-5.6 C
Czech
Pondělí 5. ledna 2026
TenisDo Indian Wells nejede ani Djokovič. Divokou kartu naopak dostala senzace US...

Do Indian Wells nejede ani Djokovič. Divokou kartu naopak dostala senzace US Open

Turnaji na dvorcích v Indian Wells se přezdívá „pátý grand slam“. I přes to se ale letos prestižní podnik bude muset obejít bez velkých hvězd. Po Ósakaové, Bartyové či Williamsové nepojede do pouště ve Spojených státech ani srbská jednička Novak Djokovič. Důvod zatím známý není.

Indian Wells. Oblíbená tenisová akce, která láká do pouštního města v Kalifornii tisíce fandů. Ti ale musí před startem letošního ročníku, který byl posunut kvůli pandemii nemoci covid-19 z března na říjen, spolknout hořkou pilulku. Hvězdy se totiž odhlašují jako na běžícím pásu.

Dost toho má otrávená Naomi Ósakaová, Serena Williamsová i Ashleigh Bartyová. A jak se zdá, tělo vystavilo stopku i Novaku Djokovičovi. Světová jednička prožila famózní rok a útočila na kalendářní Grand Slam. Ve finále US Open ale Srb nestačila na Medveděva.

Už tehdy hlásil, že je toho letos až příliš. Podle dostupných zdrojů by se teď chtěl alespoň chvíli věnovat rodině a odpočinout si. „Je mi líto, že neuvidím své fanoušky v Indian Wells a nezahraju si v poušti, na svém oblíbeném místě. Doufám, že se uvidíme příští rok,“ napsal Novak na své sociální sítě.

„Jsme zklamaní, že se k nám Novak letos na podzim nebude moct připojit,“ řekl ředitel turnaje Tommy Haas. „Doufáme, že ho příští rok v březnu uvidíme v tenisovém pouštním ráji, kde bude bojovat o rekordní šestý titul,“ doplnil.

Djokovič v Indian Wells získal 5 titulů, stejně jako jeho rival Roger Federer.

Senzační vítězka US Open jede

Když ne na Djokoviče, mohou se fanoušci na tribunách těšit na čerstvou vítězku US Open. Emma Raducanuová dostala od pořadatelů divokou kartu, může tak předvést další ze svých tenisových šíleností. V současné době už jí patří 22. místo žebříčku.

Na začátku týdne přinesla média také zprávy o tom, že Síň slávy tenisu má ve svém sídle nový exponát. Červené tílko, modrá sukně. Tak vypadá tenisový oděv, který měla Britka při vítězství na US Open. „Legendární tažení: uchováno,“ zní ze Síně.

Turnaj BNP Paribas Open v Indian Wells startuje už v pondělí 4. října.

Reklama
Reklama

Nejčtenější tento týden

Česká dvacítka zlomila Kanadu a zahraje si o zlato

Čeští hokejisté do 20 let porazili v semifinále mistrovství světa v St. Paulu Kanadu 6:4. O rozhodnutí se postaral v čase 58:46 Tomáš Poletín, pojistku do prázdné branky přidal 26 sekund před koncem Vojtěch Čihař, který dal v utkání dvě branky. Finále proti Švédsku začne v noci na úterý ve 2:30 SEČ, Kanaďané si zahrají o bronz s Finskem od 22:30 SEČ.

Český start snů na Dakaru: Prokop třetí, Michek patnáctý a Loprais ovládl první etapu kamionů

Rallye Dakar hned v úvodu nabídla českým barvám silný příběh. Martin Prokop dojel ve 305 kilometrů dlouhé první etapě třetí a stejné místo drží i průběžně. Mezi motocyklisty zajel Martin Michek patnáctý čas a drží se v kontaktu s čelem závodu.

Pastrňák a Nečas bodovali, Vladař zavřel Edmonton a byl první hvězdu zápasu

Sobotní noc v NHL nabídla výrazné české stopy. David Pastrňák nasbíral dvě asistence a Boston vyhrál ve Vancouveru 3:2 v prodloužení, přičemž Filip Hronek se postaral o oba góly Canucks. Martin Nečas zapsal dvě nahrávky při obratu Colorada v hale Caroliny, brankář Daniel Vladař zase dovedl Philadelphii k výhře 5:2 v Edmontonu a stal se první hvězdou zápasu.

Krejčí se dočkal první ligové výhry s Wolves, West Ham schytal 0:3

Wolverhampton to konečně prolomil. V Premier League poprvé v sezoně vyhrál a West Ham si z Molineux odvezl jasnou porážku 0:3. Ladislav Krejčí odehrál celý zápas, Tomáš Souček naskočil až do druhé půle. Pro domácí úleva a první vítězný zápis, pro hosty další trhlina do už tak napjaté atmosféry kolem týmu.

Luke Littler zdemoloval Van Veena a obhájil titul mistra světa PDC

Luke Littler předvedl ve finále mistrovství světa PDC naprostý koncert. Gianu van Veenovi nedal prakticky žádnou šanci, zvítězil jednoznačně 7:1 na sety a ve svých pouhých osmnácti letech obhájil titul světového šampiona.

Bouzková otevřela sezonu výhrou v Brisbane

Marie Bouzková zvládla vstup do nové sezony na turnaji v Brisbane. Jaqueline Cristian porazila 6:4, 6:3 a navázala na loňský ročník, kdy na stejném místě došla do čtvrtfinále.

Brisbane otevře sezonu silným startovním polem a českou sestavou

Turnaj WTA 500 v Brisbane od 4. do 11. ledna přivítá sedm hráček z elitní světové desítky a také minimálně šest Češek. Karolína Plíšková se vrací na nejvyšší okruh poprvé od US Open 2024 a na úvod narazí na soupeřku, která ji už dvakrát porazila.

Luke Littler vyzve Giana van Veena ve finále mistrovství světa PDC

Luke Littler si zahraje už své třetí finále mistrovství světa PDC v řadě. V londýnském Alexandra Palace se utká s nizozemským mistrem Evropy Gianem van Veenem a vše nasvědčuje tomu, že fanoušky čeká mimořádně atraktivní souboj.

Hronek připsal asistenci, Rangers ovládli Winter Classic v Miami

Noc v NHL přinesla české stopy i velkou venkovní podívanou. Filip Hronek pomohl Vancouveru asistencí k bodu proti Seattlu, ale Canucks nakonec padli 3:4 po samostatných nájezdech. Anaheim s kapitánem Radkem Gudasem prohloubil trápení, když doma nestačil 2:5 na Minnesotu. A v Miami se v rámci Winter Classic rozjel koncert Rangers, kteří smetli Floridu 5:1.

Čeští junioři přejeli Švýcarsko a znovu jsou v semifinále

Nejprve nervy, pak kanonáda. Čeští hokejisté do 20 let porazili ve čtvrtfinále mistrovství světa Švýcarsko 6:2, i když v zápase dvakrát prohrávali. Zlom přišel ve druhé třetině, ve které nasázeli čtyři góly a převzali kontrolu nad utkáním. Národní tým si zahraje o medaile popáté za sebou a v semifinále narazí na Kanadu. Duel startuje v noci z neděle na pondělí od 2.30 českého času.

Česká skeletonistka Fernstädtová vybojovala ve Winterbergu bronz

Skeletonistka Anna Fernstädtová vstoupila do nového roku bronzem ve Světovém poháru ve Winterbergu. Po prvním kole figurovala až šestá, ve druhé jízdě ale zabrala a vyšplhala se na třetí místo. Navázala tak na prosincové stříbro ze Siguldy a v olympijské sezoně si připsala už druhé pódium.

Leonard znovu zářil a 45 body dotáhl Clippers k výhře nad Utahem

Kawhi Leonard znovu ukázal, proč patří mezi největší hvězdy NBA. Proti Utahu nasázel 45 bodů a Los Angeles Clippers vyhráli 118:101. Leonard potřetí z posledních pěti zápasů překonal hranici 40 bodů, do nového roku vstoupil ve velkém stylu a jeho tým prodloužil vítěznou sérii na šest utkání.

Vejmelka zvládl český gólmanský souboj a Utah rozstřílel Islanders

Čtvrteční NHL nabídla český brankářský duel, který se rychle zlomil na jednu stranu. Karel Vejmelka se po zdravotní pauze vrátil do brány Utahu, chytil 20 střel a došel si pro výhru 7:2 na ledě New Yorku Islanders. David Rittich na opačné straně inkasoval pětkrát a trenér ho stáhl ve 46. minutě. Pět gólů dostal i Jakub Dobeš, Montreal mu to ale vrátil sedmi trefami a vyhrál 7:5 v Carolině.

Luke Littler rozjásal Ally Pally a míří do semifinále, favorit Luke Humphries končí

Atmosféra v londýnském Alexandra Palace měla během čtvrtfinálových večerů PDC World Championship všechny myslitelné odstíny emocí. Zatímco obhájce titulu Luke Littler si spravil reputaci u fanoušků a suverénně postoupil mezi nejlepší čtyři, druhý nasazený Luke Humphries se po tvrdé bitvě s turnajem překvapivě rozloučil.

Pastrňák řádil v Edmontonu a ukončil bídné období Bostonu

Silvestrovská noc v NHL patřila českým hokejistům. David Pastrňák nasbíral proti Edmontonu tři body a dotáhl Boston k výhře 6:2, která ukončila sérii šesti porážek. Martin Nečas pomohl asistencí k dalšímu drtivému vítězství Colorada, přihrávky zapsali také Tomáš Hertl a Ondřej Palát. Lukáš Dostál vychytal Anaheimu bod, jenže Tampa Bay v prodloužení našla poslední slovo.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama