0.8 C
Czech
Čtvrtek 26. února 2026
ZajímavostiHvězda NBA popsala své trápení s covidem. Myslel jsem, že umřu, prohlásil...

Hvězda NBA popsala své trápení s covidem. Myslel jsem, že umřu, prohlásil pivot 76ers

Hráč basketbalové NBA Joel Embiid popsal své trápení po tom, co prodělal onemocnění covid-19. V sobotu se 27letý hráč vrátil na palubovku po devítizápasové pauze, kterou mu způsobil pozitivní výsledek testu. Jeho tým Philadelphia 76ers odmítl potvrdit, jestli je hráč očkovaný či nikoliv.

Ani sportovním hvězdám se covid nevyhýbá. Velká basketbalová star popsala po zápase svůj příběh spojený s pandemií. Během soboty uvedl nadějný basketbalový hráč novinářům, že virus mu způsobil dýchací potíže a bolesti hlavy horší než od migrény. Dále hráč prozradil, že mu vypovědělo celé tělo a musel jen ležet v posteli.

Nebylo to vůbec dobré, opravdu jsem si myslel, že to prostě nezvládnu. Bylo mi neskutečně špatně. Jsme tedy velmi vděčný, že jsem teď tady s vámi. Bojoval jsem s tím, co se dalo a jsem opravdu rád, že jsem se z toho dostal a jsem zpátky tady s dobrými lidmi,“ rozmluvil se Joel na tiskové konferenci.

Embiid celkově vynechal téměř tři týdny. Do zápasové zátěže se vrátil až v duelu Philadelphie 76ers proti Minnesotě Timberwolves, ve kterém získal 42 bodů 14 doskoků. Na hřišti se zdržel celých 45 minut a svou práci odvedl brilantně. Tým bohužel i tak nakonec prohrál těsně 120:121 ve dvojnásobném prodloužení.

„Upřímně řečeno, nemyslel jsem si, že budu dneska vůbec hrát. Pro mě je zázrak, že jsem odehrál tolik minut a nezhroutil se,“ přiznal po prohře Embiid.

Protihráč posílá slova útěchy

Útočník Timberwolves Karl Anthony Towns, který kvůli covidu-19 přišel nejen o svoji matku, ale i některé jiné členy rodiny, vzkázal Joelovi, že je velice rád, že je zpátky, a že to přežil. I přes jejich nedobré vztahy, které začali doutnat před dvěma lety, ukázal Towns svoje lepší já a handrkování šlo stranou.

„Viděl jsem lidi na tohle onemocnění umírat, jsem proto velice rád, že to zvládl a zůstal tu s námi,“ prozradil Karl.

Začátkem tohoto roku zmeškal také Embiid velkolepou akci All-Star Game NBA spolu se svým kolegou Benem Simmonsem poté, co dvojice přišla do kontaktu s pozitivně testovaným člověkem na nemoc covid-19.

Reklama
Reklama

Nejčtenější tento týden

Crosby se ozval po zranění, Gudase neobviňuje

Sidney Crosby dohrál olympijské čtvrtfinále s Českem jen pár minut a zbytek turnaje už vynechal. Teď ví, že nepomůže ani Pittsburghu, mimo hru má být nejméně čtyři týdny. Přesto Radko Gudase neobviňuje a odmítá, že by český obránce překročil hranici. Mluví klidně a bere to jako součást hokeje.

Jonny Clayton znovu vyzve Littlera. Premier League míří do Belfastu

Jonny Clayton vyzve v Belfastu světovou jedničku Lukea Littlera v očekávané repríze nedávného souboje z Glasgow. Další večer šipkařské Premier League slibuje napínavé bitvy o klíčové body i návrat Michaela van Gerwena po zdravotní pauze. Průběžné pořadí je mimořádně vyrovnané a každý zápas může zásadně zamíchat kartami.

První ženský dokonalý leg na PDC ProTour. Historický moment nejen pro Beau Greaves

Anglická šipkařka Beau Greaves se zapsala do historie profesionálních šipek, když na turnaji Players Championship 6 v Leicesteru předvedla perfektní leg a stala se první ženou, která zaznamenala nine-darter na okruhu PDC ProTour. Výjimečný okamžik přišel v dramatickém duelu proti zkušenému Mensuru Suljovicovi. Nakonec jej porazila těsně 6:5.

Nečas po olympijské pauze nastartoval Colorado výhrou nad Utahem

Martin Nečas naskočil do prvního zápasu NHL po olympijské pauze ve velkém stylu. Gólem a asistencí řídil výhru Colorada 4:2 na ledě Utahu, v brance domácích stál Karel Vejmelka. Bodovali i další Češi, Radko Gudas pomohl Anaheimu při výhře 6:5 nad Edmontonem a Tomáš Hertl přihrál na pojistku Vegas v duelu s Los Angeles. V akci byl také brankář Daniel Vladař, který i přes porážku Philadelphie ve Washingtonu zaujal 26 zákroky.

Conor Benn změnil promotéra. Jeho novým šéfem bude Dana White

Britský boxer Conor Benn udělal jedno z nejvýraznějších rozhodnutí své kariéry. Devětadvacetiletý bojovník po deseti letech ukončil spolupráci s promotérskou stájí Matchroom Boxing a podepsal smlouvu s novým projektem Zuffa Boxing, za kterým stojí šéf UFC Dana White. Benn uvedl, že jeho cílem jsou „zápasy pro odkaz“ a vystoupení na těch největších světových scénách.

Inter doma padl a v Lize mistrů končí, Bodö/Glimt slaví historický postup

Loňský finalista Ligy mistrů Inter Milán zažil tvrdý náraz. V play off nestačil ani v odvetě na Bodö/Glimt a do osmifinále nejde. Norský klub z města za polárním kruhem naopak píše mimořádný příběh. V úterý postup potvrdilo také Atlético Madrid, Bayer Leverkusen s Patrikem Schickem a Newcastle.

Násilí kartelů v Mexiku. Prezidentka ujišťuje, že fanoušci mistrovství světa 2026 jsou v bezpečí

Mexická prezidentka Claudia Sheinbaum odmítla obavy o bezpečnost fanoušků na fotbalovém mistrovství světa 2026. Učinila tak poté, co smrt šéfa drogového kartelu vyvolala vlnu násilí v několika státech. Podle vlády se situace rychle vrací k normálu.

Ross Smith si připsal cenné vítězství na Players Championship 5 v Leicesteru

Anglický šipkař Ross Smith potvrdil skvělou formu z úvodu sezony a suverénním výkonem ovládl pátý turnaj série Players Championship 2026 v Leicesteru. Ve finále nedal větší šanci krajanovi Chrisu Dobeymu, kterého porazil jednoznačně 8:2, a připsal si už sedmý titul na prestižním okruhu Players Championship. Turnaj přinesl nejen dominantní jízdu vítěze, ale také několik překvapivých výsledků.

Češi v Dubaji začali vítězně, Menšík i Lehečka jdou dál

Čeští tenisté Jakub Menšík a Jiří Lehečka vstoupili do turnaje v Dubaji vítězně a postoupili do druhého kola. Menšík přehrál Huberta Hurkacze 6:4 a 7:6, v tie breaku proměnil až pátý mečbol. Lehečka se naopak protrápil proti Lucovi Nardimu, nakonec však otočil zápas na 4:6, 6:4 a 6:2.

Emma Raducanu nového trenéra nehledá. Chce se vrátit k agresivnějšímu stylu a znovu najít svou herní identitu

Britská tenistka Emma Raducanu uvedla, že po ukončení spolupráce s trenérem Franciscem Roigem zatím neplánuje hledat nového kouče. Místo toho se chce soustředit na návrat k agresivnějšímu hernímu stylu, který jí v minulosti přinesl největší úspěchy.

Aston Martin v pasti nové éry F1. Ambiciózní projekt brzdí motorová krize

Tým Aston Martin vstupoval do nové éry Formule 1 s velkými ambicemi. Změna technických pravidel pro sezonu 2026 měla být ideální příležitostí, jak se definitivně zařadit mezi elitu a bojovat o vítězství. Místo toho však britská stáj prožila mimořádně nepovedené testy, během nichž najela nejméně kilometrů ze všech jedenácti týmů a pravidelně figurovala na konci časových tabulek.

Po 11 letech znovu tváří v tvář, Mayweather a Pacquiao mají odvetu

Odveta, o které se roky mluvilo jen potichu, má termín. Floyd Mayweather Jr. a Manny Pacquiao se mají znovu potkat 19. září v aréně Sphere v Las Vegas, jedenáct let po jejich prvním duelu. Zápas se má vysílat živě po celém světě na Netflixu a oba velikáni už si vyměnili první ostré vzkazy.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama