3.2 C
Czech
Neděle 21. prosince 2025
AtletikaDavy lidí, atmosféra přímo báječná. Mattoni 1/2Maraton v Karlových Varech je minulostí

Davy lidí, atmosféra přímo báječná. Mattoni 1/2Maraton v Karlových Varech je minulostí

Populární Mattoni 1/2Maraton Karlovy Vary zná své šampiony. Mezi muži dominoval Vít Pavlišta, ženám kralovala Petra Pastorová. „Doufal jsem, že by to takhle nějak mohlo vyjít. Fakt jsem si to užil, byla tady parádní atmosféra. Spousta diváků, kteří mě hnali dopředu. To město tím dneska žilo,“ radoval se Pavlišta. „V tohle jsem vůbec nevěřila. Od maratonu jsem dva týdny skoro neběhala, takže jsem do toho šla s tím, že nevím, co od sebe mohu očekávat, že budu ráda, když doběhnu,“ jásala Pastorová. Neopakovatelné kulisy lázeňského města patřícího na seznam světového dědictví UNESCO okouzlily 4500 domácích i zahraničích běžců. „Z prvních ohlasů je patrné, že jsme lidem opět nabídli nezapomenutelný sportovní zážitek,“ řekl manažer regionálních závodů RunCzech Igor Murko.

Devátý ročník Mattoni 1/2Maratonu Karlovy Vary odstartoval z nábřeží Osvobození. Malebná trasa vedoucí podél řeky Teplá, lázeňskou kolonádou nebo kolem světoznámých hotelů Thermal a Pupp nejlépe sedla Vítu Pavlištovi. Zvítězil v čase 1:08:16. Zraněná noha, která ho v poslední době brzdila, se tentokrát neozvala. „Noha byla dobrá, ale měl jsem nějaké střevní problémy. Naštěstí je všechno zažehnáno,“ usmíval se Pavlišta, jehož krom triumfu potěšili také fanoušci. „Po tom loňském ročníku, kdy bylo znát, že se lidé kvůli covidu bojí a nechodili na závody, tak to dnes bylo zase jako za starých časů. Běhání znovu ožívá. Bylo to skvělý,“ popsal Pavlišta, za nímž doběhli Jan Kohut (1:09:42) a Američan Sean McAneny (1:11:36).

Mezi ženami se překvapivě nejvíc dařilo Petře Pastorové. Pomyslné zlato si zajistila časem 1:17:41. O minutu a tři vteřiny později doběhla do cíle Renata Pavlíčková, až třetí skončila favorizovaná Eva Vrabcová-Nývltová (1:19:53). I Pastorová si pochvalovala hlasité fandění diváků. „Když na mě lidé volali jménem, dodávalo mi to neuvěřitelnou energii. Jsem ráda, že se to vše po covidu zase vrátilo,“ prohlásila vítězka.

Nebylo to však jen o nejrychlejších časech, ale hlavně o příjemném požitku z běhání. Ten si odnesl například také světoznámý akrobatický letec Petr Kopfstein. „Zažít takovou atmosféru, která tady panuje, je neopakovatelné. Každý z Varů a okolí by to měl minimálně jednou vyzkoušet,“ popsal karlovarský rodák. Mattoni 1/2Maraton Karlovy Vary si nenechal ujít ani hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek. „Je to událost, která je dnes součástí značky Karlových Varů. Je pro nás obrovská prestiž, že tu máme takovýto pětihvězdičkový závod. Přidaných hodnot, které z něj plynou, je strašně moc. Nevidím tu vůbec žádná negativa, je to jednoznačně win-win akce,“ sdělil Kulhánek.

Běžci se kromě klasického půlmaratonu mohli účastnit také štafety, 2Runu nebo do dm rodinného běhu. „Myslím, že si každý mohl užít to, co je mu nejbližší. Už teď se těším na příští rok, kdy oslavíme desátý ročník,“ dodal prezident organizačního výboru RunCzech Carlo Capalbo. Série regionálních závodů se nyní přesouvá na jih. Už 4. června se koná Mattoni 1/2Maraton České Budějovice.

Reklama
Reklama

Nejčtenější tento týden

Kämpf dal první gól za Vancouver, Faksa i Hronek zapsali po dvou asistencích

David Kämpf ukončil čekání na první bod ve Vancouveru gólem na ledě Islanders a Canucks vyhráli 4:1. Dvě asistence přidal Filip Hronek, dvakrát nahrál i Radek Faksa a skóroval také Martin Nečas. Večer poznamenalo i střídání Lukáše Dostála a porážka Karla Vejmelky v brance Utahu.

Ledecká dojela šestá ve Val d’Isere a zapsala nejlepší sjezd sezony

Ester Ledecká se ve Val d’Isere posunula nejblíž letošnímu pódiu. Ve sjezdu Světového poháru dojela šestá a potvrdila, že forma jde nahoru. Na vítězku Cornelii Hütter ztratila 46 setin. Od stupňů vítězů ji dělilo jen jedenáct setin.

Atlanta bez Younga padla v San Antoniu, Krejčí dal dva body

Atlanta schytala v NBA tvrdý večer. Prohra 98:126 v San Antoniu bolela už od prvních minut. Hawks přijeli bez Trae Younga i Kristapse Porzingise a chyběla jim lehkost v útoku. Vít Krejčí se do statistik zapsal jen drobně, ale na palubovce si své odpracoval.

Anthony Joshua ukončil show Jakea Paula. Brit mu v šestém kole rozdrtil čelist

Miami zažilo jednu z nejkontroverznějších boxerských nocí posledních let. Duel Anthony Joshua  vs. Jake Paul, tedy souboj mezi zkušeným, dvojnásobným šampionem a mediální hvězdou skončil podle očekávání, a to technickým knockoutem ve prospěch britského favorita v šestém kole. Přesto šlo o zápas, který znovu otevřel debatu o hranicích sportovní show a bezpečnosti v profesionálním boxu.

Zachův gól Boston nespasil, Dobeš opět vyhrál s Montrealem

Pavel Zacha dal v noci na pátek v NHL jediný gól Bostonu, jenže Bruins doma padli s Edmontonem 1:3. Jakub Dobeš naopak navázal na předchozí start a s Montrealem porazil Chicago 4:1, když chytil 14 z 15 střel.

Zabystřan vyhrál super-G ve Val Gardeně a přepsal české dějiny

Jan Zabystřan senzačně ovládl superobří slalom Světového poháru ve Val Gardeně. Se startovním číslem 29 porazil i lídra současnosti Marca Odermatta o 22 setin sekundy. Český muž tak poprvé v historii vyhrál závod Světového poháru ve sjezdovém lyžování.

„Nesahej mi na obličej!“ Souboj Anthony Joshua vs. Jake Paul se blíží 

Napjatá atmosféra před kontroverzním duelem Anthony Joshua vs. Jake Paul houstne. Na čtvrtečním vážení v Miami došlo k ostré výměně, když Joshua odstrčil Paulovu pěst od svého obličeje a rázně mu vzkázal: „Nedotýkej se mě.“ Britský boxer dal jasně najevo, že cirkus kolem zápasu má své hranice.

Michael van Gerwen se „protrápil“ do druhého kola mistrovství světa PDC

Trojnásobný mistr světa Michael van Gerwen přiznal, že si pro postup do druhého kola mistrovství světa PDC musel sáhnout hluboko do rezerv. V úvodním utkání ho totiž výrazně potrápil japonský debutant Mitsuhiko Tatsunami.

Will Fleury před turnajem OKTAGON 81 v O2 areně pálí ostrými a nešetří kritikou

Dvojnásobný šampion Will Fleury se 28. prosince v pražské O2 areně chystá na titulový duel s Martinem Budayem. V rozhovoru pro Ruik mluvil o tom, že by jako Čech dostal větší prostor, i o tom, proč mu Budayův styl nepřijde zábavný. Organizace zároveň turnaj OKTAGON 81 označuje na svém webu za jeden z vrcholů evropského MMA.

Vejmelka vede NHL, další výhra přišla po triumfu 4:1 v Detroitu

Karel Vejmelka dotlačil Utah k výhře 4:1 v Detroitu a přidal už patnácté vítězství v sezoně. Český brankář inkasoval jen jednou, pochytal 27 střel a hlasování mu přisoudilo roli třetí hvězdy večera.

Šok v Ally Pally. James Wade postoupil bez zaváhání, Van Barneveld skončil hned v úvodu

Angličan James Wade vstoupil do mistrovství světa PDC v šipkách suverénním způsobem. V prvním kole si poradil s Japoncem Ryuseiem Azemotem hladce 3:0 na sety a potvrdil tak roli favorita. Naopak jeden z největších šoků úvodních dnů turnaje přišel v podání Raymonda van Barnevelda, který se s šampionátem loučí nečekaně brzy.

Jake Paul vs. Anthony Joshua: Souboj, který rozděluje svět boxu

Svět boxu se chystá na jednu z nejkontroverznějších bitev posledních let. Youtubová hvězda Jake Paul se v těžké váze utká s britským dvojnásobným mistrem světa Anthonym Joshuou. Duel se uskuteční v Miami a pro fanoušky ve Velké Británii začne v časných ranních hodinách v sobotu. Emoce před zápasem vygradovaly na středeční závěrečné tiskové konferenci, kde si oba boxeři vyměnili ostrá slova.

Mbappé se přiblížil rekordu Ronalda, Real vydřel postup v poháru

Real Madrid postoupil do osmifinále Copa del Rey po výhře 3:2 na hřišti třetiligové Talavery. Klíčovou postavou byl Kylian Mbappé, který dvěma góly znovu potvrdil mimořádnou sezonu a přiblížil se historickému rekordu Cristiana Ronalda. Favorit ale musel o postup bojovat až do posledních minut.

Lewandowski otevřený odchodu z Barcelony, v MLS už má konkrétního zájemce

Robert Lewandowski jednal s Chicago Fire o možném přestupu do MLS. Sedmatřicetiletý útočník Barcelony zůstává otevřený změně a klub z Illinois ho chce přivést od léta. Ve hře ale zůstává i pokračování v Katalánsku nebo nabídky z jiných soutěží.

Šok v tenisovém světě. Alcaraz se po sedmi letech rozloučil s trenérem Ferrerem

Carlos Alcaraz ukončil spolupráci s trenérem Juanem Carlosem Ferrerem. Jedno z nejúspěšnějších spojení světového tenisu končí po sedmi letech a šesti grandslamových titulech. Rozchod přichází krátce před sezonou, ve které chce Alcaraz dokončit kariérní Grand Slam.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama