-4.4 C
Czech
Pondělí 12. ledna 2026
Zimní sportyBiatlonJuniorská světová šampionka na druhou. Voborníková brala zlato ve sprintu i stíhačce

Juniorská světová šampionka na druhou. Voborníková brala zlato ve sprintu i stíhačce

Parádní úspěch zaznamenala talentovaná česká biatlonistka Tereza Voborníková. Do amerického střediska Soldier Hollow se vydala bezprostředně po odletu z Pekingu a doma nebyla přes dva měsíce. Zpátky za rodinou ale pojede šťastná, na juniorském mistrovství světa totiž vybojovala dvě zlaté medaile.

Přímo excelentní formu si do dějiště juniorského světového šampionátu přivezla česká závodnice Tereza Voborníková. Členka olympijské výpravy pro Peking prožila úžasný víkend, během kterého vybojovala nejcennější kov. A to hned dvakrát, nejprve ve sprintu, poté ve stíhacím závodu.

Do dějiště akce v Soldie Hollow letěla hned z Pekingu, navíc měla za sebou náročné účinkování pod pěti kruhy. To jí ale vůbec nevadilo. Ba naopak, sil měla až, až a její zkušenost byla znát. Bronz, zlato, zlato. Taková je zatím její statistika na juniorském mistrovství světa.

Bronz vybojovala Voborníková ve vytrvalostním závodě, následovalo zlato ze sprintu a zlato ze stíhačky. „Udělala jsem tři chyby, a to bylo opravdu hodně. Poslední položku jsem zvládla, protože jsem na ni přijela s čistou hlavou. Taky mě trochu uklidnilo, když jsem slyšela, že obě soupeřky přede mnou už chybovaly. To byla motivace,“ komentovala druhé zlato z neděle.

Také ona samozřejmě sleduje situaci na Ukrajině a na stupně vítězů si tak s sebou přinesla papír s nápisem „Modlete se za Ukrajinu“.

Už je pár dní a domů

Jak už bylo řečeno, Voborníková nebyla doma už dlouhé dva měsíce. Nejprve Čína, teď Spojené státy americké. Svého rodného kraje už se tak nemůže dočkat. Těší se na rodinu, kamarády i svého čtyřnohého mazlíčka. A samozřejmě také domácí českou kuchyni.

“Jéžiš, jak už se těším! Na všechny a na všechno. Na rodinu, na přítele, na naše ho psíka, který je takový mazel. A taky, a to hodně, na naši českou kuchyni,“ řekla webu Českého biatlonu. Splněno ale ještě nemá, za další den ji čeká poslední závod, štafeta.

Na té bude chtít navázat na individuální úspěchy a v další medaili věří. „Věřím, že ještě nějaké síly posbírám a s holkama si uděláme radost ve štafetě. Všechny se na nic moc těšíme,“ potvrdila. Tak držme jí i jejím kolegyním palce.

Reklama
Reklama

Nejčtenější tento týden

Anthony Joshua potřebuje čas. O své budoucnosti v boxu zatím nerozhodl 

Promotér Eddie Hearn uvedl, že Anthony Joshua si musí nejprve projít obdobím smutku po tragické ztrátě blízkých přátel, než začne uvažovat o své další boxerské kariéře. Zároveň ale věří, že se bývalý mistr světa v těžké váze do ringu nakonec vrátí.

Atlanta vyhrála na Golden State a Krejčí zůstal v základu

Basketbalisté Atlanty zvládli těžký venkovní zápas v San Francisku a porazili Golden State 124:111. Vít Krejčí nastoupil podruhé za sebou v základní sestavě a za 21 minut zapsal pět bodů a pět doskoků. Hawks vyhráli potřetí v řadě a dál drží deváté místo na východě.

Barcelona ve finále Superpoháru přetlačila Real Madrid 3:2

Finále španělského Superpoháru nabídlo v Džiddě pět gólů a šílené tempo. Barcelona porazila Real Madrid 3:2, obhájila loňský triumf a zapsala si už 16. trofej v soutěži. Dvakrát se prosadil Raphinha a trenér Hansi Flick znovu potvrdil, že finále umí, vyhrál i osmý duel o titul v kariéře.

Hertl pěti body zničil San Jose a táhl Vegas k výhře 7:2

Tomáš Hertl prožil v NHL životní večer. Proti svému bývalému klubu ze San Jose nasázel dva góly, přidal tři asistence a výrazně pomohl Vegas k vysoké výhře 7:2. Pražský centr si tím posunul osobní bodové maximum v jednom zápase a v sezoně se dostal na 39 bodů za 18 branek a 21 asistencí. Dařilo se i dalším Čechům, Vítek Vaněček chytil za Utah a David Pastrňák navázal s Bostonem na povedený víkend.

Česká rychlobruslařka Zdráhalová vyhrála mistrovství Evropy na 1000 metrů

Nikola Zdráhalová má největší úspěch kariéry. V polském Tomaszówě Mazowieckém vyhrála mistrovství Evropy na 1000 metrů a navázala na sobotní stříbro z patnáctistovky. Po dojezdu zvedla ruce nad hlavu, usmála se a brzy si vyslechla i českou hymnu.

Sabalenka obhájila titul v Brisbane a zůstala bez ztráty setu

Aryna Sabalenka potvrdila post světové jedničky a znovu ovládla turnaj v Brisbane. Ve finále porazila Martu Kostyuk 6:4 a 6:3, během celého týdne neztratila ani set a připsala si 22. titul kariéry. Do Melbourne tak míří ve výborném rytmu.

Dalton Smith šokoval Matíase a stal se mistrem světa

Britský boxer Dalton Smith se v New Yorku definitivně zapsal na světovou boxerskou mapu. V bouřlivé atmosféře brooklynského Barclays Center totiž senzačně porazil Portoričana Subriel Matiase a vybojoval titul mistra světa organizace WBC v lehké welterové váze.

Pastrňák rozdal šest asistencí a Zacha dal hattrick při demolici Rangers

David Pastrňák prožil v NHL výjimečnou noc, když při výhře Bostonu 10:2 nad New York Rangers nasbíral šest asistencí. Pavel Zacha k tomu přidal první hattrick v kariéře a Marat Chusnutdinov dal dokonce čtyři góly. V dalším programu Lukáš Dostál znovu nedosáhl na výhru, Anaheim padl v Buffalu 3:5, Tampa Bay naopak natáhla vítěznou sérii na devět zápasů.

Vejmelka jako první brankář sezony dosáhl na 20 výher

Karel Vejmelka dotáhl Utah k vítězství 4:2 nad St. Louis a jako první gólman v této sezoně NHL zapsal dvacátou výhru. Zastavil 26 střel, po zápase bral ocenění třetí hvězdy a rychlostí, s jakou se k metě dostal, se zařadil hned za Dominika Haška.

Ledecká otevřela olympijský rok desátým místem, Vonn znovu vyhrála v Zauchensee

Ester Ledecká vstoupila do olympijského roku 2026 děleným desátým místem ve sjezdu v Zauchensee. Na vítěznou Lindsey Vonn ztratila 75 setin, od pódia ji dělilo 27 setin. Americká legenda si dojela pro 84. triumf ve Světovém poháru a posunula vlastní rekord nejstarší vítězky závodu na 41 let a 84 dní.

Martina Sáblíková byla na ME čtvrtá

Martina Sáblíková se po pěti letech vrátila na mistrovství Evropy a hned v úvodním závodě sahala po další medaili. Na trati 3000 metrů v polském Tomaszówě Mazowieckém dojela čtvrtá, od bronzu ji dělily něco přes dvě sekundy. Vyhrála Norka Ragne Wiklundová a předvedla výkon, který závod jasně rozvrstvil.

Aryna Sabalenka znovu ve finále Brisbane, o titul si zahraje s Martou Kostyuk

Světová jednička Aryna Sabalenka postoupila do finále turnaje Brisbane International už potřetí za sebou. V semifinále porazila Karolínu Muchovou 6:3, 6:4 a potvrdila, že její forma před nadcházejícím Australian Open je velmi silná. Fanoušci se mají rozhodně na co těšit. 

Tyson Fury si se svou vahou rozhodně neláme hlavu 

Bývalý mistr světa těžké váhy Tyson Fury se ostře ohradil proti komentářům, které zpochybňují jeho fyzickou kondici během přípravy na návrat do ringu. Sedmatřicetiletý Brit, jenž nedávno oznámil comeback v roce 2026, vzkázal kritikům, že nadváha mu v minulosti nikdy nebránila porážet ty nejlepší.

Littler podepsal rekordní sponzorskou smlouvu v hodnotě 560 milionů korun

Luke Littler znovu potvrdil, že je největší hvězdou současných šipek. Krátce po obhajobě titulu mistra světa podepsal s firmou Target Darts dlouhodobou smlouvu, která má být největší v historii tohoto sportu. Osmnáctiletý Angličan tak posouvá hranice nejen na terči, ale i mimo něj.

Muchová v Brisbane skolila Rybakinu a v semifinále jde na Sabalenku

Karolína Muchová pokračuje ve skvělém startu sezony. Ve čtvrtfinále turnaje v Brisbane porazila Jelenu Rybakinu 6:2, 2:6 a 6:4 a zahraje si o finále proti světové jedničce Aryně Sabalence, která na akci obhajuje titul. Češka zvládla rozhodující chvíle ve třetím setu a ukončila soupeřce vítěznou sérii.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama