FotbalJedním slovem masakr. Nové posile Římanů se dostalo přivítání jako z divokého...

Jedním slovem masakr. Nové posile Římanů se dostalo přivítání jako z divokého snu

Přivítání nových přírůstků do týmu, u kterého jsou přítomni také fanoušci, je specialitou zejména ve Španělsku. Užil si ho Cristiano Ronaldo v Realu Madrid nebo nováčci oblečení do dresu Barcelony. Během úterý ale byli jako u vytržení také Italové, přesněji příznivci AS Řím. Ti se shromáždili v centru města, aby zamávali Paulovi Dybalovi.

Fotbal je pro některé více než jen sportem. Především pak pro Italy, kteří pro relativně jednoduchou hru, při níž se celkem 22 borců honí za balonem, přímo dýchají. Snímky z úterního vítání nové posily AS Řím Paula Dybaly tohle jedině potvrzují. Argentinci se dostalo ovací, o kterých se mu ani nesnilo.

Co se vlastně semlelo? Kanonýrovi z Jižní Ameriky po uplynulé sezoně končila smlouva v Juventusu, kde se stal legendou. Po svém příchodu z Palerma odehrál v dresu „Staré dámy“ 293 zápasů, ve kterých nasázel 115 gólů a přidal 48 asistencí. Sám se ale rozhodl, že neprodlouží smlouvu a zkusí štěstí jinde. Mluvilo se o Anglii nebo Španělsku, nakonec ale vyhrálo setrvání na Apeninském poloostrově.

Od nové sezony bude 28letý Dybala hájit barvy AS Řím, které ho v úterý oficiálně představilo jako novou posilu. Nosit bude číslo 21, tedy to, které si vzal, když přicházel do Juventusu, a na prostranství před Palácem italské civilizace se ukázal celkem příhodně ve 21:21. Sledovali ho u toho tisíce těch nejvěrnějším.

„Ve 21:21 jsem zažil jedinečný okamžik. Něco takového by mě nenapadlo ani v těch nejšílenějších snech,“ napsal Dybala na svůj Instagram.

Přivítání hodné superstar

Dybala před tisícovkami lidí mával a usmíval se od ucha k uchu. A fanoušci premiérového vítěze Evropské konferenční ligy? Zpívali, tleskali, zapalovali světlice, mávali vlajkami a zvedali nad hlavu transparenty s obličejem svého nového oblíbence. Svým fanatickým výstupem navázali na přepis fotbalových dějin, jenž se jim povedl před několika dny. Paulo Dybala překonal Cristiana Ronalda v prodeji dresů za jediný den.

Argentinský útočník bude platit od příští sezony za největší hvězdu týmu, který trénuje José Mourinho. Smlouvu podepsal na tři roky a doufá, že naváže na své výkony z předešlého angažmá. Kromě něj se staly novými hráči AS Říma také Nemanja Matič z Manchesteru United nebo Zeki Celik, který hrál za francouzské Lille.

Nejčtenější tento týden

Praha a Brno mají být dějištěm hokejového MS 2031

Český hokej udělal další krok směrem k pořádání mistrovství světa v roce 2031. Pokud kandidatura uspěje, zápasy se budou hrát v Praze a nově také v Brně. O konečném pořadateli rozhodne kongres Mezinárodní hokejové federace v květnu příštího roku.

Moses Itauma si projde peklem. Neporažený britský talent vyzve zkušeného Filipa Hrgoviče

Jeden z nejtalentovanějších boxerů těžké váhy současnosti Moses Itauma stojí před dosud nejtěžší výzvou své kariéry. Neporažený Brit se na konci srpna utká v londýnské O2 Areně s chorvatským ranařem Filipem Hrgovičem. Souboj může výrazně napovědět, kdo se v nejbližší době přiblíží titulovým zápasům.

Rob Cross ukončil čekání na titul. Ve Wiganu ovládl Players Championship 22

Bývalý mistr světa Rob Cross se po více než roce dočkal dalšího turnajového triumfu. Na Players Championship 22 ve Wiganu předvedl skvělé výkony, ve finále porazil Nizozemce Maika Kuivenhovena 8:5 a výrazně si přiblížil účast na prestižním World Matchplay.

Paddy Pimblett vyzval McGregora. Po Saint-Denisovi chce megazápas roku, ve hře je i odveta o titul

Paddy Pimblett míří do jednoho z nejdůležitějších zápasů své kariéry, ale už teď přemýšlí o dalších velkých výzvách. Pokud na turnaji UFC 329 porazí Saint-Denise, rád by se ještě letos utkal s Conorem McGregorem. Ve hře je také odveta s novým šampionem lehké váhy Justinem Gaethjem nebo dlouho očekávaný souboj s Iliou Topuriou.

Lurdes Gloria Manuel v Ostravě opět posunula své maximum

Lurdes Gloria Manuel potvrdila na Zlaté tretře v Ostravě mimořádnou formu. Česká čtvrtkařka vyhrála závod na 400 metrů v novém osobním rekordu 49,74 sekundy a znovu se posunula mezi nejlepší běžkyně současnosti. Dvacetiletá atletka navíc slavila své premiérové vítězství na prestižním ostravském mítinku.

Václav Prospal bude asistentem trenéra v St. Louis Blues

Bývalý český reprezentant Václav Prospal se vrací do NHL v nové roli. Od příští sezony rozšíří realizační tým St. Louis Blues, kde bude působit jako asistent hlavního trenéra Jima Montgomeryho. Dvojnásobný mistr světa naváže na tříleté angažmá v AHL a poprvé v kariéře usedne na lavičku klubu NHL jako trenér.

Lewis Hamilton znovu ožil. Ferrari konečně našlo cestu, jak dostat legendu zpět na vrchol

Ještě před rokem čelil Lewis Hamilton nepříjemným otázkám, zda má ve Formuli 1 stále co nabídnout. Po vítězství v Barceloně je ale sedminásobný mistr světa zpět mezi kandidáty na titul a Ferrari začíná těžit z největšího přestupu posledních let.

První přestup od Mourinhoova návratu. Real Madrid přivedl Cucurellu z Chelsea

Real Madrid získal španělského obránce Marca Cucurellu z Chelsea. Sedmadvacetiletý levý bek podepsal smlouvu na šest let a stal se první posilou madridského klubu od návratu Josého Mourinha na lavičku. Přestup zároveň zapadá do širší přestavby týmu po neúspěšné sezoně.

Trump proměnil Bílý dům v arénu UFC. Historický galavečer vyvolal nadšení i ostrou kritiku

Trávník před Bílým domem zažil něco, co Spojené státy ještě neviděly. Prezident Donald Trump uspořádal přímo v areálu prezidentské rezidence historicky první galavečer UFC, který spojil sport, politiku i velkolepou show. Zatímco tisíce fanoušků slavily unikátní podívanou, část veřejnosti i politiků označila akci za nevhodnou demonstraci moci a marketingu.

Anglie znovu kraluje šipkám. Luke Littler a Luke Humphries smetli Nizozemce a získali šestý titul

Angličané Luke Littler a Luke Humphries potvrdili roli největších favoritů a ve finále World Cup of Darts v německém Frankfurtu přehráli nizozemskou dvojici Michael van Gerwen – Gian van Veen 10:5. Anglie tak získala rekordní šestý titul v historii soutěže a zároveň definitivně umlčela pochybnosti, které se kolem slavného dua objevily po loňském nečekaném krachu.

Carolina po 20 letech znovu dobyla Stanley Cup

Hokejisté Caroliny získali druhý Stanley Cup v klubové historii. Hurricanes v šestém finálovém utkání porazili Vegas 3:0 a celou sérii ovládli 4:2 na zápasy. O rozhodující výhru se postarali Taylor Hall, Jackson Blake a Nikolaj Ehlers. Brankář Brandon Bussi udržel čisté konto díky 22 zákrokům a stal se jednou z hlavních postav večera.

Hamilton ovládl Velkou cenu Katalánska a zapsal premiérovou výhru za Ferrari

Lewis Hamilton se po dlouhém čekání dočkal. Sedminásobný mistr světa ovládl Velkou cenu Katalánska a připsal si první triumf v barvách Ferrari. V Barceloně zvítězil s výrazným náskokem před Georgem Russellem a ukončil téměř dvouleté čekání na další výhru ve formuli 1.

Krejčíková kvůli nemoci nenastoupila do finále

Barbora Krejčíková si v Hertogenboschi o titul nezahrála. Česká tenistka měla ve finále turnaje WTA 250 nastoupit proti Robin Montgomery, jenže krátce před zápasem odstoupila kvůli nemoci. Američanka tak získala premiérový titul na okruhu WTA bez boje.

Jesse „Bam“ Rodriguez ovládl třetí váhovou kategorii. Další zastávkou může být megasouboj s Inouem

Jesse „Bam“ Rodriguez znovu potvrdil, že patří mezi absolutní elitu světového boxu. V arizonském Glendale dominantně zastavil Antonia Vargase v šestém kole a získal titul mistra světa už ve třetí váhové kategorii. Neporažený Američan navíc okamžitě rozvířil debaty o možném supersouboji s japonskou ikonou Naoyou Inouem.

Knicks po 53 letech ovládli NBA a New York propadl euforii

Basketbalisté New York Knicks získali svůj první titul NBA od roku 1973. V pátém finále porazili na palubovce San Antonio Spurs 94:90 a celou sérii vyhráli 4:1 na zápasy. Hlavní postavou rozhodujícího utkání se stal Jalen Brunson, který nasázel 45 bodů a převzal také ocenění pro nejužitečnějšího hráče finále.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama