Ostatní sportyJedním slovem trapas. Baseballistovi během utkání MLB vypadl z kapsy telefon

Jedním slovem trapas. Baseballistovi během utkání MLB vypadl z kapsy telefon

Situace, která se jen tak nevidí, nastala v zápase severoamerické baseballové ligy MLB. Na souboj mezi Arizonou a Pittsburghem nebude vzpomínat nejraději hostující hráč Rodolfo Castro. Při skluzu na jednu z met mu vypadl z kapsy mobilní telefon a hráč se nechtěně stal hitem. Podle jeho slov nešlo o nic úmyslného.

Běžné utkání se v jednom okamžiku proměnilo v komedii, o které se bude ještě dlouho mluvit. Duel mezi domácí Arizonou Diamondbackers a hostujícím Pittsburghem Pirates se nezapsal do povědomí veřejnosti výsledkem či parádním baseballovým představením, ale díky mobilu, který jednomu z hráčů vypadl přímo během hry z kapsy.

O pozdvižení se postaral vnitřní polař hostujícího výběru Rodolfo Castro. Ten se ve snaze dostat se během čtvrté směny co nejdříve na třetí metu rozhodl skočit na ni místo po nohou po hlavě. Jenomže právě v ten moment mu z kapsy vypadl telefon. Situace si všiml kouč hostů, ale také rozhodčí, který ke Castrovi přispěchal, telefon mu vzal a podal ho lavičce Pittsburghu.

Trapas podle Castra způsobila chyba z nedbalosti, nikoliv snaha upoutání pozornosti. „Nemyslím si, že existuje nějaký profesionální hráč, který by kdy měl nutkání vzít si s sebou na hřiště mobilní telefon. Je hrozné, že se to stalo právě mě. Samozřejmě, že to nebylo úmyslné,“ řekl po zápase tázajícím se novinářům 23letý Castro.

„Kdybych chtěl být středem pozornosti, tak způsobem, abych týmu pomohl, ale rozhodně ne v této podobě. Je to určitě chyba, ze které se chci poučit, ale určitě jsem to neudělal úmyslně,“ ujistil všechny přítomné hráč Pittsburghu.

Je to dítě, řekl jeho trenér

Zatím není jasné, zda Castra čeká nějaký postih. Minimálně to, že je pro smích celé veřejnosti MLB, už by ale mohlo být dostatečné. Castro si po zápase musel vyslechnout také pár nevybíravých slov od svého trenéra Dereka Sheltona. Ten komentoval vzniklou situaci s notnou dávkou sarkasmu.

„Koukáte se na zápas a pozorujete věci, které jste nikdy před tím neviděli. On je prostě dítě, které udělalo chybu. Je to ale jedna z věcí, nad které se musíte povznést,“ vyjádřil se Shelton ke svému svěřenci. Na hřišti nakonec Castro udělal jen tuto parádu, jinak svému týmu v porážce zabránit nedokázal. Pittsburgh prohrál na půdě Arizony výsledkem 4:6.

Nejčtenější tento týden

Rytíři Kladno začali s obměnou kádru, končí dva cizinci

Kladno začíná skládat kádr pro novou extraligovou sezonu a první změny už jsou venku. V týmu nepokračují švédský brankář Oscar Dansk a americký obránce Wyatt Wylie. Oba přišli až v průběhu minulého ročníku, teď si ale hledají nové angažmá.

George Russell pod tlakem. Kimi Antonelli mu v Mercedesu nečekaně zatápí

Formule 1 řeší po třech závodech nečekané téma, a to interní souboj v Mercedesu. Zatímco George Russell měl být jasnou jedničkou, devatenáctiletý Kimi Antonelli mu bere body i pozornost a začíná přepisovat očekávaný scénář sezony.

Kučerov dal 400. gól, Tampa ale v Buffalu padla

Nikita Kučerov dosáhl v NHL na další velké jubileum. Ruský útočník vstřelil za Tampu Bay svůj 400. gól, jenže Lightning v důležitém souboji o čelo Atlantické divize prohráli v Buffalu 2:4. Sabres se tak na soupeře bodově dotáhli a dál zůstávají ve hře i o první místo ve Východní konferenci.

Nathan Aspinall znovu na vrcholu. V Mnichově otočil finále a slaví čtvrtý titul z European Tour

Britský šipkař Nathan Aspinall předvedl v Mnichově parádní obrat a ve finále German Darts Grand Prix porazil Dannyho Nopperta 8:5. Výkonem s průměrem přes 100 bodů potvrdil návrat do formy a přidal už čtvrtý triumf na European Tour.

Vydřený obrat a třetí titul, Bouzková uspěla v Bogotě

Marie Bouzková zvládla na antuce v Bogotě těžké finále s Pannou Udvardy a po obratu získala třetí titul na okruhu WTA. Česká tenistka po ztraceném prvním setu změnila hru, přidala na agresivitě a zápas převrátila ve svůj prospěch. Cenný týden pak podtrhl i posun ve světovém žebříčku, kde se vrátila na 24. místo.

Vladař dovedl Philadelphii k cenné výhře, Zacha se trefil po nahrávce Pastrňáka

Philadelphia zvládla důležitý duel s Bostonem a po výhře 2:1 po prodloužení si znovu pomohla v boji o play off. Daniel Vladař inkasoval jen jednou a patřil k hlavním postavám večera. Z českých hráčů se prosadili také Pavel Zacha, David Pastrňák a Jaroslav Chmelař.

Messi dal první gól na novém stadionu, Miami jen remizovalo

Inter Miami otevřelo nový stadion velkým večerem, ale bez velké tečky. Na Nu Stadium s kapacitou 26 tisíc diváků padl historicky první gól domácího klubu z kopačky Lionela Messiho, jenže vítězná premiéra se nekonala. Úřadující šampion MLS proti Austinu dvakrát dotahoval a nakonec bral jen remízu 2:2.

Barcelona vyhrála na Atléticu a po klopýtnutí Realu odskočila v čele ligy

Katalánský celek zvládl těžký večer v Madridu a po vítězství 2:1 navýšil náskok na první příčce už na sedm bodů. Barceloně pomohla i porážka Realu na Mallorce, sama se ale proti Atléticu na body pořádně nadřela. Dlouhou přesilovku nedokázala dlouho proměnit a rozhodnutí přinesla až smolná situace v samém závěru.

Bouzková je v Bogotě ve finále a může získat třetí titul

Marie Bouzková zvládla semifinále v Bogotě bez ztráty setu a po dvou letech si tam znovu zahraje o titul. Česká tenistka potvrdila roli nasazené jedničky, v Kolumbii zatím neprohrála ani jednu sadu a v neděli může vybojovat třetí trofej kariéry. Dobré zprávy přišly i od Sáry Bejlek, která po návratu na kurty znovu vyhrála zápas na okruhu WTA a posune se na nové kariérní maximum.

Nečas rozhodl v Dallasu a Canadiens dál rostou

Martin Nečas zařídil Coloradu cennou výhru 2:0 na ledě Dallasu. V závěru dal vítězný gól a pak ještě připravil pojistku pro Nathana MacKinnona. Do sobotního programu NHL se výrazně zapsal také Jaroslav Chmelař, který skóroval za Rangers. Dařilo se i českým brankářům, Karel Vejmelka pomohl Utahu a Jakub Dobeš zase podpořil rozjetý Montreal.

Vladař pomohl Philadelphii k cenné výhře, Dostál šestkrát inkasoval

Daniel Vladař zvládl důležitý zápas v boji o play off a dovedl Philadelphii k výhře 4:1 na ledě New York Islanders. Český brankář zapsal 21 zákroků a napravil poslední nepovedený start. Naopak Lukáš Dostál prožil těžší večer, při domácí porážce Anaheimu 2:6 se St. Louis pustil šest branek.

Hudáček ocenil přesilovky Třince po výhře nad Vary

Třinečtí hokejisté vstoupili do semifinále extraligy vítězně a po výsledku 3:1 proti Karlovým Varům udělali první krok k postupu. Ocelářům výrazně pomohly přesilovky, které v pravý čas zabraly, i když podle Libora Hudáčka nešlo o nic předem nalajnovaného. Soupeř totiž změnil způsob bránění a domácí museli reagovat za pochodu.

Sáblíková se rozloučí s fanoušky v Praze

Martina Sáblíková uzavře svou mimořádnou kariéru ještě jedním domácím momentem. Po oficiálním konci na ledě v nizozemském Heerenveenu chystá rozlučku i před českými fanoušky. Stane se hlavní tváří červnového festivalu Offseason v pražských Holešovicích.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama