MotorsportKönig vybojoval v Mostě třetí místo. Ukázal jsem, že nejsem baletka, říkal...

König vybojoval v Mostě třetí místo. Ukázal jsem, že nejsem baletka, říkal v cíli

Český motocyklový jezdec Oliver König předvedl v Mostě skvělý výkon a dostal se na stupně vítězů! V sobotním závodě třídy Supersport 300 sice po bojovném výkonu dojel na druhém místě, následná penalizace od komisařů ho odsunula na třetí. I tak jde pro závodníka z Prahy o nejlepší výsledek jeho dosavadní kariéry. „Je to mazec. Mám snad zlomenou ruku z toho, jak jsem po dojezdu bušil do nádrže a děkoval fanouškům. Krásný si tento pocit užít na domácím okruhu,“ prohlásil 19letý König, který v posledním kole podle komisařů přejel track limit.

To nás trošku mrzí, protože Oliver si tu druhé místo fakt vybojoval. Pořád to jsou stupně vítězů, což je úžasné. Navíc doma. Čekali jsme na to dlouho, je to splněný sen. Ukázal, že umí závodit,prohlásil Miloš Čihák, manažer týmu Moviso by MIE. Z vítězství se radoval Nizozemec Steeman, na druhém místě byl Španěl Carrion.Všem jsem ukázal, že nejsem žádná baletka, že se umím rvát, bojovat a přemýšlet. Doufám, že zítra to bude ještě lepší,“ dodal König.

Českému jezdci se dařilo už v sobotní kvalifikaci, když předvedl nejrychlejší čas. Jenže po dojetí posledního kola byl podle komisařů penalizován za nezodpovědnou pomalou jízdu. „To byl stresující moment. Před posledním rychlým kole jsem brzdil, dělal si místo, a za to mi smazali můj nerychlejší čas. Naštěstí ten druhý stačil na první řadu na startu,“ popisoval König náročné momenty během šampionátu superbiků v Mostě.

V závodě pak bylo pro Königa, který ve třídě Supersport 300 třetím rokem, důležité se vyhnout případné kolizi v první ostré zatáčce. To se málem nepodařilo, protože hned v úvodu narazil do soupeře. „K tomu docházelo snad v každém kole. Bylo to fakt pekelně náročné. Kombinézu mám více černou než bílou. Jsou to ale závody. To, co máme rádi,“ tvrdil König, jezdec na Kawasaki Ninja 400.

V Mostě je jako doma!

Domácí závodník prokazoval, že mostecký okruh velmi dobře zná a vyhovuje mu. Po vyjetí do cílové rovinky využíval vzduchového pytle a dobře naladěný motor, aby své soupeře úspěšně předjel. Takhle se dostal na druhé místo, o které sváděl souboj s Turkem Sofuoglem. Mezitím dokázal odjed od zbytku startovního pole Nizozemec Steeman. O druhé místo tak sváděl König souboj ve čtyřčlenné až sedmičlenné skupině. V jeden moment se dokonce propadl na šesté místo. V nájezdu do posledního kola byl třetí.

„Furt jsem přemýšlel, jak to vyřešit v závěrečném kole. Nakonec můj plán vyšel. Soupeře jsem nechal před sebou, i když jsem ho mohl už ze začátku předjet. Nakonec jsem to provedl až ke konci a vyšlo mi to,“ byl nadšený v cíli König, která se v celkovém pořadí posunul na 15 pozici. Český jezdec chce výsledek vylepšit v nedělním závodě. „Mým cílem je se posunout do vyšší třídy, takže musím být v závodech vidět. Zítra si chce pokusit vyhrát.“

Nejčtenější tento týden

Nosková s Bouzkovou ovládly čtyřhru v Cincinnati

Linda Nosková a Marie Bouzková slaví společný úspěch na turnaji v Cincinnati. České tenistky ve finále čtyřhry jasně přehrály Magali Kempen a Alexandra Panova 6:1 a 6:2. Soupeřkám dovolily jen krátce pomýšlet na zdramatizování zápasu a po hodině hry získaly titul.

České volejbalistky smetly Rakousko a na domácím ME dál neztratily ani bod

České volejbalistky pokračují na mistrovství Evropy v Brně bez zaváhání. Po úvodním vítězství nad Řeckem si poradily také s Rakouskem. Favoritky zvítězily 3:0 po setech 25:16, 25:17 a 25:17. Po dvou zápasech tak mají ve skupině B plný počet šesti bodů. V neděli je čeká výrazně těžší prověrka proti Srbsku.

Russell ovládl sprint v Zandvoortu, Norris si vyjel pole position

George Russell proměnil první místo na startu ve vítězství ve sprintu Velké ceny Nizozemska. Pilot Mercedesu porazil Charlese Leclerca a Landa Norrise. Úřadující mistr světa si ale spravil chuť v následné kvalifikaci. Norris získal pole position pro nedělní závod, když těsně zdolal Russella.

České volejbalistky zvládly vstup do domácího ME, dnes vyzvou Rakousko

České volejbalistky zvládly první krok na domácím mistrovství Evropy. V Brně porazily Řecko 3:1 po setech 25:14, 23:25, 25:15 a 25:20. Před více než 3500 diváky zazářila především Monika Brancuská s 23 body. Češky tak získaly do tabulky skupiny B první tři body. V sobotu je čeká Rakousko, v neděli pak silné Srbsko.

Bejlek sahá po životním úspěchu! Keys udolala ve třech setech, teď vyzve Gauff

Sára Bejlek prožívá v Cincinnati nejlepší turnaj dosavadní kariéry. Dvacetiletá Češka ve čtvrtfinále udolala domácí Madison Keys 3:6, 6:4, 7:6 a poprvé postoupila do semifinále turnaje WTA 1000. Po skalpu světové jedničky Aryny Sabalenky tak vyřadila další velké jméno. Nyní ji čeká světová čtyřka Coco Gauff.

Jones po 16 letech opouští Liverpool. Anglický záložník přestoupil do Interu

Curtis Jones mění po dlouhých letech působiště. Pětadvacetiletý anglický záložník přestoupil z Liverpoolu do Interu Milán, kde podepsal smlouvu až do léta 2031. Hodnota transferu se má pohybovat kolem 30 milionů liber.

Alaphilippe ukončil kariéru. Dvojnásobný mistr světa končí ve 34 letech

Francouzský cyklista Julian Alaphilippe ve 34 letech ukončil profesionální kariéru. Dvojnásobný mistr světa se rozhodl skončit s okamžitou platností, přestože měl s týmem smlouvu ještě na příští sezonu. Posledním závodem jednoho z nejvýraznějších jezdců své generace tak zůstala letošní Tour de France.

Paredes má stopku na 10 zápasů. Padly tvrdé tresty za potyčku po finále mistrovství světa

Argentinská reprezentace dostala tvrdé tresty za chaos po finále mistrovství světa proti Španělsku. Leandro Paredes si nezahraje deset mezistátních utkání, Nahuel Molina sedm a argentinská asociace zaplatí pokutu 321 tisíc dolarů. FIFA řešila nejen potyčky po závěrečném hvizdu, ale také politický transparent a diskriminační projevy fanoušků.

Světová jednička Sinner se kvůli zranění odhlásil z US Open

Tenisové US Open přišlo krátce před startem o světovou jedničku. Jannik Sinner se kvůli problémům s pravým kolenem z turnaje odhlásil. Pětadvacetiletý Ital nehraje od červencového Wimbledonu a návrat na kurt musí znovu odložit. V New Yorku přitom v roce 2024 získal svůj druhý grandslamový titul.

Antonelli ovládl jediný trénink v Zandvoortu

Kimi Antonelli vstoupil do druhé poloviny sezony formule 1 nejrychlejším časem jediného volného tréninku před Velkou cenou Nizozemska. Lídr šampionátu porazil na okruhu v Zandvoortu Lando Norrise i týmového kolegu George Russella. Max Verstappen na domácí trati zaostal.

Duplantis vyměnil tyč za mikrofon. Nazpíval hymnu pro atletický šampionát

Armand Duplantis přidal ke skoku o tyči další disciplínu. Dvojnásobný olympijský vítěz a světový rekordman vydal píseň Gold, která se stala oficiální hymnou premiérového World Athletics Ultimate Championship. Na konci zářijového šampionátu v Budapešti ji navíc zazpívá osobně na stadionu.

Ronaldinho se vrací na trávník. Ve 46 letech chce vstřelit jubilejní 300. gól

Fotbalový svět čeká návrat jedné z největších ikon své generace. Legendární Brazilec Ronaldinho se ve 46 letech připojil k italské Ravenně a nevylučuje, že znovu nastoupí k soutěžnímu utkání. Jeho vysněným cílem je symbolický 300. gól kariéry.

Rybakinu zastavilo zranění, Swiatek je v semifinále Cincinnati

Iga Swiatek pokračuje v Cincinnati v obhajobě titulu. Polská tenistka prošla do semifinále poté, co Elena Rybakina kvůli problémům s kotníkem vzdala čtvrtfinálový duel za stavu 1:4. Rybakina zároveň přišla o velkou šanci poprvé v kariéře vystoupat na pozici světové jedničky. Swiatek naopak protáhla vítěznou sérii už na deset zápasů.

Z klece do zákulisí. Bývalý bojovník UFC Jack Shore rozjíždí vlastní organizaci

Jack Shore ukončil profesionální kariéru před necelými dvěma lety, bojové sporty ale neopustil. Bývalý zápasník UFC se nyní pouští do nové role. Jako promotér představí vlastní projekt Stand and Bang, který chce nabídnout atraktivní podívanou bez wrestlingu a boje na zemi.

České duo válí v Cincinnati, Nosková s Bouzkovou jsou v semifinále

Linda Nosková a Marie Bouzková pokračují ve skvělé jízdě na prestižním turnaji v Cincinnati. České tenistky ve čtvrtfinále čtyřhry porazily sedmý nasazený pár Erin Routliffe a Aldila Sutjiadi dvakrát 7:5. Na třetím společném turnaji této sezony tak dosáhly na svůj nejlepší výsledek a nyní je čeká boj o finále.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama