TenisJannik Sinner konečně zpět. Zhodnotil i svůj tříměsíční dopingový trest

Jannik Sinner konečně zpět. Zhodnotil i svůj tříměsíční dopingový trest

Italský tenista Jannik Sinner se po dvou pozitivních testech z loňského roku na přelomu února dohodl se Světovou antidopingovou agenturou (WADA) na vyrovnání. Testy obsahovaly zakázanou látku clostebol. Trest mu vypršel v neděli o půlnoci, což znamená, že se tento týden může zúčastnit domácího turnaje – prestižního Italian Open v Římě.

„Když jdete k soudu, může to dopadnout jakkoliv – buď vůbec nic, nebo velmi tvrdě,“ řekl pro BBC třiadvacetiletý tenista na tiskové konferenci v areálu Foro Italico. „Nechtěl jsem nejdřív na dohodu přistoupit, nebylo to pro mě lehké. Vím totiž, co se opravdu stalo. Ale někdy si v těžké chvíli musíme vybrat to nejlepší možné špatné řešení. A to jsme také udělali. Pro mě osobně je dobré, že do toho nespadly žádné grandslamy.“

Sinner má v Římě volný los do druhého kola a v sobotu se utká buď s Argentincem Marianem Navonem (99. hráč světa), nebo s domácím osmnáctiletým divokým esem Federicem Cinou.

Řím jako jízdenka k novému začátku 

Sinner byl původně zproštěn viny nezávislým panelem poté, co jeho pozitivní test v březnu 2024 odhalil stopové množství clostebolu. WADA se však proti rozhodnutí odvolala ke Sportovnímu arbitrážnímu soudu (CAS) a požadovala distanc v délce jednoho až dvou let. Nakonec však agentura přistoupila na vyjednávání a uznala, že tak dlouhý trest by byl „nepřiměřeně přísný“.

Reakce některých hráčů na délku a načasování trestu byly tvrdé. Trojnásobný grandslamový vítěz Stan Wawrinka napsal, že už „nevěří v čistý sport“, zatímco finalista Wimbledonu 2022 Nick Kyrgios prohlásil, že „férovost v tenisu neexistuje“.

Rovný k soupeřům 

Sinnerova tisková konference proběhla krátce po jeho příjezdu do areálu turnaje, a tak zatím neměl možnost osobně komunikovat s ostatními hráči. Věnoval se především samotnému turnaji v Římě, který označil za „turnaj bez velkých očekávání“. K otázce, zda ho překvapilo, že ho během absence v žebříčku nepřeskočili Alexander Zverev ani Carlos Alcaraz, se nechtěl vyjadřovat.

„Jsem spokojený s tím, kde jsem. Ale byl bych spokojený i jako světová trojka nebo čtyřka. Jsem hlavně rád, že jsem zpátky, že mohu znovu hrát před domácími fanoušky a že mám před sebou jasný cíl,“ uvedl pro The Guardian Sinner.

Během březnových turnajů Masters v Miami a Indian Wells se na tenis nedíval, ale nedávno sledoval některé zápasy z Madridu. Od 13. dubna měl povoleno trénovat, v Monte Carlu se připravoval i s Britem Jackem Draperem. Uvidíme, jestli pauza nějak světové jedničce uškodila. 

Nejčtenější tento týden

Vladař pomohl Philadelphii k cenné výhře, Dostál šestkrát inkasoval

Daniel Vladař zvládl důležitý zápas v boji o play off a dovedl Philadelphii k výhře 4:1 na ledě New York Islanders. Český brankář zapsal 21 zákroků a napravil poslední nepovedený start. Naopak Lukáš Dostál prožil těžší večer, při domácí porážce Anaheimu 2:6 se St. Louis pustil šest branek.

Hudáček ocenil přesilovky Třince po výhře nad Vary

Třinečtí hokejisté vstoupili do semifinále extraligy vítězně a po výsledku 3:1 proti Karlovým Varům udělali první krok k postupu. Ocelářům výrazně pomohly přesilovky, které v pravý čas zabraly, i když podle Libora Hudáčka nešlo o nic předem nalajnovaného. Soupeř totiž změnil způsob bránění a domácí museli reagovat za pochodu.

Sáblíková se rozloučí s fanoušky v Praze

Martina Sáblíková uzavře svou mimořádnou kariéru ještě jedním domácím momentem. Po oficiálním konci na ledě v nizozemském Heerenveenu chystá rozlučku i před českými fanoušky. Stane se hlavní tváří červnového festivalu Offseason v pražských Holešovicích.

Gerwyn Price slaví drtivé vítězství v Manchesteru

Velšský „Iceman“ Gerwyn Price předvedl dominantní výkon a ovládl devátý večer Premier League Darts. Turnaj v Manchesteru však kromě špičkových výkonů nabídl i vyhrocený střet mezi Lukem Littlerem a Gianem van Veenem.

Emoce v Manchesteru. Gian van Veen porazil Littlera a obvinil ho z nesportovního chování

Vyhrocený duel v Premier League Darts nabídl nejen překvapivý výsledek, ale i kontroverzní průběh. Gian van Veen po vítězství nad Lukem Littlerem nešetřil kritikou a označil chování světové jedničky za nenormální. 

Jiřího Procházku čeká mimořádně náročný duben

Jiří Procházka stojí před jedním z nejnáročnějších týdnů kariéry i osobního života. Už 11. dubna 2026 nastoupí v hlavním zápase UFC 327 proti Carlosi Ulbergovi a bude usilovat o titul v polotěžké váze. Jen o pár dní později navíc očekává narození prvního dítěte. Český bojovník tak půjde do klíčového období pod obrovským tlakem, který ale sám bere i jako silný motor.

Pastrňák a Hronek zapsali asistenci, Vejmelka dovedl Utah k výhře

Čeští hokejisté se v dalším programu NHL znovu výrazně připomněli. David Pastrňák i Filip Hronek si připsali po jedné asistenci, body jejich týmům ale nestačily. O poznání lepší večer prožil brankář Karel Vejmelka, který po nepovedeném úvodu zamkl branku a pomohl Utahu k přesvědčivé výhře 6:2 v Seattlu.

Celebrini řídil obrat San Jose, Hronek pomohl Vancouveru zaskočit Colorado

NHL nabídla další divoký večer. Vancouver i přes roli outsidera vyhrál na ledě Colorada 8:6 a Filip Hronek se pod jednu trefu hostů podepsal asistencí. Lukáš Dostál si připsal gólovou nahrávku, jeho Anaheim ale v závěru ztratil dobře rozehraný duel v San Jose. Ve stejný den navíc přišlo i individuální ocenění pro Pavla Zachu, který patřil v březnu k nejvýraznějším tvářím soutěže.

Luke Littler znovu na vrcholu. Do Manchesteru si jde pro další titul

Po pomalejším startu sezony se vrací na vrchol. Luke Littler znovu potvrzuje, že patří mezi absolutní špičku světových šipek, a před domácím publikem chce přidat už čtvrté vítězství během pěti týdnů.

Tiger Woods přerušil kariéru a chce se léčit

Tiger Woods po nehodě na Floridě oznámil, že se na neurčito stahuje z golfu a zahájí léčbu. Legendární Američan čelí obvinění v souvislosti s řízením pod vlivem a zároveň přiznal, že se teď chce soustředit hlavně na své zdraví a trvalé uzdravení. Jeho start na dubnovém Masters definitivně padá a znovu sílí otázka, zda se ještě někdy vrátí na nejvyšší úroveň.

Pastrňák přiblížil Boston k play off a Dobeš znovu zazářil

David Pastrňák se v dalším zápase NHL znovu posunul blíž ke stobodové hranici. Proti Dallasu připravil tři góly a Boston doma vyhrál 6:3. Výrazný večer prožili i další Češi. Jakub Dobeš dovedl Montreal k cenné výhře v Tampě, Jaroslav Chmelař skóroval za Rangers a Tomáš Nosek zapsal asistenci při ofenzivní smršti Floridy.

Češi po dramatu s Dánskem postoupili na mistrovství světa

Česká reprezentace zvládla mimořádně vypjatý večer a po penaltovém rozstřelu slaví postup na mistrovství světa. V Praze remizovala s Dánskem 2:2, po základní hrací době to bylo 1:1. Rozhodl až rozstřel, v němž domácí uspěli 4:1. Národní tým si světový šampionát zahraje poprvé od roku 2006.

Red Bull slíbil obrat. Max Verstappen dostane rychlejší vůz už v Miami

Max Verstappen se trápí mimo špičku a Red Bull hledá cestu zpět. Šéf týmu Laurent Mekies věří, že už v Miami přijde první výrazný posun. Otázkou je, zda to zastaví rostoucí frustraci čtyřnásobného mistra světa.

Český tým čeká večer proti Dánsku klíčový zápas o mistrovství světa

Českou reprezentaci čeká dnes ve 20.45 na Letné zápas, který může po dvaceti letech vrátit národní tým na mistrovství světa. V rozhodujícím finále baráže nastoupí proti Dánsku, které jde do utkání jako mírný favorit. Domácí ale věří, že na vyprodaném stadionu využijí sílu vlastního prostředí a udělají poslední krok k postupu na letní turnaj v Severní Americe.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama