Bojové sportyKaždá série jednou končí. Muradov v UFC poprvé padl, soupeř ho uškrtil

Každá série jednou končí. Muradov v UFC poprvé padl, soupeř ho uškrtil

Celých 5 let. Tak dlouho trvala v kleci vítězná série „Macha“ Muradova. V rámci galavečerů UFC nenašel Uzbek přemožitele od roku 2019, ve své čtvrté bitvě se ale musel smířit s porážkou. Americký bijec Meerschaert ho ve druhém kole škrtil tak, že musel jeho sok odklepat.

Nic netrvá věčně. To si teď po svém vystoupení v Las Vegas říká uzbecký zápasník Machmud Muradov. Od roku 2016 vítězil a zuby si brousil i na Geralda Meerschaerta ze Spojených států amerických. Svůj čtvrtý boj v UFC ale nezvládl.

Českými fanoušky oblíbený „Mach“ vstupoval do zápasu jako favorit, ihned po vstupu do klece ale poznal, že jeho soupeř žádným ořezávátkem nebude. Uzbekovi nadělil tvrdé direkty, měl prsty v jeho očích a kopl ho mezi nohy. Za což ovšem dostal varování.

Muradov mu chtěl oplatit stejnou mincí, bohužel pro něj to ale s Meerschaertem nic moc nedělalo. Ba naopak, ve druhém kole se řečený „král submisí“ poroučel na zem, kde začal škrtit. „Žádné výmluvy, soupeř byl lepší. Děkuju všem za podporu. Dá-li Bůh, vrátím se silnější,“ slibuje „Mach“.

Rodák z Dušanbe v Tádžikistánu, který od roku 2012 žije v České republice a marně usiluje o český pas, pak soupeři ve druhém kole odklepal.

Musím k tatérovi, smál se Meerschaert

Ital Alessio di Chirico, Američané Trevor Smith a Andrew Sanchez. To jsou jména soupeřů, které „Mach“ dokázal v nejprestižnější organizace světa UFC porazit. Třetí zástupce z USA už ale byl nad jeho síly, i když měl před zápasem navrch.

„Na papíře může být tím nejlepším postojářem, s kterým jsem kdy zápasil, ale pořád všem říkám, že jsem komplexní zápasník. I já umím boxovat,“ prohlásil po vítězné bitvě Meerschaert.

„Neměl jsem v plánu strávit tolik času v postoji, myslel jsem, že soupeře dostanu do klinčů. Ale ze všech ran jsem se oklepal a lidi si to alespoň užili, párkrát jsme se dobře trefili do obličeje,“ doplnil o dva roky starší bojovník z Wisconsinu.

Co bude jeho plánem teď? „Mám na ruce vytetovanou anakondu a za každého uškrceného soupeře přidávám jednu lebku. Musím zajít k tatérovi,“ usmíval se po zápase. To Muradov se bude muset vnořit do plného tréninku, příště už bude chtít zase vítězit.

Nejčtenější tento týden

Nečas pomohl Coloradu k další výhře nad Minnesotou

Martin Nečas prožil nejlepší večer v letošním play off NHL. Český útočník otevřel skóre, přidal asistenci a výrazně pomohl Coloradu k domácí výhře 5:2 nad Minnesotou. Avalanche vedou v sérii druhého kola už 2:0 a v letošní vyřazovací části stále nepoznali porážku.

Arsenal je po dvaceti letech ve finále Ligy mistrů

Arsenal zvládl semifinále Ligy mistrů a vrací se mezi evropskou elitu. Londýnský klub porazil Atlético Madrid 1:0 a po výsledku 2:1 z obou zápasů slaví postup do finále. Rozhodl Bukayo Saka jediným gólem, který přišel těsně před přestávkou.

O účast na londýnském maratonu 2027 se uchází rekordních 1,3 milionu lidí

Zájem o londýnský maraton dál roste a láme rekordy. Do losování pro ročník 2027 se přihlásilo přes 1,33 milionu lidí. Organizátoři tak hlásí historicky nejvyšší číslo a potvrzují, že závod patří k nejžádanějším na světě.

Francis Ngannou si brousí zuby na Paula. Zároveň také tipnul vítěze bitvy Fury vs. Joshua

Francis Ngannou znovu míchá kartami světa bojových umění. Po návratu do MMA připustil, že ho láká boxerský souboj s Jakem Paulem. A rozhodně nešetří sebevědomím. Vedle toho přidal i svůj pohled na dlouho očekávaný střet Furyho s Joshuou.

Max Verstappen opět ožil, Isack Hadjar v Miami havaroval 

Zatímco Max Verstappen po slabším úvodu sezony znovu našel ztracené tempo a přiblížil se špičce, jeho týmový kolega Isack Hadjar v Miami tvrdě narazil. Jeden víkend, dva zcela odlišné příběhy v barvách Red Bullu.

Vladař držel Flyers nad vodou, Carolina přesto znovu vyhrála

Philadelphia měla zápas v Carolině výborně rozehraný. Rychle vedla o dvě branky a Daniel Vladař ji dlouho držel ve hře skvělým výkonem. Český brankář pochytal 40 střel, jenže Hurricanes znovu našli cestu k vítězství. O triumfu 3:2 rozhodl v prodloužení Taylor Hall.

Zraněný Chmelař chybí v nominaci na Švédské hry

Česká hokejová reprezentace musí krátce po oznámení nominace na Švédské hry řešit první vynucenou změnu. Z kádru kvůli zranění vypadl útočník Jaroslav Chmelař, kterého na soupisce nahradí Kristian Reichel z Mannheimu.

Miami odhalilo slabinu McLarenu. Lando Norris přišel o vítězství kvůli strategii

Lando Norris měl Velkou cenu Miami pevně ve svých rukou, ale rozhodující moment při zastávkách v boxech ho připravil o triumf. Britský jezdec tak místo oslav odjíždí s pocitem promarněné šance, která byla až bolestně blízko.

Jannik Sinner jasně dominuje. V Madridu smetl Zvereva a píše vlastní kapitolu tenisových dějin

Italský tenista Jannik Sinner předvedl ve finále madridského Masters výkon, který budí respekt i obavy soupeřů. Alexandera Zvereva porazil za necelou hodinu a připsal si pátý titul Masters 1000 v řadě. Dominance, jaká se na okruhu ATP nevidí často.

Mladičká senzace. Antonelli vyhrál potřetí v řadě a vede šampionát F1

Devatenáctiletý Kimi Antonelli dál pokračuje ve svém rychlém vzestupu ve formuli 1. V Miami vyhrál třetí závod za sebou a upevnil vedení v šampionátu. Ital z Mercedesu má po čtyřech závodech náskok 20 bodů. Je zároveň nejmladším lídrem průběžného pořadí v historii.

Valentová finále v Saint-Malo nezvládla

Tereza Valentová měla ve finále turnaje WTA 125 v Saint-Malo dobře rozehraný zápas, titul ale nezískala. Devatenáctiletá Češka podlehla Japonce Moyuka Uchijima 7:6, 3:6, 1:6 a první letošní finále neproměnila.

Pražský maraton ovládli Tsegu a Jelim, české tituly mají Havlena a Brtníčková

Pražský maraton nabídl rychlé časy, silné příběhy i české obhajoby. Mezi muži zvítězil Etiopan Berehanu Wendemu Tsegu, který se přiblížil rekordu závodu. Ženský závod při své premiéře na maratonské trati vyhrála Keňanka Milicent Jelim. České tituly získali Yann Havlena a překvapivě Michaela Brtníčková.

Vladař s Flyers nestačil na Carolinu v úvodu druhého kola

Philadelphia vstoupila do druhého kola play off NHL porážkou. Carolina doma zvítězila 3:0 a ujala se vedení v sérii. Český brankář Daniel Vladař si připsal dvacet zákroků, ale Flyers doplatili na špatný začátek. Hlavní postavou zápasu se stal Logan Stankoven, který dal dva góly.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama