HokejKrize v Rusku. Více než sto hokejistů míří do karantény, KHL je...

Krize v Rusku. Více než sto hokejistů míří do karantény, KHL je pozastavena

Snažili se, ale nevyšlo to. Pokus o pokračování v jedné z nejlepších hokejových lig světa se nesetkal s úspěchem. KHL si musí dát pauzu. Důvod? Koronavirus úřaduje! Pozitivní test mělo přes 120 hokejistů a dalších 50 členů realizačních týmů napříč soutěží. Mužstva míří do karantény, hrát se nebude.

Začal nový týden, přináší nám nové dosti negativní informace. Respektive „pozitivní“ informace. Každým dnem hlásí kluby KHL více a více nakažených covidem-19 a snaží se odkládat své zápasy. Dočasná snaha o plynulost ročníku krachuje. Vedení KHL nejprve tvrdí, že se bude hrát, po smršti alarmujících čísel o počtu pozitivních hráčů je však nuceno celou soutěž zastavit.

Kdyby pokračovaly v zápasech jen některé týmy a jen s některými hráči, regulérnost by byla jednoznačně narušena. Do karantény v minulých dnech putoval Jekatěrinburg, Dinamo Riga, Ufa, CSKA Moskva a Magnitogorsk, nyní se k nim přidal i Spartak Moskva a Nižnij Novgorod. A to není zrovna málo.

Už to bylo neúnosné, prvotní snahy o odložení jen některých klání narazily na kámen. Vedení ligy ihned uvedlo dobu, po kterou bude liga zastavena: „Vzhledem k rychlému nárůstu počtu případů v klubech, vysoké nakažlivosti viru se KHL rozhodla posunout hrací dny 15., 17., 19. a 21. ledna na jiné termíny, které budou oznámeny později.“

Zdraví je na prvním místě, tvrdí prezident Morozov

K situaci se pochopitelně bezprostředně vyjádřil i prezident celé KHL Alexej Morozov: „Naším hlavním cílem v době pandemie je zdraví hráčů a fanoušků. Na tom se nic nezměnilo. Epidemiologická situace se rychle vyvíjí, jen za posledních 24 hodin v Lize onemocnělo 60 lidí a příznaky onemocnění se objevily v řadě klubů. KHL bude hrát zápasy následující tři dny za účasti těch klubů, v nichž se epidemiologická situace nezhorší.“ 

„Rychlost šíření nákazy i operativní informace o epidemiologické situaci v tuzemsku i ve světě naznačují, že v následujících třech dnech se počet registrovaných případů koronaviru mnohonásobně zvýší. Proto bylo rozhodnuto odložit čtyři hrací dny, kdy se většina zápasů stejně kvůli karanténě v týmech neodehraje,“ dodal šéf Morozov.

Odložené zápasy by se mohly odehrát během olympijského turnaje v Pekingu, neboť KHL má v tu dobu již od minulého roku naplánovanou měsíční přestávku. A pořadatelé OH s dohráním nemají problém.

Nejčtenější tento týden

Pražský maraton ovládli Tsegu a Jelim, české tituly mají Havlena a Brtníčková

Pražský maraton nabídl rychlé časy, silné příběhy i české obhajoby. Mezi muži zvítězil Etiopan Berehanu Wendemu Tsegu, který se přiblížil rekordu závodu. Ženský závod při své premiéře na maratonské trati vyhrála Keňanka Milicent Jelim. České tituly získali Yann Havlena a překvapivě Michaela Brtníčková.

Vladař s Flyers nestačil na Carolinu v úvodu druhého kola

Philadelphia vstoupila do druhého kola play off NHL porážkou. Carolina doma zvítězila 3:0 a ujala se vedení v sérii. Český brankář Daniel Vladař si připsal dvacet zákroků, ale Flyers doplatili na špatný začátek. Hlavní postavou zápasu se stal Logan Stankoven, který dal dva góly.

Kanada letos vynechá Spenglerův pohár po více než 40 letech

Tradiční vánoční turnaj v Davosu přijde o jednu ze svých největších značek. Kanada se letos Spenglerova poháru nezúčastní poprvé od roku 1984. Důvodem je konec dlouhodobé dohody mezi kanadským svazem a pořadateli, kteří nový kontrakt nestihli uzavřít včas.

Vendula Valdmannová dál vítězí. Po singlu slaví v Gruzii i deblový titul

Osmnáctiletá Vendula Valdmannová potvrzuje výbornou formu. Po nedávném triumfu ve dvouhře na turnaji ITF W50 v Roehamptonu přidala další trofej, tentokrát ve čtyřhře na podniku ITF W75 v gruzínské Lopotě, kde zvítězila po boku Polky Martyny Kubka.

Kladno představilo první posilu pro novou sezonu

Rytíři začali odhalovat nové tváře pro další extraligový ročník. První posilou se stal útočník Filip Přikryl, který přichází z Českých Budějovic. Pětadvacetiletý forvard má za sebou výrazné období v Motoru a na Kladně chce udělat další krok.

Zemřel Alex Zanardi, legenda motorsportu a paralympijský šampion

Sportovní svět zasáhla smutná zpráva. Ve věku 59 let zemřel bývalý pilot formule 1 Alex Zanardi. Ital patřil k největším bojovníkům moderního sportu. Po těžké nehodě přišel o obě nohy, přesto se vrátil k závodění a později získal čtyři zlaté paralympijské medaile v paracyklistice.

Buffalo a Vegas slaví postup, Tampa si vynutila sedmý zápas

Play off NHL poznalo další dva postupující. Buffalo vyřadilo Boston po výhře 4:1, u které nechyběl gól Davida Pastrňáka po přihrávce Pavla Zachy. Vegas zvládlo šestý duel v Utahu jasně 5:1 a jde dál i s Tomášem Hertlem. Tampa Bay naopak přežila v Montrealu, kde rozhodla až v prodloužení a vynutila si sedmý zápas.

Čeští mladíci ztratili semifinále se Švédskem v prodloužení

Česká osmnáctka sahala na mistrovství světa po finále. V Trenčíně vedla nad Švédskem 3:1, jenže soupeř ve třetí třetině srovnal a v prodloužení rozhodl kapitán Bosse Meijer. Tým trenéra Jana Tomajka tak čeká zápas o bronz proti Lotyšsku.

Anaheim slaví postup, Dostál zastavil Edmonton

Lukáš Dostál si po nepovedeném pátém duelu spravil chuť ve velkém stylu. Český brankář pochytal 25 střel, pomohl Anaheimu k výhře 5:2 nad Edmontonem a Ducks poslal do druhého kola play off NHL. Spolu s nimi slaví také Minnesota, která stejným výsledkem vyřadila Dallas.

Aberdeen rozhodne. Michael Van Gerwen nastoupí proti Humphriesovi v klíčové bitvě o play-off

Premier League Darts vstupuje do závěrečné fáze a tlak stoupá. V Aberdeenu se na Night 13 střetnou dvě velká jména, Michael van Gerwen a Luke Humphries, v zápase, který může zásadně zamíchat pořadím v boji o elitní čtyřku.

Mohamed Salah se vrátí na Anfield. Liverpoolská legenda chce stihnout rozlučku 

Zranění přišlo v nejméně vhodný moment, kdy se jeho éra v Liverpoolu chýlí ke konci. Mohamed Salah ale podle prvních zpráv neřekl poslední slovo a fanoušci slavného klubu tak stále věří, že svou hvězdu uvidí na hřišti ještě jednou.

Vladař zazářil a poslal Flyers dál, druhou nulou řídil postup, Dobeš vychytal Montrealu mečbol

Čeští brankáři výrazně promluvili do play off NHL. Daniel Vladař zazářil v brance Philadelphie, proti Pittsburghu pochytal všech 42 střel a dovedl Flyers k výhře 1:0 v prodloužení i k postupu do druhého kola. Jakub Dobeš zase pomohl Montrealu k vítězství 3:2 nad Tampou Bay a Canadiens vedou v sérii 3:2 na zápasy.

Bezpečnost FIFA MS 2026 není jistá. Bílý dům žádá obnovení klíčového úřadu 

Přípravy na fotbalové mistrovství světa ve Spojených státech komplikují politické spory i bezpečnostní incident ve Washingtonu. Bílý dům varuje, že bez plně funkčního ministerstva vnitřní bezpečnosti může být organizace turnaje ohrožena. FIFA zatím mlčí. 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama