16.2 C
Czech
Pátek 13. března 2026
FotbalFinále Evropské ligy v režii Anglie nebude. „Kanonýři“ selhali, United vyzvou Villarreal

Finále Evropské ligy v režii Anglie nebude. „Kanonýři“ selhali, United vyzvou Villarreal

Během stále probíhajícího pracovního týdne se rozhodlo o tom, kdo si v Evropě zahraje obě finálové bitvy. O titulu v Lize mistrů se rozhodne mezi Chelsea a Manchesterem City, kolegové z United se ve finále Evropské ligy postaví možná trochu překvapivě proti Villarrealu.

No, překvapivě. O tom by se daly vést sáhodlouhé debaty. V historické tabulce Evropské ligy, tedy druhé nejlepší klubové soutěže Evropy, patří prvenství právě Villarrealu. Španělé zaskočili i londýnský Arsenal. Manchester versus Londýn se tak na rozdíl o Ligy mistrů neodehraje.

I tak jde z pohledu Anglie o docela slušný úspěch. Dva finalisté v Lize mistrů, jeden v Evropské lize, to jsou 3 ze 4 míst, které získaly výběry z Britských ostrovů. United výrazně pomohl k postupu už první zápas, kdy Římu nasázeli hned 6 gólů.

I přes to, že na olympijském stadionu v hlavním městě Itálie Manchester prohrál 2:3, postupuje v klidu dál. „Rudé ďábli“ čeká nabitý program, který vyvrcholí 26. května v polském Gdaňsku. „Tam musíme hrát lépe,“ myslí si kouč United Solskjaer.

United čeká „Žlutá ponorka“

Přemožitel pražské Slavie se do finále Evropské ligy nepodívá. Nad síly Arsenalu se ukázal být španělský Villarreal, který koučuje bývalý „boss“ lavičky Londýňanů Unai Emery. „Pan Evropská liga“. Tak zkušenému trenérovi přezdívá. A ne nadarmo.

Emery totiž během 8 let totiž postoupil už do svého finále s pořadovým číslem 5. Třikrát dokázal k trofeji dotáhnout před několika lety Sevillu. Teď ho čeká úkol s názvem „United“, kteří jistě nebudou chtít dát vůbec nic zadarmo.

„Jsme zničení,“ hlásí kouč Arsenalu. „Víme jak moc pro fanoušky a klub Evropská liga znamená,“ pokračoval Mikel Arteta. A má pravdu. Jediná šance „Kanonýrů“ na poháry v příští sezoně totiž mohla přijít po celkovém triumfu v Evropské lize. Jenže to se teď určitě nestane.

Na druhé straně se slaví ve velkém. Villarreal se zvládl Arsenalu pomstít za vyřazení z Ligy mistrů v semifinále sezony 2005/06 a ve čtvrtfinále ročníku 2008/09. „Byl to extrémně náročný úkol, my jsme ho ale zvládli,“ těší trenéra Emeryho.

  1. SEMIFINÁLE: Arsenal – Villarreal 0:0 (0:0), 1. zápas 1:2
  2. SEMIFINÁLE: AS Řím – Manchester United 3:2 (0:1), 1. zápas 2:6

Finále mezi Manchesterem United a Villarrealem bude hostit 26. května polské město Gdaňsk.

Nejčtenější tento týden

Jack Draper vypadl v Indian Wells po kontroverzním momentu, Medveděv postupuje

Britský tenista Jack Draper skončil na turnaji v Indian Wells ve čtvrtfinále, když podlehl Daniilu Medveděvovi 1:6 a 5:7. Zápas však poznamenal kontroverzní moment ve druhém setu, kdy rozhodčí přisoudila bod ruskému hráči kvůli údajnému rušení soupeře.

Jonny Clayton ovládl šestý večer Premier League Darts, přestože byl zraněný

Velšský šipkař Jonny Clayton vyhrál šestý večer soutěže Premier League Darts 2026 v Nottinghamu, když ve finále jasně porazil Luka Humphriese 6:1. Clayton tak získal své druhé prvenství v letošní sezoně, když navázal na triumf z třetího večera v Glasgow.

Russell ovládl sprintovou kvalifikaci v Číně před Antonellim a Norrisem

Mercedes potvrdil v Šanghaji výborný vstup do nové sezony. Sprintovou kvalifikaci vyhrál George Russell, druhé místo bral Andrea Kimi Antonelli a třetí skončil Lando Norris. Stáj z Brackley tak znovu ukázala, že na úvod ročníku patří k nejrychlejším týmům v poli.

Český večer v NHL, Nečas a Hronek slavili výhry

Čeští hokejisté byli v noci v NHL znovu výrazně vidět. Martin Nečas pomohl Coloradu gólem a asistencí k jasné výhře v Seattlu a poprvé v kariéře dosáhl na metu 30 branek v sezoně. Dva body zapsal také Filip Hronek, který zachránil Vancouver v závěru základní hrací doby. David Pastrňák se podílel na obou gólech Bostonu, porážku se San Jose ale neodvrátil.

Mondo Duplantis překonal rekord ve skoku o tyči. Už popatnácté

Švédský tyčkař Armand Duplantis znovu posunul hranice svého sportu. Na domácím mítinku v Uppsale překonal laťku ve výšce 6,31 metru a už popatnácté v kariéře vylepšil světový rekord. Fenomén přezdívaný Mondo dál potvrzuje svou dominanci.

Berger za nakopnutí Kuchty trest nedostane, Slavia ale čelí řízení

Disciplinární komise nemůže potrestat slávistického fyzioterapeuta Daniela Bergera za incident z poločasové přestávky derby se Spartou. Důvod je prostý, není členem FAČR. Případ tím ale nekončí. Komise už zahájila řízení se Slavií a čeká, jak klub zareaguje na selhání svého zaměstnance.

Jiří Tuž poprvé v kariéře vystoupal na pódium Světového poháru

Český běžec na lyžích Jiří Tuž prožil v Drammenu životní večer. Ve sprintu klasickou technikou dojel druhý a poprvé v kariéře se dostal na stupně vítězů ve Světovém poháru. Jednadvacetiletý reprezentant navázal na silné výsledky z této sezony a potvrdil, že už patří mezi nejužší sprintařskou špičku.

Jack Draper šokoval Djokoviče v Indian Wells, Kartal kvůli zranění odstoupila 

Britský tenista Jack Draper zaznamenal jedno z největších vítězství své kariéry, když v osmifinále turnaje v Indian Wells porazil Novaka Djokoviče. Po více než dvou a půl hodinách dramatického boje zvítězil 4:6, 6:4, 7:6 a poprvé v kariéře dokázal srbského šampiona porazit.

Írán o účasti na fotbalovém mistrovství světa FIFA neuvažuje, uvedl tamní ministr sportu

Írán se podle ministra sportu a mládeže Ahmada Donjamalího v současné situaci nemůže zúčastnit fotbalového mistrovství světa 2026. Turnaj se má konat ve Spojených státech, Kanadě a Mexiku a začne 11. června, šance na účast íránského týmu je však mizivá.

Pastrňák rozhodl, Nečas skóroval a čeští brankáři slavili

Čeští hokejisté byli v úterním programu NHL znovu výrazně vidět. Martin Nečas sice pomohl Coloradu gólem, jenže jeho tým doma padl s Edmontonem 3:4. David Pastrňák naopak v prodloužení připravil vítěznou branku Bostonu proti Los Angeles. Radost měli i gólmani Jakub Dobeš a Lukáš Dostál, kteří své týmy podrželi při výhrách.

Ronda Rousey zpět v kleci. Po deseti letech vyzve Carano

Bývalá hvězda smíšených bojových umění Ronda Rousey chce podle svých slov „přepsat svůj konec“, když se po deseti letech vrátí do MMA zápasem proti Gině Carano. Souboj dvou amerických legend se uskuteční 16. května v aréně Intuit Dome.

Donald Trump by podle Infantina uvítal účast Íránu na mistrovství světa

Americký prezident Donald Trump podle prezidenta FIFA Gianniho Infantina uvedl, že íránská reprezentace je na letošním mistrovství světa ve fotbale ve Spojených státech vítána, a to i navzdory probíhajícímu vojenskému konfliktu mezi oběma zeměmi.

Šesti íránským fotbalistkám byl udělen azyl v Austrálii

Příběh íránského ženského fotbalového týmu během asijského šampionátu v Austrálii má nečekané pokračování. Několik hráček se rozhodlo nevrátit do vlasti a požádalo o ochranu. Australská vláda jim nabídla humanitární víza.

Vladař inkasoval šestkrát, Vaněček pomohl Utahu alespoň k bodu

Dva čeští brankáři zasáhli do pondělního programu NHL, ani jeden ale na výhru nedosáhl. Daniel Vladař prožil v dresu Philadelphie velmi těžký večer a po šesti inkasovaných gólech střídal. Vítek Vaněček naopak držel Utah dlouho ve hře, jeho tým však nakonec padl v Chicagu po prodloužení.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama