Více
  7.4 C
  Czech
  Pondělí 4. března 2024

  Je to tam. Plíšková dokonala obrat, na Wimbledonu si poprvé zahraje o titul

  Tažení Karolíny Plíškové letošním Wimbledonem nekončí. Česká tenistka dokázala uspět i v semifinálové bitvě s Běloruskou Sabalenkovou, se kterou otočila vývoj utkání a zahraje si v sobotu o titul.

  Bez ztráty jediného setu dokráčela Karolína Plíšková do semifinále Wimbledonu, kde bylo jejím kariérním maximem osmifinále. Letošní ročník ji však zastihl ve vynikající formě, kterou dokázala prodat i v napínavém souboji o finále.

  První set proti urputné Aryně Sabalenkové smolně prohrála. Nevyužila ani jeden z osmi brejkbolů, které si v úvodní sadě vypracovala. Naopak soupeřka za stavu 6:5 využila svou jedinou příležitost na returnu a po 47 minutách vedla 1:0 na sety.

  Pro českou hráčku to byla zcela nová situace, protože na turnaji do té doby ani jednou neprohrávala. V dobrém výkonu však dokázala pokračovat i přes nepříznivě se vyvíjející stav, a především díky přesným úderům a spolehlivému servisu urvala druhý set v poměru 6:4.

  Rozhodující sadu rozhodl hned úvodní game. Plíšková v něm dokázala podruhé v zápase sebrat soupeřce servis, a i nadále byla při svém podání takřka bezchybná. Utkání nakonec přineslo dohromady 32 es a mnozí fanoušci ho dokonce přirovnávali k bitvám na okruhu ATP.

  Ve třetím setu Plíšková triumfovala také poměrem 6:4 a mohla oslavit první postup do wimbledonského finále v kariéře.

  „Obě jsme hrály skvěle, soupeřka neuvěřitelně podávala. Jsem nesmírně šťastná, že jsem zůstala v zápase i po prohraném prvním setu a že jsem si našla cestu k vítězství,“ komentovala utkání.

  Ve finále s Ashleigh Bartyovou    

  Do grandslamového finále se rodačka z Loun podívá podruhé ve své kariéře. V prvním, které hrála v roce 2016 na kurtu ve Flushing Meadow, podlehla Angelique Kerberové. Se stejnou hráčkou se mohla utkat znovu, jenže Němka v semifinále nestačila na Ashleigh Bartyovou.

  Právě australská tenistka tak bude soupeřkou Plíškové v nedělním finále. V cestě za titulem už dokázala vyřadit dvě Češky, když domů poslala Kateřinu Siniakovou i Barboru Krejčíkovou. S Kerberovou vyhrála 2:0 na sety.

  Souboj o nejcennější trofej je na programu jako už tradičně v sobotu od 15:00 středoevropského času.  

  Sledujte nás na sítích