MotorsportGrazie Vale! Bohatá kariéra se nachýlila ke konci, legendární Rossi dává motorkám...

Grazie Vale! Bohatá kariéra se nachýlila ke konci, legendární Rossi dává motorkám sbohem

Dvaačtyřicetiletý závodník Moto GP Valentino Rossi udělal nedělním závodem na okruhu ve Valencii tečku za svou bohatou kariérou. Sedminásobný vítěz celkového pořadí v královské kategorii dojel ve Španělsku při svém posledním závodě na desátém místě.     

Má za sebou neuvěřitelnou kariéru. Jeho tvář pozná snad každý sportovní fanoušek, jeho spojení s číslem 46 je nezapomenutelné. Dohromady odjezdil 26 sezon, připsal si 431 startů, získal devět titulů mistra světa v různých kategoriích a ovládl 115 Velkých cen.

Do seriálu MS se podíval v pouhých sedmnácti letech a všichni odborníci věděli, že jednou z něj vyroste závodník par excellence. Asi všechny ovšem překvapil ještě víc. Stal se naprostou legendou motocyklového sportu, fanoušky je dodnes milován a zbožňován

Rodák z Urbina oslovil své příznivce nejen svými schopnostmi, ale i vystupováním a častými výstřelky. Mnozí také nezapomenou na jeho spojení se společností vyrábějící lízátka, která si často vychutnával před i po závodech.

Oslavy nebraly konce

Jeho talent přesahoval hranice motocyklového sportu. Jednu dobu řešil možný přesun do rallye a vyzkoušel si také, jaké je to řídit monopost formule 1. Odjezdil dokonce testy v barvách Ferrari a jezdil s minimální ztrátou na Michala Schumachera. Přesto zůstal „věrný“ motocyklům.

V Moto GP, kde také ukončil svou kariéru, vyhrál celkem sedm titulů. Triumf slavil hned při své premiéře v roce 2002, první místo mu v konečném pořadí patřilo i v následujících třech letech. Naposledy se z titulu radoval v roce 2009. 

Oslavy ve Valencii byly opravdu velkolepé. Na okruh dorazilo více než 76 tisíc fanoušků, kteří vzdávali slavnému Italovi hold a tleskali mu za celou kariéru. Uznání se mu dostalo také od ostatních jezdců a týmů. Dlouho ho ani nepouštěli z okruhu, a navíc pro něho připravili videopozdrav, na kterém byl třeba španělský tenista Rafael Nadal nebo hollywoodský herec Kean Reves. Přímo za ním se přiletěl rozloučit brazilský fotbalista Ronaldo.

Už předem Rossi avizoval, že v nadcházející sezoně bude šéfovat týmu, za který ještě letos jezdil. Závodit v něm bude třeba jeho nevlastní bratr Luca Marini.

Nejčtenější tento týden

Wimbledon v ohrožení? Emma Raducanu vynechala trénink, start britské hvězdy je nejistý

Domácí fanoušci mají důvod k obavám. Emma Raducanu několik dní před startem Wimbledonu vynechala plánovaný trénink a stále se potýká se zraněním pravé nohy. Času na návrat do plné kondice rychle ubývá a nad účastí bývalé vítězky US Open se vznáší stále větší otazník.

David Kozma před Štvanicí vyzval Christiana Eckerlina a myslí na další titul

David Kozma se po únorovém návratu na vítěznou vlnu znovu hlásí o velké zápasy. Ještě před duelem s Davidem Zawadou na pražské Štvanici veřejně vyzval Christiana Eckerlina a dal jasně najevo, že by rád bojoval o speciální titul krále Německa na stadionovém turnaji ve Frankfurtu.

Mercedes mění pravidla hry. Antonelli s Russellem dostali jasný pokyn kvůli Hamiltonovi

Souboj o titul mistra světa Formule 1 začíná nabírat nové obrátky. Mercedes před Velkou cenou Rakouska přiznal, že jeho jezdci Kimi Antonelli a George Russell už nebudou za všech okolností bojovat jeden proti druhému. Důvodem je sílící konkurence v čele šampionátu, především Lewis Hamilton, který se po rozpačitém úvodu sezony dostává zpět do špičkové formy.

Tyson Fury vs. Anthony Joshua zůstává na britské půdě. Přesun do Las Vegas není bez nové dohody možný

Spekulace o dějišti boxerského megazápasu nabírají na síle. Anthony Joshua a Tyson Fury mají podle smlouvy nastoupit ve Velké Británii, jenže stále častěji se skloňuje i Las Vegas. Promotér Eddie Hearn nyní vysvětlil, proč přesun není tak jednoduchý.

Nečas poprvé ovládl Zlatou hokejku a ukončil vládu Pastrňáka

Martin Nečas získal za sezonu 2025 až 2026 poprvé v kariéře Zlatou hokejku pro nejlepšího českého hokejistu. Útočník Colorada Avalanche v tradiční anketě předčil Davida Pastrňáka i Tomáše Hertla a ukončil tak tříletou dominanci bostonské hvězdy.

Draft NHL nabídne českou brankářskou vlnu i boj o velké přestupy

Letošní draft NHL v Buffalu slibuje zajímavý pohled nejen na největší světové talenty, ale také na české naděje. Do popředí se dostávají především mladí brankáři, zároveň však hokejový svět sleduje rušné dění na přestupovém trhu. Několik velkých výměn už proběhlo a další mohou následovat v nejbližších dnech.

Dustin Poirier po zatčení přiznal problémy. Legendární bojovník hledá pomoc po konci kariéry

Patřil mezi nejrespektovanější tváře UFC a během šestnáctileté kariéry si získal obdiv fanoušků i soupeřů. Nyní ale Dustin Poirier prožívá jedno z nejtěžších období svého života. Po zatčení kvůli údajnému veřejnému opilství otevřeně přiznal, že po ukončení kariéry bojuje s psychickými problémy a rozhodl se vyhledat odbornou pomoc.

Místo konání megazápasu Fury vs. Joshua zatím není jasné, Frank Warren ale fanoušky uklidnil 

Souboj, na který čekají fanoušci boxu už několik let, by se měl uskutečnit ještě letos. Přestože stále není známé datum ani místo konání, promotér Frank Warren odmítá spekulace o možném zrušení zápasu Tysona Furyho s Anthonym Joshuou. Podle něj vše závisí pouze na tom, aby oba Britové zvládli své přípravné duely.

Šok pro český tenis. Markéta Vondroušová dostala čtyřletý zákaz činnosti, odmítla antidopingovou kontrolu

Český tenis zasáhla mimořádně nepříjemná zpráva. Wimbledonská šampionka z roku 2023 Markéta Vondroušová dostala čtyřletý zákaz činnosti poté, co loni odmítla podstoupit antidopingovou kontrolu. Tenistka se hájí obavami o vlastní bezpečnost a psychickými problémy, nezávislý tribunál však její argumenty neuznal.

Serena Williams získala divokou kartu do dvouhry ve Wimbledonu

Serena Williams znovu nastoupí do wimbledonské dvouhry. Sedminásobná šampionka dostala od pořadatelů poslední volnou divokou kartu a ve 44 letech si zahraje grandslamový singl poprvé po téměř čtyřech letech. Vedle toho nastoupí také do čtyřhry po boku své sestry Venus.

Toto Wolff chystá změnu pravidel v Mercedesu. Hamilton po triumfu ve Španělsku znovu vstupuje do boje o titul

Souboj o mistrovský titul ve Formuli 1 dostává nový rozměr. Šéf Mercedesu Toto Wolff připustil, že stáj bude muset přehodnotit pravidla pro vzájemné souboje George Russella a Kimiho Antonelliho. Důvodem je rostoucí hrozba v podobě Lewise Hamiltona, který po vítězství ve Velké ceně Španělska výrazně oživil své šance na zisk rekordního osmého titulu mistra světa.

Nosková ovládla Berlín a poprvé je v TOP 10

Linda Nosková má za sebou největší týden dosavadní kariéry. Na travnatém turnaji WTA 500 v Berlíně porazila ve finále světovou čtyřku Jessicu Pegula 6:4, 4:6, 6:3, získala druhý titul na okruhu WTA a poprvé se posune do elitní desítky žebříčku. V pondělí bude desátou hráčkou světa a znovu českou jedničkou.

Češi jdou v Mexiku do zápasu bez úniku

České fotbalisty čeká na mistrovství světa zápas, ve kterém už nemají prostor na počítání. Po porážce 1:2 s Koreou a remíze 1:1 s Jihoafrickou republikou mají ve skupině jediný bod a proti domácímu Mexiku potřebují zvítězit. Záložník Michal Sadílek ví, že v Aztéckém stadionu půjde o jednu z nejtěžších zkoušek, jakou může reprezentace na šampionátu dostat.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama