TenisDjokovič opět zadržen. Po vyhraném soudu ho sebraly úřady, ministr chce Srba...

Djokovič opět zadržen. Po vyhraném soudu ho sebraly úřady, ministr chce Srba vyhostit

Už, už to vypadalo, že si nejlepší tenista planety může oddechnout. Po patáliích s vízy a zadržení, které vedlo až přes soud, bylo Djokovičovi umožněno pobývat v Austrálii a vypadalo to, že si na Australian Open zahraje. Celá věc ale zdaleka nekončí, média informují o tom, že byl tenista znovu zadržen.

Minulý týden žil příběhem Novaka Djokoviče celý sportovní svět, zarytý odpůrce očkování proti covidu se vydal do „země protinožců“, aby se účastnil Australian Open. Lékaři jeho start povolili, stejně tak i organizátoři turnaje. S jejich názory se ale neshodovaly ty, které mají úřady.

Srbský tenista a devítinásobný vítěz australského grand slamu se dopravil na jižní polokouli minulý čtvrtek, ještě na letišti byl ale zadržen, vyslýchán a poslán do hotelu, kde čekal na soud. Víza mu propadla, Djokovič nevěděl, co bude dál. Což neví až doteď.

Pondělní program se nesl ve znamení soudu, který Djokovič vyhrál. Krátce poté byl ale podle australských médií v Melbourne znovu zadržen. Verdikt soudu nechce přijmout tamní ministerstvo pro imigraci, které chce Srba vyhostit. Délka zákazu vstupu do Austrálie by mohla trvat až tři roky.

„Naše lékařské doporučení je, že kdokoliv, kdo přiletí do Austrálie, musí mít dvě dávky očkování,“ pronesl už v říjnu loňského roku ministr pro imigraci Alex Hawke. Právě on může celý proces zastavit a Djokoviče deportovat zpět do rodné země. To se možná také stane.

Nikdo neví, co bude dál

I přes vyhraný soud je tak Djokovič opět v rukou tamních úřadů. Před hotelem, kde byl až doteď, se shromažďuje stále více lidí, podle rodiny Novaka je tenista „jako v ZOO“. Lidé se na něj chodí dívat, sám tenista trpí a start na turnaji, který začíná za týden, je v nedohlednu.

O Novakově opětovném zadržení informoval před pár hodinami deník The Pavlovic Today. Srb v současné době řeší vzniklou situaci s právníky. „Chtějí Novaka znovu zadržet a zavřít,“ informuje na sociálních sítích jeho bratr.

Djokovič ovládl Australian Open už devětkrát a celkově má na kontě 20 titulů z grand slamů. Právě v Austrálii chtěl zaútočit na přepis dějin a osamostatnit se v čele pořadí. Stejný počet prvenství má totiž v tuto chvíli také Rafael Nadal a Roger Federer.

Nejčtenější tento týden

Emma Raducanu chybí v nominaci Británie. Její zdravotní stav vyvolává otazníky před US Open

Britská jednička Emma Raducanu se neobjevila v nominaci Velké Británie pro finálový turnaj Billie Jean King Cupu. Její absence znovu rozvířila spekulace o zdravotním stavu i o tom, zda stihne návrat na kurty před blížícím se US Open, kde bude vzpomínat na svůj senzační triumf z roku 2021.

UEFA hrozí bojkotem mistrovství světa. Spor s FIFA kvůli miliardám může změnit budoucnost fotbalu

Ve světovém fotbale vypukl bezprecedentní konflikt, který pokračuje už několik dní. UEFA jednomyslně odmítla plán prezidenta FIFA Gianniho Infantina otevřít komerční práva mistrovství světa soukromým investorům. Pokud světová federace od návrhu neustoupí, evropské reprezentace jsou připraveny bojkotovat všechny turnaje pořádané FIFA.

Českou fotbalovou reprezentaci povede Santi Denia

Česká fotbalová reprezentace má nového hlavního trenéra. Národní tým převzal španělský kouč Santi Denia, který podepsal dvouletou smlouvu s opcí na další dva roky. Dosavadní kouč mládežnických reprezentací Španělska a olympijských vítězů z Paříže se stal prvním zahraničním trenérem v historii českého národního mužstva.

Velký návrat je tady! Tomáš Nosek po 12 letech v NHL znovu oblékne dres Dynama Pardubice

Pardubice hlásí další výraznou posilu. Do mateřského klubu se po dvanácti letech vrací zkušený útočník Tomáš Nosek, který strávil poslední roky v NHL. Třiatřicetiletý odchovanec rozšíří kádr úřadujícího extraligového mistra a naváže na své předchozí úspěšné působení ve východočeském klubu.

IIHF prodloužila zákaz pro Rusko na hokejových šampionátech

Rusko si ani v sezoně 2026 až 2027 na světových šampionátech pod hlavičkou Mezinárodní hokejové federace nezahraje. Rada IIHF po novém posouzení případu rozhodla, že zákaz účasti zůstává v platnosti. Důvodem dál zůstávají obavy o bezpečnost, ochranu účastníků a sportovní integritu soutěží.

Česká bikerka Barbora Bukovská ovládla juniorské mistrovství Evropy v short tracku

Barbora Bukovská získala na mistrovství Evropy horských kol ve švýcarském Monteceneri titul juniorské mistryně Evropy v disciplíně short track. Sedmnáctiletá česká reprezentantka navázala na loňské stříbro a přidala další významný úspěch do své bohaté sbírky. Na medaili navíc útočila také Lucie Grohová, která nakonec skončila těsně pod stupni vítězů.

Šampionka Caroline Dubois mění trenéra. Před obhajobou titulů míří za novou výzvou do USA

Britská mistryně světa Caroline Dubois vstupuje do nové etapy své kariéry. Neporažená šampionka lehké váhy ukončila spolupráci s dlouholetým trenérem Shanem McGuiganem a před srpnovou obhajobou titulů WBC a WBO se přesouvá do Spojených států. Změnu označuje za nezbytný krok na cestě za dalším sportovním růstem.

FIFA dál rozděluje svět fotbalu. Infantino nabízí miliardy, UEFA hrozí bojkotem

Světový fotbal čelí jednomu z největších sporů posledních let. Prezident FIFA Gianni Infantino představil plán, který by do komerčního fungování organizace přivedl soukromé investory a přinesl miliardové příjmy. Zatímco FIFA slibuje rekordní podporu národním svazům, UEFA návrh ostře kritizuje a nevylučuje ani bojkot některých soutěží.

Šok v Mexiku, Lehečka končí hned po prvním zápase

Jiří Lehečka nezačal letní část sezony na tvrdých kurtech podle představ. Nejvýše nasazený hráč turnaje v mexickém Los Cabos nestačil ve svém úvodním vystoupení na Colemana Wonga z Hongkongu a po třísetové porážce se s turnajem rozloučil. Naopak Dalibor Svrčina si zahraje čtvrtfinále. K postupu mu pomohla skreč italského favorita Luciana Darderiho.

Celebrini podepsal rekordní smlouvu a přepíše historii NHL

Macklin Celebrini si s výrazným předstihem zajistil budoucnost v San Jose. Kanadský útočník podepsal pětileté prodloužení kontraktu v celkové hodnotě 94 milionů dolarů. Od sezony 2027 až 2028 bude pobírat v průměru 18,8 milionu dolarů ročně, což představuje nový rekord v historii NHL.

FIFA čelí ostré kritice. Plán s privátními investory může změnit podobu mistrovství světa

FIFA chce otevřít dveře soukromým investorům a získat miliardy dolarů na další rozvoj světového fotbalu. Ambiciózní projekt však okamžitě narazil na odpor UEFA i řady fotbalových představitelů, kteří varují, že by komercializace mohla ohrozit samotnou podstatu největších reprezentačních turnajů.

Mikaela Mayer chce zápas roku. S Cameron slibují strhující bitvu o tři světové tituly

Ženský profesionální box čeká na konci srpna jeden z největších duelů letošní sezony. Američanka Mikaela Mayer se v Birminghamu utká s domácí šampionkou Chantelle Cameron v souboji o sjednocení světových titulů v superwelterové váze. Obě zkušené boxerky věří, že fanouškům nabídnou nezapomenutelnou podívanou.

Velký návrat. Zachrání Roberto Mancini italskou reprezentaci?

Roberto Mancini se po téměř třech letech vrací na lavičku italské fotbalové reprezentace. Vedení svazu mu svěřilo tým, který potřetí za sebou nepostoupil na mistrovství světa. Novým technickým ředitelem se stal Claudio Ranieri.

George Russell už má smůly dost. Po dalším problému s motorem přiznal: Takovou sezonu jsem nikdy nezažil

George Russell zažil při Velké ceně Maďarska další tvrdou ránu. Pilot Mercedesu přišel vinou technického problému o šanci bojovat o pódium a po závodě přiznal, že podobně nešťastnou sezonu ve své kariéře ještě nezažil. Přesto věří, že se štěstí v druhé polovině ročníku konečně obrátí.

Zidane se stal novým trenérem francouzské reprezentace

Francouzskou fotbalovou reprezentaci povede Zinédine Zidane. Někdejší hvězda světového fotbalu převzala národní tým po Didieru Deschampsovi a smlouvu má minimálně do mistrovství světa v roce 2030. Pro legendárního záložníka jde o první zkušenost v roli reprezentačního trenéra, na lavičku přichází po pětileté pauze od konce svého druhého angažmá v Realu Madrid.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama