5.9 C
Czech
Pátek 19. prosince 2025
FotbalI mistr Ronaldo se utne. Při rozcvičce trefil pořadatelku, pak jí věnoval...

I mistr Ronaldo se utne. Při rozcvičce trefil pořadatelku, pak jí věnoval dres

O tom, že je Cristiano Ronaldo kanonýrem toho největšího kalibru, není pochyb. Na vlastní kůži to v minulých letech pociťovaly kluby z Anglie, Španělska a Itálie, včera ale také jedna ze stevardek v Bernu. Portugalec trefil při rozcvičce ženu z pořadatelské služby do hlavy, své zaváhání ale zvládl odčinit.

Manchester United včera vstoupil do nového ročníku Ligy mistrů na půdě Bernu. Ten, kdo ale čekal jasnou jízdu a dominanci celku z Ostrovů, šeredně se spletl. „Rudí ďáblové“ na své soky ze Švýcarska nestačili. Kvůli červené kartě hráli téměř celý zápas v deseti.

Nejprestižnější soutěž na „starém“ kontinentu si v červeném, respektive modrobílém, dresu znovu vyzkoušel i Cristiano Ronaldo. Letní rekrut a navrátilec v řadách United znovu pálil ostrými. Byl to on, kdo dostal Manchester už po 13 minutách do vedení.

Zřejmě mu pomohla i forma z rozcvičky. Před zápasem se bývalý hráč Realu a Turína zastřeloval, ne vždy ale mířil přesně. Jedna z jeho ran letěla i do ochozů, kde zasáhla pořadatelku. Tu Ronaldo trefil hodně nepříjemně, neváhal ale a ihned běžel spolu se záchranáři za ní.

Žena trefu chvilku rozdýchávala, když pak ale Portugalec přiběhl se svým dresem, bylo vše zažehnáno. Krásné gesto ale neúspěch United nijak nevylepšuje.

Nejhorší střídání všech dob?

Jak už bylo řečeno, Ronaldo poslal Manchester do vedení. Jeho spoluhráč Wan-Bissaka ale za pár dalších minut viděl za svůj zákrok červenou kartu a tým z Anglie tak musel dohrávat v deseti. A to nakonec nezvládl podle představ.

Bern srovnal a v závěru pak udeřil i podruhé. Napotřetí už to tak švýcarskému celku vyšlo, v roce 2018 s United v Lize mistrů dvakrát prohrál. Do role ústřední postavy se nominoval hostující Jesse Lingard, který před koncem střídal hvězdného „CR7“.

Malou domů z kopaček anglického reprezentanta zachytil domácí útočník a poslal Bern do varu. Historický večer pro Young Boys, zklamání pro United. Fanoušci za předvedený výkon spílají kromě Lingarda i kouči Solskjaerovi.

„Není to výsledek, který bychom si přáli, ale teď je důležité soustředit se, zregenerovat a připravit se na další zápas,“ napsal na svůj Instagram Ronaldo.

Jeho tým čeká o víkendu ligová bitva se Součkovým, Coufalovým a Královým West Hamem.

Reklama
Reklama

Nejčtenější tento týden

Zachův gól Boston nespasil, Dobeš opět vyhrál s Montrealem

Pavel Zacha dal v noci na pátek v NHL jediný gól Bostonu, jenže Bruins doma padli s Edmontonem 1:3. Jakub Dobeš naopak navázal na předchozí start a s Montrealem porazil Chicago 4:1, když chytil 14 z 15 střel.

Zabystřan vyhrál super-G ve Val Gardeně a přepsal české dějiny

Jan Zabystřan senzačně ovládl superobří slalom Světového poháru ve Val Gardeně. Se startovním číslem 29 porazil i lídra současnosti Marca Odermatta o 22 setin sekundy. Český muž tak poprvé v historii vyhrál závod Světového poháru ve sjezdovém lyžování.

„Nesahej mi na obličej!“ Souboj Anthony Joshua vs. Jake Paul se blíží 

Napjatá atmosféra před kontroverzním duelem Anthony Joshua vs. Jake Paul houstne. Na čtvrtečním vážení v Miami došlo k ostré výměně, když Joshua odstrčil Paulovu pěst od svého obličeje a rázně mu vzkázal: „Nedotýkej se mě.“ Britský boxer dal jasně najevo, že cirkus kolem zápasu má své hranice.

Michael van Gerwen se „protrápil“ do druhého kola mistrovství světa PDC

Trojnásobný mistr světa Michael van Gerwen přiznal, že si pro postup do druhého kola mistrovství světa PDC musel sáhnout hluboko do rezerv. V úvodním utkání ho totiž výrazně potrápil japonský debutant Mitsuhiko Tatsunami.

Will Fleury před turnajem OKTAGON 81 v O2 areně pálí ostrými a nešetří kritikou

Dvojnásobný šampion Will Fleury se 28. prosince v pražské O2 areně chystá na titulový duel s Martinem Budayem. V rozhovoru pro Ruik mluvil o tom, že by jako Čech dostal větší prostor, i o tom, proč mu Budayův styl nepřijde zábavný. Organizace zároveň turnaj OKTAGON 81 označuje na svém webu za jeden z vrcholů evropského MMA.

Vejmelka vede NHL, další výhra přišla po triumfu 4:1 v Detroitu

Karel Vejmelka dotlačil Utah k výhře 4:1 v Detroitu a přidal už patnácté vítězství v sezoně. Český brankář inkasoval jen jednou, pochytal 27 střel a hlasování mu přisoudilo roli třetí hvězdy večera.

Šok v Ally Pally. James Wade postoupil bez zaváhání, Van Barneveld skončil hned v úvodu

Angličan James Wade vstoupil do mistrovství světa PDC v šipkách suverénním způsobem. V prvním kole si poradil s Japoncem Ryuseiem Azemotem hladce 3:0 na sety a potvrdil tak roli favorita. Naopak jeden z největších šoků úvodních dnů turnaje přišel v podání Raymonda van Barnevelda, který se s šampionátem loučí nečekaně brzy.

Jake Paul vs. Anthony Joshua: Souboj, který rozděluje svět boxu

Svět boxu se chystá na jednu z nejkontroverznějších bitev posledních let. Youtubová hvězda Jake Paul se v těžké váze utká s britským dvojnásobným mistrem světa Anthonym Joshuou. Duel se uskuteční v Miami a pro fanoušky ve Velké Británii začne v časných ranních hodinách v sobotu. Emoce před zápasem vygradovaly na středeční závěrečné tiskové konferenci, kde si oba boxeři vyměnili ostrá slova.

Mbappé se přiblížil rekordu Ronalda, Real vydřel postup v poháru

Real Madrid postoupil do osmifinále Copa del Rey po výhře 3:2 na hřišti třetiligové Talavery. Klíčovou postavou byl Kylian Mbappé, který dvěma góly znovu potvrdil mimořádnou sezonu a přiblížil se historickému rekordu Cristiana Ronalda. Favorit ale musel o postup bojovat až do posledních minut.

Lewandowski otevřený odchodu z Barcelony, v MLS už má konkrétního zájemce

Robert Lewandowski jednal s Chicago Fire o možném přestupu do MLS. Sedmatřicetiletý útočník Barcelony zůstává otevřený změně a klub z Illinois ho chce přivést od léta. Ve hře ale zůstává i pokračování v Katalánsku nebo nabídky z jiných soutěží.

Šok v tenisovém světě. Alcaraz se po sedmi letech rozloučil s trenérem Ferrerem

Carlos Alcaraz ukončil spolupráci s trenérem Juanem Carlosem Ferrerem. Jedno z nejúspěšnějších spojení světového tenisu končí po sedmi letech a šesti grandslamových titulech. Rozchod přichází krátce před sezonou, ve které chce Alcaraz dokončit kariérní Grand Slam.

Mistrovství světa 2026: FIFA ustoupila kritice a nabídne i vstupenky za 60 dolarů

FIFA výrazně změnila svůj postoj k cenám vstupenek na mistrovství světa 2026. Po silné kritice ze strany fanouškovských organizací a národních asociací oznámila, že na každý zápas turnaje, a to včetně finále, bude k dispozici omezené množství vstupenek za 60 dolarů (zhruba 1250 korun). Jde o zásadní obrat oproti původnímu ceníku, který na rozdíl od šampionátu v Kataru 2022 zdražil až o 500 procent.

Nečas a Pastrňák rozdávali nahrávky a táhli českou noc v NHL

Čeští hokejisté prožili v úterý v NHL večer plný asistencí. Martin Nečas a David Pastrňák nasbírali shodně dvě přihrávky a patřili k nejvýraznějším postavám svých zápasů. Boston doma porazil Utah 4:1, Colorado uspělo v Seattlu 5:3. Bodovali i Pavel Zacha, Filip Hronek a Adam Klapka. Brankář Dan Vladař dovedl Philadelphii k výhře 4:1 v Montrealu.

Gerwyn Price si poradil s Adamem Gawlasem, postup slaví i Noppert a Dobey

Gerwyn Price vstoupil do letošního mistrovství světa v šipkách ve velkém stylu. Bývalý světový šampion z roku 2021 bez větších potíží přehrál českého reprezentanta Adama Gawlase 3:0 na sety a bezpečně postoupil do druhého kola turnaje v londýnském Alexandra Palace.

Francouzský soud nařídil PSG vyplatit Mbappému 60 milionů eur

Spor mezi Paris St Germain a Kylianem Mbappém má po měsících právních tahanic jasný verdikt. Pařížský pracovněprávní soud nařídil klubu vyplatit hvězdnému útočníkovi 60 milionů eur na nevyplacených mzdách a bonusech. Rozhodnutí uzavírá jednu z nejvyhrocenějších kapitol francouzského fotbalu posledních let.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama