FotbalFotbalová bomba. Novým majitelem Chelsea by se mohl stát Lewis Hamilton

Fotbalová bomba. Novým majitelem Chelsea by se mohl stát Lewis Hamilton

Hledání nových majitelů Chelsea stále není u konce. Ruský oligarcha Roman Abramovič se musí klubu urychleně zbavit, prodej se však stále nedaří. Minimálně podle britských médií se ale zdá, že by mohla být tato otázka v nejbližší době zodpovězena. Šlo by o neskutečnou bombu, novým podílovým vlastníkem klubu by totiž mohl být i pilot formule 1 Lewis Hamilton.

Invaze ruských vojsk na Ukrajině uvrhla Chelsea do nepříjemné situace. Roman Abramovič byl majitelem londýnského klubu od roku 2003, kvůli tomu, že jeho jméno figuruje na sankčních seznamech, se ale svého miláčka musí zbavit. Kdo od něj Chelsea koupí? To zatím jasné není.

Média na Britských ostrovech zmiňují nahlas americké majitele Chicaga Cubs, švýcarského miliardáře, ale také britského obchodníka Sira Martina Broughtona. Konsorcium bývalého předsedy fotbalového Liverpoolu by se prý koupi nebránilo. A to není všechno, kromě něj totiž investují do konsorcia také další sportovní hvězdy.

Je mezi nimi třeba bývalý tenistka Serena Williamsová nebo Lewis Hamilton, podle některých nejlepší jezdec v dějinách slavné formule 1. Sedminásobný šampion podle serveru Sky Sports investoval do konsorcia už 10 milionů liber, takže by měl mít jistý podíl i v Chelsea. Tedy pokud k obchodu dojde.

Fanoušek Arsenalu majitelem Chelsea

Britský jezdec je známý jako vášnivý fotbalový fanoušek, není to však Chelsea, která je z klubů jeho srdci nejbližší. Celkem pozoruhodné je, že se Hamilton v minulosti prezentoval spíše jako příznivec Arsenalu, tedy úhlavního nepřítele z Londýna. Byl vídán v lóži na Emirates Stadium, ještě za dob, kdy trénoval Gunners francouzský kouč Arséne Wenger, s ním byl několikrát focen.

Pokud by všechno klaplo a Sir Martin Broughton by s pomocí Hamiltona opravdu Chelsea koupit, částečným majitelem by byl fanda Arsenalu. A na to se v modré části hlavního města Anglie s úsměvem rozhodně nepohlíží. Uvidíme, co přinesou jednání, každopádně jako sportovní bomba by obchod fungovat mohl.

Chelsea se právě s Arsenalem střetla včera v rámci Premier League. Na domácím stadionu prohrála trochu překvapivě 2:4 a umožnila svému soupeři přiblížit se k místence do Ligy mistrů.

Nejčtenější tento týden

James Maddison se pustil do rozhodčích. VAR podle něj ničí odvahu pískat

Anglický reprezentant James Maddison po remíze Tottenhamu s Leedsem ostře zkritizoval rozhodčí i systém VAR. Záložník Spurs tvrdí, že sudí se bojí dělat rozhodnutí přímo na hřišti a spoléhají na technologii, která podle něj fotbalu spíše škodí. Debata o fungování videorozhodčího tak znovu nabírá na síle.

Florentino Pérez vyhlásil válku kritikům. Real Madrid po další sezoně bez trofeje čekají bouřlivé volby

V Realu Madrid znovu houstne atmosféra. Prezident Florentino Pérez po další sezoně bez významné trofeje svolal mimořádnou tiskovou konferenci, během níž ostře zaútočil na novináře, vedení La Ligy i své anonymní kritiky. Zkušený funkcionář zároveň oznámil, že znovu kandiduje na prezidenta klubu. V Madridu tak začíná další turbulentní období.

Čeští hokejisté po příletu do Švýcarska poprvé trénovali

Česká reprezentace má za sebou první trénink ve Fribourgu, kde odehraje základní skupinu mistrovství světa. Trenér Radim Rulík při úvodní jednotce složil elitní útok z Romana Červenky, Lukáše Sedláka a Matěje Blümela. Právě nová posila ze zámoří si spolupráci s pardubickou dvojicí pochvaluje.

Hertl pomohl Vegas k výhře nad Anaheimem

Tomáš Hertl znovu ukázal důležitost v play off NHL. Český útočník přispěl gólem a asistencí k výhře Vegas 3:2 v prodloužení nad Anaheimem. Golden Knights vedou v sérii 3:2 a mají postupový mečbol. Buffalo mezitím porazilo Montreal 3:2 a srovnalo sérii na 2:2.

Disciplinárka tvrdě potrestala Slavii za nedohrané derby

Pražské derby má tvrdou dohru. Slavia přišla o výhru na hřišti, zápas se Spartou prohrála kontumačně 0:3, zaplatí pokutu deset milionů korun a čtyři domácí soutěžní utkání odehraje bez diváků. Trest dostala i Sparta, za chování svých fanoušků zaplatí 600 tisíc korun.

Tvrdý pád internetové hvězdy. Jake Paul připustil konec kariéry po brutálním KO

Ještě před několika měsíci mluvil Jake Paul o titulových ambicích a cestě mezi boxerskou elitu. Dnes řeší úplně jinou otázku, a to zda vůbec ještě někdy vstoupí do ringu. Po těžké porážce od Anthonyho Joshuy se kontroverzní influencer a boxer stále zotavuje z vážných zranění a poprvé otevřeně připustil, že jeho kariéra může být u konce.

Siniaková s Townsend ovládly vstup do turnaje v Římě

Kateřina Siniaková a Taylor Townsend pokračují ve skvělé sérii. Na turnaji WTA 1000 v Římě zvládly první zápas bez potíží a pár Hailey Baptiste, Alexandra Eala porazily jasně 6:2 a 6:1. Připsaly si už šestnácté vítězství v řadě.

Konec jedné éry? Lakers padli, LeBron James uvažuje o odchodu 

Oklahoma City ovládlo sérii s Los Angeles jednoznačně 4:0 a poslalo slavné Lakers na dovolenou. Po posledním zápase se ale nemluvilo jen o dominantním výkonu Thunder. Hlavním tématem večera byl znovu LeBron James a otázka, zda právě neodehrál poslední utkání své mimořádné kariéry.

Colorado je krok od finále konference, Nečas přidal dvě asistence

Colorado zvládlo čtvrtý zápas série na ledě Minnesoty a po výhře 5:2 vede už 3:1. Martin Nečas pomohl dvěma asistencemi, Avalanche rozhodli čtyřmi góly ve třetí třetině a Wild teď musí vyhrát třikrát za sebou.

Kladno ulovilo reprezentačního brankáře Pavláta

Kladno pokračuje ve výrazném posilování kádru pro příští sezonu. Rytíři získali reprezentačního brankáře Dominika Pavláta, který se vrací do extraligy po dvou letech ve finském Ilvesu Tampere. Šestadvacetiletý gólman navíc figuruje v nominaci na mistrovství světa ve Švýcarsku.

Kimi Antonelli definitivně přebral kontrolu nad šampionátem. Russell ale ještě neřekl poslední slovo

Ve stáji Mercedes začíná nabírat na obrátkách nečekaný souboj o titul mistra světa Formule 1. Devatenáctiletý talent Kimi Antonelli vyhrál třetí Velkou cenu za sebou a dostal se do čela šampionátu před zkušenějšího George Russella. Šéf týmu Toto Wolff však věří, že britský pilot dokáže odpovědět už při nadcházejícím závodě v Montrealu.

Shane Mosley zaskočil favorita. V Las Vegas Bohačuk padl po tvrdé přestřelce už v šestém kole

Boxerský večer organizace Zuffa Boxing v Las Vegas nabídl překvapení, které čekal málokdo. Američan Shane Mosley Jr., jenž se v posledních letech spíše hledal, šokoval favorizovaného Serhije Bohačuka a po dominantním výkonu si připsal vítězství technickým knockoutem v šestém kole. Syn slavného šampiona tak vyslal jasný vzkaz střední váze: s Mosleym je znovu třeba počítat.

Barcelona porazila Real a slaví mistrovský titul

Barcelona si v El Clásicu došla pro sladkou tečku za ligovou sezonou. Real Madrid porazila 2:0 a tři kola před koncem má v čele tabulky náskok 14 bodů. Katalánský klub získal 29. španělský titul, večer však poznamenala osobní tragédie trenéra Hansiho Flicka, kterému krátce před zápasem zemřel otec.

Dobeš a Dostál vychytali výhry, Hertl se po dlouhém čekání trefil

Nedělní program play off NHL patřil českým brankářům. Jakub Dobeš pomohl Montrealu k výhře 6:2 nad Buffalem a Canadiens vedou v sérii 2:1. Lukáš Dostál dovedl Anaheim k triumfu 4:3 nad Vegas, čímž Ducks srovnali stav série na 2:2. Gólovou radost si užil také Tomáš Hertl, který skóroval poprvé v letošním play off.

Magnier na Giru znovu vyhrál a Silva udržel růžový dres

Paul Magnier vstoupil do Gira d’Italia výborně. Francouzský sprinter ze stáje Soudal Quick-Step vyhrál během tří dnů už druhou etapu a po triumfu v úvodním dojezdu v Burgasu ovládl také hromadný finiš třetí etapy do Sofie. Tentokrát se obešel bez pádu, což byla po předchozích dvou dnech skoro stejně dobrá zpráva jako samotný výsledek.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama