TenisDny Vondroušové na French Open sečteny. Do čtvrtfinále ji nepustila Badosaová

Dny Vondroušové na French Open sečteny. Do čtvrtfinále ji nepustila Badosaová

Z pohledu České republiky se letošní Roland Garros nedaří podle představ. Ještě dnes ráno měla ženská dvouhra dvě české zástupkyně, jedna z nich ale bohužel odpoledne vypadla. Nad síly Vondroušové byla Španělka Badosaová, která zvítězila ve třech setech.

Markéta Vondroušová své maximum na French Open z roku 2019 nevylepší. I když nutno říct, že finále Grand slamu by se v tomto případě dalo „trumfnout“ jen velice těžko. Česká tenistka letos končí už v osmifinále, kde nestačila na Badosaovou.

Rodačka ze Sokolova sice vzala své španělské „sokyni“ jeden set, další dva ale bohužel pro české fanoušky nezvládla. 4:6, 6:3, 2:6 – po tomto výsledku se Vondroušová loučí s turnajem v Paříži. Kanepiová, Tanová i Hercogová se s Češkou nevypořádaly, Badosaová už ano.

Už po 3. kole Vondroušová mluvila o své nemastné, neslané hře, která ale nesla ovoce. Tentokrát to ale postup do čtvrtfinále nestačilo. „Nehrála jsem nejlepší tenis, který umím, ale ani nejhorší, je to asi někde mezi. Ale jsem klidná, soustředím se na svoji hru a vyhrávám. To je důležité,“ hlásila po bitvě s Hercogovou ze Slovinska.

I do dalšího kola šla česká tenistka jako favoritka, Španělka ji ale svou hrou překvapila a právem si vysloužila postup. Badosaová, které patří v žebříčku WTA 35. místo, se v dalším kole představí proti Slovince Tamaře Zidanšekové. Ta zdolala trochu nečekaně Rumunku Cirsteaovou.

Jedinou českou naději drží Krejčíková

Česká naděje na Roland Garros ale ještě nepohasla. Do čtvrtfinále se stále může probojovat Barbora Krejčíková, před ní ale stojí o dost složitější úkol. V pondělí, tedy už zítra, změří síly s Američankou Sloane Stephensovou.

Krejčíková by ale mohla překvapit, stejně jako v osmifinále, kdy vyřadila 6. nejlepší hráčku světa Ukrajinku Elinu Svitolinovou. „Hrála jsem svůj tenis, který fungoval, některé údery byly úžasné. Myslím, že to byl zatím můj nejlepší zápas v kariéře,“ usmívala se po zápase.

Stephensová, to také nebude nic jednoduchého. Tenistka z USA se ve Francii prezentuje téměř bezchybnou hrou a „smrtícími údery, díky který už vyřadila Karolíny Plíškovou a Muchovou. Teď si brousí zuby na třetí Češku, ta se ale nebude chtít vzdát bez boje.

Nejčtenější tento týden

Bartůňková bere Wimbledon jako velký krok dopředu

Nikola Bartůňková opustila Wimbledon ve třetím kole, ale z Londýna neodjíždí se sklopenou hlavou. Dvacetiletá česká tenistka podlehla Barboře Krejčíkové 3:6, 5:7, přesto svůj první start v hlavní soutěži dospělých na travnatém grandslamu hodnotila velmi pozitivně.

Wimbledon nabídne ostré osmifinále. Aryna Sabalenka vyzve rozjetou Osaku

Centrální kurt ve Wimbledonu se může těšit na jeden z nejatraktivnějších zápasů letošního turnaje. Světová jednička Aryna Sabalenka zvládla souboj s Lotyškou Jelenou Ostapenko a v osmifinále narazí na čtyřnásobnou grandslamovou šampionku Naomi Osaku, která zatím na travnatých dvorcích září.

Klopp je připraven převzít Německo

Jürgen Klopp se může vrátit k trenérské práci v nejviditelnější možné roli. Bývalý kouč Liverpoolu a Dortmundu potvrdil, že jedná s Německým fotbalovým svazem o převzetí reprezentace. Národní tým hledá nového trenéra po rezignaci Juliana Nagelsmanna, který skončil po neúspěchu na mistrovství světa.

Hamilton ovládl jediný trénink v Silverstonu

Lewis Hamilton zajel nejrychlejší čas jediného volného tréninku před Velkou cenou Británie formule 1. Na domácí trati porazil vedoucího muže šampionátu Kimiho Antonelliho a naznačil, že Ferrari může o víkendu bojovat o přední příčky.

Daniel Vladař má o budoucnosti ve Flyers jasno

Český brankář Daniel Vladař si prodloužení smlouvy s Philadelphií vysnil už po své první sezoně v klubu. Nový pětiletý kontrakt začne platit od ročníku 2027 až 2028 a podle gólmana byla dohoda otázkou okamžiku. Flyers mu navíc dali jasně najevo, že s ním počítají jako s jednou z klíčových postav budoucnosti.

Konec jedné cyklistické éry. Chris Froome po těžké nehodě ukončil slavnou kariéru

Jeden z nejúspěšnějších silničních cyklistů moderní historie oznámil konec profesionální kariéry. Brit Chris Froome, čtyřnásobný vítěz Tour de France, se rozhodl definitivně uzavřít svou sportovní cestu poté, co se už nedokázal vrátit po vážné nehodě z loňského roku. Za sebou zanechává kariéru plnou rekordů, nezapomenutelných momentů i několika kontroverzí.

Jakub Dobeš prodloužil smlouvu s Montrealem do roku 2030

Český brankář Jakub Dobeš si po výborné sezoně v NHL výrazně finančně polepší. Montreal s pětadvacetiletým gólmanem uzavřel novou tříletou smlouvu, která začne platit od sezony 2027 až 2028. Celková hodnota kontraktu dosahuje 16 milionů dolarů, což představuje téměř 340 milionů korun.

Táborsko odmítlo první ligu, šanci nyní zvažuje Artis Brno

Táborsko nevyužije mimořádnou možnost zahrát si v příští sezoně nejvyšší fotbalovou soutěž. Vedení klubu nabídku po důkladném zvážení odmítlo. Hlavními důvody byly nevyhovující stadion, nejistota kolem domácích zápasů v Českých Budějovicích i krátký čas na sestavení konkurenceschopného týmu. Dalším osloveným klubem je nyní Artis Brno.

Tottenham rozbil vlastní rekord. Za Tonaliho zaplatí až tři miliardy korun

Tottenham pokračuje v mimořádně ambiciózním přestupovém létě. Londýnský klub se podle britských médií dohodl s Newcastlem na příchodu italského záložníka Sandra Tonaliho. Celková hodnota transferu může dosáhnout až 100 milionů liber, což by z něj udělalo nejdražší posilu v historii Spurs.

Max Verstappen může odstartovat největší přestupovou rošádu ve Formuli 1. Jeho budoucnost zaměstnává celý paddock

Max Verstappen může být hlavním aktérem největší přestupové ságy posledních let. Přestože má s Red Bullem dlouhodobou smlouvu, zákulisní spekulace sílí a jeho případný odchod by mohl rozpoutat dominový efekt, který zasáhne téměř celé startovní pole Formule 1.

Muchová zvládla druhé kolo a ve Wimbledonu pokračuje dál

Karolína Muchová potvrdila roli favoritky a po přesvědčivém výkonu postoupila do třetího kola Wimbledonu. Česká tenistka si poradila s Číňankou Čang Šuaj ve dvou setech. Dál jde také Nikola Bartůňková, která v českém derby vyřadila Kateřinu Siniakovou. Předloňskou šampionku Barboru Krejčíkovou naopak čeká souboj s vítězkou letošního Roland Garros Mirra Andrejeva.

Oleksandr Usyk plánuje poslední zápas kariéry. Třetí duel s Furym podle jeho týmu nepřipadá v úvahu

Oleksandr Usyk se blíží závěru své mimořádné boxerské kariéry. Neporažený Ukrajinec už se vzdal všech titulů mistra světa v těžké váze a podle svého týmu absolvuje už jen jediný profesionální zápas. Přestože se dlouho spekulovalo o trilogii s Tysonem Furym, promotéři dávají jasně najevo, že tato kapitola je uzavřená.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama