18.6 C
    Sobota 27. července 2024

Mega překvapení na MS. Messiho Argentina vyhořela se Saúdskou Arábií

Argentinu mnozí fanoušci a experti pasovali do role jasného favorita, ještě navíc, když Jihoameričané odjížděli do Kataru s 36zápasovou sérií bez prohry. O to šílenější je výsledek, který svítil na po úvodním zápase Messiho a spol. na světelné tabuli. Argentinci prohráli v prvním souboji šampionátu 1:2 se Saúdskou Arábií.

Brazílie, Portugalsko, Německo nebo Argentina. Týmy, o kterých se ještě před startem šampionátu mluvilo jako o nejžhavějších adeptech na zisk titulu. Tři z nich na úvodní bitvu ještě čekají, Argentina má hotovo. Na zápas se Saúdskou Arábií ale bude chtít hodně rychle zapomenout. Favorit proti outsiderovi naprosto vyhořel.

Všechno začalo z pohledu jihoamerického výběru slušně. Už po deseti minutách se z penalty prosadil Lionel Messi, který si z Paříže přivezl do Kataru formu jako hrom, za dalších devatenáct minut navýšil vedení Argentiny útočník Lautaro Martínez. Jenomže celé situaci předcházel ofsajd a branka neplatila. A tím jako by se argentinská hra sesypala.

Poločas ještě David v utkání s Goliášem dohrál v klidu. Vedl o jeden gól a senzaci nic nenasvědčovalo. Saúdové pak ale během pěti minut strhli vedení na svou stranu. Nejprve se ve 48. minutě prosadil Šahrí, po něm v 53. minutě udeřil Davsárí. A tím utvořil šílený výsledek, který platil až do závěrečného hvizdu hlavního rozhodčího.

Mrazivé odpoledne v Lusailu

První zápas šampionátu na Lusail Iconic Stadium argentinským fotbalistům pořádně zhořkl. Před poloprázdným stadionem, ačkoliv bylo nahlášeno 88 tisíc diváků a stadion má kapacitu jen 80 tisíc, přišli také o šanci dorovnat rekord. Ten se týkal zápasů bez porážky, kterých historicky uhrála nejvíc Itálie.

Celkem jich bylo 37 a Argentinci doufali, že zápasem se Saúdskou Arábií maximum srovnají. Jenomže to by nesměli prohrát v papírově nejlehčím zápase celé skupiny s týmem, na který před zápasem sázkové kanceláře vypisovaly kurz přes 30. Pokud chtějí Messi a spol. odčinit ostudu, budou muset v sobotu porazit na tom samém stadionu Mexiko. Saúdové budou hrát v ten samý den s Polskem.

Mistrovství světa v Kataru:

• Argentina vs. Saúdská Arábie 1:2 (1:0). Góly: 10. Messi – 48. Šáhrí, 53. Davsárí.

Kanadským ženským fotbalem otřásl skandál, trenérka na olympiádě končí

Trenérka kanadské ženské fotbalové reprezentace Beverly Priestman byla odvolána z funkce hlavní trenérky pro olympijské hry. Je také dočasně suspendována kanadskou fotbalovou federací. Důvodem je pokračující skandál kolem dronu, který v pondělí přeletěl nad tréninkem novozélandského týmu.

Murray se loučí s olympijským singlem, v deblu míří za medailí

Andy Murray se odhlásil z tenisového singlu na Olympijských hrách v Paříži, ale nastoupí v deblu. Pro legendárního Brita to bude poslední turnaj kariéry. Fanoušci se tak mohou těšit na čtyřhru, kde si on Andyho slibují skvělý výkon.

Francouzská olympijská závodnice nesmí na zahajovací ceremoniál. Důvodem je hidžáb

Francouzská vláda a představitelé olympijských her hledají kreativní řešení, které by umožnilo francouzské sprinterce Sounkambě Sylle mít hidžáb na zahajovacím ceremoniálu, a přitom stále dodržovat zákony země týkající se sekularismu.