FotbalDva góly Barce? Výjimečný okamžik, nestává se to, říká kanonýr Chorý

Dva góly Barce? Výjimečný okamžik, nestává se to, říká kanonýr Chorý

Znovu prohrála, tentokrát však se vztyčenou hlavou. Viktoria Plzeň uzavřela další kapitolu historie s názvem „Západočeši v Lize mistrů“. Nebyla ideální, loňský mistr FORTUNA:LIGY se zařadil po bok nejhorších týmů v historii soutěže, včerejší derniéra se ale vcelku vydařila. Zejména útočníkovi Tomáši Chorému.

Barcelona po poločase vedla ve Štruncových sadech už o dva góly, Chorý ale dokázal utkání zdramatizovat. Nejprve snížil z pokutového kopu na 1:2, pak svou druhou brankou v utkání mírnil stav na 2:3. Mohl dát dokonce hattrick, kdyby ovšem ještě v prvním dějství neorazítkoval břevno branky španělského týmu.

I tak byl se svým výkonem spokojený. „Jsem strašně šťastný, je to výjimečný okamžik, jen tak se mi nestává dát dva góly do sítě Barcelony. Na druhou stranu mě mrzí výsledek, protože jsme měli na víc. Potrápili jsme je,“ pronesl útočník plzeňské Viktorie, který má v letošní sezoně české nejvyšší soutěže na kontě sedm gólů a čtyři nasázel v Lize mistrů.

S čím Plzeň do posledního zápasu šla? I když už nebylo ve hře nic? „Šli jsme do toho s tím, že nemáme co ztratit a může se nám povést něco získat, nebo je alespoň potrápit. Výsledkově to pro nás nedopadlo dobře, ale myslím si, že jsme si všichni zápas užili, stejně tak fanoušci. Byli fantastičtí, byli naším dvanáctým hráčem a za to jim patří velké dík,“ řekl Chorý na tiskové konferenci po zápase.

Bílek tým chválil

Spokojený s výkonem a dvěma vstřelenými góly byl kouč Plzně Michal Bílek. „Jednoznačně nás musím pochválit, protože hráči celý zápas pracovali skvěle. Na druhou stranu se to hodnotí trošku hůř v tom smyslu, že výsledek pro nás není úplně příznivý. Určitě jsme ale odehráli nejlepší utkání ve skupině,“ myslí si.

Nejlepší utkání a proti Barceloně? To se nevidí každý den. „Dali jsme dva góly, nastřelili jsme břevno, tyčku… Tento výkon nás do dalších zápasů jednoznačně posílí,“ myslí si trenér. Plzeň v Evropě končí, český prapor už tak drží pouze Slovácko a Slavia. Jeden má osud jednoznačný, druhý bude muset ve čtvrtek bojovat. Nemá to však ve svých rukou.

Nejčtenější tento týden

Kanada ve finále Hlinka Gretzky Cupu rozdrtila USA a slaví zlato

Kanadští hokejisté ovládli letošní Hlinka Gretzky Cup. Ve finále turnaje hráčů do 18 let v Edmontonu nedali šanci Spojeným státům a zvítězili vysoko 8:1. Kanada tak po loňském bronzu znovu vystoupala na vrchol. Hned tři její hráči vstřelili ve finále po dvou gólech.

Jaissle začal v Newcastlu výhrou nad Valencií

Matthias Jaissle má za sebou vítěznou premiéru na lavičce Newcastlu. Anglický celek v přípravném utkání otočil zápas na stadionu Mestalla a porazil Valencii 2:1. Nový trenér přesto výsledek nepřeceňoval a zdůraznil, že jeho mladé mužstvo čeká ještě hodně práce.

Tyčkařka Krutilová slaví světové zlato, desetibojař Juliš přidal bronz

Česká atletika slaví na juniorském mistrovství světa v Eugene další velké úspěchy. Tyčkařka Nicole Krutilová ovládla finále výkonem 445 centimetrů a získala zlato. Desetibojař Adam Juliš se během druhého dne výrazně posunul pořadím a nakonec vybojoval bronz. Osobní rekord vylepšil na 7877 bodů.

Sabalenka v Torontu skončila už v osmifinále

Aryna Sabalenka nezvládla osmifinále turnaje WTA 1000 v Torontu. Světová jednička podlehla Ekaterině Alexandrova po dvou a půl hodinách 6:7, 6:4, 4:6. Pro jednu z hlavních favoritek turnaje tak přišel konec podstatně dříve, než naznačovaly její výsledky z úvodu sezony.

Infantino čelí další aféře. FIFA tvrdí, že jde o koordinovaný útok

Krize kolem vedení světového fotbalu dál sílí. FIFA se ostře ohradila proti snahám oslabit pozici prezidenta Gianniho Infantina a tvrdí, že jeho odpůrci se snaží obejít standardní demokratické postupy organizace.

Salač odstartuje v Silverstonu ze šestého místa

Filip Salač zajel v kvalifikaci Moto2 na Velkou cenu Británie šestý čas. Český jezdec týmu OnlyFans American Racing tak v nedělním závodě odstartuje ze druhé řady. Na nejrychlejšího Izana Guevaru ztratil 0,795 sekundy.

Arsenal získal Bruna Guimarãese z Newcastlu

Arsenal dokončil přestup brazilského záložníka Bruna Guimarãese z Newcastlu United. Osmadvacetiletý kapitán Newcastlu přichází do týmu úřadujícího anglického mistra za částku, která podle obou zdrojů činí 75 milionů liber, tedy přibližně 2,1 miliardy korun. Na Emirates Stadium má pokračovat jako jedna z hlavních postav středu pole.

Čeští hokejisté na Hlinka Gretzky Cupu končí šestí

Česká hokejová osmnáctka zakončila Hlinka Gretzky Cup vysokou porážkou. Svěřenci Jaroslava Nedvěda podlehli Švýcarsku 1:5 a obsadili šesté místo. Na prestižním turnaji tak vyhráli jediný ze čtyř zápasů a vyrovnali nejhorší český výsledek v historii této akce.

Menšík v Montrealu nezaváhal a postoupil do osmifinále

Jakub Menšík pokračuje na turnaji Masters v Montrealu. Český tenista zvládl duel třetího kola s Térencem Atmanem a zvítězil 7:5, 6:4. Během celého utkání nepřišel ani jednou o podání a po hodině a 41 minutách proměnil první mečbol. V osmifinále doplnil Jiřího Lehečku.

Souboj století je na spadnutí. Tyson Fury a Anthony Joshua by měli potvrdit zápas ještě v srpnu

Boxerský svět se blíží k jednomu z nejočekávanějších duelů posledních let. Tyson Fury a Anthony Joshua by měli svůj dlouho vyhlížený střet oficiálně potvrdit ještě během srpna. Jedinou nevyřešenou otázkou zůstává dějiště zápasu, které se podle zákulisních informací může přesunout z Velké Británie až do legendární Madison Square Garden v New Yorku.

UEFA dál tlačí na Infantina. Hrozba bojkotu mistrovství světa zůstává ve hře

Evropský fotbal se s omluvou FIFA nespokojil. Přestože prezident Gianni Infantino ustoupil od kontroverzního plánu na vstup soukromých investorů do nejcennějších fotbalových turnajů, UEFA trvá na tom, že důvěru ve vedení světové federace ztratila. Ve hře tak nadále zůstává i krajní varianta v podobě bojkotu soutěží organizovaných FIFA.

Mikel Arteta po debaklu nešetřil vlastní tým. Arsenal byl po porážce s Betisem „vzteky bez sebe“

Přípravný duel s Realem Betis odhalil slabiny, které Mikel Arteta rozhodně nechtěl vidět. Arsenal po katastrofálním prvním poločase podlehl španělskému soupeři 1:3 a kouč po utkání přiznal, že v kabině panovala pořádně bouřlivá atmosféra.

Newcastle má nového trenéra. Eddieho Howea střídá Matthias Jaissle, klub za něj zaplatil milionové odstupné

Newcastle United definitivně uzavřel hledání nástupce Eddieho Howea. Novým hlavním trenérem se stal osmatřicetiletý Matthias Jaissle, který přichází ze saúdskoarabského Al Ahli. Anglický klub za jeho uvolnění zaplatil přibližně 9,5 milionu liber.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama