MotorsportFinále ženské akademie F1 bude mít v roce 2025 premiéru v Las Vegas

Finále ženské akademie F1 bude mít v roce 2025 premiéru v Las Vegas

Po závodech na třech kontinentech bude finále čistě ženského seriálu F1 Academy v příštím roce hostit Las Vegas, oznámili v pondělí organizátoři.

Las Vegas bylo jedním ze tří nových míst uvedených v sedmidílném kalendáři 14 závodů na rok 2025. Spolu s čínskou Šanghají jako úvodním podnikem v březnu a montrealským okruhem Gilles Villeneuve.

Sedm kol se bude skládat ze 14 závodů, protože F1 Academy se bude i nadále konat o víkendech Formule 1. Server Motorsport poukazuje na fakt, že se tím maximalizuje sledovanost jak na trati, tak ve 160 zemích, které vysílání přijímají.

Ikonický okamžik

Evropa bude mít pouze jedno kolo, a to v nizozemském Zandvoortu na konci srpna. Severní Amerika hostí tři: Miami v květnu před Montrealem v červnu a Las Vegas v listopadu.

Saúdskoarabský okruh Jeddah hostí druhé kolo v dubnu a Singapur předposlední kolo v říjnu. Tyto závody se shodují s grand prix Formule 1 na stejných místech.

„Zakončení naší sezóny v Las Vegas bude ikonickým okamžikem. Jeho zařazení do kalendáře svědčí o bohaté podpoře, které se nám dostává od Formule 1 a společnosti Liberty Media,“ uvedla výkonná ředitelka F1 Academy Susie Wolffová.

Jede se druhá sezóna

Seriál podporuje všech 10 týmů Formule 1 s nominovaným jezdcem. Využívá vozy Tatuus F4 s motorem 1,4 litrů a maximální rychlostí 240 kilometrů v hodině. V současné době se jede druhou sezónu.

V příštím roce se chystá také dokumentární seriál F1 Academy, který vydá společnost Netflix. Ta natáčí také populární seriál Formule 1 „Drive to Survive“. V současné době zbývají do konce sezóny 2024 dva závody, a to v Kataru a Abú Zabí. Obě destinace budou od příštího roku z kalendáře vyřazeny.

Tento týden bude na programu Velké ceny Las Vegas poprvé doprovodný závod Ferrari. Loňská premiéra na slavném Stripu sklidila kritiku kvůli omezenému počtu závodů na trati ve srovnání s nabídkou jinde.

Nejčtenější tento týden

Siniaková a Taylor Townsend drží v Madridu neporazitelnost. Po dalším obratu už mají 12 výher v řadě

Kateřina Siniaková a Taylor Townsend pokračují na tisícovce v Madridu ve vítězné jízdě. Česko-americký pár zvládl i druhý zápas na turnaji, porazil Alexandru Eala a Zeynep Sönmez 6:1, 7:5 a natáhl svou aktuální sérii už na 12 zápasů.

Tsitsipas v Madridu znovu neudržel nervy. Během zápasu urážel vlastního otce

Stefanos Tsitsipas prožil na Masters v Madridu další turbulentní zápas. Řecký tenista sice proti Patricku Kypsonovi postoupil, během duelu ale nezvládl emoce, sprostě urážel svého otce a ještě se dostal do sporu s rozhodčí.

Lakers jsou krok od postupu, Krejčího Portland padl se Spurs

Basketbalisté Los Angeles Lakers zvládli dramatický závěr v Houstonu a po výhře 112:108 v prodloužení vedou v sérii už 3:0. Blízko k postupu má také San Antonio, které i bez Victora Wembanyamy otočilo duel v Portlandu. Vít Krejčí se dostal do hry v poslední minutě.

Čeští brankáři ovládli večer v play off NHL

Play off NHL mělo výraznou českou stopu. Karel Vejmelka, Jakub Dobeš i Lukáš Dostál dovedli své týmy k důležitým výhrám a Utah, Montreal i Anaheim vedou v sériích prvního kola 2:1 na zápasy. Nejvíce práce měl Vejmelka, který čelil velkému tlaku Vegas a zapsal třicet zákroků.

Češi ve Vídni přehráli Rakousko a dál ladí formu bez porážky

Čeští hokejisté zvládli i třetí přípravný zápas před mistrovstvím světa. Ve Vídni porazili Rakousko jasně 5:1, navázali na dvě výhry nad Německem a dál drží neporazitelnost. V brance si úspěšnou premiéru v seniorském národním týmu odbyl Jan Bednář.

Boston doma nestačil na Buffalo a v sérii ztrácí

Boston nezvládl první domácí zápas série s Buffalem a po porážce 1:3 prohrává v úvodním kole play off NHL 1:2 na utkání. David Pastrňák ani Pavel Zacha se bodově neprosadili, přestože patřili k nejaktivnějším střelcům Bruins. Výrazně blíže k postupu má Carolina, která přehrála Ottawu 2:1 a vede už 3:0 na zápasy.

Lando Norris věří, že Max Verstappen zůstane déle, než si myslíme. Formule 1 by bez něj ztratila tvář

Budoucnost Maxe Verstappena ve Formuli 1 je v posledních týdnech velkým tématem. Lando Norris i Oscar Piastri se shodli, že odchod čtyřnásobného mistra světa by byl pro celý sport citelnou ztrátou. Věří však, že nizozemský fenomén jen tak nezmizí.

Bouře v Liverpoolu. Stephen Bunting čeká domácí euforii, Littlera možná vypískají

Šipkařská Premier League míří na slavnou adresu a domácí Stephen Bunting se připravuje na večer plný emocí. Zatímco jeho jméno bude halou rezonovat v pozitivním duchu, jiní hráči v čele s Lukem Littlerem mohou zažít mnohem chladnější přijetí.

Rallye Šumava otevře domácí šampionát, Kopecký útočí na dvanáctý titul

Nová sezona mistrovství České republiky v automobilových soutěžích začíná v Klatovech. Jubilejní 60. ročník Rallye Šumava nabídne silné startovní pole, návrat velkých jmen i první důležitý test před dalším bojem o titul. Největší pozornost znovu míří na Jana Kopeckého, který chce rozšířit svou sbírku o dvanáctý domácí triumf.

Vladař dovedl Philadelphii k třetí výhře, Dostál vrátil Anaheim do série

Daniel Vladař znovu podržel Philadelphii a Flyers po výhře 5:2 nad Pittsburghem vedou v sérii už 3:0. První radost v letošním play off prožil také Lukáš Dostál, který pomohl Anaheimu k výhře 6:4 v Edmontonu a Ducks srovnali stav série na 1:1. Dallas pak po druhém prodloužení udolal Minnesotu 4:3 a ujal se vedení 2:1 na zápasy.

Kopřiva dominoval V Madridu na antuce, Čanga vyprovodil kanárem

Vít Kopřiva zvládl první kolo antukového turnaje Masters v Madridu bez nejmenších potíží. Český tenista porazil Čang Č'Čena 6:2 a 6:0, a ve druhém kole ho čeká těžká zkouška proti Andreji Rubljovovi.

Richard Riakporhe po drtivém triumfu hlásí útok na elitu těžké váhy

Britský boxer Richard Riakporhe vstoupil do těžké váhy razantně a hned získal domácí titul. Po dominantním vítězství nyní otevřeně mluví o světové šanci a vysílá jasný vzkaz zavedeným jménům. Přichází nová generace hladových bojovníků.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama