3.5 C
Czech
Pátek 27. března 2026
FotbalDen D pro anglický fotbal nastal. Dnes se rozjíždí další sezona Premier...

Den D pro anglický fotbal nastal. Dnes se rozjíždí další sezona Premier League

Čekání bylo dlouhé, stalo se toho během něj nespočet, tento týden ale končí. Už dnes večer, tedy v pátek 5. srpna, se rozjíždí další sezona ostře sledované Premier League. Dost možná nejlepší ligovou soutěž v Evropě vyhlíží velkokluby v čele se šampiony z Manchesteru City, ale také celkem tři nováčci.

Premier League. Dvě slova, které ve svém životě slyšet už snad každý fotbaloví nadšenec. První anglická liga bude během roků 2022 a 2023 kroutit svůj 31. ročník, celkově půjde už o 124. ligovou sezonu v nejvyšší soutěži. Jedna z šesti top lig Evropy odstartuje už dnes večer ve 21:00 duelem Arsenalu a Crystal Palace.

Na programu toho ale bude samozřejmě mnohem víc. Souboje těch nejlepších týmů na Britských ostrovech, krvelačná derby nebo zápasy, ve kterých budou chtít outsideři zaskočit favority. Kdo bude patřit mezi ty největší kandidáty na zisk titulu? Mluví se o tom, že budou zejména dva. Pokukovat po trofeji budou Manchester City a Liverpool.

Dva tábory, dva nové útoky

Začněme nejprve u Manchesteru City, který letos bude mistrovský titul obhajovat. I proto se vedení klubu rozhodlo přivést do svých řad nové rekruty, kteří budou mít za úkol šance zvýšit. Odešli kanonýr Gabriel Jesus, Sterling prchl do Chelsea a opačným směrem zamířil zejména Erling Haaland. Norský snajpr, který udivoval výkony v Salcburku a Dortmundu.

„Jeho produktivita je neuvěřitelná, ale samozřejmě si musí zvyknout na náš styl hry a jeho noví spoluhráči na něj,“ pronesl pro web City kouč Guardiola. „Nemáme žádný důvod si nevěřit. Zápasy proti West Hamu a následně Bournemouthu ukážou, na jaké úrovni jsme a co budeme muset vylepšit. Co nejdříve se dostaneme na potřebnou úroveň,“ řekl celkově o startu sezony.

Odepsaný ale není ani Liverpool, který sice přišel v létě o Sadia Maného, přivedl ale z Benficy eso v podobě Darwina Núňeze. Ten bude představovat podobnou hrozbu jako Haaland a předpokládá se, že on, Haaland a Salah se letos opět porvou o korun krále střelců. A o titul? Právě jejich týmy.

„V minulé sezoně jsme bojovali o čtyři trofeje a nakonec jsme získali dvě (Anglický a Ligový pohár). I tentokrát půjdeme po všech čtyřech trofejích, musíme jít ale krok za krokem,“ řekl na tiskové konferenci před startem sezony liverpoolský Roberto Firminho.

Nové éry velikánů

Chelsea s novým majitelem, Newcastle a jeho první kompletní sezona s novými arabskými funkcionáři a vlastníky, United s novým vedením lavičky, Arsenal s novými členy útočné linie. Do toho návrat Nottinghamu, Bournemouthu a Fulhamu. Jisté je, že nás čeká další pořádně napínavá sezona.

Tipy podle Sports24.cz:

  • Vítěz Premier League: Liverpool
  • Vítěz koruny pro krále střelců: Erling Haaland
  • Sestup z Premier League: Southampton, Fulham, Bournemouth

První kolo Premier League (od 5. do 7. srpna):

  • Crystal Palace – Arsenal
  • Fulham – Liverpool
  • Bournemouth – Aston Villa
  • Leeds – Wolves
  • Newcastle – Nottingham
  • Tottenham – Southampton
  • Everton – Chelsea
  • Leicester – Brentford
  • Manchester United – Brighton
  • West Ham – Manchester City

Nejčtenější tento týden

Češi po dramatu s Irskem dál živí sen o mistrovství světa

Česká reprezentace zvládla v Edenu divoké semifinále baráže a po remíze 2:2 slavila postup až po penaltách. Hrdinou večera se stal brankář Matěj Kovář, který v rozstřelu zneškodnil dva irské pokusy. Tým trenéra Miroslava Koubka tak zůstává ve hře o první účast na světovém šampionátu po dvaceti letech. O všechno rozhodne úterní duel s Dánskem na Letné.

Reshtenko i přes pád zvládl postup do volných jízd na MS v Praze

Georgii Reshtenko si na mistrovství světa v Praze poprvé v kariéře zajistil účast ve volných jízdách. Český krasobruslař sice v krátkém programu chyboval při čtverném toeloopu, přesto mu výkon před domácím publikem stačil na místo mezi nejlepší čtyřiadvacítkou.

George Russell se ostře ozval. Zákulisní válka se rozjela naplno 

Lídr šampionátu George Russell se před Velkou cenou Japonska pustil do soupeřů. Podle britského pilota není v pořádku, že rivalové zpochybňují technická řešení Mercedesu, který vstoupil do sezony ve skvělé formě.

Sabalenka zvládla těžký test, v Miami jde na Rybakinu

Aryna Sabalenka postoupila na turnaji v Miami do semifinále po výhře 6:4 a 6:4 nad Hailey Baptiste. Světová jednička neměla duel pod plnou kontrolou, v klíčových chvílích ale zabrala a teď ji čeká další souboj s Elenou Rybakinou.

Conor Benn míří za titulem. Jako dalšího chce vyzvat Garcíu

Britský boxer Conor Benn stojí na prahu klíčového momentu kariéry. Pokud 11. dubna uspěje proti zkušenému Američanovi Regisi Prograisovi, chce okamžitě zaútočit na světový titul. A to ideálně v domácím prostředí velkého fotbalového stadionu proti hvězdnému šampionovi Ryanu Garcíovi.

Lehečka je v Miami v semifinále a čeká ho Fils

Jiří Lehečka zvládl v Miami další těžký test a po výhře 7:6, 7:5 nad Martínem Landalucem postoupil do semifinále. Český tenista si na turnaji Masters zahraje mezi nejlepší čtyřkou teprve podruhé v kariéře. O finále se utká s Arthurem Filsem, který otočil dramatický zápas s Tommym Paulem.

Pastrňák a Zacha zařídili Bostonu výhru v prodloužení na ledě Buffala

David Pastrňák znovu táhl Boston. Český útočník dal gól, přidal dvě asistence a výrazně se podepsal pod výhru 4:3 po prodloužení v Buffalu. Rozhodující akci navíc připravil pro Pavla Zachu, který v nastavení vystřelil Bruins druhý bod.

Zápas, který změní vše. Moses Itauma jde do největší zkoušky

Moses Itauma je považován za budoucnost těžké váhy, jenže právě takové příběhy se často lámou v okamžicích, kdy se to nejméně čeká. Zápas s Jermaineem Franklinem má potvrdit jeho výjimečnost, nebo ukázat, že cesta na vrchol je mnohem složitější.

Mohamed Salah končí na Anfieldu. Nic už nebude jako dřív

Mohamed Salah odchází z Liverpoolu jako legenda, která přepisovala rekordy i dějiny klubu. Jeho rozloučení však nepřichází v ideální moment ani ideálním způsobem. Přesto jde o konec, který byl při pohledu na vývoj posledních měsíců téměř nevyhnutelný.

Muchová je v Miami v semifinále, Lehečka zvládl velký skalp

Karolína Muchová pokračuje na turnaji v Miami ve výborné formě a po výhře nad Victorií Mboko si zahraje semifinále. Jiří Lehečka na stejném podniku vyřadil světovou sedmičku Taylora Fritze a poprvé v kariéře prošel na Floridě mezi nejlepší osmičku. Český tenis tak na prestižním turnaji dál drží velmi silnou stopu.

Dobeš zářil proti Carolině, prosadili se i Nečas a Hronek

Jakub Dobeš dovedl Montreal k cenné výhře 5:2 nad Carolinou a 41 zákroky patřil k hlavním postavám večera. Výrazně pomohl i Juraj Slafkovský, který zapsal gól a asistenci. Povedenou noc ale prožili také další Češi, Martin Nečas dal za Colorado dva góly a Filip Hronek si v dresu Vancouveru připsal dvě asistence.

Šulc poprvé ovládl anketu Fotbalista roku

Pavel Šulc prožil mimořádný rok a dočkal se dalšího velkého ocenění. Ofenzivní záložník Lyonu poprvé vyhrál anketu Fotbalista roku, v níž s velkým náskokem předčil Patrika Schicka i Ladislava Krejčího. Po přestupu do Francie navíc rychle potvrdil, že umí obstát i na vyšší úrovni.

Jannik Sinner přepsal dějiny. Překonal rekord v počtu vyhraných setů

Italský tenista Jannik Sinner je ve fantastické formě. Na turnaji Miami Open nejen postoupil do osmifinále, ale zároveň překonal rekord Novaka Djokoviče v počtu vyhraných setů v řadě na turnajích Masters 1000. Znovu tak potvrdil, že patří mezi největší hvězdy současného tenisu. 

Ottawa uspěla na ledě Rangers a dál živí naději na play off

Senators vyhráli v jediném pondělním zápase NHL na ledě NY Rangers 2:1 a v tabulce Východní konference zůstali ve hře o divokou kartu. Newyorský celek prožil další nepovedený večer, doma vyslal na branku jen devět střel a neoslavil ani tisící zápas Mikaa Zibanejada v NHL.

Jake Paul vyhlíží velkou výzvu. Francis Ngannou je další na řadě

Kontroverzní influencer a boxer Jake Paul se po těžkém zranění vrací do hry. Navzdory zlomené čelisti z posledního zápasu už vyhlíží další velké jméno, a to rovnou bývalého šampiona UFC Francise Ngannoua, kterého ostře kritizuje.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama