-2.1 C
Czech
Pátek 16. ledna 2026
FotbalGól a pět asistencí. Lionel Messi se opět zapsal do historie

Gól a pět asistencí. Lionel Messi se opět zapsal do historie

Lionel Messi, argentinská fotbalová superstar, se opět zapsal do historie. Tentokrát na hřišti Major League Soccer (MLS). V sobotním zápase se Messi stal prvním hráčem MLS, který se v jednom utkání postaral o pět asistencí, a dovedl tak Inter Miami k vítězství 6:2 nad New York Red Bulls.

Messi připravil hattrick pro Luise Suáreze a branku pro Matiase Rojase, přičemž sám vstřelil gól. Tímto počinem vytvořil další rekord MLS jako první hráč, který se v jednom zápase podílel na šesti gólech (gól plus asistence). Pozoruhodné je, že všechny Messiho příspěvky přišly ve druhém poločase a zvrátily poločasové vedení Red Bulls 1:0.

V letošní sezóně Messi vstřelil již 10 gólů a připsal si 12 asistencí v pouhých osmi zápasech (sedm startů), přičemž do konce sezóny zbývají ještě dvě třetiny. Navzdory možným absencím kvůli závazkům Argentiny na Copa America a možným zraněním Messiho poslední výkony naznačují, že žádný rekord není skutečně bezpečný.

Pokoří další rekordy?

Cesta k překonání rekordů však není jednoduchá. Messiho potenciální počet vystoupení v MLS by se mohl pohybovat kolem 24 a musel by zvýšit svou gólovou produkci ze svého již tak působivého tempa. Rovnice se může změnit, pokud nebude k dispozici Suarez, který se potýká s chronickými problémy s kotníkem, a Messi bude muset převzít více povinností při zakončování.

Navzdory problémům má Messi díky svým současným výkonům silnou pozici, aby se mohl ucházet o prvenství v počtu asistencí za sezónu. To v současnosti drží Carlos Valderrama s 26 asistencemi. Messiho současné tempo naznačuje, že by se tomuto číslu mohl přiblížit, pokud by vynechal jen asi 10 zápasů za Herons.

Messi je také na půli cesty k vyrovnání rekordu v počtu po sobě jdoucích zápasů s góly, který v současnosti drží Josef Martinez s 15 góly. Tento úspěch se zdá být možný vzhledem k Messiho předchozímu rekordu, kdy skóroval v sedmi po sobě jdoucích vystoupeních v jedné soutěži během Ligového poháru 2023.

Messi také v současné době překonává tempo Carlose Vély z roku 2019, který vstřelil 1,25 gólu na jedno vystoupení, takže rekord v počtu gólů na zápas je potenciálním cílem.

Reklama
Reklama

Nejčtenější tento týden

Zabystřan ve Wengenu dojel čtrnáctý a Franzoni slavil první výhru

Jan Zabystřan skončil v superobřím slalomu ve Wengenu na 14. místě a vyrovnal svůj druhý nejlepší výsledek sezony v této disciplíně. Na Lauberhornu ztratil 1,77 sekundy a po závodě mluvil o náročném rytmu tratě i jedné kritické chybě, kterou ustál. Pro premiérové vítězství ve Světovém poháru si dojel Ital Giovanni Franzoni, který potvrdil formu z wengenských tréninků.

Luke Littler zahájil sezonu dominantně. V Bahrajnu ho čeká odveta s Pricem

Dvojnásobný mistr světa Luke Littler vstoupil do turnaje Bahrain Darts Masters ve velkém stylu. Osmnáctiletý Angličan si v úvodním kole poradil s legendárním Paulem Limem jasně 6:1 a postoupil do čtvrtfinále, kde ho čeká atraktivní souboj s Gerwynem Pricem. Fanoušci si rozhodně přijdou na své.

Anthony Joshua se konečně vrátil do posilovny

Britský boxer a bývalý šampion těžké váhy Anthony Joshua se po tragické autonehodě, při níž zahynuli dva jeho blízcí přátelé a členové týmu, znovu objevil v posilovně. Návrat k tréninku naznačuje, že bývalý mistr světa se snaží vyrovnat s jedním z nejtěžších období své kariéry i osobního života.

Loprais znovu vyhrál na Dakaru a stáhl ztrátu na Žalu

Aleš Loprais na Rallye Dakar dotáhl vítězný hattrick, když ovládl třetí etapu v řadě a dál tlačí na průběžně vedoucího Vaidotase Žalu. V kamionech zůstává druhý, ale po 11. etapě ztrácí už jen 16 minut a 24 sekund, přičemž do cíle zbývají dvě rychlostní zkoušky. V autech zaujal Martin Prokop i jinak než výsledkem, v kamenité pasáži pustil před sebe Naniho Romu, aby ho nezdržoval v boji o celkové prvenství.

Vladař odstoupil po první třetině kvůli zranění a Philadelphia v Buffalu padla

Philadelphia řeší nepříjemnou starost. Brankář Dan Vladař nedochytal duel NHL v Buffalu a po první třetině přepustil místo Samuelu Erssonovi. Flyers pak prohráli 2:5, zatímco Sabres dál drží vítěznou vlnu. Ve středečním programu zaujalo i páté vítězství Vegas v řadě a další tvrdý večer Rangers v Madison Square Garden.

Tyson Fury míří zpět do ringu. Dubois by mohl představovat příliš velké sousto

Boxerský svět netrpělivě čeká, až se Tyson Fury vrátí do ringu, ale už nyní se objevují hlasy, které varují, že comeback bývalého mistra světa v těžké váze by mohl skončit fiaskem. Podle trenéra Tonyho Simse by totiž Fury nemusel ustát „fenomenální“ úderovou sílu Daniela Duboise, jenž se po nedávných neúspěších snaží znovu nastartovat svou kariéru.

Dom Taylor bude pykat za pozitivní dopingový test. Ten mu komplikuje kariéru i budoucnost v PDC

Anglický profesionální šipkař Dom Taylor čelí vážným následkům po neúspěšném dopingovém testu, který absolvoval během prosincového mistrovství světa PDC. Darts Regulation Authority (DRA) rozhodla o udělení šestiměsíčního zákazu činnosti, jenž představuje výrazný zásah do kariéry teprve sedmadvacetiletého hráče. Taylor se k porušení antidopingových pravidel přiznal, což potvrdilo i oficiální prohlášení regulačního orgánu.

Loprais vyhrál 10. etapu Dakaru a poskočil na druhé místo

Aleš Loprais zvládl druhou část maratonské etapy nejrychleji a připsal si už čtvrté etapové vítězství v letošním Dakaru. V průběžném pořadí kamionů se posunul na druhé místo a na nového lídra Vaidotase Žalu ztrácí 19 minut. Výrazně ztratil dosavadní lídr Mitchel van den Brink, který po potížích v dunách spadl na třetí příčku. Měnilo se i pořadí v autech a mezi motocykly, do čela se vrátil Násir Attíja a po úpravě časů vede Ricky Brabec.

Emma Raducanu se po dešťové pauze dočkala prvního vítězství a postupuje v Hobartu

Emma Raducanu zaznamenala první vítězství v letošní sezoně, když na turnaji Hobart International úspěšně dokončila utkání s Camilou Osorio, které bylo rozděleno do dvou dnů kvůli nepříznivému počasí. Britská tenistka zvládla náročné podmínky i psychickou zátěž spojenou s přerušením zápasu a zvítězila ve dvou setech 6:3, 7:6 (7:2).

Israel Adesanya se chystá na návrat do oktagonu. Může jít o rozhodující kapitolu jeho kariéry

Bývalý dvojnásobný šampion UFC ve střední váze Israel Adesanya se po více než roce vrátí do akce. Šestatřicetiletý bojovník nastoupí 28. března v Seattlu proti Joe Pyferovi a jeho návrat vyvolává řadu otázek, především však ohledně jeho budoucnosti v nejprestižnější MMA organizaci světa.

Zacha vystřelil Bostonu výhru, Dostál s Vejmelkou drželi bránu

Čeští hokejisté výrazně promluvili do úterního programu NHL. Pavel Zacha dal vítězný gól Bostonu při výhře 3:0 nad Detroitem a David Pastrňák k ní přidal asistenci. Lukáš Dostál dovedl Anaheim k cennému vítězství 3:1 nad Dallasem, čisté konto mu vzali hosté až v 58. minutě. Karel Vejmelka zase pustil jediný gól při jasné výhře Utahu 6:1 nad Torontem a dál sbírá výhry rychleji než kdokoli jiný mezi brankáři.

Loprais vyhrál etapu a posunul se na třetí místo

Aleš Loprais ovládl 9. etapu Rallye Dakar a v průběžném pořadí kamionů se posunul na třetí příčku. Naopak Martin Macík po slibném rozjezdu zůstal na trati s vážnými potížemi a přišel o šanci útočit na třetí celkové vítězství v řadě. Starosti řeší také Martin Prokop v kategorii automobilů. Na motocyklech potěšil Milan Engel třináctým časem v etapě a posunem na devatenácté místo celkově.

Emma Raducanu si zatím vítězství nepřipsala, déšť zastavil duel v Hobartu

Tenisový turnaj Hobart International přinesl hned v úvodních dnech dramatické momenty, které výrazně ovlivnilo počasí. Zápas Emma Raducanu vs. Camila Osorio musel být kvůli silnému dešti přerušen a odložen na následující den. Angličanka přitom měla duel slibně rozehraný.

Palát dvěma góly dovedl Devils k výhře v Minnesotě

Ondřej Palát prožil v NHL konečně večer, který dlouho vyhlížel. Na ledě Minnesoty dal dva góly, New Jersey vyhrálo 5:2 a zastavilo sérii čtyř porážek. Dvěma body se připomněl i Martin Nečas, Colorado ale doma padlo s Torontem po prodloužení. Vítězný zápas zvládl také brankář Jakub Dobeš, Montreal přehrál Vancouver 6:3 a bod zapsal i Filip Hronek.

Tottenham našel náhradu za Bentancura. Conor Gallagher míří zpět do Premier League

Tottenham Hotspur učinil výrazný krok k vyřešení problému ve středu zálohy. Londýnský klub se podle dostupných informací dohodl s Atléticem Madrid na přestupu anglického reprezentanta Conora Gallaghera. Přestupová částka by se měla pohybovat kolem 34 milionů liber (zhruba 950 milionů korun), čímž se Gallagher stává jednou z nejvýraznějších posil Spurs v aktuálním přestupovém období.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama