-1.5 C
Czech
Sobota 27. prosince 2025
HokejHokejová dvacítka otevřela MS porážkou 5:7 s Kanadou

Hokejová dvacítka otevřela MS porážkou 5:7 s Kanadou

Čeští hokejisté do 20 let vstoupili do mistrovství světa v Minneapolisu divokou přestřelkou s Kanadou, favorit však nakonec vyhrál 7:5. Tým kouče Patrika Augusty přitom po 37 minutách vedl 3:2 a ve třetí třetině držel vyrovnaný stav 4:4. Dvakrát skóroval Tomáš Poletín, Vojtěch Čihař nasbíral tři body za gól a dvě nahrávky. Kapitán Petr Sikora a obránce Tomáš Galvas přidali shodně branku a asistenci. Další zápas čeká český výběr v noci na neděli od 2:30 SEČ proti Dánsku.

Češi chvíli diktovali tempo a dostali se do vedení

Úvod patřil šancím na obou stranách. Václav Nestrašil jel po návratu z trestné lavice sám na branku, blafák ale nedotáhl. Na druhé straně zahrozil také O’Reilly, Michal Oršulák jeho pokus zastavil.

První gól přišel po kanadské akci. Gavin McKenna našel přihrávkou z otočky volného Bradyho Martina a ten zakončil bez šance pro Oršuláka. Češi odpověděli v 18. minutě, když Tomáš Poletín tečoval střelu Adama Benáka pod horní tyč.

Kanada pak znovu odskočila, Michael Hage se trefil výstavně pod horní tyčku. Ještě před sirénou řešil český tým horké chvíle na brankové čáře. Max Curran schoval do rukavice dorážku Tij Iginly, rozhodčí situaci prověřili na videu a potvrdili, že zákrok přišel před brankovou čárou.

Třetí třetina rozhodla, Kanada potrestala chyby

Druhá část přinesla český tlak a také obrat. V 25. minutě našel Benák v signalizované výhodě před brankou číhajícího Čihaře, ten vyrovnal. Ve 33. minutě vybojoval Nestrašil puk za brankou, Čihař ho šikovně posunul na Sikorův dojezd a kapitán z první poslal Česko do vedení 3:2.

Ve třetí třetině nejdřív srovnal Zayne Parekh v přesilovce po faulu Adama Jiříčka. Češi ale rychle našli odpověď. Tomáš Galvas udržel kotouč v pásmu, po střele se puk odrazil a Poletín v čase 45:21 z dorážky vyrovnal na 4:4.

Pak už však udeřila Kanada v klíčových momentech. Tij Iginla vrátil soupeři vedení a Ethan MacKenzie ranou k tyčce zvýšil na 6:4. Galvas ještě v 56. minutě snížil a dal českému týmu naději, risk bez brankáře ale vyšel naprázdno, naopak Martone pojistil výhru gólem do prázdné branky.

Češi si tak na první body musí počkat. Další šanci dostanou v noci na neděli proti Dánsku, které v úvodním utkání podlehlo Finsku 2:6.

Reklama
Reklama

Nejčtenější tento týden

Pirát Krištofič končí v Oktagonu a není to kvůli zranění

Slovenský bojovník Samuel Pirát Krištofič oznámil, že po vypršení smlouvy už nepodepíše další kontrakt s organizací Oktagon MMA. Tvrdí, že ho k tomu dovedl zlomový moment před pražským galavečerem, kdy žádal jen o slevu na vstupenky pro sebe a svou manželku. „Mrzí ma, že som sa takto rozišiel s Oktagonom,“ vzkázal.

Jokič přepsal historii NBA vánočním triple-doublem

Nikola Jokič prožil jeden z největších večerů své kariéry. Na Boží hod dovedl Denver Nuggets k výhře 142:138 nad Minnesotou Timberwolves. Zapsal 56 bodů, 16 doskoků a 15 asistencí. Takový triple-double NBA ještě nezažila.

Karlos Vémola je ve vazbě a řeší akutní zdravotní komplikace

Český MMA přišel o hlavní postavu posledních dnů. Karlos Vémola čelí obvinění v drogové kauze a soud ho poslal do vazby. Do toho řeší akutní zdravotní problém a míří na operační sál.

V USA startuje MS juniorů a Češi zkusí natáhnout medailovou sérii

Mistrovství světa hokejistů do 20 let začne v pátek ve městech St. Paul a Minneapolis. Český tým pod trenérem Patrikem Augustou pojede na vlně posledních let a zkusí přidat čtvrtý cenný kov v řadě. Na úvod narazí na Kanadu v sobotu od 2:30 SEČ, pak je čeká Dánsko, Finsko a Lotyšsko. Češi vstoupí do turnaje jako obhájci bronzu, zároveň ale vědí, že v krátkém formátu rozhodují detaily, forma gólmanů i jediný nepovedený večer.

McDavid odskočil na čele bodování a Nečas se drží v elitní šestce

Connor McDavid dál diktuje tempo produktivity NHL a po 38 zápasech má na kontě 67 bodů. Využil další výrazný večer Edmontonu, kdy proti Calgary nasbíral pět bodů a rozdal asistence u všech gólů svého týmu. Martin Nečas mezitím potvrzuje výbornou sezonu v Coloradu a drží se mezi nejlepšími.

Krejčí nasázel 19 bodů, Atlanta ale nezvládla koncovku a znovu padla

Vít Krejčí navázal na povedený výkon z předchozího duelu a proti Chicagu nastřílel 19 bodů. Atlanta přesto doma prohrála 123:126 a natáhla sérii nezdarů na čtyři zápasy. Hawks klesli na bilanci 15 a 16, Bulls se přiblížili na 14 a 15 a mají navíc dva zápasy k dobru.

Rittich byl první hvězdou večera a Hertl skóroval při demolici San Jose

NHL uzavřela poslední hrací den před vánoční pauzou silnou českou stopou. David Rittich dovedl Islanders k výhře 2:1 nad New Jersey a po 31 zákrocích bral ocenění pro první hvězdu utkání. Tomáš Hertl skóroval při demolici San Jose 7:2 a Vegas tím ukončilo sérii tří porážek. David Pastrňák zapsal asistenci, jenže Boston doma znovu inkasoval šestkrát, tentokrát proti Montrealu. Vítek Vaněček chytal výborně, přesto Utah v Denveru padl 0:1.

Trpišovský zůstává ve Slavii do léta 2029 a má opci na další roky

Jindřich Trpišovský prodloužil ve Slavii smlouvu do léta 2029 a součástí dohody je opce na další tři roky. Stejný kontrakt podepsali i jeho dlouholetí spolupracovníci Zdeněk Houštecký a trenér brankářů Štěpán Kolář. Klub oznámil novinku na Štědrý den a fanouškům ji naservíroval jako sváteční zprávu.

Luke Humphries suverénně přehrál legendu Lima a postoupil do 3. kola

Obhájce titulu Luke Humphries potvrdil na mistrovství světa PDC roli jednoho z hlavních favoritů, když suverénně přehrál 71letou legendu Paula Lima a bez větších potíží postoupil do třetího kola. Večer v Alexandra Palace toho ale přinesl mnohem víc. Fanoušci byli nadšení. 

Hokejová dvacítka otočila generálku se Slovenskem a znovu rozhodla v prodloužení

Čeští hokejisté do 20 let zvládli poslední přípravný zápas před mistrovstvím světa. V americkém Bemidji porazili Slovensko 2:1 v prodloužení, když smazali jednogólové manko a pak potrestali risk soupeře bez brankáře. Vítěznou trefu dal v čase 62:43 Maximilian Curran, u obou českých gólů asistoval Adam Benák.

Vladař v brance Philadelphie pomohl k výhře nad Vancouverem 5:2

Daniel Vladař v pondělí dotáhl Philadelphii k vítězství 5:2 nad Vancouverem. Český brankář zapsal 23 zákroků a třináctou výhru v sezoně. Flyers rozhodli ve třetí třetině, kdy soupeři nasázeli čtyři góly. Canucks naopak ukončili šňůru čtyř vítězství.

Tyson Fury vs. Anthony Joshua? Ano, ale za správnou cenu

Vysněný britský boxerský duel Tyson Fury vs. Anthony Joshua by se mohl konečně stát realitou. Podle promotéra Franka Warrena je Fury připraven nastoupit do ringu, ovšem pouze v případě, že dostane finanční nabídku, která bude odpovídat velikosti zápasu.

Luke Littler pokračuje dál, Price nečekaně skončil už ve druhém kole

Obhájce titulu Luke Littler potvrdil v dalším kole mistrovství světa šipek svou suverenitu a míří za obhajobou. Bývalý šampion Gerwyn Price mezitím zažil v Alexandra Palace šokující konec už ve druhém kole. Turnaj nabídl nejen senzační vyřazení nasazených hráčů, ale i kontroverzi kolem pomalé hry Mensura Suljovice a další dramatické příběhy z nejslavnější šipkařské scény světa.

Hertl táhl Vegas třemi body, Pastrňák a Nečas zapsali góly

Čeští hokejisté znovu výrazně promluvili do dění v NHL. Tomáš Hertl nasbíral gól a dvě asistence, Vegas ale i přes mohutný finiš prohrálo v Edmontonu 3:4. David Pastrňák skóroval v přesilovce po přihrávce Pavla Zachy, jenže Boston doma padl s Ottawou vysoko 2:6. Martin Nečas navázal na předchozí zápas a další brankou pomohl Coloradu k výhře 5:1 v Minnesotě.

Biatlonista Krčmář konečně zabral a v masáku zajel výkon sezony

Michal Krčmář absolvoval v závodě s hromadným startem nejlepší vystoupení sezony a poprvé se vešel do první dvacítky. Na střelnici minul jediný terč, přesto musel na trati dohánět ztrátu. Vítězslav Hornig přidal solidní výsledek, naopak české ženy tentokrát na přední příčky nedosáhly.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama