mezi americkými a ruskými hráči. Akce navazuje na myšlenku, o které v minulosti hovořili prezidenti Donald Trump a Vladimir Putin. Organizátoři ji představují jako symbolické gesto ke zlepšení vztahů mezi oběma zeměmi. Zatím však vše nasvědčuje tomu, že na ledě se neobjeví hvězdy NHL ani KHL.

Maňasová překonala rekord Kratochvílové a vede evropské tabulky

Česká atletika zažila mimořádně povedený večer. Karolína Maňasová v rakouském St. Pöltenu dvakrát překonala 45 let starý český rekord Jarmily Kratochvílové na 100 metrů. Ve finále navíc zaběhla čas 11,01 sekundy, kterým se dostala do čela letošních evropských tabulek. Výrazný posun zaznamenaly také Lurdes Gloria Manuel, Nikol Tabačková a Tereza Elena Šínová.

Lewis Hamilton si chválí Ferrari. Před Monakem věří, že Scuderia konečně míří správným směrem

Lewis Hamilton začíná po turbulentním přestupu do Ferrari znovu připomínat jezdce, který roky dominoval formuli 1. Sedminásobný mistr světa po povedeném závodě v Kanadě otevřeně promluvil o změnách uvnitř týmu, novém závodním inženýrovi i rostoucí důvěře ve Ferrari. A před Velkou cenou Monaka naznačil, že slavná italská stáj může patřit mezi hlavní favority víkendu.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama