3.9 C
Czech
Pondělí 23. března 2026
ŠipkyJako splněný sen. Luke Humphries porazil Littlera v dramatickém finále 

Jako splněný sen. Luke Humphries porazil Littlera v dramatickém finále 

Světová jednička Luke Humphries opět ukázal svůj talent, když v heroickém finále porazil svého rivala Luka Littlera 6:5 a vyhrál večerní turnaj Premier League Darts v Leedsu již druhý rok po sobě. Na domácí půdě v hale First Direct Arena předvedl průměr 101 bodů na tři šipky a s bouřlivou podporou publika si připsal třetí výhru v sezoně, první od čtvrtého týdne v Exeteru.

Angličan, který je dlouholetým fanouškem Leeds United, se nechal inspirovat nedávným návratem svého milovaného klubu do Premier League a titulovým triumfem v Championship po výhře nad Plymouth Argyle.

Finále potěšilo fanoušky, bylo na co se koukat

Ve finále začal Littler lépe a po přesném zavření 96 na double 19 se ujal vedení 2:0. Humphries však okamžitě odpověděl třemi vyhranými legy v řadě, přičemž využil Littlerovy chyby na doublech a zakončil třetí leg přes D1.

Littler ve své osmé finálové účasti této sezóny srovnal skóre skvělým 11-dartovým legem, ale Humphries znovu převzal otěže díky čtvrtému hodu na 180 a zavření na D10. Do vedení 5:3 se dostal po zavření 80, ale Littler, loňský vítěz Premier League, se nevzdal a dvěma vyhranými legy poslal duel do očekávaného „kdo z koho“.

Oba hráči minuli match dart na bullseye, ale právě Humphries byl tím, kdo využil svou příležitost a zavřel 52 bodů k vítězství, čímž si udržel šanci na celkový triumf.

Humphries věří v úspěch 

„Bylo to skvělé finále. Foukal tu vítr, což bylo znát, a bylo to náročné pro všechny. Zkusil jsem změnit pozici a zafungovalo to,“ řekl pro Sky News Humphries. „Vyhrát v Leedsu je vždy speciální. Není to moje rodné město, ale vyhrál jsem tu už loni a nakoplo mě to k finále. Doufám, že mi to dodá sebevědomí a konečně získám titul, o kterém sním.“

Littler i přes finálovou porážku potvrdil svou dominanci v sezóně. V Birminghamu se stal prvním hráčem, který od roku 2022 vyhrál pět večerů v jedné sezóně. Tentokrát navíc tvrdě zasáhl šance Nathana Aspinalla na Play-Offs, když ho porazil 6:4, přestože mu jeden leg trval až 20 šipek.

„S publikem to bereme jako zábavu. Leeds je známý svou atmosférou. Dělal jsem gesto se slzami, protože chtěli, aby Nathan trefil double,“ usmíval se při rozhovoru pro BBC Littler.

Drama nekončí 

Už brzy se dočkáme dalších unikátních soubojů, kde se bude rozhodovat o tom, kdo je nejlepší. Konkurence je obrovská, ale Humphries i Littler věří, že právě oni budou měřit síly v absolutním finále. 

Nejčtenější tento týden

Amálie Švábíková získala na halovém mistrovství světa bronz

Česká atletika má z halového mistrovství světa v Toruni druhou medaili. O cenný kov se postarala tyčkařka Amálie Švábíková, která po čistém výkonu do 470 centimetrů vybojovala bronz. Na stupních vítězů se zařadila po bok Angelica Moser a Imogen Ayris, zlato si odvezla Molly Caudery.

Lehečka v Miami poprvé prošel do osmifinále

Jiří Lehečka zvládl v Miami další důležitý krok. Ve třetím kole porazil domácího Ethana Quinna 6:3 a 7:6, navázal na povedený výkon na servisu a na floridském Masters si poprvé v kariéře zahraje osmifinále. Český tenista tak potvrdil, že i proti rozjetému soupeři umí udržet klid v klíčových chvílích.

Manuel vyhrála halové mistrovství světa na 400 metrů

Lurdes Gloria Manuel v Toruni potvrdila, že patří mezi největší talenty české atletiky. Dvacetiletá čtvrtkařka doběhla pro zlato v osobním rekordu 50,76 sekundy a ukončila osmileté čekání české výpravy na medaili z halového světového šampionátu. Česká atletika má navíc po dlouhých letech další ženskou světovou šampionku.

Pastrňák gólem a jubilejní asistencí řídil výhru Bostonu

David Pastrňák pomohl Bostonu gólem a asistencí k vítězství 4:2 na ledě Detroitu. Český útočník zároveň dosáhl na metu 500 asistencí v NHL a zařadil se mezi šestici českých hráčů, kterým se to povedlo. Výrazný večer prožil také Daniel Vladař, jenž dovedl Philadelphii k výhře nad San Jose.

Růžička přepsal rekord play off

Martin Růžička prožil v Hradci Králové večer, který se v extraligovém play off zapíše do historie. Kapitán Třince si při výhře 3:2 po prodloužení připsal asistenci u rozhodujícího gólu Miloše Romana a dostal se na 134 bodů ve vyřazovací části samostatné české extraligy. Na čele historického pořadí se dotáhl na Ondřeje Kratěnu a díky vyššímu počtu gólů se posunul před něj.

James a Durant přepsali historické tabulky NBA

LeBron James a Kevin Durant prožili v NBA noc, která se zapisuje do kronik. James se stal novým rekordmanem ligy v počtu zápasů v základní části. Durant se zase posunul před Michaela Jordana na páté místo historické tabulky střelců. Oba milníky navíc přišly ve vítězných zápasech jejich týmů.

Sinner v Miami vyrovnal Djokovičův rekord

Jannik Sinner vstoupil do turnaje v Miami přesně tak, jak si přál. Damira Džumhura porazil hladce 6:3 a 6:3 a ani na chvíli nepustil zápas do větších komplikací. Po triumfu v Indian Wells tak zvládl i rychlý přesun na další velký turnaj a potvrdil, že v úvodu amerického jara drží mimořádně vysoký standard.

Arsenal a Manchester City hrají o Ligový pohár

Arsenal může získat první velkou trofej po šesti letech. Manchester City naopak bojuje o to, aby nepřišel o jednu z posledních šancí zachránit sezonu. Nedělní finále ve Wembley navíc přidává silný osobní příběh, protože proti sobě stojí Mikel Arteta a Pep Guardiola.

Laura Pirovano si dojela pro glóbus za sjezd, Ester Ledecká uzavřela sezonu devátým místem

Italská lyžařka Laura Pirovano poprvé ovládla hodnocení sjezdu ve Světovém poháru. Malý křišťálový glóbus potvrdila vítězstvím ve finále v Kvitfjellu. Ester Ledecká dojela v posledním sjezdu sezony devátá a v konečném pořadí disciplíny obsadila 14. místo.

Nečas dovedl Colorado k výhře a Dostál zazářil v českém souboji gólmanů

Martin Nečas prožil další výrazný večer v NHL. Gólem a dvěma asistencemi táhl Colorado k výhře 4:1 na ledě Chicaga, posunul se na 84 bodů a překonal své dosavadní maximum v základní části. Výborný zápas odchytal také Lukáš Dostál, který pomohl Anaheimu k vítězství 4:1 nad Utahem. První bod v sezoně zapsal Tomáš Nosek, Adam Klapka zase podpořil výhru Calgary nad Floridou.

Australský plavec Cameron McEvoy překonal světový rekord na 50 metrů volným způsobem

Australský sprinter Cameron McEvoy přepsal historii plavání. Na padesátce volným způsobem zaplaval v Šen čenu čas 20,88 sekundy a o tři setiny zlomil světový rekord Cesara Ciela z roku 2009. Padl tak jeden z nejodolnějších výkonů slavné éry polyuretanových plavek.

LeBron James dorovnal historický rekord a dál vzdoruje času

Ve 41 letech, po více než dvou dekádách na palubovkách, LeBron James znovu přepsal historii. Legendární basketbalista Los Angeles Lakers dorovnal rekord v počtu odehraných zápasů základní části a potvrzuje, že jeho „motor“ stále běží na plný výkon.

Z nuly na sto za pár minut. Luke Littler otočil zápas a šokoval Price

Když už se zdálo, že je finále rozhodnuté a Gerwyn Price míří suverénně za vítězstvím, přišel obrat, který připomínal legendární stíhací jízdy z motorsportu. Luke Littler v Dublinu předvedl výkon, na který se jen tak nezapomene.

Vejmelka vychytal nulu, Pastrňák se Zachou řídili výhru Bostonu

Čeští hokejisté zanechali v nočním programu NHL výraznou stopu. Karel Vejmelka zavřel bránu Utahu a při výhře 4:0 ve Vegas zapsal druhé čisté konto v sezoně. David Pastrňák a Pavel Zacha zase dvěma body pomohli Bostonu k jasnému triumfu 6:1 nad Winnipegem. Méně důvodů k radosti měl Jakub Dobeš, jehož Montreal padl v Detroitu 1:3.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama