1.7 C
Czech
Pátek 19. prosince 2025
FotbalFanoušci Sparty ve varu. Vaclík trénoval s Matějem Kovářem

Fanoušci Sparty ve varu. Vaclík trénoval s Matějem Kovářem

Brankář Tomáš Vaclík se postaral o mimořádnou záplavu spekulací. Opora české fotbalové reprezentace zveřejnila na svém twitterovém účtu fotografii z tréninku, na níž leží dva páry golmanských rukavic. Jeden se jménem Vaclík, druhý se jménem Kovář. Matěj Kovář. Znamená to, že by se chystal velkolepý návrat do Sparty?

České fotbalové moře na sociálních sítích rozbouřil v neděli 23. července Tomáš Vaclík. Dle příspěvku publikovaném na Twitteru měl trénovat s brankářem Manchesteru United Matějem Kovářem. Mladíkem, který v loňské sezoně přispěl značnou měrou k zisku sparťanského titulu. Matěj totiž na Letné celou sezonu hostoval.

K fotografii, která zaznamenala kromě kopaček i zmíněné páry rukavic, připsal Vaclík: „Dnešní tréninkové duo.“ Postaral se tak o vlnu spekulací. Vrátí se bývalý strážce basilejské či sevillské svatyně zpět do Sparty Praha? Vrátí se tam Matěj Kovář? Nebo dokonce oba?

Mladší z obou golmanů začal letní přípravu v Anglii, avšak navzdory výborným výkonům neodletěl s věhlasným týmem na soustředění do Spojených států amerických. Sportovní ředitel letenského šampiona Tomáš Rosický se snaží otázkám ohledně Kováře vyhýbat, jeho další hostování ve Spartě ale definitivně nevyloučil. A setrváním odchovance 1. FC Slovácka v Evropě se šance na návrat zvýšila.

V loňské sezoně, kdy tým kolem Ladislava Krejčího ml. dokráčel až pro trofej mistra ligy, Matěj Kovář zářil. Nejistotu, která mladičkého brankáře provázela zkraje podzimní části soutěže, vystřídal naprostý klid, sebevědomí a přehled. Těžké situace na jaře řešil bravurně a právem se o něm mluvilo jako o jednom z hlavních strůjců modrožlutočerveného triumfu.

Vaclík stále preferuje zahraničí

Tomáš Vaclík se po přesunu do Huddersfieldu a následných zraněních do médií vyjádřil několikrát s tím, že stále preferuje zahraničí. Návrat do Sparty v uplynulém roce vylučoval. Tímto příspěvkem možná kapitolu Sparta opět rozepsal, pravděpodobnost je však stále malá. A to i přesto, že je reprezentační golman nyní volným hráčem.

U Matěje Kováře je také stále mnoho otazníků. Je možné, že jej Sparta nakonec podepíše opět na roční hostování, minimálně fanoušci by si jeho návrat přáli. A k představení posily by mohlo dojít možná už při dnešním utkání se Sigmou Olomouc na Letné.

Reklama
Reklama

Nejčtenější tento týden

Will Fleury před turnajem OKTAGON 81 v O2 areně pálí ostrými a nešetří kritikou

Dvojnásobný šampion Will Fleury se 28. prosince v pražské O2 areně chystá na titulový duel s Martinem Budayem. V rozhovoru pro Ruik mluvil o tom, že by jako Čech dostal větší prostor, i o tom, proč mu Budayův styl nepřijde zábavný. Organizace zároveň turnaj OKTAGON 81 označuje na svém webu za jeden z vrcholů evropského MMA.

Vejmelka vede NHL, další výhra přišla po triumfu 4:1 v Detroitu

Karel Vejmelka dotlačil Utah k výhře 4:1 v Detroitu a přidal už patnácté vítězství v sezoně. Český brankář inkasoval jen jednou, pochytal 27 střel a hlasování mu přisoudilo roli třetí hvězdy večera.

Šok v Ally Pally. James Wade postoupil bez zaváhání, Van Barneveld skončil hned v úvodu

Angličan James Wade vstoupil do mistrovství světa PDC v šipkách suverénním způsobem. V prvním kole si poradil s Japoncem Ryuseiem Azemotem hladce 3:0 na sety a potvrdil tak roli favorita. Naopak jeden z největších šoků úvodních dnů turnaje přišel v podání Raymonda van Barnevelda, který se s šampionátem loučí nečekaně brzy.

Jake Paul vs. Anthony Joshua: Souboj, který rozděluje svět boxu

Svět boxu se chystá na jednu z nejkontroverznějších bitev posledních let. Youtubová hvězda Jake Paul se v těžké váze utká s britským dvojnásobným mistrem světa Anthonym Joshuou. Duel se uskuteční v Miami a pro fanoušky ve Velké Británii začne v časných ranních hodinách v sobotu. Emoce před zápasem vygradovaly na středeční závěrečné tiskové konferenci, kde si oba boxeři vyměnili ostrá slova.

Mbappé se přiblížil rekordu Ronalda, Real vydřel postup v poháru

Real Madrid postoupil do osmifinále Copa del Rey po výhře 3:2 na hřišti třetiligové Talavery. Klíčovou postavou byl Kylian Mbappé, který dvěma góly znovu potvrdil mimořádnou sezonu a přiblížil se historickému rekordu Cristiana Ronalda. Favorit ale musel o postup bojovat až do posledních minut.

Lewandowski otevřený odchodu z Barcelony, v MLS už má konkrétního zájemce

Robert Lewandowski jednal s Chicago Fire o možném přestupu do MLS. Sedmatřicetiletý útočník Barcelony zůstává otevřený změně a klub z Illinois ho chce přivést od léta. Ve hře ale zůstává i pokračování v Katalánsku nebo nabídky z jiných soutěží.

Šok v tenisovém světě. Alcaraz se po sedmi letech rozloučil s trenérem Ferrerem

Carlos Alcaraz ukončil spolupráci s trenérem Juanem Carlosem Ferrerem. Jedno z nejúspěšnějších spojení světového tenisu končí po sedmi letech a šesti grandslamových titulech. Rozchod přichází krátce před sezonou, ve které chce Alcaraz dokončit kariérní Grand Slam.

Mistrovství světa 2026: FIFA ustoupila kritice a nabídne i vstupenky za 60 dolarů

FIFA výrazně změnila svůj postoj k cenám vstupenek na mistrovství světa 2026. Po silné kritice ze strany fanouškovských organizací a národních asociací oznámila, že na každý zápas turnaje, a to včetně finále, bude k dispozici omezené množství vstupenek za 60 dolarů (zhruba 1250 korun). Jde o zásadní obrat oproti původnímu ceníku, který na rozdíl od šampionátu v Kataru 2022 zdražil až o 500 procent.

Nečas a Pastrňák rozdávali nahrávky a táhli českou noc v NHL

Čeští hokejisté prožili v úterý v NHL večer plný asistencí. Martin Nečas a David Pastrňák nasbírali shodně dvě přihrávky a patřili k nejvýraznějším postavám svých zápasů. Boston doma porazil Utah 4:1, Colorado uspělo v Seattlu 5:3. Bodovali i Pavel Zacha, Filip Hronek a Adam Klapka. Brankář Dan Vladař dovedl Philadelphii k výhře 4:1 v Montrealu.

Gerwyn Price si poradil s Adamem Gawlasem, postup slaví i Noppert a Dobey

Gerwyn Price vstoupil do letošního mistrovství světa v šipkách ve velkém stylu. Bývalý světový šampion z roku 2021 bez větších potíží přehrál českého reprezentanta Adama Gawlase 3:0 na sety a bezpečně postoupil do druhého kola turnaje v londýnském Alexandra Palace.

Francouzský soud nařídil PSG vyplatit Mbappému 60 milionů eur

Spor mezi Paris St Germain a Kylianem Mbappém má po měsících právních tahanic jasný verdikt. Pařížský pracovněprávní soud nařídil klubu vyplatit hvězdnému útočníkovi 60 milionů eur na nevyplacených mzdách a bonusech. Rozhodnutí uzavírá jednu z nejvyhrocenějších kapitol francouzského fotbalu posledních let.

ATP zpřísnila pravidla pro hru v extrémním horku. Od roku 2026 zavede ochlazovací přestávky

Mužská tenisová asociace ATP oznámila zásadní změnu pravidel, která má reagovat na stále častější extrémní klimatické podmínky během turnajů. Od sezony 2026 budou mít hráči na mužském okruhu možnost využít desetiminutovou přestávku na ochlazení během dvouher hraných na dva vítězné sety. Nové opatření má především chránit zdraví tenistů.

Faksa nabil na obrat Dallasu, Dostál dovedl Anaheim k triumfu

Radek Faksa v noci na úterý připravil vítězný gól Dallasu při výhře 4:1 nad Los Angeles. Lukáš Dostál se zase ve druhém startu po návratu ze zranění podepsal 26 zákroky pod vítězství Anaheimu 4:1 na ledě New York Rangers. Dvě branky vstřelil i slovenský nováček Dalibor Dvorský, St. Louis ale padlo s Nashvillem 2:5.

Cameron Menzies se omluvil za emocionální exces po porážce na mistrovství světa

Skotský šipkař Cameron Menzies se omluvil fanouškům i organizátorům za své chování po dramatické porážce v prvním kole mistrovství světa PDC. Po pětisetové bitvě s anglickým debutantem Charliem Manbym nezvládl nával emocí a po posledním hodu několikrát udeřil pěstí do stolku s nápoji přímo na pódiu v londýnském Alexandra Palace.

Tyson Fury naznačil návrat do ringu. Souboj s Anthonym Joshuou by se mohl uskutečnit v roce 2026

Dlouho očekávaný britský megasouboj mezi Tysonem Furym a Anthonym Joshuou se znovu dostal do povědomí fanoušků. Frank Warren potvrdil, že Fury „naznačil“, že je připraven vrátit se z boxerského důchodu a s Joshuou se utkat, pokud budou splněny podmínky. Podle promotéra už probíhají jednání a zápas by se mohl uskutečnit v roce 2026. Přestože zatím nebylo nic podepsáno, nálada v zákulisí je prý optimistická.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama