16.3 C
    Sobota 27. července 2024

Nejdelší souboj historie, řada rekordů. Vítkovice rozhodly až v sedmé třetině

Česká nejvyšší hokejová soutěž zapisuje zbrusu nový rekord v délce trvání jednoho zápasu. V Hradci Králové se rozhodla šestá semifinálová bitva mezi Mountfieldem a Riderou až po 138 minutách a 51 sekundách hry. V oslabení skóroval Lakatoš, čímž zařídil sedmé, tedy rozhodující utkání. Dějiny přepsal i domácí Blain, obránce domácích strávil na ledě více než padesát minut.

Český hokej má za sebou neuvěřitelný večer. Svěřenci trenérů Tomáše Martince a Miloše Holaně odehráli nejdelší utkání v historii extraligy, po šedesáti minutách, během nichž padly dvě branky, po jedné na každé straně, následovalo téměř nekonečné prodloužení. A nekonečné čekání na gól…

Došlo pivo, klobásy, hráči hltali energetické nápoje

Do šestého duelu série vstoupili lépe hosté. V ČPP areně otevřel skóre Peter Krieger. Mueller vybojoval kotouč u mantinelu, předložil jej do jízdy Richardu Jarůškovi a vítkovická šestadevadesátka oslovila křižnou přihrávkou právě amerického šikulu. Krieger se nerozpakoval a překonal Machovského.

Hradečtí vrátili úder až ve třetí třetině. Stezka byl poprvé a naposledy v utkání překonán v 50. minutě, puk za jeho záda dostal nejproduktivnější hráč Mountfieldu v sérii Graeme McCormack. Stezka už však jinou střelu nepustil. A to i přesto, že jich na něj letělo včetně prodloužení bezmála osmdesát.

První ani druhé prodloužení branku nenabídlo. Kotel hostujících fanoušků explodoval radostí v čase 104:44, když se prosadil Roberts Bukarts, jenž dorazil letící puk do královéhradecké svatyně. Jeho hokejka však byla nad horní tyčkou branky, a tak nemohl být gól uznán. Hrálo se dál.

Ani třetí prodloužení nerozhodlo, šlo se do čtvrtého. Více než deset let starý rekord z Českých Budějovic byl překonán, v Hradci Králové se hrál historicky nejdelší zápas extraligy.

Maraton, během kterého došlo občerstvení, blížila se půlnoc a hráči do sebe sázeli jeden energetický nápoj za druhým, skončil na konci čtvrtého prodloužení. Sérii na 3:3 vyrovnal a sedmý zápas zařídil ve 139. minutě Dominik Lakatoš ve vlastním oslabení, když využil přihrávky Rastislava Deje a blafákem překonal Machovského.

Šest hodin a dvacet minut trvalo od úvodního vhazování šesté semifinálové klání mezi Hradcem Králové a Vítkovicemi. Série se vrací do Ostravy, hrát se bude 15. dubna od 15:30.

Kanadským ženským fotbalem otřásl skandál, trenérka na olympiádě končí

Trenérka kanadské ženské fotbalové reprezentace Beverly Priestman byla odvolána z funkce hlavní trenérky pro olympijské hry. Je také dočasně suspendována kanadskou fotbalovou federací. Důvodem je pokračující skandál kolem dronu, který v pondělí přeletěl nad tréninkem novozélandského týmu.

Murray se loučí s olympijským singlem, v deblu míří za medailí

Andy Murray se odhlásil z tenisového singlu na Olympijských hrách v Paříži, ale nastoupí v deblu. Pro legendárního Brita to bude poslední turnaj kariéry. Fanoušci se tak mohou těšit na čtyřhru, kde si on Andyho slibují skvělý výkon.

Francouzská olympijská závodnice nesmí na zahajovací ceremoniál. Důvodem je hidžáb

Francouzská vláda a představitelé olympijských her hledají kreativní řešení, které by umožnilo francouzské sprinterce Sounkambě Sylle mít hidžáb na zahajovacím ceremoniálu, a přitom stále dodržovat zákony země týkající se sekularismu.