Světová tenisová jednička Jannik Sinner úspěšně odstartoval své působení na French Open 2025, když v prvním kole porazil domácího Arthura Rinderknecha 6-4, 6-3, 7-5. Přestože skóre vypadá jednoznačně, italský favorit musel ve třetím setu otáčet nepříznivý stav, kdy prohrával o dva brejky. Rinderknech byl blízko zisku sady, ale Sinner prokázal odhodlání a psychickou odolnost.
„Zápasy prvního kola nikdy nejsou jednoduché,“ řekl pro BBC Sinner po utkání. „Jsem spokojený s tím, jak jsem situaci zvládl, hlavně ve třetím setu. Udělal pár chyb při podání, což mi pomohlo, ale i tak jsem se snažil udržet správné nastavení a přístup.“
Pro Itala šlo o první grandslamový zápas od chvíle, kdy si odpykal tříměsíční zákaz činnosti kvůli dopingovému prohřešku. Do soutěžního kolotoče se vrátil začátkem května na domácím turnaji v Římě, kde se dostal až do finále. V něm však podlehl Carlosu Alcarazovi. Právě porážka od Alcaraze přerušila Sinnerovu sérii 26 výher v řadě.
Průběh zápasu
V samotném utkání dokázal Jannik Sinner v úvodní sadě odvrátit tři brejkboly a poté využil chyby soupeře v koncovce. Set zakončil zkažený bekhend Rindernecha přímo do sítě. Ve druhém dějství prolomil Ital podání soupeře ve čtvrté hře a zbytek setu měl pod kontrolou – na svém servisu ztratil jediný míček.
Ve třetím setu ale přišel výpadek. Rinderknech vyhrál čtyři úvodní hry a stadion Philippe Chatrier se začal podle ATP Tour magazínu chvět v očekávání možného obratu. Sinner však rychle zareagoval, přepnul zpět do vyšších otáček, srovnal krok a následně sebral soupeři servis. Utkání zakončil tvrdým podáním, na které domácí hráč nenašel odpověď.
Jízda teprve začíná
V dalším kole se první světový tenista utká s francouzským veteránem Richardem Gasquetem, který na Roland Garros hraje poslední turnaj své kariéry. Osmatřicetiletý Gasquet zvládl své první kolo proti krajanovi Terenceovi Atmanovi. Sinner letos zvítězil na Australian Open, čímž získal svůj třetí grandslamový titul, ale v Paříži zatím do finále nikdy nepostoupil. Loni skončil už v semifinále.
Jannik Sinner ukázal, že i po těžkých chvílích se dá vstát se vztyčenou hlavou – s elegancí, silou vítězů. Pařížské antukové dny teprve začínají, ale atmosféra je již nyní nabitá příběhy, které mohou přepsat historii. Fanoušci se mají na co těšit.