HokejHertlův večer v NHL: Zápas č. 500, dva góly a nahrávka. Slavili...

Hertlův večer v NHL: Zápas č. 500, dva góly a nahrávka. Slavili i gólmani

Hodně povedený večer prožil v zámoří český útočník Tomáš Hertl. Hokejista řídil obrat San Jose a během svého 500. zápasu v NHL si připsal 2 trefy a 1 asistenci. Činili se také brankáři, Kořenář kryl záda Hertlovi proti Coloradu, Vaněček vychytal vítězství Washingtonu.

V NHL probíhá závěrečná fáze základní části a většina týmů už si zajistila místo v play-off. San Jose už může hrát bez nervů, šance na postup už je jen teoretická, proto si hokejisté „Žraloků“ zápasy už tak maximálně užívají.

Zpočátku to tak ale proti Coloradu nevypadalo. Český gólman Kořenář dvakrát během druhé třetiny kapituloval a San Jose se druhým nejlepším týmem Západní konference prohrávalo. Pak ale zavelel k obratu „jubilant“ Hertl.

Český centr v NHL neoblékal nikdy jiný dres než ten se žralokem na hrudi, zápasů za San Jose už ale stihl hned 500. Při nepříznivém stavu proti Coloradu nejprve 13 vteřin před druhou sirénou snížil na 1:2. Z poslední třetiny si pak udělal vlastní show.

„Nevím, čím to je, ale mám pocit, že mi druhá polovina sezony vychází každý rok o něco lépe než ta první,“ komentoval svůj bodový počin nejlepší český střelec (19 gólů) v letošním ročníku NHL. O prvenství se Hertl dělí s Pastrňákem z Bostonu.

Body vychytal i Vaněček

Ještě zajímavější podívanou přinesl zápas New Yorku Rangers a Washingtonu. Tady bylo na ledě vidět úplně všechno. Bitky, rvačky, góly, hattrick i slzy. Ústřední roli sehrál v odvetě obou týmů T.J. Oshie, který výkon korunoval třemi góly.

Kromě střelce hattricku, kterému v úterý zemřel po dlouhé nemoci otec, se hodně řešila také situace okolo Wilsona z Capitals. Ten v nedávném měření sil zneškodnil hvězdu NY Panarina a vysloužil si „jen“ pokutu. Což se samozřejmě soupeřům nezamlouvalo.

Hned vteřinu po prvním hvizdu se led proměnil v boxerský ring. Mezi sebou se pralo několik hráčů a rozhodčí musel rozdat velký počet trestných minut. „Myslím si, že naše reakce byla přiměřená. Jsem na kluky hrdý,“ řekl po rvačce Strome z Rangers.

Domácím ale nebyl pěstní souboj nic platný. Washington zvítězil 4:2, Vaněček v bráně „Caps“ vychytal body a první tým Východní konference odjel z Madison Square Garden spokojenější.

Nejčtenější tento týden

Amorim porazil Manchester United a odmítl řeči o pomstě

Rúben Amorim se osm měsíců po konci v Manchesteru United postavil proti svému bývalému klubu. V přípravném utkání ve Vratislavi dovedl AC Milán k vítězství 4:2, osobní zadostiučinění ale po zápase odmítal. Portugalský trenér zdůraznil, že vůči United necítí nic negativního a soustředí se na své působení v Itálii.

Bucha dál září v MLS, Messi potřetí v řadě nedal penaltu

Pavel Bucha pokračuje ve střelecky povedeném období v zámořské MLS. Český záložník se prosadil při remíze Cincinnati 1:1 na hřišti Orlanda a v této sezoně zaznamenal už pátý ligový gól. Méně vydařený večer prožil Lionel Messi, který neproměnil další penaltu a s Interem Miami utrpěl porážku 1:4 v Nashvillu.

Iraola chce před startem Premier League větší stabilitu Liverpoolu

Liverpool čeká poslední výrazná prověrka před začátkem nové sezony Premier League. V neděli odehraje hned dva přípravné zápasy proti italskému Comu. Nový trenér Andoni Iraola chce především vidět, zda jeho tým dokáže udržet vysokou intenzitu po delší část utkání.

Siniaková po triumfu v Torontu míří do Cincinnati s Townsend

Kateřina Siniaková si z Toronta odvezla další deblovou trofej, ale už v Cincinnati ji čeká návrat k její obvyklé spoluhráčce Taylor Townsend. Los turnaje zároveň nabízí možnost, že se česká světová jednička brzy postaví proti Shuai Zhang, se kterou ještě ve čtvrtek slavila titul na kanadském turnaji.

Kokkinakise v Cincinnati znovu zastavily zdravotní problémy

Thanasi Kokkinakis prožil v Cincinnati další bolestivý konec zápasu. V rozhodujícím tie-breaku proti Nunovi Borgesovi ho postihla křeč v pravém lýtku, po níž upadl a při dopadu si zřejmě poranil také pravý kotník. Australan utkání dokončil, na poslední body už ale nemohl reagovat naplno. Rozsah případného zranění kotníku zatím není známý.

Fantastická Seemanová má zlato a nový rekord mistrovství Evropy

Barbora Seemanová znovu kraluje Evropě. Česká plavkyně získala v Paříži třetí evropské zlato na 200 metrů volný způsob a předvedla nejlepší závod své kariéry. Časem 1:54,38 výrazně překonala vlastní český rekord a zároveň stanovila nový rekord evropských šampionátů.

Rangers schytali další ránu. Z Evropské ligy je vyřadila Jagiellonia, fanoušci tým vypískali

Trápení Rangers pod novým trenérem Derekem McInnesem pokračuje. Skotský celek doma pouze remizoval s Jagiellonií Białystok 1:1 a po celkové porážce 2:3 se loučí s kvalifikací Evropské ligy. Fanoušci na Ibroxu dali po závěrečném hvizdu svou nespokojenost hlasitě najevo.

Los Angeles Lakers mění majitele za rekordních 12,5 miliardy dolarů. Klub kupují Josh Kushner a Bob Iger

Los Angeles Lakers čeká další zásadní změna. Jeden z nejslavnějších basketbalových klubů světa mají za rekordních 12,5 miliardy dolarů koupit podnikatel Josh Kushner, bratr zetě Donalda Trumpa, a bývalý šéf Disney Bob Iger. Pokud transakci schválí vedení NBA, půjde o historicky nejdražší prodej sportovní organizace.

Manuel zvládla semifinále a v Birminghamu zabojuje o evropskou medaili

Lurdes Gloria Manuel potvrdila roli jedné z největších českých nadějí na mistrovství Evropy v Birminghamu. Jednadvacetiletá čtvrtkařka doběhla ve svém semifinále druhá v čase 49,81 sekundy a zajistila si přímý postup. V sobotním finále chce zaútočit na medaili. Kvůli druhému místu sice nedostane ideální dráhu, sama v tom ale velký problém nevidí.

Seemanová i Knedla překonali české rekordy a zazářili v Paříži

Čeští plavci pokračují na mistrovství Evropy v Paříži ve výborných výkonech. Barbora Seemanová překonala český rekord na 100 metrů motýlek a třetím časem prošla do semifinále. Večer do něj ale nenastoupí, protože dá přednost finále své hlavní disciplíny na 200 metrů volný způsob. Národní maximum posunul také znakař Miroslav Knedla.

Český brankář Montrealu zaujal legendu NHL. Carey Price chválí Dobeše

Jakub Dobeš na sebe v Montrealu výrazně upozornil a uznání si vysloužil i od jednoho z nejslavnějších brankářů klubové historie. Carey Price vyzdvihl především sebevědomí a soutěživost českého gólmana. Právě tyto vlastnosti mu podle něj mohou pomoci v dalším boji o pevnou pozici v brankovišti Canadiens.

Cadillac po půlce premiérové sezony mění šéfa. Lowdon dostal padáka, tým přebírá bývalý muž Alpine

Premiérová sezona Cadillacu ve Formuli 1 přináší první velký personální otřes. Stáj překvapivě odvolala šéfa týmu Graemea Lowdona, který celý projekt připravoval na vstup do šampionátu. Jeho místo okamžitě přebírá zkušený Marcin Budkowski. Cadillac změnu označil za plánovaný přechod ve vedení, okolnosti Lowdonova konce ale ukazují na poněkud dramatičtější rozchod.

Elena Rybakina znovu otočila téměř ztracený zápas. Po Osace vyřadila i Gauff a zahraje si o titul

Elena Rybakina předvádí na Canadian Open mimořádnou odolnost. Po dramatickém čtvrtfinálovém obratu proti Naomi Osace zvládla otočit také semifinále s Coco Gauff. Světová dvojka zvítězila 5:7, 6:2 a 6:2 a v Torontu si poprvé v kariéře zahraje finále. V něm ji čeká Iga Swiatek.

Siniaková pokračuje v parádní jízdě a v Torontu si zahraje o titul

Kateřina Siniaková dál potvrzuje své kvality ve čtyřhře. Světová jednička postoupila společně s Shuai Zhang do finále turnaje v Torontu. V semifinále si poradily s dvojicí Tereza Mihalíková a Olivia Nicholls 6:1, 7:5. Česká tenistka tak může získat už 38. deblový titul v kariéře.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama