5.9 C
Czech
Úterý 24. února 2026
Katar 2022Dnes startuje MS. Favoritem bude banda kolem Messiho, Francii čeká propadák

Dnes startuje MS. Favoritem bude banda kolem Messiho, Francii čeká propadák

Reklama

Dlouho očekávaný Den D je tady. Dnes odpoledne startuje dost možná největší sportovní událost planety s názvem fotbalové mistrovství světa. Obří událost letos hostí Katar, hraje se netradičně a poprvé v listopadu a prosinci, nic z toho ale nezabrání tomu, aby se na akci představily elitní světové týmy. Jaké patří mezi favority? A kdo pohoří? Tohle jsou tipy redakce Sports24.

Kdo je favoritem

Do dějiště mistrovství světa se sjede naprostá smetánka světového fotbalu. A to jak týmová, tak individuální. Chybět nebudou hvězdné týmy nabité hvězdnými hráči, jak ale víme, vyhrát může pouze jeden z nich. Kdo to bude? Podle redakce se letos bude dařit nejlépe reprezentačním výběrům z Jižní Ameriky.

Skvělou partu má kolem sebe Lionel Messi, jehož Argentina naposledy ovládla šampionát v roce 1986. Trofej tehdy zvedal nad hlavu zesnulý Diego Maradona, letos by mohl jeho kroky následovat právě další drobný argentinský génius. Argentina je favoritem číslo jedna, dvojka patří Brazilcům. Těm se naposledy podařilo vyhrát MS v roce 2002, historicky jim patří s pěti tituly nálepka nejlepšího národního týmu v historii fotbalu.

Jediný týmem mimo Jižní Ameriku, který by letos mohl do boje o nejprestižnější pohár promluvit, je podle Sports24 tým Portugalska vedený Cristianem Ronaldem. Právě hvězdný útočník má po kontroverzním rozhovoru o motivaci postaráno. Finále s Messiho Argentinou? Podle pavouka je možné. A sám Ronaldo se vyjádřil na toho téma jasně. „Byl by to sen,“ odpověděl před pár dny na otázku kolem finále šampionátu.

Kdo pohoří

Před čtyřmi lety slavili, letos se jim dařit nebude. Francie podle redakce nezlomí kletbu posledních vítězů mistrovství světa. V roce 2006 vyhrála Itálie, v roce 2010 vypadla ve skupině, v roce 2010 slavilo Španělsko, o čtyři roky později si muselo balit po základní skupině, to samé pak čekalo Německo, které vyhrálo v roce 2014 a v roce 2018 v Rusku naprosto vyhořelo.

Francouze bude trápit psychika, vzhledem k tomu, že bude chybět kapitán a vítěz Zlatého míče Karim Benzema. Ten se zranil během tréninku na začátku týdne a francouzskému národnímu týmu na turnaji stoprocentně nepomůže.

Kdo překvapí

Nizozemsko, Německo a Dánsko. Holanďané chtějí zapomenout na neúspěšnou kvalifikaci, po které nepostoupili na MS v roce 2018 do Ruska. Letos mají skvělý tým, Oranje bude chtít vést za slávou také kouč van Gaal. Nizozemsko nikdy šampionát nevyhrálo, v roce 2010 prohrálo ve finále se Španělskem, o čtyři roky později bylo třetí.

Povedené mistrovství se očekává také od Německa, které v Rusku sejmula kletba vítězů předešlého šampionátu. Němci budou sázet na mladou a talentovanou partu, ale také efekt Hansiho Flicka, který jako kouč Bayernu prožil velké úspěchy. Na lavičce německé reprezentace zatím na větší trofej čeká.

Třetím týmem do party je Dánsko. Tomu se skvěle dařilo už na loňském EURU, kdy skončilo na třetím místě. Dánové nemají v nominaci až tak hvězdná jména, táhnou však za jeden provaz a posílila je také story kolem Christiana Eriksena. Záložník Manchesteru United měl na mistrovství Evropy zástavu srdce, dostal se ale zpátky do fotbalového kolotoče.

Reklama
Reklama

Nejčtenější tento týden

Po 11 letech znovu tváří v tvář, Mayweather a Pacquiao mají odvetu

Odveta, o které se roky mluvilo jen potichu, má termín. Floyd Mayweather Jr. a Manny Pacquiao se mají znovu potkat 19. září v aréně Sphere v Las Vegas, jedenáct let po jejich prvním duelu. Zápas se má vysílat živě po celém světě na Netflixu a oba velikáni už si vyměnili první ostré vzkazy.

Vonn přiznala, že po olympijském pádu málem přišla o nohu

Lindsey Vonn promluvila o následcích děsivého pádu v olympijském sjezdu v Cortině d'Ampezzo. Uvedla, že zranění bylo vážnější, než se zpočátku zdálo, a že jí reálně hrozila amputace levé nohy. Záchranu podle ní přinesl rychlý zákrok a série operací, kterých už absolvovala pět, naposledy šestihodinovou minulý týden po převozu do USA.

Titul na obzoru, Procházka má narazit na Ulberga v Miami

Jiří Procházka má znovu stát na prahu titulového zápasu v UFC. V zákulisí se řeší duel s Carlosem Ulbergem z Nového Zélandu, protože Alex Pereira má zamířit do těžké váhy. Termín i místo už kolují mezi fanoušky, zatím ale chybí oficiální potvrzení organizace.

Claressa Shields znovu na vrcholu. V Detroitu předvedla senzační výkon 

Americká boxerská hvězda Claressa Shields potvrdila svou dominanci na domácí půdě v Detroitu, kde jednoznačně porazila Franchon Crews-Dezurn a obhájila status neohrožené absolutní mistryně světa těžké váhy. Všichni tři bodoví rozhodčí ohodnotili duel shodně 100:90, což podtrhlo její kontrolu nad průběhem zápasu.

Luke Littler ovládl premiérový Poland Darts Open. Devítka Van Veena ho nezastavila

Luke Littler potvrdil roli jedničky žebříčku a v Krakově získal titul na historicky prvním turnaji Poland Darts Open. V nedělním finále porazil nizozemského soupeře Giana van Veena 8:4, přestože jeho rival předvedl dokonalý leg, takzvanou „devítku“. Pro Littlera šlo o ideální naladění před dalším večerem Premier League v Belfastu.

Barcelona po výhře nad Levante znovu vede LaLigu

Barcelona využila zaváhání Realu Madrid v Pamploně a po domácí výhře 3:0 nad Levante se vrátila do čela soutěže. Katalánci rozhodli už v první půli, kdy skórovali Marc Bernal a kapitán Frenkie de Jong. Definitivní razítko přidal v závěru Fermín López.

Alcaraz vyhrál v Dohá titul po finálové demolici Filse

Carlos Alcaraz zvládl finále turnaje ATP 500 v Dohá v rekordním tempu. Arthura Filse přehrál 6:2, 6:1, připsal si 26. titul kariéry a v sezoně dál drží stoprocentní bilanci.

Jágr naznačil, že už se do extraligy možná nevrátí

Jaromír Jágr během on line vysílání na Instagramu připustil, že fanoušci už ho v soutěžním zápase nejspíš neuvidí. V této sezoně naskočil za Kladno jen do šesti utkání a naposledy hrál 21. prosince v Liberci. Přiznal také, že během olympijní pauzy nabral několik kilo a drží se hlavně pohybem na ledě, ne plnohodnotnou přípravou na návrat.

Po tragické nehodě zpět do ringu. Anthony Joshua plánuje comeback

Anthony Joshua plánuje návrat do ringu letos v červenci. Podle promotéra Eddieho Hearna ale britský boxer zatím nenastoupí proti Tysonu Furymu, jak se původně očekávalo. Bývalý mistr světa se stále zotavuje po tragické autonehodě, k níž došlo během jeho vánoční návštěvy rodiny v Nigérii.

Jonny Clayton dobyl Glasgow a vede Premier League

Jonny Clayton ovládl třetí večer Premier League Darts v Glasgow. Velšan předvedl jeden z nejlepších výkonů své kariéry, když na cestě za triumfem postupně porazil Giana van Veena, Luka Littlera i krajana Gerwyna Price.

Haaland znovu na radaru PSG, v pozadí se skloňuje i Španělsko

Erling Haaland má v Manchesteru City čerstvě prodlouženou smlouvu až do roku 2034 a pobírá jednu z nejvyšších mezd v Evropě. Přesto se kolem něj znovu rozjely spekulace. Paris Saint Germain se měl diskrétně zajímat o to, zda by se někdy mohl stát dostupným. Zároveň se dál mluví o tom, že pokud by útočník někdy z Anglie odešel, nejpravděpodobněji by ho to táhlo do Španělska.

Bitva šampionek na obzoru. Duel Claressa Shields vs. Mikaela Mayer může změnit ženský box

Potenciální duel Claressa Shields vs. Mikaela Mayer má podle promotéra Dmitrije Sality velkou šanci na uskutečnění ještě v letošním roce. Pokud by se americké šampionky skutečně střetly v ringu, mohlo by jít o největší zápas v historii ženského boxu. Než se však začne jednat o super souboji dvou hvězd, čeká Shields důležitá obhajoba všech titulů v Detroitu.

Luke Littler bez boje mezi nejlepšími. Michael van Gerwen odstoupil

Třetí večer šipkařské Premier League v Glasgow nabídl nečekaný vývoj ještě před prvním šipkovým hodem. Úřadující mistr světa Luke Littler postoupil přímo do semifinále poté, co jeho soupeř Michael van Gerwen odstoupil ze soutěže kvůli zdravotním problémům. Očekávaný duel dvou velkých jmen tak z programu zmizel a mladý Angličan získal důležité body bez odehraného zápasu.

José Mourinho pod palbou kritiky. Reakce na údajný rasismus vyvolala bouři

Evropská fotbalová unie UEFA zahájila vyšetřování poté, co útočník Real Madrid Vinicius Jr. uvedl, že byl během úterního utkání proti Benfice rasově urážen. Incident, k němuž mělo dojít během vítězství španělského klubu 1:0, nyní rozděluje fotbalovou veřejnost a pod palbou kritiky se ocitl také trenér Benfiky José Mourinho.

Manny Pacquiao znovu v akci. Legendárního Filipínce čeká exhibice s Ruslanem Provodnikovem

Boxerská legenda Manny Pacquiao se znovu vrací mezi provazy. Sedmačtyřicetiletý Filipínec nastoupí 18. dubna k desetikolové exhibici ve velterové váze proti bývalému světovému šampionovi Ruslanu Provodnikovovi. Duel se uskuteční v hale Thomas & Mack Center v Las Vegas a jeho konání oznámili promotéři Industry Media a společnost Banner Promotions vedená Arthurem Pelullem.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama