-0.7 C
Czech
Úterý 27. ledna 2026
Bojové sportyJe dobojováno, králem se stal Tommy Fury. Pomohly dlouhé ruce i zkušenosti

Je dobojováno, králem se stal Tommy Fury. Pomohly dlouhé ruce i zkušenosti

Je dobojováno! Po včerejším napínavém boji známe konečně vítěze. Tommy Fury se stal prvním protivníkem, který dokázal youtubera Jaka Paula porazit. Po vyhlášení vítězů se Fury rozplakal. Pás věnoval své čerstvě narozené dceři Bambi a přítelkyni Molly-Mae. Diváci jsou z výsledku nadšení. „Konečně někdo zavřel pusu tomu namachrovanci,“ zní ze sociálních sítí.

Jedna z nejvypjatějších bitev zná po včerejším zápase svého vítěze. Po tříkolovém boji si nakonec vítězný pás nasadil boxer a televizní star Tommy Fury. V nadupaných kolech rozhodčí nakonec ohodnotili takto (74-75, 76-73, 76-73). Jake Paul chvíli proti výsledku bojoval, nakonec ale prohru přijal. V posledním kole totiž Paul předvedl knockdown, po kterém si jasně věřil na vítězství. Fury však po celou dobu boxoval čistěji a aktivněji.

Poté, co rozhodčí zvedl vítěznou ruku se Tommy rozplakal. Divákům vzkázal, že tento pás patří jeho dceři Bambi a přítelkyni Molly – Mae. Ta se kvůli narozené dceři nemohla na zápas dostavit a tak fandila z dálky. Na svůj profil však přidávala povzbudivé příspěvky.

„Dnes večer jsem vytvořil vlastní odkaz. Jsem Tommy Fury. Chci dnešní večer věnovat své holčičce a své paní, miluji vás, nemůžu se dočkat, až vás uvidím. Tento zápas byl pro vás. Miluji vás,“ řekl v pozápasovém rozhovoru.

Jake Paul pogratuloval vítězi

Jak sám Tommy uvedl v rozhovoru pro The Sun, Jake to umí se slovy on v bitvě. Poražený Paul však vzal prohru velmi sportovně a pogratuloval vítězi, dodal však, že se brzy vrátí zpět. Vyjádřil se poté i na svém Instagramovém účtu. O slovy chvály se s námi podělila i přítelkyně Molly-Mae.

„Se vší úctou k Tommymu, vyhrál, nesuďte mě podle vítězství, ale podle porážek. Vrátím se zpět. Myslím si, že to byl velmi těsný zápas, který si zaslouží odvetu,“ řekl Paul v pozápasovém rozhovoru.

„Fair play. Gratuluji Tommymu a jeho rodině. Jsem připravený na odvetu,“ napsal Jake pod svůj poslední příspěvek na Instagramu.

Tu tíhu, kterou si nesl na svých zádech. Neznám nikoho, kdo by něco takového unesl. Nikdy jsem v životě nebyla na nikoho pyšnější. Vrať se k nám domů, šampione,“ napsala přítelkyně Tommyho na svůj Instagramový profil.

Reklama
Reklama

Nejčtenější tento týden

Australian Open znovu mění program kvůli vedru

Australian Open podruhé za čtyři dny sáhl do programu. V úterý čeká Melbourne až 42 stupňů. Organizátoři proto posouvají část zápasů a chrání hráče i fanoušky před extrémem. Vedro letos diktuje tempo turnaje častěji než soupeři.

Tyson Fury má nového vyzyvatele. Je jím jeho bývalý sparingpartner

Tyson Fury se po krátkém odchodu do boxerského důchodu vrací zpět do ringu a už nyní se spekuluje o jeho dalším soupeři. Zatímco v zákulisí se mluví především o duelech s Oleksandrem Usykem nebo britskou nadějí Fabiem Wardleym, do boje o comebackový zápas se překvapivě hlásí chorvatský těžkotonážník Agron Smakici, muž, který s Furym sdílí nejen tréninkový ring, ale i napjatou minulost.

Testování F1 zahájeno. Proč za zavřenými dveřmi?

Formule 1 tento týden vstupuje do zcela nové éry. Deset z jedenácti týmů se sjelo na okruh Circuit de Barcelona-Catalunya, kde absolvují první předsezonní test, a to bez přístupu veřejnosti i médií. Nejde přitom o žádnou paranoiu, ale o reakci na největší technickou revoluci v historii F1.

Solberg šokoval Monte Carlo a přepsal historii

Čtyřiadvacetiletý Oliver Solberg vyhrál Rallye Monte Carlo a stal se nejmladším vítězem této soutěže v novodobé historii. V úvodu sezony mistrovství světa porazil Elfynem Evansem i Sébastienem Ogierem. Švédský jezdec navázal na loňský průlomový triumf v Estonsku a znovu ukázal, jak rychle umí dospět mezi elitu.

Dostál vychytal výhru v Calgary, asistence českých hráčů na body nestačily

Nedělní program NHL nabídl tři české asistence, radost ale přinesl hlavně výkon Lukáše Dostála. Brankář Anaheimu zneškodnil 32 střel a dovedl Ducks k výhře 4:3 po prodloužení v Calgary. Tomáš Hertl i Filip Hronek tentokrát bodovali jen u porážek svých týmů.

Gaethje porazil Pimbletta na body a získal prozatímní titul

Justin Gaethje ustál pětikolovou řež a na UFC 324 porazil Paddyho Pimbletta na body. Získal prozatímní pás lehké váhy a odvrátil konec kariéry, který sám před zápasem připouštěl. Turnaj otevřel rok 2026 ve velkém stylu a hlavní zápas to jen podtrhl.

Shiffrinová vyhrála slalom ve Špindlerově Mlýně a má devátý glóbus

Mikaela Shiffrinová si ze Špindlerova Mlýna odváží vítězství i jistotu dalšího malého glóbu. V nedělním slalomu nenašla přemožitelku a podeváté v kariéře ovládla disciplínové pořadí Světového poháru. Na českém svahu ukázala formu, která v olympijské sezoně budí respekt. A udělala to stylově, s náskokem, který nenechal prostor pro pochybnosti.

Synek získal Cenu Thomase Kellera za přínos světovému veslování

Ondřej Synek přidal do své sbírky jednu z nejcennějších trofejí, které veslování nabízí. Cenu Thomase Kellera si vysloužil za mezinárodní úspěchy, příkladný přístup ke sportu a celoživotní přínos. Stejnou medaili před ním získal z Čechů jen Václav Chalupa.

Vejmelka vychytal už 25. výhru sezony, Pastrňák se Zachou pomohli Bostonu

David Pastrňák a Pavel Zacha zapsali v NHL každý asistenci a Boston porazil Montreal 4:3, i když soupeř postavil hattrick Colea Caufielda. Karel Vejmelka navázal na parádní období, přidal už 25. výhru v sezoně a s Utahem uspěl v Nashvillu 5:2 po výkonu s 27 zákroky. David Rittich naopak odešel bez bodu, Islanders doma podlehli Buffalu 0:5.

Metoděj Jílek ovládl Světový pohár na dlouhých tratích

Český rychlobruslař Metoděj Jílek završil sezonu velkým úspěchem a stal se celkovým vítězem Světového poháru na dlouhých tratích. V závěrečném závodě na 5000 metrů v Inzellu zajel osobní rekord 6:01,98 a bral druhé místo. Nad jeho síly byl jen Nor Sander Eitrem, který časem 5:58,52 posunul světový rekord a jako první se dostal pod šest minut. Na stejné zastávce jela naposledy Světový pohár i Martina Sáblíková, na 3000 metrů skončila šestá.

Rychlobruslaři míří na olympiádu v Miláně se Sáblíkovou na rozloučenou

České rychlobruslení zůstává na ZOH 2026 velké téma. Do Milána a Cortiny odjíždí trojice reprezentantů a každý přináší jiný příběh. Martina Sáblíková chce uzavřít olympijskou kapitolu na svých milovaných tratích. Metoděj Jílek přijíždí jako devatenáctiletý tahoun nové vlny. Nikola Zdráhalová si veze formu a chuť navázat na čerstvé evropské úspěchy.

Nečas má 40 asistencí, proti Philadelphii přidal další dvě

Martin Nečas si v noci na sobotu připsal dvě asistence, Lukáš Dostál natáhl vítěznou sérii a Filip Chytil se po třech měsících vrátil do sestavy. Colorado tentokrát doma schytalo debakl od Philadelphie, Anaheim uspěl v Seattlu a Vancouver padl s New Jersey o gól.

Nový začátek pro Alpine. A526 a motory Mercedes jako vstupenka na vrchol F1

Tým Alpine chce v sezoně 2026 zapomenout na nevydařený minulý rok a znovu se posunout vzhůru startovním polem formule 1. Při slavnostním představení nového monopostu A526, které se odehrálo netradičně na palubě výletní lodi v Barceloně, šéf stáje Flavio Briatore prohlásil, že věří v konkurenceschopnost týmu.

Technická revoluce F1. Lewis Hamilton vidí v novém Ferrari fascinující výzvu

Lewis Hamilton označil nadcházející sezonu formule 1 za jednu z nejnáročnějších ve své kariéře. Při oficiálním představení nového monopostu Ferrari pro rok 2026 sedminásobný mistr světa zdůraznil, že práce na voze vyvíjeném podle zcela nových technických pravidel je pro něj mimořádně inspirativní a zároveň nesmírně složitá.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama