FotbalJe tady nová edice Premier League. Opět to bude jízda, vítěze tipuje...

Je tady nová edice Premier League. Opět to bude jízda, vítěze tipuje i superpočítač

Už dnes večer se rozjede nová sezona anglické nejvyšší fotbalové soutěže. Pochodně v Premier League zažehne bitva Arsenalu s nováčkem z Brentfordu, během víkendu se pak do akce dostane i zbytek. Vítěze celého ročníku předpovídá kdekdo, jen málokomu se ale dá oponovat tak, jako superpočítači.

Trávníky na Britských ostrovech znovu ožívají. Fanoušci z Anglie, ale i ostatních koutů Evropy, už se nemohou nejlepší ligy na „starém“ kontinentu dočkat. I letos nás toho čeká až, až. Od nováčků v týmech po návrat diváků na tribuny.

Do nejvyšší soutěže vloni postoupila trojice Norwich, Watford a Brentford, který bude režírovat start sezony v boji s Arsenalem. Během léta se toho v Anglii odehrálo spoustu a kluby byly velice aktivní i na poli posilování svých kádrů.

Činili se zejména v Manchesteru City, Manchesteru United, Chelsea či Aston Ville, která letos utratila rekordní částku. K „Citizens“ se připojil Jack Grealish, dres United nově oblékne Jadon Sancho nebo Raphaël Varane a „Blues“ zlanařili k návratu kanonýra jménem Romelu Lukaku.

Ten by měl podle nejlepšího střelce historie Premier League sehrát v tahanici o titul klíčovou roli. „Chelsea měla v loňské sezoně všechno kromě rozeného snipera. Mnohokrát se stalo, že si vytvořila šance, ale síť nerozvlnila,“ myslí si Alan Shearer.

„Lukaku to změní, protože všichni víme, že góly dávat bude. I proto udělali na Stamford Bridge všechno a byli ochotní utratit tolik jen proto, aby ho dostali zpátky,“ doplnil. Podle něj bude mít velký dopad na dění v lize i Jadon Sancho z United.

Tip na výsledek sezony má i superpočítač!

Vloni se ze zisku titulu radovali fotbalisté Manchesteru City. Neměli totiž žádného výraznějšího soupeře. Letos si to už ale mnozí nemyslí a soky vidí v městských rivalech z United či novopečených vítězích Superpoháru UEFA z Chelsea.

Na téma výsledku celého ročníku 2021/22 se vyjádřil i superpočítač. Ten má jasno – titul padne i letos do rukou fotbalistů „Citizens“. Svěřenci Pepa Guardioly získají čtvrtý titul v pěti letech, top čtyřku ale od sebe budou dělit pouhé dva body.

City, United, Liverpool a Chelsea. Takové bude osazenstvo mezi nejlepší čtveřicí. Alespoň tak to vidí stroj. Takhle vypadá celá tabulka:

1.Manchester City
2.Liverpool
3.Chelsea
4.Manchester United
5.Arsenal
6.Tottenham
7.Leicester City
8.Everton
9.Leeds United
10.West Ham
11.Aston Villa
12.Brighton
13.Wolverhampton
14.Southampton
15.Newcastle United
16.Burnley
17.Norwich
18.Crystal Palace
19.Brentford
20.Watford

Premier League startuje dnes ve 21 hodin soubojem Arsenalu a Brentfordu, zítra se do hry dostanou United pro Leedsu, Chelsea vyzve Southampton a Norwich přivítá Liverpool. České duo Souček plus Coufal pojede s West Hamem v neděli na výlet do Newcastlu, o šlágr kola se pak ve stejný den postarají fotbalisté Tottenhamu a Manchesteru City.

Nejčtenější tento týden

Skotové řeší penalty po porážce s Marokem

Skotsko na mistrovství světa padlo s Marokem 0:1 a po utkání v Bostonu zůstaly hlavním tématem dvě sporné penaltové situace. Tým trenéra Stevea Clarkea cítil, že minimálně jeden zákrok měl skončit pokutovým kopem. Zároveň ale hráči i kouč uznali, že samotné verdikty rozhodčího porážku nevysvětlují.

Chaos v Monaku pokračuje. Mercedes stáhl protest, bitva o Gaslyho pódium ale nekončí

Kontroverze kolem výsledků Velké ceny Monaka Formule 1 ještě zdaleka neskončila. Zatímco Mercedes se rozhodl stáhnout žádost o přezkum výsledků po navrácení třetího místa Pierru Gaslymu, jiné stáje pokračují v právní bitvě. McLaren a Red Bull se obrátily na Mezinárodní odvolací soud FIA, který bude celou kauzu znovu posuzovat.

Kapitán marocké reprezentace Hakimi půjde před soud kvůli obvinění ze znásilnění

Kapitán marocké reprezentace Achraf Hakimi bude ve Francii čelit soudu kvůli obvinění ze znásilnění. Potvrdili to francouzští prokurátoři i odvolací soud. Fotbalista obvinění dlouhodobě odmítá a tvrdí, že se stal terčem útoků kvůli své slávě.

Sparta si na Gudase zřejmě ještě počká

Návrat Radka Gudase do české extraligy zatím nevypadá příliš reálně. Zkušenému obránci sice po sezoně končí smlouva v Anaheimu, podle aktuálních informací však o něj dál stojí kluby NHL. Ve hře navíc figuruje i velmi překvapivá varianta, která by ještě před pár měsíci působila téměř neuvěřitelně.

Joe Joyce vyhlíží odvetu s Duboisem. Nejprve ale musí zvládnout návrat po roce mimo ring

Britský boxer Joe Joyce se po více než roční pauze vrací mezi provazy s jasným cílem: znovu se přiblížit světové špičce. Zkušený boxer otevřeně přiznal, že by rád poměřil síly s úřadujícím šampionem organizace WBO Danielem Duboisem. Než však začne přemýšlet o titulových duelech, čeká ho důležitá zkouška v podobě souboje s neporaženým Artemem Suslenkovem.

Praha a Brno mají být dějištěm hokejového MS 2031

Český hokej udělal další krok směrem k pořádání mistrovství světa v roce 2031. Pokud kandidatura uspěje, zápasy se budou hrát v Praze a nově také v Brně. O konečném pořadateli rozhodne kongres Mezinárodní hokejové federace v květnu příštího roku.

Moses Itauma si projde peklem. Neporažený britský talent vyzve zkušeného Filipa Hrgoviče

Jeden z nejtalentovanějších boxerů těžké váhy současnosti Moses Itauma stojí před dosud nejtěžší výzvou své kariéry. Neporažený Brit se na konci srpna utká v londýnské O2 Areně s chorvatským ranařem Filipem Hrgovičem. Souboj může výrazně napovědět, kdo se v nejbližší době přiblíží titulovým zápasům.

Rob Cross ukončil čekání na titul. Ve Wiganu ovládl Players Championship 22

Bývalý mistr světa Rob Cross se po více než roce dočkal dalšího turnajového triumfu. Na Players Championship 22 ve Wiganu předvedl skvělé výkony, ve finále porazil Nizozemce Maika Kuivenhovena 8:5 a výrazně si přiblížil účast na prestižním World Matchplay.

Paddy Pimblett vyzval McGregora. Po Saint-Denisovi chce megazápas roku, ve hře je i odveta o titul

Paddy Pimblett míří do jednoho z nejdůležitějších zápasů své kariéry, ale už teď přemýšlí o dalších velkých výzvách. Pokud na turnaji UFC 329 porazí Saint-Denise, rád by se ještě letos utkal s Conorem McGregorem. Ve hře je také odveta s novým šampionem lehké váhy Justinem Gaethjem nebo dlouho očekávaný souboj s Iliou Topuriou.

Lurdes Gloria Manuel v Ostravě opět posunula své maximum

Lurdes Gloria Manuel potvrdila na Zlaté tretře v Ostravě mimořádnou formu. Česká čtvrtkařka vyhrála závod na 400 metrů v novém osobním rekordu 49,74 sekundy a znovu se posunula mezi nejlepší běžkyně současnosti. Dvacetiletá atletka navíc slavila své premiérové vítězství na prestižním ostravském mítinku.

Václav Prospal bude asistentem trenéra v St. Louis Blues

Bývalý český reprezentant Václav Prospal se vrací do NHL v nové roli. Od příští sezony rozšíří realizační tým St. Louis Blues, kde bude působit jako asistent hlavního trenéra Jima Montgomeryho. Dvojnásobný mistr světa naváže na tříleté angažmá v AHL a poprvé v kariéře usedne na lavičku klubu NHL jako trenér.

Lewis Hamilton znovu ožil. Ferrari konečně našlo cestu, jak dostat legendu zpět na vrchol

Ještě před rokem čelil Lewis Hamilton nepříjemným otázkám, zda má ve Formuli 1 stále co nabídnout. Po vítězství v Barceloně je ale sedminásobný mistr světa zpět mezi kandidáty na titul a Ferrari začíná těžit z největšího přestupu posledních let.

První přestup od Mourinhoova návratu. Real Madrid přivedl Cucurellu z Chelsea

Real Madrid získal španělského obránce Marca Cucurellu z Chelsea. Sedmadvacetiletý levý bek podepsal smlouvu na šest let a stal se první posilou madridského klubu od návratu Josého Mourinha na lavičku. Přestup zároveň zapadá do širší přestavby týmu po neúspěšné sezoně.

Trump proměnil Bílý dům v arénu UFC. Historický galavečer vyvolal nadšení i ostrou kritiku

Trávník před Bílým domem zažil něco, co Spojené státy ještě neviděly. Prezident Donald Trump uspořádal přímo v areálu prezidentské rezidence historicky první galavečer UFC, který spojil sport, politiku i velkolepou show. Zatímco tisíce fanoušků slavily unikátní podívanou, část veřejnosti i politiků označila akci za nevhodnou demonstraci moci a marketingu.

Anglie znovu kraluje šipkám. Luke Littler a Luke Humphries smetli Nizozemce a získali šestý titul

Angličané Luke Littler a Luke Humphries potvrdili roli největších favoritů a ve finále World Cup of Darts v německém Frankfurtu přehráli nizozemskou dvojici Michael van Gerwen – Gian van Veen 10:5. Anglie tak získala rekordní šestý titul v historii soutěže a zároveň definitivně umlčela pochybnosti, které se kolem slavného dua objevily po loňském nečekaném krachu.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama