Více
  14 C
  Czech
  Neděle 14. dubna 2024

  Djokovič má problém s očkováním. Nevím, jestli do Melbourne pojedu, krčí rameny

  V minulém týdnu přišli organizátoři prvního tenisového grandslamu sezony Australian Open s informací, že se na něm představí jenom hráči a hráčky, kteří absolvují očkování. To se ani trochu nelíbí světové jedničce Novaku Djokovičovi, kterého tato zpráva pořádně rozzuřila.    

  Prožívá sezonu jako z říše snů. Sahal po zisku Grand Slamu, čímž by se zařadil mezi největší tenisové legendy, kam už beztak nějakou dobu patří. Získal tři grandslamové tituly, čtvrtý mu až ve finále US Open vyfouknul Daniil Medvedev. Dominuje, válcuje konkurenci.

  Jenže poslední dobou řeší jeden opravdu nepříjemný problém. Po celou dobu pandemie koronaviru nechce akceptovat očkování proti covid-19, proti čemuž už několikrát vystoupil a prohlašoval, že se naočkovat nenechá.

  „Každý by si měl rozhodnout, zda se nechá očkovat. Neměla by se z toho stát povinnost,“ pronesl už v průběhu roku. Cítím, jak jsou všichni v této souvislosti s očkováním striktní a nepřátelští. Ale já nechci být součástí téhle špíny. Jestli se dám nebo nedám očkovat, to je přece moje soukromá věc. A víte co? Ať na tohle téma odpovím cokoliv, stejně se moje odpověď překroutí, jak se to komu hodí,“ dodal rozezleně.

  Možností bude dlouhá karanténa

  Dodal ovšem, že o úvodní grandslam sezony rozhodně přijít nechce. „Nevím, jestli do Melbourne pojedu. Samozřejmě chci, Australian Open je mým nejúspěšnějším grandslamem, miluju tenhle sport, pořád mám motivaci a chci hrát,“ prohlásil. V Melbourne ovládl poslední tři ročníky a je historicky nejúspěšnějším tenistou na tomto turnaji.

  V prohlášení Australanů, které vydal ministr pro mixraci Alex Hawke, stojí, že pro neočkované nebude žádná možnost startovat. „Tenisté bez očkování proti koronaviru nedostanou australská víza, aby mohli přijet na Australian Open. Výjimky neexistují.“ Jedna však přeci jenom existuje. Turnaje by se mohli zúčastnit, pokud na místě absolvují čtrnáctidenní karanténu, což ovšem nabourá většině hráčů a hráček naplánovaný program.

  Jak to nakonec celé dopadne, je jedna velká otázka. Jisté je, že Djokovič se do konce roku představí ještě na třech akcích – v Paříži na turnaji Masters, na Turnaji mistrů a na Davis Cupu.  

  Sledujte nás na sítích

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.