HokejJe přes 100 „mega“ za rok málo? Brankář Vegas se rozčiluje, chce...

Je přes 100 „mega“ za rok málo? Brankář Vegas se rozčiluje, chce brát víc

Na téma financí se hráči NHL tak často nevyjadřují, strážce svatyně Las Vegas ale udělal výjimku. Ten se nebojí takřka ničeho, takže ani otázka peněz nepředstavuje žádné překvapení. Lehner bere u Rytířů okolo 5 milionů dolarů ročně, což je přes 100 milionů korun. I tak ale tvrdí, že není ohodnocen spravedlivě.

Brankář Robin Lehner si po letošním přestupovém období v zámořské NHL může mnout ruce. Jeho týmový kolega a sok v jedné osobě Marc-André Fleury se stěhuje do Chicaga, Švéd tak bude mít „kasu“ víceméně pro sebe. Na své pozici navíc už teď patří mezi špičku.

Bojoval s ránami osudu, přemáhaly ho negativní myšlenky. 30letý gólman se ale ze všeho dokázal dostat a během poslední třech let se činil. Měl úspěšnost kolem 91 procent a byl to zejména on, kdo si může připsat lví zásluhy na celkem slušné hře Vegas.

Jenomže právě v tom spočívá kámen úrazu. „Měl bych být mnohem lépe placený, než jsem teď,“ myslí si Lehner. Rytíři mu vyplatí během 5 let celkem hezkých 25 milionů dolarů, tedy asi 540 milionů korun. Gólman ale stejně naříká.

Ostatní berou víc!

Lehrer by měl být rád. Po lapáliích konečně našel místo, kde se mu daří, a kde ho lidé berou. „Vegas je skvělé místo s úžasnými lidmi a fantastickou hokejovou organizací. Byla to dlouhá cesta, dostat se až sem, ale život vždycky není snadný. A je to tak dobře,“ napsal před časem na Twitter.

Finanční stránka se mu ale nelíbí. „Ještě rok před tím měl výbornou sezonu, to samozřejmě chápu, ale já měl takových sezon hodně. Jak Bobrovskij má deset milionů a já pět? Je tu celý list ještě lepších příkladů,“ pokračoval v pořadu The Cam & Strick.

„Určitě mám své roky, ale nedostal jsem zaplaceno. Kdokoliv tvrdí opak se asi nekoukal na mé statistiky před tou sezonou, než jsem to podepsal. Může mi rovnou říct, jak Markström dostal šest milionů za sezonu a já pět, přitom jsem měl lepší čísla,“ myslí si rodák z Göteborgu.

Faktem je, že Lehnerovi už je ale 30 let a za dalších 5 už mu jen těžko někdo nabídne lepší kontrakt. Bude se tak muset spokojit s tím, co má. Tady jen pro představu, kolik ti nejlepší gólmani v NHL ročně berou.

  • 1. Carey Price (Montreal) 10,5 milionu dolarů, 2. Sergej Bobrovskij (Florida) 10 milionů dolarů, 3. Andrej Vasilevskij (Tampa Bay) 9,5 milionu dolarů, 4. Marc-André Fleury (Chicago) 7 milionů dolarů, 5. John Gibson (Anaheim) 6,4 milionu dolarů, …, 15. Robin Lehner (Vegas) 5 milionů dolarů

Nejčtenější tento týden

Šipky dobývají New York. Luke Littler a Luke Humphries povedou hvězdnou show v Madison Square Garden

Dva největší fenomény současných šipek míří do legendární Madison Square Garden. Luke Littler a Luke Humphries budou hlavními taháky letošního US Darts Masters, kde se představí elitní hráči PDC i nejlepší zástupci Severní Ameriky. Ve hře přitom nebude jen prestižní titul, ale také přímá vstupenka na mistrovství světa v Alexandra Palace.

Deset milionů za zápas proti pěti soupeřům? Novotný označil Muradovův plán za hloupost

Makhmud Muradov se stal jednou z hlavních tváří nové organizace GMMA. Největší pozornost však nevzbuzuje jeho angažmá samotné, ale plánovaný souboj proti pěti soupeřům najednou. Právě ten vyvolal ostrou reakci spolumajitele Oktagonu Ondřeje Novotného, který podobný formát považuje za velmi nebezpečný a nesmyslný.

Lewis Hamilton znovu ožívá. Ferrari je blízko prvnímu triumfu a legenda Formule 1 znovu útočí

Lewis Hamilton po náročném prvním roce ve Ferrari konečně nachází formu, kterou od něj fanoušci očekávali. Sedminásobný mistr světa vybojoval druhé místo v Kanadě i Monaku a v průběžném pořadí šampionátu se posunul na druhou příčku. Britská legenda věří, že premiérové vítězství v červených barvách je už velmi blízko.

Serena Williams je zpět. Legendární šampionka po čtyřech letech znovu okouzlila tenisový svět

Když Serena Williams vstoupila na travnatý kurt londýnského Queen’s Clubu, publikum okamžitě povstalo. Čtyřiačtyřicetiletá tenisová legenda odehrála svůj první profesionální zápas od US Open 2022 a návrat proměnila ve stylové vítězství. Po boku talentované Kanaďanky Victorie Mboko ukázala, že ani po letech mimo okruh neztratila nic ze své pověstné síly.

Carolina vyrovnala finále NHL, Hertl tentokrát nebodoval

Hokejisté Caroliny zvítězili ve čtvrtém finálovém utkání NHL na ledě Vegas 5:3 a srovnali stav série na 2:2. Hlavní postavou večera se stal kapitán Jordan Staal, který vstřelil dva góly včetně vítězné trefy ve třetí třetině. Český útočník Tomáš Hertl poprvé ve finálové sérii vyšel bodově naprázdno.

Charles Leclerc po havárii v Monaku zuří. Ferrari se dostalo do sporu s dodavatelem brzd

Charles Leclerc prožil v domácím Monaku jeden z nejhorších víkendů sezony. Pilot Ferrari po havárii otevřeně kritizoval chování svého vozu a rozpoutal nečekaný spor s výrobcem brzd Brembo, který jeho ostrá slova označilo za předčasná a nepodložená.

Kladno získalo švédského obránce Filipa Westerlunda

Hokejové Kladno dál rozšiřuje kádr pro novou extraligovou sezonu. Rytíři oznámili příchod švédského obránce Filipa Westerlunda, který naposledy působil ve finské KalPě Kuopio. Sedmadvacetiletý bek přichází jako šestá letní posila a do české nejvyšší soutěže zamíří poprvé v kariéře.

Christian Eriksen znovu vyděsil fotbalový svět. Dánská hvězda po kolapsu uklidnila fanoušky

Fotbalové Dánsko si znovu prošlo děsivými okamžiky. Christian Eriksen během reprezentačního utkání s Ukrajinou zkolaboval přímo na trávníku a zápas musel být předčasně ukončen. Podle týmových lékařů je však zkušený záložník v dobrém stavu a brzy by měl být propuštěn z nemocnice.

Brutální bitva o přežití. Chris Billam-Smith po sedmi kolech umlčel nebezpečného Rozického

Atmosféra jako při boxerských klasikách staré školy, krev, tvrdé výměny a bouřící hala. Chris Billam-Smith zvládl v Bournemouthu jeden z nejtěžších zápasů kariéry, když po sedmi kolech donutil Ryana Rozického odstoupit. Fanoušci sledovali brutální cruiserweight přestřelku, kterou mnozí okamžitě označili jako kandidáta na zápas roku.

Zverev po pětisetové bitvě získal premiérový titul z French Open

Alexander Zverev se na čtvrtý pokus dočkal vysněného grandslamového triumfu. Ve finále French Open porazil Itala Flavia Cobolliho po více než čtyřhodinové bitvě 6:1, 4:6, 6:4, 6:7 a 6:1. Německý tenista tak prolomil dlouholeté čekání na titul z turnajů velké čtyřky a uzavřel jednu z největších kapitol své kariéry.

Antonelli ovládl chaotickou Velkou cenu Monaka a zvýšil náskok v čele šampionátu

Andrea Kimi Antonelli potvrdil skvělou formu a vyhrál Velkou cenu Monaka 2026. Jezdec Mercedesu si připsal páté vítězství v řadě a výrazně navýšil svůj náskok v průběžném pořadí mistrovství světa. Náročný závod ovlivnily nehody, penalizace i červené vlajky. Na stupně vítězů se vedle Antonelliho postavili Lewis Hamilton a Isack Hadjar.

OKTAGON 89: Rasťo z Ruže ovládl Celebrity Series, hlavní duel skončil předčasně

Turnaj OKTAGON 89 v Bratislavě nabídl několik výrazných výkonů, rychlá ukončení i velká překvapení. Jedním z hlavních příběhů večera se stal Rastislav Zvara, známý z reality show Ruža pre nevestu, který svého soupeře tvrdě ukončil už v prvním kole. Galavečer ale uzavřel smolný závěr titulového souboje mezi Igorem Severinem a Žalgasem Žumagulovem.

Další grandslam pro sehrané duo! Siniaková s Townsend ovládly Paříž

Kateřina Siniaková znovu potvrdila postavení nejlepší deblistky světa. Na Roland Garros vyhrála po boku Američanky Taylor Townsend titul ve čtyřhře žen. Nasazené jedničky ve finále porazily dvojici Anna Danilina a Aleksandra Krunic 6:2, 7:5. Pro českou tenistku jde už o jedenáctý grandslamový triumf v ženském deblu a celkově dvanáctý grandslamový titul v kariéře.

Menšík v Paříži prorazil mezi grandslamovou elitu

Jakub Menšík odehrál na French Open turnaj, který může změnit pohled na jeho další kariéru. Do Paříže nepřijížděl jako jeden z hlavních favoritů, antukové jaro měl spíš nevýrazné a krátce před grandslamem schytal v Hamburku tvrdou porážku. Jenže v areálu Roland Garros se všechno otočilo.

Mirra Andreeva ovládla French Open a poděkovala i sama sobě

Mirra Andreeva završila v Paříži životní turnaj. Ve finále French Open porazila Maja Chwalinska 6:3, 6:2 a získala první grandslamový titul kariéry. Devatenáctiletá tenistka prošla pavoukem s jediným ztraceným setem a na cestě za trofejí využila i zaváhání největších favoritek.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama