5.8 C
Czech
Pátek 13. února 2026
FotbalFotbalová Plzeň má nového sportovního ředitele. Psotku střídá Daniel Kolář

Fotbalová Plzeň má nového sportovního ředitele. Psotku střídá Daniel Kolář

Reklama

Co se dalo očekávat, stalo se nyní skutečností. Fotbalová Plzeň na svém klubovém webu oznámila, že jejím novým sportovním ředitelem se stává Daniel Kolář. Legenda Plzně tak povýšila z funkce sportovního manažera mládeže. Někdejší reprezentant nahradil Zdeňka Psotku, který se stal technickým ředitelem Fotbalové asociace České republiky.

Daniel Kolář prostředí v Plzni rozhodně nemusí poznávat. V modročerveném dresu odehrál přes dvě stě zápasů a do dění v klubu se zapojil také po konci hráčské kariéry. Před třemi lety se stal sportovním manažerem mládeže. „Mohl si řadu věcí vyzkoušet, poznat detailně chod celého klubu a zapojit se aktivně do řady procesů. Jeho jmenování na uvolněnou pozici sportovního ředitele je proto pro nás přirozenou a logickou volbou,“ uvedl generální ředitel klubu Adolf Šádek na oficiálním webu. „Danovi samozřejmě přeji hodně úspěchů a těším se na naší vzájemnou spolupráci,“ dodal zároveň majitel Viktorie Plzeň.

Kolář je tak jedním z dalších bývalých hráčů „zlaté éry“ klubu, kteří se zapojují do nových rolí. Jako asistenti trenéra Michala Bílka u týmů působí Pavel Horváth a Marek Bakoš. Brankáře pak trénuje Matúš Kozáčik. Daniel Kolář nyní bude jejich přímým nadřízeným.

Projevené důvěry od vedení klubu si nový vrcholný funkcionář váží. „Je to pro mě samozřejmě nová zkušenost a hodlám udělat maximum pro to, abych byl klubu nápomocen a zúročil v jeho prospěch všechny mé dosavadní zkušenosti. S Viktorkou mám spojené nejlepší období mé hráčské kariéry a jsem rád, že se mohu i nadále podílet na dalším vývoji a rozvoji klubu,“ sdělil Daniel Kolář. 

Jeho předchůdce Zdeněk Psotka ve Štruncových sadech působil posledních šest let. Osmačtyřicetiletý manažer se stal nově technickým ředitelem Fotbalové asociace České republiky. Do funkce jej vybral výkonný výbor FAČR na svém řádném jednání 26. dubna na doporučení Sportovní rady FAČR. Psotka je na základě organizační struktury FAČR současně jedním ze dvou zástupců generálního sekretáře.

Na jeho práci se nyní Daniel Kolář bude snažit navázat. „Mým úkolem je být spojkou mezi majitelem klubu a trenéry, a tak pro ně zajišťovat potřebný servis. Stejně tak to platí i pro hráče, v jejichž případě budu zajišťovat i komunikaci s jejich zástupci a řešit jejich aktuální potřeby tak,  aby se mohli stoprocentně koncentrovat na sportovní přípravu a plnění našich sportovních cílů,“ uvedl Daniel Kolář. V jeho kompetencích bude i sledování hráčů na hostování či vytipovaných hráčů, kteří by pro klub mohli být zajímaví. „V neposlední řadě budu dohlížet i na úsek mládeže, kde chci pokračovat v propojování všech mládežnických výběrů s A týmem,“ dodal šestatřicetiletý muž.

Daniel Kolář je bývalý vynikající záložník. Profesionální kariéru začínal v pražské Spartě, odkud hostoval ve Slovácku či Blšanech. V roce 2008 přestoupil do Viktorie Plzeň, kde zažil báječné roky. Sbíral české trofeje, zahrál si Ligu mistrů. V sezoně 2016-2017 si odskočil do tureckého Gaziantepsporu. V roce 2019 pak aktivní kariéru uzavřel. V dresu české reprezentace nastoupil do 29 zápasů a vstřelil v nich dvě branky. V roce 2006 se v anketě Fotbalista roku stal Talentem roku.

Reklama
Reklama

Nejčtenější tento týden

Tyson Fury míří zpět do ringu. Sní o trilogii s Usykem

Bývalý dvojnásobný mistr světa v těžké váze Tyson Fury se vrací mezi provazy s jasným cílem, a to znovu útočit na světové tituly. Podle promotéra Franka Warrena má britský obr po comebackovém zápase v hledáčku starého rivala Oleksandra Usyka, s nímž v roce 2024 dvakrát prohrál.

Nová rivalita v Premier League Darts. Gian van Veen se Littlera nebojí

Gian van Veen vstoupil do nové sezony Premier League Darts sebevědomě a hned na úvod ukázal, že se světové jedničky Luka Littlera nebojí. Nizozemský talent po cenné výhře otevřeně mluví o rostoucí rivalitě i nutnosti vracet soupeři psychologické výpady. Druhý večer v Antverpách tak slibuje nejen špičkové výkony, ale i další kapitolu napjatého souboje nové generace šipek.

Thomas Frank věří, že udrží lavičku Tottenhamu. Po porážce s Newcastlem ale sílí tlak fanoušků i kritika výsledků

Trenér Tottenhamu Thomas Frank je přesvědčen, že navzdory rostoucí nespokojenosti fanoušků zůstane ve funkci hlavního kouče i pro další zápasy. Londýnský celek totiž utrpěl domácí porážku 1:2 s Newcastlem a připsal si už patnáctou ligovou prohru pod vedením dánského trenéra, který má nyní nejhorší procentuální úspěšnost vítězství ze všech manažerů Spurs v éře Premier League.

McLaren ukázal MCL40. Úřadující mistři světa vsadili na osvědčený vzhled

Tým McLaren oficiálně odhalil závodní lakování monopostu MCL40, s nímž bude v sezoně 2026 obhajovat mistrovské tituly ve formuli 1. Představení proběhlo v Bahrajnu těsně před začátkem předsezonních testů a potvrdilo, že britská stáj se i v nové éře technických pravidel drží osvědčené vizuální identity.

Aston Martin konečně představil podobu nového monopostu. I tak je ale cítit napětí

Tým Aston Martin oficiálně představil lakování monopostu AMR26, prvního vozu navrženého pod vedením Adriana Neweyho. Slavnostní odhalení proběhlo v Saúdské Arábii a potvrdilo, že britská stáj zůstává věrná tradiční závodní zelené barvě, kterou používá od návratu do formule 1 v roce 2021. Pozornost se ovšem soustředí především na technickou stránku vozu a ambice týmu v éře nových pravidel.

Serena Williams se může vrátit už 22. února

Americká tenisová legenda Serena Williams bude moci od neděle 22. února znovu nastoupit do soutěžního tenisu. Zda se však skutečně vrátí na kurty, zůstává i nadále nejasné. Třiadvacetinásobná grandslamová šampionka oficiální comeback dosud neoznámila a kolem její budoucnosti panuje řada otazníků.

Cadillac odhalil první zbarvení monopostu formule 1 během Super Bowlu

Nový tým formule 1 Cadillac na sebe výrazně upozornil ještě před svým oficiálním vstupem do šampionátu. Premiéra vůbec prvního zbarvení jeho monopostu pro sezonu 2026 proběhla netradičně během reklamního bloku Super Bowlu, tedy nejsledovanější sportovní události ve Spojených státech. Americká stáj tak využila finále ligy NFL jako globální pódium pro představení své identity.

Krejčí dal deset bodů a Portland znovu přetlačil Memphis

Vít Krejčí odehrál v dresu Portlandu zatím nejlepší zápas. Proti Memphisu dal 10 bodů, přidal čtyři asistence a tři doskoky a pomohl k výhře 122:115. Trail Blazers uspěli nad stejným soupeřem už podruhé během dvou dnů, tentokrát doma otočili zápas v poslední čtvrtině.

Bejlek vyhrála v Abú Zabí první titul WTA

Sára Bejlek si v Abú Zabí došla pro premiérový titul na okruhu WTA. Ve finále turnaje kategorie WTA 500 porazila Ekaterinu Alexandrovou 7:6, 6:1. Dvacetiletá Češka zvládla celý týden včetně kvalifikace bez ztráty jediného zápasu.

Emma Raducanu pokračuje suverénně, po výhře nad Chwalinskou je v semifinále Transylvania Open

Emma Raducanu si na turnaji Transylvania Open zajistila postup do semifinále po přesvědčivém vítězství 6:0 a 6:4 nad Polkou Majou Chwalinskou. Britská jednička a turnajová nasazená jednička potvrdila roli favoritky a na rumunských kurtech znovu předvedla velmi vyspělý výkon.

Michael Van Gerwen ovládl úvodní noc Premier League 2026. Littler skončil už ve čtvrtfinále

Michael van Gerwen vstoupil do Premier League Darts 2026 ve velkém stylu. Vítězstvím 6:4 nad krajanem Gianem van Veenem ve finále úvodního večera v Newcastlu potvrdil roli jednoho z hlavních favoritů soutěže a připsal si maximální bodový zisk i prémii 10 000 liber.

Vladař zářil, ale Flyers padli v prodloužení, Hertl pomohl Vegas k výhře

Poslední hrací den před olympijskou přestávkou přinesl výraznou stopu českých hokejistů. Brankář Dan Vladař zapsal 25 zákroků a stal se druhou hvězdou zápasu, Philadelphia ale doma podlehla Ottawě 1:2 po prodloužení. Tomáš Hertl zase přihrál v přesilovce na gól a Vegas porazilo Los Angeles 4:1, tři body nasbíral Mark Stone. V noci uspěli i NY Islanders s Ondřejem Palátem, naopak Floridu potkal tvrdý derby večer, do kterého naskočil i debutant Mikuláš Hovorka.

České hokejistky začaly olympiádu porážkou s USA, ale našly i povzbuzení

České hokejistky vstoupily do turnaje na olympiádě v Miláně porážkou 1:5 s USA. Přesto po utkání mluvily i o věcech, které jim mohou pomoct do dalších zápasů. „Prohra nic neznamená,“ řekla útočnice Tereza Plosová. Autorka jediného gólu Barbora Juříčková přidala: „Dařilo se nám s nimi fyzicky hrát.“

Luke Littler míří vysoko. Šipkařských cílů má skutečně hodně 

Luke Littler má za sebou rekordní účast v Premier League Darts, ale místo bilancování už míří výš. Přestože v roce 2025 prohrál ve finále s Lukem Humphriesem, jeho tažení soutěží přepsalo statistiky. Šest vítězství během jednotlivých večerů a nejvyšší počet maximů 180 znamenaly historický zápis, který však devatenáctiletý mistr světa bere spíš jako odrazový můstek než konečný cíl.

Lando Norris varuje. Nová pravidla promění závody formule 1 v chaos

Úřadující mistr světa Lando Norris očekává, že letošní sezona formule 1 přinese výrazně více nepředvídatelných momentů a zmatku přímo na trati. Důvodem jsou zcela nové technické předpisy, které podle něj zásadně mění chování monopostů a kladou mnohem větší nároky na samotné jezdce. Formule 1 totiž vstupuje do největší regulační změny ve své historii.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama