Více
  27.7 C
  Czech
  Pondělí, 15 srpna, 2022

  Dream Team á la tenis. Djokovič, Federer, Nadal a Murray spojí síly na Laver Cupu

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Ještě v letošním roce se odehraje tenisová akce, která v posledních letech nabývá mimořádné oblíbenosti. Laver Cup letos bude hostit město Londýn a fanoušci se v září mohou těšit na souboj hvězd. Minimálně tým pro Evropu obsahuje ta nejslavnější jména. Chybět nebudou Djokovič, Federer nebo Nadal.

  Premiérový ročník turnaje mezi Evropou a zbytek světa hostilo v roce 2018 hostilo hlavní město České republiky, kde vyhráli domácí Evropané. Prahou počínaje tomu tak bylo také v následujících třech letech a vypadá to, že se Laver Cup bude podobným směrem ubírat i dál. Evropa chystá „Dream Team“.

  Kapitán Björn Borg nominoval do šestičlenné evropské sestavy tenisty světového kalibru. Na turnaj v Londýně by se měl dostavit Švýcar Roger Federer, Španěl Rafael Nadal, domácí Brit Andy Murray a vůbec podruhé také Srb Novak Djokovič. Legendární tenisté a věční rivalové by od 23. do 25. září měli spojit síly.

  „Je to jediná soutěž, v níž můžete hrát v týmu s lidmi, se kterými normálně soupeříte. A připojit se k Rafovi, Rogerovi a Andymu, třem mým největším soupeřům všech dob, to bude skutečně unikátní okamžik v historii našeho sportu,“ nechal se v prohlášení slyšet Djokovič, nedávný vítěz Wimbledonu.

  Bere se jedině triumf

  Čtyři tenisté, kteří si mezi sebou rozdělili několik desítek grandslamových titulů, zejména tři z nich pak vládnout tenisové scéně posledních let. Federer, Djokovič a Nadal se postarali o historické zápisy a zápasy, které vešli do dějin tenisu jako ty nejlepší z nejlepších. Teď chtějí uspět jako jeden muž.

  „Nemyslím si, že bych si kdy dokázal představit, že budu mít tyhle čtyři ikony našeho sportu společně v jednom týmu. Každý rok je naším cílem vyhrát. S Rafou, Rogerem, Andym a Novakem v týmu se mi naše vyhlídky zamlouvají,“ řekl kapitán týmu a bývalý švédský tenista Björn Borg.

  Na odpověď z druhé strany, tedy týmu „Zbytek světa“, se stále čeká. Do nominace kapitána Johna McEnroa se zatím vměstnala trojice tenistů. Kanaďan Félix Auger-Aliassime, Američan Taylor Fritz a Američan Diego Schwartzman. Další tenisté na povolávací rozkaz do Londýna čekají.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS