FotbalDruhý zápas Ligy mistrů, druhá prohra. Další obří zkušenost, ví plzeňský kouč...

Druhý zápas Ligy mistrů, druhá prohra. Další obří zkušenost, ví plzeňský kouč Bílek

Nejprve porážka v Barceloně, pak prohra na domácí půdě s Interem Milán. Český mistr loňské sezony z Viktorie Plzeň už má za sebou dva zápasy v Lize mistrů a mimořádně těžká skupina se zatím nevyvíjí podle představ. I když nutno říct, jaká ona představa vlastně je. Západočeši mají nula bodů a skóre 1:7.

Plzeň se po výletě do Barcelony, kde prohrála s Lewandowským a spol. výsledkem 1:5, představila na svém domovském stadionu ve Štruncových sadech. Jako první tým z velké trojky přijel na západ Čech Inter Milán. Mimo hru byl útočník Lukaku, do zápasu od začátku nezasáhl třeba ani Martínez. I tak Italové dominovali.

O první trefu se už ve 20. minutě postaral borec, který české prostředí moc dobře znát. Edin Džeko hrával za Teplice, ze kterých putoval dál do Německa, Anglie a nakonec na Apeninský poloostrov. Pohotová střela na zadní tyč skóre otevřela. „Stačí mu jedna gólová situace k tomu, aby ji proměnil. Dnes znovu ukázal, že je to nesmírně kvalitní hráč. Má výborný výběr místa, našel si prostor ve vápně a trefil to výborně k tyči. Prokázal svoji extratřídu,“ pronesl na tiskovce kouč Bílek.

Do kabin po jeho brance odcházeli spokojenější hosté, ve druhém poločase pak skóre díky bekovi Dumfriesovi, kterému Džeko tentokrát asistoval, navýšili. Zápas ovlivnila také červená karta, kterou viděl plzeňský Bucha za tvrdý zákrok v 61. minutě. Od druhé trefy už se zápas pouze dohrával. Inter držel balon a Plzeň téměř k ničemu nepustil.

Cenná zkušenost, myslí si trenér

„Každá porážka mrzí, to jednoznačně. Nastoupili jsme proti soupeři s obrovskou kvalitou. Naším přáním bylo v domácím prostředí dosáhnout dobrého výsledku, bohužel se to nepodařilo. Na druhou stranu je to další obrovská zkušenost pro naše hráče,“ doplnil plzeňský trenér. Podle slov stopera Hejdy se rozhodlo už v samém počátku utkání.

„Prvních dvacet minut nám vůbec nevyšlo a prakticky jsme se nedostali do hry. Když jsme přeskupili řady, tak už to bylo trošku lepší, Inter se trošku zatáhl a čekal na své šance. Po červené kartě už asi bylo rozhodnuto,“ myslí si. Plzeň čeká další utkání až 4. října, kdy se vypraví na hřiště Bayernu Mnichov.

Nejčtenější tento týden

Rytíři Kladno začali s obměnou kádru, končí dva cizinci

Kladno začíná skládat kádr pro novou extraligovou sezonu a první změny už jsou venku. V týmu nepokračují švédský brankář Oscar Dansk a americký obránce Wyatt Wylie. Oba přišli až v průběhu minulého ročníku, teď si ale hledají nové angažmá.

George Russell pod tlakem. Kimi Antonelli mu v Mercedesu nečekaně zatápí

Formule 1 řeší po třech závodech nečekané téma, a to interní souboj v Mercedesu. Zatímco George Russell měl být jasnou jedničkou, devatenáctiletý Kimi Antonelli mu bere body i pozornost a začíná přepisovat očekávaný scénář sezony.

Kučerov dal 400. gól, Tampa ale v Buffalu padla

Nikita Kučerov dosáhl v NHL na další velké jubileum. Ruský útočník vstřelil za Tampu Bay svůj 400. gól, jenže Lightning v důležitém souboji o čelo Atlantické divize prohráli v Buffalu 2:4. Sabres se tak na soupeře bodově dotáhli a dál zůstávají ve hře i o první místo ve Východní konferenci.

Nathan Aspinall znovu na vrcholu. V Mnichově otočil finále a slaví čtvrtý titul z European Tour

Britský šipkař Nathan Aspinall předvedl v Mnichově parádní obrat a ve finále German Darts Grand Prix porazil Dannyho Nopperta 8:5. Výkonem s průměrem přes 100 bodů potvrdil návrat do formy a přidal už čtvrtý triumf na European Tour.

Vydřený obrat a třetí titul, Bouzková uspěla v Bogotě

Marie Bouzková zvládla na antuce v Bogotě těžké finále s Pannou Udvardy a po obratu získala třetí titul na okruhu WTA. Česká tenistka po ztraceném prvním setu změnila hru, přidala na agresivitě a zápas převrátila ve svůj prospěch. Cenný týden pak podtrhl i posun ve světovém žebříčku, kde se vrátila na 24. místo.

Vladař dovedl Philadelphii k cenné výhře, Zacha se trefil po nahrávce Pastrňáka

Philadelphia zvládla důležitý duel s Bostonem a po výhře 2:1 po prodloužení si znovu pomohla v boji o play off. Daniel Vladař inkasoval jen jednou a patřil k hlavním postavám večera. Z českých hráčů se prosadili také Pavel Zacha, David Pastrňák a Jaroslav Chmelař.

Messi dal první gól na novém stadionu, Miami jen remizovalo

Inter Miami otevřelo nový stadion velkým večerem, ale bez velké tečky. Na Nu Stadium s kapacitou 26 tisíc diváků padl historicky první gól domácího klubu z kopačky Lionela Messiho, jenže vítězná premiéra se nekonala. Úřadující šampion MLS proti Austinu dvakrát dotahoval a nakonec bral jen remízu 2:2.

Barcelona vyhrála na Atléticu a po klopýtnutí Realu odskočila v čele ligy

Katalánský celek zvládl těžký večer v Madridu a po vítězství 2:1 navýšil náskok na první příčce už na sedm bodů. Barceloně pomohla i porážka Realu na Mallorce, sama se ale proti Atléticu na body pořádně nadřela. Dlouhou přesilovku nedokázala dlouho proměnit a rozhodnutí přinesla až smolná situace v samém závěru.

Bouzková je v Bogotě ve finále a může získat třetí titul

Marie Bouzková zvládla semifinále v Bogotě bez ztráty setu a po dvou letech si tam znovu zahraje o titul. Česká tenistka potvrdila roli nasazené jedničky, v Kolumbii zatím neprohrála ani jednu sadu a v neděli může vybojovat třetí trofej kariéry. Dobré zprávy přišly i od Sáry Bejlek, která po návratu na kurty znovu vyhrála zápas na okruhu WTA a posune se na nové kariérní maximum.

Nečas rozhodl v Dallasu a Canadiens dál rostou

Martin Nečas zařídil Coloradu cennou výhru 2:0 na ledě Dallasu. V závěru dal vítězný gól a pak ještě připravil pojistku pro Nathana MacKinnona. Do sobotního programu NHL se výrazně zapsal také Jaroslav Chmelař, který skóroval za Rangers. Dařilo se i českým brankářům, Karel Vejmelka pomohl Utahu a Jakub Dobeš zase podpořil rozjetý Montreal.

Vladař pomohl Philadelphii k cenné výhře, Dostál šestkrát inkasoval

Daniel Vladař zvládl důležitý zápas v boji o play off a dovedl Philadelphii k výhře 4:1 na ledě New York Islanders. Český brankář zapsal 21 zákroků a napravil poslední nepovedený start. Naopak Lukáš Dostál prožil těžší večer, při domácí porážce Anaheimu 2:6 se St. Louis pustil šest branek.

Hudáček ocenil přesilovky Třince po výhře nad Vary

Třinečtí hokejisté vstoupili do semifinále extraligy vítězně a po výsledku 3:1 proti Karlovým Varům udělali první krok k postupu. Ocelářům výrazně pomohly přesilovky, které v pravý čas zabraly, i když podle Libora Hudáčka nešlo o nic předem nalajnovaného. Soupeř totiž změnil způsob bránění a domácí museli reagovat za pochodu.

Sáblíková se rozloučí s fanoušky v Praze

Martina Sáblíková uzavře svou mimořádnou kariéru ještě jedním domácím momentem. Po oficiálním konci na ledě v nizozemském Heerenveenu chystá rozlučku i před českými fanoušky. Stane se hlavní tváří červnového festivalu Offseason v pražských Holešovicích.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama