Více
  14 C
  Czech
  Neděle 14. dubna 2024

  Capitals blokují Twitter české novinářce. Psala pravdu o Ovečkinovi a kauze s Putinem

  Více než ostudné chování předvedli správci oficiálního účtu Washingtonu Capitals na sociální síti Twitter. České novinářce Darině Vymětalíkové zablokovali přístup na stránku slavného klubu NHL kvůli vyjádření o Alexandru Ovečkinovi a ruském prezidentovi Putinovi.

  Kolem ruského hokejisty je v posledních dnech hodně živo. Překonal Jaromíra Jágra, stal se nejlepším evropským střelcem v historii NHL, zároveň ale Alexandr Ovečkin čelí kritice. Důvod je prostý, profilová fotka na Instagramu, na které je vyobrazen s prezidentem Ruska Vladimirem Putinem.

  Mnozí tvrdí, že jinak to zkrátka nejde. Fanoušci píší na sociální sítě, že ruský mocnář, který svými povely odstartoval válku na Ukrajině, míří pistolí na rodinu ruského útočníka ve službách Washingtonu Capitals a tím pádem si Ovečkin nemůže fotografii změnit. Česká novinářka však tvrdí, že je něco takového nesmysl.

  Komentovala příspěvky, informovala o tom, že se z Ruska dá přes Istanbul do Spojených států v klidu dostat. Rodina by tak za Alexem mohla přiletěl téměř kdykoliv. Výsledek? Za pravdu zaplatila zablokováním twitterového účtu Washingtonu Capitals. Sama Darina Vymětalíková, která působí jako hokejová expertka v České televizi, označila věc za „ostudu“.

  Ovečkin se na téma rodiny vyjádřil po překonání milníku, tedy střeleckého účtu Jaromíra Jágra v NHL. „Samozřejmě je to vždycky zábava dosáhnout určitého milníku a vyhrát,“ řekl Ovečkin pro Washington Times. „Nicméně vás štve, když to neviděly děti, neviděla to žena, neviděli to rodiče,“ posteskl si Rus.

  Jak ale víme, když se chce, všechno jde.

  Putin kvůli profilové fotce neudělá nic

  Příběhu Vymětalíkové se pomalu chytají hokejoví fandové i experti ze zámoří. Přijde jim stejně jako Čechům směšné, že se velký a úspěšný klub může snížit na takovou úroveň. Washington o celé věci mlčí a na svého kapitána a legendárního hráče nedá dopustit.

  A co Ovečkin? Ten zase nedá dopustit na Rusko. Putina stále nazývá „svým prezidentem“. „Jsem Rus, Putin je můj prezident, ale už žádnou válku prosím. Sleduji, co se tam děje. Nechci vidět nikoho zraněného nebo zabitého,“ nechal se slyšet ruský útočník.

  Někteří fanoušci ale nad ním za postoj ke své rodné zemi a prezidentovi Putinovi pomalu lámou hůl.

  Sledujte nás na sítích

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.

  1 komentář

  1. Odbočím. Jak mohl zpěvák Nohavica vědět co bude v budoucnu. Minulost nezměníme a budoucnost neznáme.

  Comments are closed.