Zimní sportyDva sporty Ledecké nestačí. Zimní nástroje odloží, v létě je vymění za...

Dva sporty Ledecké nestačí. Zimní nástroje odloží, v létě je vymění za windsurfing

Česká „obojživelnice“, která pobláznila celý svět. Trojnásobná olympijská šampionka Ester Ledecká platí za sportovní úkaz, exceluje na snowboardu, famózní výkony podává také na lyžích. Zdá se ale, že ani to jí nestačí. Letní přípravu si chce zpestřit dalším jejím oblíbeným sportem, kterým je windsurfing.

Další náročnou sezonu má za sebou Ester Ledecká. Snowboarďačka a lyžařka v jedné osobě brala zlato ze snowboardu na olympijských hrách v Pekingu, excelovala i v závodech Světového poháru na lyžích. Zlato a stříbro brala ve sjezdu ve švýcarské Crans-Montaně, v Itálii dojela na třetím místě.

Teď si česká závodnice užívá zaslouženého odpočinku. Relax jí nabídl výlet do Londýna, ale také testy na lyžích, které mají od ostrých akcí hodně daleko. Jaké má vyhlídky do budoucna? Kroky jí zavedou třeba do Monaka, kde se v květnu pojede závod formule 1. Tam jí pozval její sponzor.

„Zvou jen olympijské vítěze a hodně se na to těším. Nikdy jsme formuli 1 na vlastní oči neviděla, ale hrozně mě chytil seriál Drive to Survive na Netflixu. Myslím, že jejich svět je v něčem podobný tomu našemu. Taky riskují život, samozřejmě ještě o dost víc než my. A taky hodně záleží na materiálu a technologiích,“ myslí si Ledecká.

A jak už u ní bývá zvykem, v létě pak začne příprava, kterou si navíc zpestří dalším sportem.

Lyžařka na vodě

Dva sporty jsou zřejmě pro Ledeckou málo. Během letních příprav se chystá na vodní prkno, pokud by vše klaplo podle jejích představ, účastnila by se i prvních závodů. Před odjezdem do Chile a Spojených států, kde už bude řádit na sněhu, chce světu prezentovat své umění ve windsurfingu.

„Začátky byly, když mi bylo asi pět let. Tehdejší snowboardový trenér řekl, že v zimě se snowboarduje a v létě se windsurfuje. Takže nás tehdy vzal do Chorvatska a tam jsme se učili,“ popisuje Ledecká. Zatím závodila jen s instruktory, s ostatními závodníky by ale mohla skutečně změřit síly.

„Jeden sponzor mě láká na vyhlášený závod v zátoce Le Défi ve Francii. Plachtím od pěti let, ale závod jsem zatím absolvovala jen dvakrát mezi instruktory na Lefkadě. Tak doufám, že se mi ve Francii podaří jet. Pojedu na krev a buď vyhraju, nebo zemřu,“ směje se trojnásobná olympijská vítězka.

Jasné je, že Ester Ledeckou čeká další pestrý rok.

Nejčtenější tento týden

Siniaková a Taylor Townsend drží v Madridu neporazitelnost. Po dalším obratu už mají 12 výher v řadě

Kateřina Siniaková a Taylor Townsend pokračují na tisícovce v Madridu ve vítězné jízdě. Česko-americký pár zvládl i druhý zápas na turnaji, porazil Alexandru Eala a Zeynep Sönmez 6:1, 7:5 a natáhl svou aktuální sérii už na 12 zápasů.

Tsitsipas v Madridu znovu neudržel nervy. Během zápasu urážel vlastního otce

Stefanos Tsitsipas prožil na Masters v Madridu další turbulentní zápas. Řecký tenista sice proti Patricku Kypsonovi postoupil, během duelu ale nezvládl emoce, sprostě urážel svého otce a ještě se dostal do sporu s rozhodčí.

Lakers jsou krok od postupu, Krejčího Portland padl se Spurs

Basketbalisté Los Angeles Lakers zvládli dramatický závěr v Houstonu a po výhře 112:108 v prodloužení vedou v sérii už 3:0. Blízko k postupu má také San Antonio, které i bez Victora Wembanyamy otočilo duel v Portlandu. Vít Krejčí se dostal do hry v poslední minutě.

Čeští brankáři ovládli večer v play off NHL

Play off NHL mělo výraznou českou stopu. Karel Vejmelka, Jakub Dobeš i Lukáš Dostál dovedli své týmy k důležitým výhrám a Utah, Montreal i Anaheim vedou v sériích prvního kola 2:1 na zápasy. Nejvíce práce měl Vejmelka, který čelil velkému tlaku Vegas a zapsal třicet zákroků.

Češi ve Vídni přehráli Rakousko a dál ladí formu bez porážky

Čeští hokejisté zvládli i třetí přípravný zápas před mistrovstvím světa. Ve Vídni porazili Rakousko jasně 5:1, navázali na dvě výhry nad Německem a dál drží neporazitelnost. V brance si úspěšnou premiéru v seniorském národním týmu odbyl Jan Bednář.

Boston doma nestačil na Buffalo a v sérii ztrácí

Boston nezvládl první domácí zápas série s Buffalem a po porážce 1:3 prohrává v úvodním kole play off NHL 1:2 na utkání. David Pastrňák ani Pavel Zacha se bodově neprosadili, přestože patřili k nejaktivnějším střelcům Bruins. Výrazně blíže k postupu má Carolina, která přehrála Ottawu 2:1 a vede už 3:0 na zápasy.

Lando Norris věří, že Max Verstappen zůstane déle, než si myslíme. Formule 1 by bez něj ztratila tvář

Budoucnost Maxe Verstappena ve Formuli 1 je v posledních týdnech velkým tématem. Lando Norris i Oscar Piastri se shodli, že odchod čtyřnásobného mistra světa by byl pro celý sport citelnou ztrátou. Věří však, že nizozemský fenomén jen tak nezmizí.

Bouře v Liverpoolu. Stephen Bunting čeká domácí euforii, Littlera možná vypískají

Šipkařská Premier League míří na slavnou adresu a domácí Stephen Bunting se připravuje na večer plný emocí. Zatímco jeho jméno bude halou rezonovat v pozitivním duchu, jiní hráči v čele s Lukem Littlerem mohou zažít mnohem chladnější přijetí.

Rallye Šumava otevře domácí šampionát, Kopecký útočí na dvanáctý titul

Nová sezona mistrovství České republiky v automobilových soutěžích začíná v Klatovech. Jubilejní 60. ročník Rallye Šumava nabídne silné startovní pole, návrat velkých jmen i první důležitý test před dalším bojem o titul. Největší pozornost znovu míří na Jana Kopeckého, který chce rozšířit svou sbírku o dvanáctý domácí triumf.

Vladař dovedl Philadelphii k třetí výhře, Dostál vrátil Anaheim do série

Daniel Vladař znovu podržel Philadelphii a Flyers po výhře 5:2 nad Pittsburghem vedou v sérii už 3:0. První radost v letošním play off prožil také Lukáš Dostál, který pomohl Anaheimu k výhře 6:4 v Edmontonu a Ducks srovnali stav série na 1:1. Dallas pak po druhém prodloužení udolal Minnesotu 4:3 a ujal se vedení 2:1 na zápasy.

Kopřiva dominoval V Madridu na antuce, Čanga vyprovodil kanárem

Vít Kopřiva zvládl první kolo antukového turnaje Masters v Madridu bez nejmenších potíží. Český tenista porazil Čang Č'Čena 6:2 a 6:0, a ve druhém kole ho čeká těžká zkouška proti Andreji Rubljovovi.

Richard Riakporhe po drtivém triumfu hlásí útok na elitu těžké váhy

Britský boxer Richard Riakporhe vstoupil do těžké váhy razantně a hned získal domácí titul. Po dominantním vítězství nyní otevřeně mluví o světové šanci a vysílá jasný vzkaz zavedeným jménům. Přichází nová generace hladových bojovníků.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama